Nicki Minaj: Humbja e babit tim ka qenë humbja më shkatërruese

Nicki Minaj thotë se humbja e babait të saj ka qenë “humbja më shkatërruese” me të cilën është përballur ndonjëherë.

Robert Maraj vdiq në shkurt pasi u përplas nga një makinë dhe të premten (14.05.21), vajza e tij Nicki theu heshtjen e saj mbi tragjedinë.

Nicki tha se ajo ende nuk është e gatshme të flasë për humbjen në detaje, por u ofroi fansave një azhurnim mbi gjendjen e saj mendore në një postim në faqen e saj të internetit.

Ajo shkroi: “Unë nuk mund ta marr veten në të vërtetë akoma për të diskutuar vdekjen e babait tim; Mund të them se ka qenë humbja më shkatërrimtare e jetës time. E gjej veten duke dashur ta telefonoj gjatë gjithë kohës. Më shumë tani që ai nuk është më. Jeta është qesharake në atë mënyrë. Shpirti i tij u prehtë në parajsë. Ai ishte shumë i dashur dhe do të mungojë shumë.

Roberti ndërroi jetë në 12 shkurt kur u përplas nga një makinë midis Roslyn Road dhe Raff Avenue në Nassau County, New York, me shoferin e automjetit që e goditi atë dyshohet se ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Charles Polevich, 70 vjeç, më vonë u dorëzua në polici në lidhje me aksidentin dhe u akuzua për dy krime, duke përfshirë largimin nga skena e një aksidenti që përfshinte vdekjen e një personi, dhe manipulimin ose fshirjen e provave fizike.

Dhe në mars, nëna e Nicki, Carol Maraj paraqiti dokumente për të paditur Polevich në Gjykatën e Lartë të Shtetit, ku ajo po kërkon 150 milion dollarë.

Burimi: Bang Showbiz