Horoskopi mujor – Janar 2022

Mirë se vini në 2022! Viti fillon me një hënë të re në Bricjapin praktik në datën 2, duke ofruar një moment të shkurtër për të vendosur disa synime të bazuara, ndërsa pjesa tjetër e janarit përcaktohet nga Venusi retrogradë. Planeti i dashurisë filloi të lëvizë mbrapsht në 19 dhjetor dhe nuk do të ndalojë deri më 29 janar. Ky tranzit nuk ka të bëjë vetëm me pajtimin me ish-in, por gjithashtu ka të bëjë me përballjen me disa nga çështjet tona më të thella të intimitetit dhe marrëdhënieve.

Për sa i përket komunikimit, ka shumë shfaqje të qëllimshme të asnjanësisë emocionale këtë muaj pasi Mërkuri hyn në Ujor në datën 2. Planeti i komunikimit gjithashtu vendoset retrogradë në shenjën e bartësit të ujit në datën 14. Pra, bëni kopje rezervë të skedarëve tuaj dhe prisni të bëni të njëjtën bisedë më shumë se një herë.

Një moment ushqyes mbërrin në datën 17 kur ka një hënë të plotë në Gaforre, duke na kujtuar kënaqësitë e thjeshta të jetës. Urani – planeti i ngjarjeve të papritura – vendoset në datën 18 dhe dielli kalon në Ujor në datën 19. Dielli te Ujori nxit individualizmin tonë, duke na lejuar të gjithëve të lëmë flamujt tanë të çuditshëm të valëviten. Gëzuar ditëlindjen për të çuditshmit tanë të dashur të Ujorit si Paris Hilton, Harry Styles dhe sigurisht, Oprah.

Marsi zhvendoset në Bricjap në datën 24, ku planeti i veprimit është i lartësuar. Çdo gjë që ia vlen të bëhet kërkon një strategji dhe ky ndryshim na jep shtytjen që na nevojitet për të bërë lëvizje me besim deri në fund të muajit.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Planeti juaj sundues Marsi është në Shigjetarin aventuresk deri në datën 24 dhe ëndrrat për një arratisje evropiane, për të përfunduar një tufë romanesh në plazh ose një udhëtim të shpejtë fundjave jashtë qytetit janë më në fund prioritet. Vetmia është gjithashtu shëruese për ju këtë muaj (dhe këtë vit), kështu që mos u shqetësoni nëse duhet të refuzoni ftesat sociale për të ecur përpara në qëllimet tuaja më të mëdha – veçanërisht rreth datës 11. Përdorni atë intuitë dhe kreativitet! Gjërat fillojnë për qëllimet tuaja sapo Marsi emocionues të hyjë në Bricjap më 24. Ju jeni të mbushur me plane për projekte dhe sisteme ristrukturimi, qoftë në punë apo në shtëpi. Vetëm kini kujdes që këto ide t’i ndani si sugjerime dhe jo si kërkesa.

Horoskopi i dashurisë: Afërdita retrogradë po sjell të gjitha llojet e dramës në marrëdhënien tuaj, veçanërisht me mënyrën se si perceptoheni në publik si çift. Të dy po nxitoni shumë këtë muaj, por një bisedë e sinqertë se si të ecni përpara pa lënduar më shumë ndjenja është e nevojshme në datën 8.

Horoskopi i parave: Urani – planeti i të papriturave – vendoset direkt në sektorin tuaj të parave në datën 18. Klienti juaj i preferuar i pavarur është kthyer në kutinë tuaj hyrëse dhe rimbursimet e dhuratave tuaja për pushime më në fund vijnë. Fokusoni një pjesë të energjisë suaj në krijimin e mënyrave edhe më kreative për të fituar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Janari ka të bëjë vetëm me nxitjen e vetes për të eksploruar ëndrrat tuaja të mëdha kur preferoni të qëndroni në përqafimin komod të të njohurit. Planeti juaj sundues Venusi është retrogradë deri në datën 29 në sektorin tuaj të udhëtimeve dhe të arsimit të lartë. Afërdita takohet me diellin në datën 8 duke çuar në një zbulim të ri: cilat udhëtime ia vlen të bëni. Nëse ende ndiheni të dërrmuar, një bisedë e gjatë me motrën tuaj ose shokun/qen e ngushtë në datën 17 (një hënë e plotë e bukur në Gaforre) është një gjë e mirë. Kthimi në terapi ose një praktikë shpirtërore gjithashtu ju sjell rehati të madhe këtë muaj.

