Horoskopi mujor – Qershor 2022

Pas trazirave dhe kaosit të prillit dhe majit, të gjithë jemi gati për një qetësi kozmike. Për fat të mirë, qershori është këtu për të ofruar pikërisht atë! Zakonisht sezoni i Binjakëve është i turbullt, por këtë vit, është lehtësimi komik që na nevojitet kaq shumë. Mërkuri përfundon retrogradën e tij në datën 3, duke i kthyer komunikimet tona në rrugën e duhur, dhe më pas në datën 4 Saturni fillon retrogradin e tij, duke na lejuar të bëjmë një pushim dhe të reflektojmë për qëllimet afatgjata.

Gjërat janë të ngadalta deri në mes të muajit kur Mërkuri rihyn te Binjakët në datën 13, duke na ngjallur kureshtjen dhe duke rritur qëndrueshmërinë tonë për shoqërim. Më pas, në datën 14, hëna e plotë në Shigjetar na sjell një natë të egër dhe aventureske për të nisur me zhurmë muajt e ngrohtë.

Solstici i verës arrin në datën 21 kur dielli hyn në Gaforre. Afërdita më pas largohet nga Demi sensual për Binjakët e mprehtë në datën 22, duke na frymëzuar të gjejmë flluska verore që vërtet stimulojnë mendjen tonë.

Qershori përfundon me një hënë të re shumë të mbarë në Gaforre që lidhet me Venusin dhe Jupiterin. Nëse ka pasur ndonjëherë një kohë për të vendosur synime edukative dhe optimiste, kjo është ajo! Stacionet e Neptunit kthehen në retrogradë në të njëjtën ditë duke vendosur një filtër ëndërrimtar mbi një realitet dikur të mërzitshëm. Ëndërroni shumë!

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e plotë (14/6): Nisuni në një aventurë!
Hëna e Re (28/6): Rifreskoni shtëpinë tuaj
Datat e tjera kryesore: 27/6

Bisedat, komuniteti dhe lidhjet janë arsyeja pse ky muaj është për ju, Dashi. Sezoni i Binjakëve ju ka nxitur të dilni nga gjumi letargjik dhe të përfshiheni në të gjitha llojet e ngjarjeve lokale. Po merrni një rrjedhë të vazhdueshme ftesash dhe pyetjesh rreth mundësive emocionuese! Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar punë ose thjesht kërkoni për një hobi të ri, kjo është një kohë e shkëlqyer për të mësuar një aftësi të re ose për të përmirësuar atë që tashmë e keni. Planeti juaj sundues Marsi mbetet në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit duke ju dhënë një shpërthim energjie që nuk do të keni domosdoshmërisht akses më vonë këtë verë, kështu që përfitoni nga frymëzimi sa të mundeni. Hëna e re në Gaforre më 28 është ajo që do t’ju lidhë me njerëzit e dashur dhe për të zbukuruar shtëpinë tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni në kërkim të dashurisë, mund të takoni dikë shumë të papritur ndërsa Venusi përplaset me Uranin novator në datën 11. Ky person nuk është në asnjë mënyrë tipi juaj i zakonshëm, por për çfarëdo arsye, nuk mund ta largoni nga mendja.

Horoskopi i parave: Sezoni i eklipsit solli shumë ndryshime në rrjedhën tuaj të të ardhurave, kështu që fatmirësisht qershori është i lirë nga këto luhatje. Megjithëse mund të ndiheni më të ngazëllyer se zakonisht, përpiquni t’i rezistoni kënaqësisë këtë muaj dhe në vend të kësaj përqendrohuni në gjetjen e ofertave më të mira. Ndërsa planeti i parave Venusi përballet me Saturnin e kursyer në datën 18, ju mund të zgjidhni të anashkaloni planet me miqtë për të kursyer.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e plotë (14/6): Lironi borxhet dhe detyrimet që nuk janë tuajat
Hëna e Re (28/6): Rifreskoni komunikimet tuaja
Datat e tjera kryesore: 11/6, 16/6, 18/6, 21/6, 22/6

