Horoskopi ditor – 1 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është e lehtë të lini që ndjenjat tuaja t’ju bëjnë më mirë sot. Hëna kapet në një bllokim trafiku me Marsin luftëtar në shenjën tuaj, gjë që mund t’ju bëjë të prekeni me provokimin më të vogël. Kjo nuk është kurrë një gjë e mirë, por tani duhet të jeni tepër të kujdesshëm që të mos e drejtoni zemërimin ose ashpërsinë tuaj ndaj ndonjë shpirti të pamerituar! Ata ka të ngjarë të mos harrojnë ndonjë keqtrajtim, dhe ju do të duhet ta kompensoni në fund.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fjalët mund të jenë armë, por ju nuk mund ta kuptoni se sa të rrezikshme janë ato derisa të jetë tepër vonë. Ju ndoshta keni shumë për të thënë, falë Hënës që viziton sektorin tuaj të komunikimit, por kjo merr një shtresë të rrezikshme kur Hëna sheshon Marsin agresiv në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Kini kujdes nga të thënit potencialisht gjëra që as nuk e dinit se i ndjenit! Mendoni me kujdes përpara se të flisni në mënyrë që të shmangni thënien aksidentale të diçkaje që trondit të gjithë, përfshirë edhe veten tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një përplasje mes përgjegjësive dhe kënaqësisë tani, dhe ju ndoshta duhet të zgjidhni një anë. Me Hënën në shtëpinë tuaj të dytë të zënë, ju jeni të fokusuar për ta bërë ditën e sotme sa më produktive. Thënë kështu, një mbyllje hënore me planetin aksionar Mars në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore mund t’ju bëjë produktin më të nxehtë për sa i përket njerëzve të tjerë. Fatkeqësisht, ka të ngjarë të jeni shumë të zënë për të qenë në gjendje të shijoni shoqërinë e dikujt tjetër, por kjo nuk do të thotë se ata do të ndalojnë së përpjekuri për të tërhequr vëmendjen tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kërkesat për kohën dhe energjinë tuaj mund të jenë pak më shumë se sa jeni të gatshëm të jepni sot. Hëna po rrëshqet nëpër shenjën tuaj, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni pak më të ndjeshëm se normalisht. Ndërsa ajo është këtu, ajo do të përballet me Marsin kokëfortë në sektorin tuaj profesional, duke theksuar çfarëdo përgjegjësie që mund të keni. Një mbikëqyrës ose një person autoriteti mund të kërkojë më shumë përpjekje nga sa keni aktualisht në dispozicionin tuaj, ndaj kurseni sa më shumë energjinë tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mbajtja e informacionit për veten mund të duket më e vështirë se zakonisht, pasi e keni përhapur veten shumë të hollë për ditën. Me Hënën në sferën tuaj nënndërgjegjshëm, ju jeni më tepër të përjashtuar nga bota reale. Nga ana tjetër, një shesh hënor me Marsin në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë mund t’ju kërkojë të vendosni këmbën tuaj më të mirë përpara, edhe kur mezi i keni këmbët në tokë. Ecni me kujdes që të mos përfundoni duke ecur deri në fund në një parvaz të paqëndrueshëm!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Tensioni mund të hedhë një hije mbi çdo plan argëtues aktual që keni me miqtë tuaj pavarësisht se sa shumë dëshironi të goditni qytetin së bashku. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të të komunitetit dhe fatit po përplaset mbi Marsin konfrontues në shtëpinë tuaj të 8-të jo të pakuptimtë. Ju mund të ndiheni të detyruar të merreni me çështje të nxehta kur preferoni të angazhoheni në asgjë tjetër përveç kënaqësive të lehta. Fatkeqësisht, ju ndoshta nuk mund ta fshini këtë nën qilim, kështu që thjesht vishni një fytyrë të guximshme dhe shkoni përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të synoni aq lart sa të doni sot, por dikujt tjetër mund të mos i pëlqejë kjo! Jeni gati të provoni veten ndërsa Hëna viziton sektorin tuaj të reputacionit, duke i vënë të gjithë sytë mbi ju, por një shesh i përafërt midis Hënës dhe Marsit të diskutueshëm në shtëpinë tuaj të partneritetit mund të nxjerrë një kundërshtues të veçantë nga puna e drurit. Mos lejoni që sjellja negative e askujt t’ju godasë! Nëse keni nevojë të vendosni një mur për mirëqenien tuaj, atëherë të jetë kështu.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju nuk jeni në gjendje të pranoni ndonjë kufizim për veten tuaj! Megjithatë, e vërteta për të ardhur keq është se ka ende kufizime që do t’ju duhet t’i pranoni dhe t’i përballoni sot. Jeni të lumtur të fluturoni lirshëm dhe lehtë ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, por do të ktheheni fort në tokë sapo ajo të sheshojë Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës. Shumë gjëra ndoshta do të kërkojnë vëmendjen tuaj këtu dhe tani, kështu që aventurat tuaja mund të kenë nevojë të presin.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka një përzierje të çuditshme energjish sot, dhe mund t’ju bëjë të tingëlloni përpara dhe mbrapa midis dritës së vëmendjes dhe hijeve në një moment. Ju ndoshta jeni të prirur t’i mbani letrat afër gjoksit tuaj ndërsa Hëna lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 8-të intime, por dëshira për të vepruar mund të godasë kur Hëna të sheshojë Marsin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Ju nuk keni pse të zgjidhni një qasje apo tjetrën! Lëreni veten të merret me cilindo opsion sipas dëshirës tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është e pamohueshme që emocionet tuaja mund të digjen të ndritshme sot, por nëse ato po largojnë një nxehtësi të këndshme apo një zjarr të furishëm është një çështje krejtësisht tjetër. Ekziston një shesh i ashpër midis Hënës në sektorin tuaj të partneritetit dhe Marsit të nxehtë në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjenjave dhe familjes. Me këtë në mendje, do të jetë shumë e lehtë të reagosh fuqishëm ndaj dikujt tjetër veçanërisht nëse ata shtypin butonat e tu. Merrni hapësirë për veten tuaj ose përndryshe mund të fryni një fitil!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund të arrish sa të doni! Kjo do të thotë, derisa diçka t’ju largojë plotësisht nga kursi. Jeni në disponim për të performuar në kapacitetin më të lartë ndërsa Hëna lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës, por kjo dëshirë e përgjegjshme merr fund kur Hëna sheshon Marsin në shtëpinë tuaj të tretë me trup të zënë, duke shtuar gjëra të panumërta në programin tuaj – nëse keni kohë për to apo jo. Prisni disa shpërqendrime që do t’ju detyrojnë të bëni një ose dy devijime sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

E sotmja mund të jetë e gjitha argëtuese derisa të përfundoni duke u penduar për një qëndrim të lumtur! Jeni në humor për t’u kënaqur, falë Hënës që kalon nëpër shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, por kjo mund të hidhet poshtë kur Luna të përplaset me Marsin e ashpër në sektorin tuaj të të ardhurave. Mos harroni se indulgjencat kanë një çmim dhe ju duhet ta fitoni atë, në një mënyrë ose në një tjetër! Kontrolloni çdo detyrë të rëndësishme herët gjatë ditës, në mënyrë që përgjegjësitë tuaja të mos pengojnë lojën.

Burimi: Tarot