Horoskopi i dashurisë: Si ju ashtu edhe partneri juaj po kaloni ndryshime të mëdha tani, si nga brenda ashtu edhe nga jashtë. Përgjatë datës 24, ndërsa Marsi është në Shigjetar, bisedat e rënda janë konstante. Si mund ta mbështesni njëri-tjetrin përmes transformimit në vend që ta pengoni njëri-tjetrit?

Horoskopi i parave: Mërkuri shkon retrograde në datën 14 duke shkaktuar vonesa të vazhdueshme në kompensim për ju. Pavarësisht nëse është një gabim në listën e pagave në punë ose një vonesë në përfitimet e papunësisë, mund t’ju duhet të futeni në një fond emergjence për të mbuluar disa fatura. Sapo Mërkuri të kthehet në retrogradë në Bricjap në datën 25, do ta keni më të lehtë të vini në kontakt me njerëzit që mund ta rregullojnë problemin, megjithëse qëndroni të durueshëm pasi gjërat mund të mos zgjidhen plotësisht derisa stacionet e Mërkurit të drejtojnë në fillim të muajit të ardhshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Më shumë se kushdo, ju po e filloni 2022-shin me synime shumë të qarta. Tani ju vetëm duhet të kuptoni planin për t’i kthyer ëndrrat tuaja në realitet. Afërdita retrogradë (deri në datën 29) ju bën të stresuar për të përballuar fundin, si emocionalisht ashtu edhe financiarisht. Por Mërkuri – planeti juaj në pushtet – hyn në Ujor në datën 2, duke ju lejuar të mendoni jashtë kutisë për të gjetur një zgjidhje. Mërkuri më pas stacionohet retrogradë në datën 14 duke ju lejuar të ndaloni dhe ripunoni disa nga idetë tuaja më të çuditshme. Le të jemi të vërtetë: A mund të merrni vërtet tre javë pushim nga puna ose kujdesi për fëmijët për një pushim meditimi në Paqësorin Veriperëndimor? Jo. Por ndoshta mund të gjeni diçka po aq emocionuese më afër shtëpisë.

Horoskopi i dashurisë: Pas dy vitesh ndjesie sikur dashuria thjesht nuk ishte në karta, ju do të riktheheni këtë muaj. Po, i dashuri juaj më në fund po ju pyet për blerjen e një unaze! Nëse jeni beqar, mund të tërhiqni dikë që më parë mendonit se ishte jashtë ligës suaj – ose shumë i ri për ju! – veçanërisht në datën 3 kur Jupiteri sheshon nyjet e fatit.

Horoskopi i parave: Një pjesë e madhe e realizimit të ëndrrave tuaja është marrja e fondeve. Pjesën më të madhe të muajit ju jeni varrosur në aplikime për kredi, takime kontabël ose debate të lodhshme me partnerin tuaj për buxhetin tuaj të përbashkët, veçanërisht në datat 2, 8 dhe 29. Ju merrni disa lajme të mira në hënën e plotë në Gaforre në datën 17, kur një anëtar i familjes ose një mik është në gjendje të sigurojë një lehtësim financiar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Janari është muaji i përsosur për ju që të dilni nga një mentalitet i ashpër dhe të mbështeteni në ritmet tuaja natyrore hënore. Energjia juaj është e ulët në krye të muajit me hënën në fazën e saj të errët. Relaksohuni dhe mos e shtyni veten për të bërë asgjë. Qëndrueshmëria juaj rritet ngadalë gjatë gjithë muajit, duke arritur kulmin në hënën e plotë në shenjën tuaj më 17. Ky është një moment i mrekullueshëm për të bërë një njoftim të madh ose për të nxjerrë një projekt në botë. Miqtë dhe komuniteti juaj janë më se të lumtur t’ju japin komente dhe mbështetje. Ndërsa hëna bie deri në fund të muajit, ju mund të kaloni nëpër përgjigjet dhe të kuptoni hapat e ardhshëm. Asnjëherë mos kërkoni falje për tregimin e asaj që ju emocionon.