Duhet të qëndroni apo duhet të shkoni? Rruga në të cilën jeni tani ka një pjerrësi më të madhe se sa jeni mësuar, por kjo nuk do të thotë që nuk duhet të qëndroni në rrugën e duhur. Kush kujdeset nëse duhet më shumë kohë për të arritur majën? Në fund të ditës, do të shijoni të njëjtën pamje. Pavarësisht nëse po mendoni për një lëvizje, një ndryshim në karrierën tuaj ose një angazhim në marrëdhënie, detyra juaj këtë muaj është t’i jepni përparësi ndjenjave tuaja për këtë çështje. Disa nga ato që shfaqen mund të jenë të pakëndshme, por është e rëndësishme që të kaloni ulje-ngritjet e këtyre emocioneve pa u shqetësuar për efektin tuaj tek të tjerët. Hëna e re me shumë fat në Gaforre më 28 ju lejon të filloni me disa projekte të vogla që përfundimisht do të informojnë kërcimin tuaj të ardhshëm të madh.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse partneri juaj është duke udhëtuar, dashuria juaj nuk po shfaqet më në klub, ky muaj ju gjen paksa të çuditshëm në departamentin e dashurisë. Në vend që të dilni nga rruga juaj për të bërë diçka të funksionojë, përqendrohuni te vetja. Thënë kështu, ju gjithashtu mund të ngjallni një romancë me dikë që jeton në një qytet tjetër.

Horoskopi i parave: Mërkuri retrogradë përfundon në datën 3 dhe ajo faturë më në fund paguhet. Pas datës 14, kur Mërkuri të kthehet te Binjakët dhe sektori juaj i parave, mund të arrini të organizoni buxhetet tuaja për gjysmën e dytë të vitit me një ndjenjë më të mirë të të ardhurave tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e Plotë (14/6): Kërkoni marrëdhëniet që dëshironi të sillni në jetën tuaj
Hëna e Re (28/6): Rinovoni mentalitetin tuaj të parave
Datat e tjera kryesore: 3/6, 10/6, 13/6, 20/6

Sezoni i eklipsit të muajit të kaluar ju befasoi me disa pengesa, dhe qershori do të pastrojë ngadalë rrëmujën. Merrni aq kohë sa ju nevojitet! Planeti juaj sundues Mërkuri stacionohet direkt në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 3, duke sjellë një zbulim se si mund të hiqni më shumë se disa përgjegjësi që nuk janë tuajat. Mërkuri që lëviz ngadalë në javët e para të muajit është gjithashtu një shenjë për t’i mbajtur festimet tuaja të ditëlindjes të vogla dhe të menaxhueshme. Pse t’i ftoni të gjithë nëse do të ketë dramë? Planeti i komunikimit rihyn në shenjën tuaj në datën 14, duke ju lejuar të rifilloni punën ose projektet personale që keni braktisur në fund të majit. Deri në hënën e re në Gaforre në datën 28, ju jeni të sigurt se cilat angazhime ia vlejnë.

Horoskopi i dashurisë: Në maj, një mik ju prezantoi me dikë që ju tërhoqi vërtet vëmendjen, por mes defekteve në komunikim dhe gjesteve të egra për gjithçka, ju të dy nuk keni dalë ende. Por kur Mërkuri lidhet me Jupiterin në datën 20 (për herë të tretë dhe të fundit këtë pranverë), ju të dy më në fund do të keni takimin tuaj dhe shkëndijat do të fluturojnë. Mos u dorëzoni vetëm sepse nuk ka ndodhur ende!

Horoskopi i parave: Sezoni i gaforres (nga data 21) është koha optimale e vitit që ju të pyesni veten se çfarë ju nevojitet. Hëna e re në Gaforre më 28 është një mundësi veçanërisht e favorshme për të kërkuar një rritje të pagës ose për të investuar në një përditësim të garderobës.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e Plotë (14/6): Lironi frikën nga përgjegjësitë e ardhshme
Hëna e Re (28/6): Rifresko imazhin dhe kujdesin për veten
Datat e tjera kryesore: 21/6

