Horoskopi ditor – 9 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Instinktet janë të rëndësishme tani. Ju mund ta gjeni veten të ndikuar nga presioni i kolegëve në një situatë ku të gjithë duket se po ndjekin një udhëheqës që mund të mos e dinë se për çfarë po flasin pavarësisht besimit të tyre. Edhe nëse ecja me turmën tingëllon tërheqëse, ju keni aftësinë të mendoni vetë! Bindja verbërisht ndaj një grupi nuk shkon gjithmonë mirë. Përdorni zemrën dhe aftësitë tuaja të të menduarit kritik për të përcaktuar rrugën që dëshironi të ndiqni, edhe nëse duhet ta merrni atë vetëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Stresi aktualisht mund të ketë një ndikim serioz në jetën tuaj. Ndërsa kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet, mund të jetë koha për të bërë disa gabime me qëllim. Pavarësisht nëse keni nevojë të kërkoni ndihmë apo edhe të ndryshoni tërësisht punë, ndoshta duhet të ketë një reduktim të barrës që keni mbi supet tuaja. Nuk keni nevojë të bëni gjithçka për të gjithë – në fakt, nuk mund të bëni gjithçka menjëherë, pasi jeni vetëm një person. Është koha për të respektuar nivelet tuaja të energjisë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Universi dëshiron që ju të argëtoheni sot. Bashkëmoshatarët tuaj mund të veprojnë negativisht në lidhje me disa dëshira që ju u keni shprehur atyre, pavarësisht se sa janë qëllimet tuaja për ju. Ndonëse është mirë që ju të përpiqeni të nderoni njerëzit në jetën tuaj, është mirë nëse ëndrrat tuaja nuk kanë kuptim të plotë për ta. Të qenit i pavarur nga ata që ju rrethojnë, edhe nëse ata mendojnë mirë, është një ide e mirë për ju tani. Ndiqni atë që ndez një zjarr në ju!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një përgjegjësi e re që po merrni përsipër mund t’ju frikësojë. Ju mund të keni hyrë në një pozicion të ri drejtues ose të jeni bërë drejtues i një projekti, por nuk jeni të sigurt se si të delegoni ose mënyra më e mirë për t’i bërë të tjerët të ndjekin drejtimin tuaj. Mos kini frikë të komandoni dhe t’u tregoni të tjerëve se jeni të gatshëm dhe në gjendje të merrni vendimet e duhura për grupin. Jini aktiv dhe vazhdoni të punoni në vend që të tërhiqeni, dhe të gjithë të tjerët duhet t’ju respektojnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përfundimet mund të jenë gjëra pozitive për ju sot. Një marrëdhënie ose një miqësi që ishte shumë formuese për ju mund të ketë ndryshuar kohët e fundit për të ndikuar në jetën tuaj shumë më pak se më parë. Ndërkohë që mund t’ju mungojë koha që keni kaluar së bashku në të kaluarën, asgjë nuk duhet t’i largojë ato kujtime nga ju! Lejojini vetes të kuptoni se koha ka kaluar dhe gjërat kanë ndryshuar. Bërja e kësaj mund t’ju ndihmojë të respektoni njëkohësisht lidhjet e vjetra dhe të krijoni vend për kujtime të reja pozitive në të ardhmen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një transformim mund të jetë aktualisht në rregull. Siguria juaj mund të jetë lëkundur, ndoshta për shkak të njerëzve që përpiqen t’ju rrëzojnë dhe ju mund të mos ndiheni të sigurt në mënyrën se si e keni paraqitur veten kohët e fundit. Nuk ka më rezonancë me pamjen tuaj ose drejtimin tuaj në jetë – ju mund t’i rrotulloni idealet tuaja në çdo kohë. Transformimet janë të nevojshme për të mbajtur jetën tonë nga stanjacioni. Ndërsa mund të jenë të frikshme, ato gjithashtu mund të jenë tepër freskuese.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Më në fund mund të kuptoni se jeni personi juaj. Në planin afatgjatë, të jesh i lidhur me dikë dhe të bësh gjithçka sipas asaj që ai dëshironte të bënte nuk është e qëndrueshme – për asnjërin prej jush! Nëse keni përfshirë dikë në çdo aspekt të jetës suaj, mund të filloni të vini re një dëshirë për t’u ndarë prej tyre. Të kesh nevojë për të qenë me dikë çdo moment të çdo dite mund të jetë e lodhshme për të dyja palët. Është në rregull të tërhiqeni dhe të gjeni përsëri veten.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të keni qenë duke u përpjekur të hiqni dorë nga një zakon i keq për një kohë, por tani ai mund të jetë duke e ngritur sërish kokën e tij të shëmtuar për t’ju detyruar t’ju kthejë në zakone negative. Në vend që të bini pas trukeve të saj, mbështetuni më fort në rutinën tuaj të re ose kërkoni një mënyrë për të shpërqendruar veten nga kjo sjellje. Dikush madje mund të përpiqet të ndikojë tek ju që t’i riktheheni kësaj rutine të padobishme, kështu që nëse e vëreni se e bëjnë këtë, vraponi!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të kënaqeni me sjellje të çuditshme sot. Ndonëse mund të mos jeni gjithmonë një rrezikmarrës, ka të ngjarë që një anë prej jush të kënaqet duke ecur në anën e egër. Meqenëse planetët po ju inkurajojnë të veproni me nxitim, mund të dëshironi t’i kushtoni vëmendje vetes dhe të siguroheni që të mos jeni të kapur nga pasione të përkohshme. Rreziqet mund të shpërblehen, por ndonjëherë vijnë me pasoja negative. Sigurohuni që ta kanalizoni pasionin tuaj në një mënyrë të shëndetshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të afërmit mund të bëjnë një ndryshim shumë shpejt. Ju mund të vini re ndryshimin e dinamikës së fuqisë së familjes, ose ju vetë mund të jeni duke ndryshuar normën në familjen tuaj, me lindje ose zgjedhje, në mënyrë që gjërat të mund të ecin përpara në një mënyrë pozitive për të gjithë. Disa njerëz mund të mos i marrin me dashamirësi këto ndryshime dhe mund të ketë pak kthim në atë që po përpiqeni të zbatoni. Besojuni instinkteve tuaja, sepse mënyra se si e keni bërë gjithmonë nuk është domosdoshmërisht mënyra e duhur për ta bërë atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një përvojë mësimore mund t’ju çojë në një udhëtim në çdo moment. Pavarësisht nëse përfundoni fizikisht duke shkuar diku për të mësuar rreth njerëzve ose vendeve atje, ose nëse bëni diçka që ju çon mendërisht në një kohë ose vend tjetër, bëni një përpjekje për të zgjeruar mendjen tuaj si dhe horizontet tuaja. Ju nuk dini atë që nuk dini, dhe hapja ndaj njohurive që janë atje mund t’ju ndryshojë për mirë. Zbulojeni të panjohurën dhe ngrini intelektin tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një partneritet i rëndësishëm për ju mund të krijohet në këtë moment – pavarësisht nëse e prisni apo jo. Ka të ngjarë që ata të jenë dikush që do të dëshironi ta keni në krah, kështu që bëni çmos që të lini një përshtypje të parë pozitive me çdo person të ri dhe të bëni më të mirën përpara gjatë gjithë ditës. Kur lidheni me të tjerët dhe u tregoni atyre se çfarë është e mrekullueshme për ju, ata më pas mund të kthehen tek ju me besim. Ky mund të jetë fillimi i diçkaje të madhe.

Burimi: Tarot