Horoskopi i dashurisë: Janari është për t’u përballur me problemet e marrëdhënieve që kanë qenë konstante të paktën që nga dhjetori 2017 (nëse jo që nga viti 2008). Hëna e re në Bricjap në datën 2 ju ndihmon të riktheheni në të njëjtën faqe me partnerin tuaj ose nëse jeni beqarë, për të hequr dorë përfundimisht nga një dashuri e vjetër. Me Venusin retrogradë deri në datën 29, ju po i shëroni këto lidhje për të gjetur më shumë intimitet në të ardhmen.

Horoskopi i parave: Mërkuri shkon retrogradë në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 14, duke ju dhënë një mundësi për të rifinancuar një kredi ose për të konsoliduar borxhin tuaj. Ndërkohë, Marsi është në sektorin tuaj shëndetësor duke ju tunduar të regjistroheni në kurse të shtrenjta fitnesi. Shpërthimi ia vlen nëse ju emocionon të lëvizni përsëri.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sezoni i Bricjapit është për t’u rikthyer në rrugën e duhur, Luan! Afërdita ka qenë retrogradë në sektorin tuaj të përditshmërisë që nga 19 dhjetori, duke e bërë shumë të qartë atë që nuk funksionon në rutinën tuaj. Hëna e re në Bricjap në datën 2 është një mundësi për të marrë frenat e regjimit tuaj të fitnesit dhe rutinës së kujdesit të lëkurës. Është gjithashtu një moment i përsosur për të filluar një praktikë të përditshme meditimi ose ditar. Disiplina ka një efekt të valëzuar dhe këto ndryshime të vogla përmirësojnë çdo aspekt tjetër të jetës suaj. Sapo dielli të kalojë te Ujori në datën 21, ju jeni shumë më të fokusuar për të ndihmuar të gjithë të tjerët me problemet e tyre. Ngrihuni në krye të jetës suaj sa mundeni!

Horoskopi i dashurisë: Mërkuri shkon retrogradë në sektorin tuaj të partneritetit në datën 14, duke e bërë të pashmangshme atë bisedë të rëndësishme se ku qëndron marrëdhënia juaj. Thënë kështu, komunikimet e gabuara janë pothuajse të garantuara në këtë kohë, kështu që jini të durueshëm ndërsa ndani vështirësitë tuaja dhe punoni për një zgjidhje. Nëse jeni beqar, i njëjti tranzit mund t’ju kthejë në kontakt me një ish.

Horoskopi i parave: Megjithëse paratë tuaja personale mbeten të qëndrueshme gjatë gjithë muajit, mund t’ju duhet të ndihmoni fëmijën tuaj ose një mik të ngushtë të largohet nga borxhi me Mërkurin që do të kthehet në retrogradë në datën 14. Ndërsa Mërkuri takohet me Plutonin në datën 28, ju e kuptoni se sa shumë kjo hua ka transformuar dinamikën e fuqisë në marrëdhënien tuaj. A ia vlen të jesh bujar kur përballesh me pakënaqësi?