Sezoni i Binjakëve është gjithmonë periudha më introspektive e vitit për ju. Megjithëse mundësitë e karrierës dhe lidershipit po vijnë gjithashtu në mënyrë të shumtë, me fillimin e muajit, ju nuk jeni gati të bëni një njoftim të madh për ndonjë sukses tuajin. Jeni më shumë të shqetësuar për të qëndruar të hidratuar, për të bërë shëtitje të përditshme dhe për të pushuar në divan me qenushin tuaj. Merrni aq kohë sa ju nevojitet në vetmi, sepse sapo dielli të hyjë në shenjën tuaj në datën 21, ju do të merrni shumë vëmendje shtesë. Festoni hënën e re në Gaforre më 28 si vitin tuaj të ri personal me një përmirësim të garderobës, manikyr ose ndoshta një natë të egër (por të shëndetshme) karaoke me miqtë tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i eklipsit të muajit të kaluar e pastroi listën tuaj romantike, dhe megjithëse ndiheni mirë të jeni të lirë nga lidhjet e thata, ju mungon përzemërsia që erdhi me to. Planeti i dashurisë Venusi lidhet me Plutonin në datën 21, duke zbuluar disa ndjenja të mëdha dhe duke ju tunduar të telefononi ish-in tuaj. Mendoni nëse ia vlen mundimi për ta rikthyer këtë fantazmë nga vdekja.

Horoskopi i parave: Megjithëse javët e para të muajit mund të jenë të ngadalta në aspektin social, ju po shpenzoni shumë para për gjëra që rrisin cilësinë e jetës suaj. Në vend të asaj darke të shtrenjtë në grup, ju po përmirësoni sistemin e tingullit të apartamentit tuaj dhe po rimbushni të gjitha bimët e shtëpisë tuaj në qeramikën më të bukur. Vetëm kini kujdes që të mos e teproni ose të përgatiteni për tronditjen kur fatura e kartës suaj të kreditit të arrijë në fund të muajit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e plotë (14/6): Shkoni pas dashurisë që dëshironi
Hëna e Re (28/6): Merrni një moment paqeje
Datat e tjera kryesore: 16/6, 21/6

Ndonëse nuk jeni kurrë nga ata që kanë turp, ky muaj është për të shtyrë kufijtë tuaj kur bëhet fjalë për rrjetëzimin dhe krijimin e lidhjeve sociale, të paktën për javët e para. Jeni duke u përballur me disa vendime të mëdha në lidhje me karrierën dhe shtëpinë tuaj, dhe mënyra më e mirë për ju për të marrë një vendim është të largoni idetë tuaja nga miqtë, kolegët dhe sinqerisht, kushdo që dëshiron të dëgjojë. Sapo sezoni i gaforres të fillojë në datën 21, ju jeni të prirur të merrni pak kohë jashtë rrjetit për t’u çlodhur dhe për t’u rikthyer pas një pranvere të ngarkuar. Hëna e re në Gaforre më 28 është një moment veçanërisht me fat për t’u tërhequr vetë ose me dikë që dashuroni. Thellimi i marrëdhënies suaj me meditimin ose spiritualitetin, ose pushimi nga rrjetet sociale duhet të jetë prioriteti juaj kryesor me fillimin e verës.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni në kërkim të dashurisë, mund të keni fat rreth hënës së plotë në Shigjetar në datën 14. Pjesa më e mirë është se nuk duhet të shkoni larg për të gjetur këtë person: Ata janë një mik i një shoku! Megjithëse lidhjet tuaja të dashurisë verore të 2020 dhe 2021 ishin pak të stuhishme, kjo është e thjeshtë dhe e ëmbël. Vetëm ajo që keni dëshiruar.

Horoskopi i parave: Ndërsa stacionet e Merkurit drejtojnë më 3 qershor, më në fund i merrni të gjitha detajet: një mundësi karriere ose lidershipi që ju është ofruar për herë të parë në fund të prillit. Le ta themi në këtë mënyrë: Kjo ofertë vjen me kompensim imponues, kështu që lini pas sindromën e mashtruesit dhe shkoni për të!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e plotë (14/6): Merrni përsipër çështjet e shtëpisë dhe familjes
Hëna e Re (28/6): Rigjallëroni miqësitë dhe jetën tuaj shoqërore
Datat e tjera kryesore: 3/6, 10/6, 13/6, 20/6

