Horoskopi ditor – 9 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shqetësimet janë të shumta, por ju keni aftësi që mund t’i përdorni! Edhe nëse është e vështirë për t’u fokusuar, ju jeni në gjendje të thërrisni ambicien për të bërë punë edhe më kreative sesa mundeni normalisht – thjesht përpiquni të grisni diçka në të cilën jeni tashmë të mirë. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me artin dhe muzikën. Ju mund të punoni në të gjitha llojet e gjërave, të tilla si projekte kopshtarie ose dekorimi. Nëse është e nevojshme, pak kohë larg grupit tuaj të zakonshëm do t’ju ndihmojë të kuptoni zërin tuaj të brendshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një ndryshim i papritur i zemrës mund t’ju befasojë. Pavarësisht nga entuziazmi juaj i mëparshëm, një pikë e re përqendrimi mund të arrijë si një kthesë e hedhur në fytyrën tuaj që duhet ta trajtoni sa më shpejt që të jetë e mundur. Ju gjithashtu mund të zbuloni se jeni duke punuar veçmas nga njerëzit e tjerë, apo edhe se nuk ka fare njerëz përreth aktualisht. Përdoreni këtë kohë për t’u fokusuar në qëllimet tuaja të brendshme, veçanërisht nëse nuk i keni ndarë ato me askënd tjetër. Shkoni përpara dhe ndërmerrni hapa për t’i shfaqur ato!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenjat e ankthit mund ta bëjnë të vështirë komunikimin për momentin. Ju mund të jeni të shqetësuar për diçka që duhet t’i thoni dikujt dhe planet për të qenë të guximshëm dhe për të thënë atë që keni për të thënë mund të mos i ndalojnë nervat që të ndikojnë tek ju. Eshte ne rregull! Çfarëdo që keni për të thënë, për sa kohë që është e vërteta, duhet t’ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë dhe më të qetë me veten tuaj – pavarësisht se cili është reagimi i tyre. Thjesht ji i sinqertë, me veten dhe me ta.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëz të tjerë mund të mos ecin me planet tuaja të fundit. Dita juaj tashmë mund të jetë e fiksuar në mendjen tuaj, por edhe nëse u keni thënë njerëzve të tjerë në jetën tuaj për axhendën tuaj, ata mund të kenë ide të tjera. Dikush – ose një grup njerëzish – mund të mos respektojë dëshirat tuaja, por ju keni kontroll më të mirë të emocioneve tuaja dhe jeni në gjendje të gjeni një kompromis që funksionon për të gjithë ju. Mos lejoni që ndonjë spontanitet t’ju shkatërrojë ditën.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim në përgjegjësi mund t’ju largojë nga ritmi juaj. Mund të ndodhë që ju keni një rutinë që ju përshtatet mirë dhe nuk po kërkoni ta ndryshoni atë së shpejti – por universi është këtu për ta ndryshuar atë për ju. Përshtatja është emri i lojës për ju! Bëni një përpjekje për të rrokullisur me grushta pa u kapur pas mënyrës së vjetër të të bërit të gjërave. Ju mund të dëshironi të pyesni dikë tjetër që ka më shumë përvojë në këto përgjegjësi për t’ju udhëhequr.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Informacioni i ri mund t’ju befasojë. Dikush afër jush mund t’ju thotë diçka që ndryshon mënyrën se si mendoni për marrëdhënien tuaj me dikë më të ri se ju. Ju mund të ndiheni sikur mendësia juaj për ta ka ndryshuar, dhe megjithëse kjo mund të duket negative, është më mirë në përgjithësi që ta mësoni këtë informacion më shpejt sesa më vonë. Për fat të mirë, ka të ngjarë të keni më shumë përvoja pozitive kur bëhet fjalë për karrierën tuaj dhe personalitetin publik. Pavarësisht çdo informacioni tronditës, përqendrohuni