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

2022 fillon shumë i ngarkuar – ashtu siç ju pëlqen! Planeti juaj sundues Mërkuri hyn në sektorin tuaj të përditshmërisë në datën 2 dhe nëse jeni duke filluar një punë të re ose një projekt për përmirësimin e shtëpisë, jeni të emocionuar që të keni një shpërqendrim nga problemet e tjera. Kjo lumturi zgjat aq shumë, sepse Mërkuri shkon në retrogradë në datën 14, duke ngadalësuar detyrat tuaja dhe duke ju kërkuar të reflektoni nëse jeni vërtet të kënaqur me rutinat tuaja aktuale. Në hënën e plotë në Gaforre më 17, lidheni me miqtë dhe merrni mendimin e tyre se si t’i strukturoni ditët tuaja. Po, ndonjëherë është mirë të marrësh këshillat e të tjerëve!

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet po marrin më shumë fokusin tuaj këtë vit me Jupiterin, planetin e zgjerimit, duke ndezur sektorin tuaj të partneritetit deri në maj. Por Afërdita është gjithashtu retrogradë deri në datën 29, duke sjellë ndjenja të lënduara nga romancat në të kaluarën. Si mund të kaloni nga këto përvoja të këqija për të marrë dashurinë që ju nevojitet në të tashmen?

Horoskopi i parave: Me Marsin nervoz në shtëpinë tuaj dhe në sektorin e privatësisë deri në datën 24, nevojat tuaja bazë po kthehen në një gropë parash. Frigoriferi është në punë, korniza e shtratit tuaj duhet të zëvendësohet. Kjo arrin kulmin në datën 11 kur Marsi përplaset me Neptunin konfuz. Fatmirësisht ju e mbajtët atë fond emergjence vitin e kaluar për të mbuluar gjithçka që duhet të zëvendësohet.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Planeti juaj sundues Venusi është retrogradë deri në datën 29, duke gërmuar të gjitha llojet e fantazmave nga e kaluara juaj. Hëna e re në Bricjap në datën 2 është më pak një fillim i ri për ju dhe më shumë një mundësi për të shqyrtuar sekretet familjare që u zbuluan gjatë festave. Kur Afërdita takohet me diellin në datën 8, më në fund jeni gati për të falur. Besoni se po përballeni me këtë që të mund të shëroheni. Në një notë më të lumtur, hëna e plotë në Gaforre në datën 17 sjell lajme pozitive për karrierën tuaj dhe imazhin publik. Pavarësisht nëse jeni duke arritur punën tuaj të ëndrrave ose duke njoftuar daljen në pension, më në fund po festoheni për të gjithë punën tuaj të palodhur.

Horoskopi i dashurisë: Me Marsin e orientuar drejt veprimit në sektorin tuaj të komunikimit deri në datën 24, po ndiheni edhe më flirtues se zakonisht. Më pas, Mërkuri shkon retrogradë në sektorin tuaj të romancës në datën 14 duke ju ftuar të provoni një qasje të re takimesh. Dashuria është më e arritshme nga sa mendoni.

Horoskopi i parave: Urani – planeti i ndryshimeve të papritura – stacionohet direkt në sektorin tuaj të borxhit në datën 18. Nëse keni pasur vështirësi për të shlyer faturën e kartës së kreditit për pushime, një fitim i papritur financiar paraqitet për të mbuluar atë që keni borxh. Klientët e pavarur dhe/ose bisedat me shefin tuaj në lidhje me një promovim që ka ngecur në gusht gjithashtu zgjasin në këtë kohë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Megjithëse mjedisi juaj i paracaktuar është një atmosferë misterioze, planeti juaj sundues Marsi është në Shigjetarin shkumëzues deri në datën 24, duke ju frymëzuar të jeni më të relaksuar dhe të ndaloni nga të qenit kaq i kujdesshëm. Janari është muaji juaj për ta marrë veten më pak seriozisht. Hëna e plotë në Gaforre në datën 17 ju tërheq nga mendësia e të qeshurit kur duhet të merrni një vendim të madh për udhëtimin ose kthimin në shkollë. Sapo Marsi të kalojë në Bricjapin pragmatik në datën 24, gjërat marrin një kthesë serioze, ndaj punoni me impulset tuaja më të egra përpara kësaj.