Pas një pranvere të mbushur me vonesa, defekte dhe plane udhëtimi të anuluara, gjërat bëhen më pak të ethshme pasi stacionet e Mërkurit drejtojnë në datën 3. Është koha për t’u kthyer në objektivat dhe vizionin që keni braktisur në fund të prillit. Edhe pse jeni kthyer në elementin tuaj dhe po kaloni një stuhi në kalendar, po ndiheni gjithashtu të tërhequr në shumë drejtime ndërsa rriten detyrimet familjare dhe ato të punës. Kjo ju lë pak hapësirë ​​për relaksim ose kujdes për veten. Hëna e re në Gaforre më 28 është një moment i përsosur për të kërkuar këshilla nga miqtë dhe për t’u mbështetur më fort në mbështetjen që ata duhet të ofrojnë. Pse rraskapiteni kur kaq shumë njerëz që ju duan janë të gatshëm të ndihmojnë?

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni beqarë apo partnerë, keni pasur vështirësi të bashkoheni me njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj. Por ndërsa Mërkuri lidhet me Jupiterin në datën 20 (për herë të tretë dhe të fundit këtë pranverë), ju jeni më në fund në mendësinë e duhur – dhe gjithashtu në të njëjtin vend në të njëjtën kohë – për të pasur një zemër që e çon marrëdhënien tuaj në nivelin tjetër.

Horoskopi i parave: Planeti i parave, Venusi rrëshqet në karrierën tuaj dhe sektorin e imazhit publik në datën 22, duke shënuar një kohë ideale për ju që të kërkoni një rritje rroge ose promovim, të nisni nxitimin tuaj ose të rinegocioni kushtet e një kredie. Merrni kontrollin e bollëkut tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e plotë (14/6): Një natë e mrekullueshme për një festë në lagjen tuaj me miqtë e ngushtë
Hëna e Re (28/6): Vendosni synime për karrierën dhe imazhin publik
Datat e tjera kryesore: 11/6, 16/6, 18/6, 21/6, 22/6, 28/6

Pavarësisht nëse jeni duke u vendosur në një punë, marrëdhënie ose përgjegjësi të re prindërore, detyra juaj këtë muaj është të përshtateni me një rutinë. Ajo që është më sfiduese për këtë nuk është përkushtimi, por duhet të hiqni dorë nga disa nga veset tuaja – d.m.th. nuk mund të vazhdoni të fantazoni për ish-in tuaj nëse dëshironi që marrëdhënia juaj aktuale të lulëzojë. Vendosni një sistem shpërblimi për veten tuaj që inkurajon ndërtimin e zakoneve të mira. Më pas, më 28, hëna e re në Gaforre sjell lajme emocionuese për karrierën ose imazhin tuaj publik, veçanërisht nëse keni punuar në një projekt në partneritet ose në një ekip. Festoni duke rrëmbyer një gotë verë dhe duke planifikuar pushimet ose aventurën tuaj të ardhshme.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet kanë qenë fokusi juaj gjatë muajve të fundit, gjë që ju ka mbajtur në modalitetin e dashurisë ose elementin tuaj. Megjithatë, siç u përmend, ky muaj ka të bëjë më pak me ndjekjen, dhe më shumë për stabilizimin e asaj që po ndërtoni së bashku. Nëse jeni ende në kërkim të dashurisë, mund të takoni dikë të veçantë në klasë ose në një udhëtim pasi Afërdita rrëshqet në Binjakët në datën 22. Flirtoni me njohuritë tuaja!

Horoskopi i parave: Me planetin tuaj në pushtet, Venus, që kalon pjesën më të madhe të muajit në Dem dhe sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta, kjo është një kohë e mirë për të zgjidhur borxhet e vazhdueshme, për të aplikuar për kredi ose për të rifinancuar shpenzimet mujore. Megjithëse gjatë rrugës mund të hasni në disa pengesa ose kosto të papritura, do të ketë gjithashtu zgjidhje alternative pasi njerëzit janë më të gatshëm se zakonisht për t’ju bërë një marrëveshje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e plotë (14/6): Kujdesuni për shpenzimet tuaja
Hëna e Re (28/6): Vendosni synime për udhëtime dhe edukim
Datat e tjera kryesore: 27/6