te suksesi juaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Udhëtimi është miku juaj, por lidhjet e ankoruara mund t’ju mbajnë aty ku jeni. Një bashkëmoshatar që ju kërkon ndihmë mund të tërheqë fokusin tuaj jashtë, ose ata thjesht mund të duan që ju të qëndroni pranë tyre – gjë që ju detyron të qëndroni aty ku jeni. Megjithatë, mund të ndjeni thirrjen e aventurës duke ju tërhequr në drejtim të kundërt. Nëse diçka i flet zemrës suaj me fuqi, mos vazhdoni ta mbani jetën në pritje për të kënaqur të tjerët. Në vend të kësaj, ngrihuni dhe ndiqni thirrjen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sjellja e çrregullt e dikujt mund të ndikojë edhe tek ju. Ata mund të jenë në një këndvështrim tjetër mendor nga ai që janë zakonisht, dhe kjo mund të jetë e bezdisshme për ju të përjetoni – veçanërisht nëse ata po i drejtojnë keq ndjenjat e tyre dhe po i largojnë ato mbi ju. Fatmirësisht, duhet të ketë një mundësi për ju që të shmangni stuhinë duke pritur që ato të ftohen ndërsa bëni një reflektim të brendshëm. Lidhjet e thella me të tjerët mund të jenë intime, por edhe kufizuese, ndaj përpiquni të gjeni një ekuilibër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nivelet tuaja të energjisë mund të jenë të paparashikueshme në këtë moment. Shpërthimet e energjisë që kthehen në rënie të ngadaltë mund t’ju bllokojnë ndërsa përpiqeni të planifikoni rutinën tuaj dhe ta zbatoni atë në përsosmëri. Pavarësisht nëse arrini apo jo gjithçka në listën tuaj të detyrave, thjesht bëni më të mirën që mundeni. Ka të ngjarë që dikush të shfaqet dhe t’ju ndihmojë, ose mund t’i kërkoni dikujt t’ju ndihmojë dhe kjo do të bëjë të gjithë ndryshimin. Ju nuk duhet të bëni gjithçka vetë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një tronditje dramatike mund të nxisë shqetësim për momentin. Pavarësisht nga një nxitje energjie ose siguri e fortë personale, ka të ngjarë të ketë një ngjarje dramatike që do t’ju bëjë të riktheheni dhe të rigrupoheni. Mund t’ju duhet të rimendoni planet tuaja ose strategjinë tuaj për ditën, por mos u shqetësoni. Drama e njerëzve të tjerë nuk duhet të merret nga ju vetëm sepse jeni afër tyre. Qëndrimi në terren dhe njohja e asaj që funksionon për ju ka të ngjarë të jetë mënyra më e mirë e veprimit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Tani mund të jeni kritiku juaj më i ashpër. Edhe pse kohët e fundit mund të keni arritur një fitore dhe të keni treguar anën tuaj krijuese, mund të ndiheni sikur e keni zhgënjyer veten në një farë mënyre. Mund të mos ketë dalë në mënyrë perfekte, por të tjerët ka të ngjarë t’ju kenë lavdëruar dhe admiruar – dhe ata nuk e kanë gabim, edhe nëse nuk e kanë zgjedhur si ju. Në vend që të kërkoni të metat në punën tuaj, përpiquni të gjeni bukurinë që po shohin të tjerët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Komunikimi i papritur mund të jetë më shumë konfuz sesa i dobishëm. Ndërsa Hëna në sektorin tuaj të përgjegjësisë ndikon në Uranin kompleks në shtëpinë tuaj të tretë biseduese, dikush mund të fillojë të lë të kuptohet për diçka të pakëndshme. Ndërsa kjo mund të jetë shqetësuese, shikoni anëtarët e familjes ose shokët e dhomës si njerëz që mund të përmirësojnë disponimin tuaj apo edhe t’ju ndihmojnë me këtë situatë. Nëse situata e bën të vështirë përqendrimin, jepini vetes hirin dhe bëni më të mirën kur bëhet fjalë për të përballuar ndonjë surprizë të pakëndshme të ditës.

Burimi: Tarot