Horoskopi i dashurisë: Janari ka të bëjë më shumë me forcimin e grupit tuaj të miqve sesa për të gjetur një të dashur. Me Venusin ende retrogradë në sektorin tuaj të komunikimit deri në datën 29, ju po lodheni me lojërat e fuqisë në bisedën tuaj në grup. Ndërsa Afërdita takohet me diellin në datën 8, ju gjeni një moment për të klikuar “Leave Conversation” dhe kurrë nuk shikoni prapa.

Horoskopi i parave: Marsi është në sektorin tuaj të parave deri në datën 24, që do të thotë se po fitoni shumë para, por po i shpenzoni pothuajse aq shpejt sa ato arrijnë në llogarinë tuaj. Jeni veçanërisht të prirur për të bërë blerje të dyshimta në datën 11, kur planeti i veprimit përballet me Neptunin e turbullt. Po, është e rëndësishme të shpenzoni para për gjëra që ju bëjnë të lumtur, por mos harroni të mendoni për të ardhmen dhe të hiqni disa prej tyre.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Tani që planeti juaj sundues Jupiteri është rikthyer në shenjën tjetër të shtëpisë së tij të Peshqve, ju jeni përqendruar në zgjerimin dhe përmirësimin e hapësirës suaj të jetesës. Dhoma e gjumit e vajzës suaj po ndryshon, garazhi po shndërrohet në një palestër shtëpie dhe më në fund po blini pajisjet e duhura për zyrën tuaj në vend që të punoni nga një tavolinë në shtrat. I vetmi problem është… kur mobiljet u bënë kaq të shtrenjta? Kini kujdes për një kthesë të fatit në datën 3, kur pjesa që keni parë më në fund del në shitje.

Horoskopi i dashurisë: Ju mund ta gjeni veten duke u zhytur në arkiva për të gjetur një takim me Venusin dhe Merkurin në retrogradë këtë muaj. Sigurisht, nuk jeni mjaft të dëshpëruar për t’u kthyer te ish-i juaj, por mund të jeni në disponim për të “gjuajtur” një nga miqtë e tij. Nëse keni marrë tashmë atë që ju nevojitet nga të gjithë në të kaluarën, data 14 dhe 23 janë kohë ideale për të rishkarkuar aplikacionet dhe për të parë se çfarë tjetër ka.

Horoskopi i parave: Hëna e re në Bricjap në datën 2 lehtëson një pjesë të stresit të parave që ju ka mbetur në kokë që kur Venusi u vendos në retrogradë më 19 dhjetor. Në fund të fundit, kishit mjaftueshëm për të mbuluar faturat tuaja të pushimeve! Kontaktoni me llogaritarin tuaj për të ecur përpara në lojën e taksave. Sa më shpejt të merrni rimbursimin tuaj, aq më mirë këtë vit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Janari fillon me një hënë të re në shenjën tuaj në datën 2. Ky muaj hënor ju lejon të lini të gjitha pezullimet nga viti i kaluar dhe të filloni të freskët. Ndërkohë, Venusi është ende retrogradë në shenjën tuaj, duke shkaktuar të gjitha llojet e krizave të modës dhe të kujdesit për veten. A funksionojnë akoma ato çizme me atmosferën tuaj të re? A është koha për të kaluar në një retinol me fuqi më të lartë? Ruani qetësinë dhe përpiquni të mos bëni asgjë shumë drastike për pamjen tuaj deri në datën 29 kur Venusit stacionohet direkt.

Horoskopi i dashurisë: Po mendoni kaq shumë për veten tuaj këtë muaj saqë mezi po i kushtoni vëmendje marrëdhënieve. Por hëna e plotë në Gaforre në datën 17 ndriçon sektorin tuaj të partneritetit, ndaj planifikoni një natë komode në shtëpi. Pse të bëni gjithçka për t’i bërë përshtypje dikujt? Shijoni një darkë të këndshme nga komoditeti i divanit tuaj.

Horoskopi i parave: Për ju, si viti 2020 dhe 2021, ky është një tjetër vit kursimi dhe pa sfida shpenzimesh. Është e vështirë t’i rezistosh të gjitha atyre rrobave të lezetshme që shfaqen në Instagramin tuaj, por do të jeni mirënjohës që të keni disa para të kursyera në të ardhmen. Thënë kjo, kur Mërkuri shkon retrogradë në sektorin tuaj të financave në datën 14, ju keni pak kohë për të rishikuar investimet dhe për të zhvendosur disa fonde. Mund të keni më shumë para në dorë sesa e kishit kuptuar më parë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e re në Bricjap në datën 2 bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, duke e bërë atë një kohë ideale për t’u tërhequr dhe detoksikuar pas kaosit të festave. Por me Mërkurin që hyn në shenjën tuaj në të njëjtën ditë, ju gjithashtu po ndiheni tepër llafazanë. Në vend që të tregoni të gjitha idetë tuaja, pse të mos i shkruani ato? Pasi Mërkuri të kthehet në retrogradë në datën 14, ju mund të rishikoni mendimet tuaja dhe të shihni se çfarë ia vlen të ndani me të tjerët. Pak para se të fillojë sezoni juaj, hëna e plotë në Gaforre më 17 ju vë në një zbavitje pastrimi. Ju gjithashtu mund të siguroheni që shtëpia të jetë e pastër përpara se të thyeni vetminë me një festë të qetë në shtëpi për ditëlindjen tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Me planetin e dashurisë Venus në retrogradë deri në datën 29, është më mirë të qëndroni jashtë lojës së takimeve dhe të përqendroheni te vetja. Megjithëse ai person i përshtatet nevojave tuaja tani, ai ndoshta nuk është i përshtatshëm për një periudhë afatgjatë.

Horoskopi i parave: Jupiteri është kthyer në shtëpi te Peshqit duke sjellë shumë bekime në pjesën financiare të grafikut tuaj. Nëse jeni në mes të një kërkimi pune, mundësitë po shfaqen kudo. Njerëzit janë gjithashtu më se të gatshëm t’ju trajtojnë këtë muaj nëse nuk jeni në gjendje të punoni ose ndiheni ende të thyer. Pranoni mirësinë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Janari është për t’u rikthyer në rrugën e duhur pas një viti stresi dhe izolimi. Planeti juaj sundues Jupiteri është në shenjën tuaj duke ju bërë të ndiheni optimistë. Pyetja kryesore është: tani që po ndiheni më shumë vetvetja, kush do të jetë sistemi juaj mbështetës? Hëna e re në Bricjap në datën 2 është një mundësi e mrekullueshme për t’u lidhur, për të qenë vullnetarë në komunitet dhe për të bërë disa miq të rinj gjatë rrugës. Përpara se të planifikoni një milion takime me të njohurit e vjetër, merrni parasysh nëse është më mirë t’i lini pas ato marrëdhënie.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në Gaforre në datën 17 është shansi juaj për ta vënë veten atje për romancë. Ju jeni tërheqës pa mundim këtë muaj, kështu që thjesht rrini dhe lërini dëshirat tuaja të vijnë tek ju. Pas vitesh po zbuloni se sekreti për të gjetur dashurinë është vetëm të jeni vetvetja.

Horoskopi i parave: Marsi është në sektorin tuaj të imazhit publik deri në datën 24 duke ju bërë të ndiheni të detyruar të vazhdoni me zakonet e shpenzimeve. Të gjithë të tjerët duket se po shfaqin pasurinë e tyre, kështu që pse të mos e bëni ju? Thënë kështu, nëse duhet të shikoni jashtë vetes për kënaqësi, energjia juaj shpenzohet më mirë duke kërkuar këshilla nga një ekspert financiar rreth kursimeve për daljen në pension ose shfrytëzimin e përfitimeve tuaja.

Burimi: Pure Wow