Qershori lejon rikuperimin dhe rikalibrimin ndërsa përshtateni me një tjetër normale të re – diçka që ju si persona të fiksuar nuk jeni gjithmonë të prirur ta bëni. Për të gjetur një stabilitet shumë të nevojshëm, ju jeni duke u përpjekur shumë në klasat tuaja të fitnesit, duke gatuar më shpesh dhe duke u mbështetur në një rutinë mëngjesi. Është gjithashtu e rëndësishme për ju që të përqendroheni në përmirësimin e financave dhe energjisë tuaj këtë muaj. Sa kohë ju duhet vërtet të kaloni me atë grup miqsh të lodhshëm? Gjithashtu, pse po paguani për kaq shumë shërbime transmetimi kur shikoni vetëm përsëritje të të njëjtit serial vazhdimisht? Heqja e disa prej këtyre kostove dhe detyrimeve tani do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë më vonë këtë vit, kur Marsi të shkojë në retrogradë në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në tetor. Ky tranzit i ardhshëm shërben si një auditim për shëndetin tuaj financiar dhe emocional, prandaj bëni përpara tani.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë Venusi kalon pjesën më të madhe të muajit në sektorin tuaj të partneritetit, kështu që nëse keni kërkuar për një të dashur të ri, partner biznesi ose mik të ngushtë, keni shumë mundësi për të krijuar lidhje. Kjo është veçanërisht e vërtetë në datën 11 kur Venusi takohet me Uranin inovativ duke sjellë dikë të papritur në botën tuaj.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Shigjetar në datën 14 bie në sektorin tuaj të parave dhe ju gjen të tunduar për të bërë një blerje të madhe. Megjithëse mund të duket sikur kjo gjë e re me shkëlqim do të ndryshojë jetën tuaj për mirë, kjo dëshirë mund të përfundojë si një fluturim i fantazisë. Tani për tani, prisni dhe mos bëni blerje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e plotë (14/6): Festoni veten, imazhin dhe identitetin tuaj
Hëna e Re (28/6): Vendosni synime për burime të përbashkëta
Datat e tjera kryesore: 13/6, 28/6

Qershori është për t’u kthyer në kënaqësitë e thjeshta të jetës dhe për të bërë vetëm gjërat që dëshironi të bëni. Mërkuri retrogradë ju ka vënë sërish në kontakt me një ish-të dashur, partner biznesi ose mik intrigues. Megjithatë, ndërsa stacionet e planetit të komunikimit drejtohen në datën 3, është koha për të vendosur nëse ky person duhet të jetë një fiksim në jetën tuaj të tanishme, apo nëse është më mirë për të gjithë nëse mbeten në të kaluarën. Me hënën e plotë në Shigjetar më 14 që ju bën veçanërisht të zhurmshëm dhe të gjallë, është e lehtë të kuptosh se kush të inkurajon të zësh hapësirë ​​kundrejt atij që bën kuptim vetëm kur jeni në errësirë. Bashkohuni me ata që duan t’ju shohin të shkëlqeni.

Horoskopi i dashurisë: Dashuria dhe romanca janë prioriteti juaj kryesor këtë muaj. Ju mund të kuptoni se të dashuruarit që vijnë në jetën tuaj tani janë më shumë se thjesht argëtim dhe janë menduar të jenë angazhime të vërteta. Ndërsa Mërkuri rihyn në sektorin tuaj të partneritetit në datën 13 dhe lidhet me Jupiterin e gjallë në datën 20, ju jeni frymëzuar të filloni bisedën “çfarë jemi ne?” dhe ndoshta të vendos një unazë në gisht.

Horoskopi i parave: Sezoni i Gaforres fillon më 21 dhe, për ju, kjo kohë e vitit ka të bëjë me burimet e përbashkëta. Si mund ta zvogëloni borxhin tuaj dhe të ndani atë që keni më bujarisht? Hëna e re në Gaforre më 28 është një kohë ideale për të rifinancuar, për të aplikuar për kredi ose për të bërë një blerje të madhe me një partner.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e plotë (14/6): Vendosni shenjën “mos shqetëso” dhe merrni pak kohë
Hëna e Re (28/6): Një fillim i ri për marrëdhënie të rëndësishme
Datat e tjera kryesore: 4/6, 16/6, 27/6

Megjithëse është e vështirë të largohesh nga një bisedë në grup, miqësi ose industri që e keni tejkaluar, të dini se ku nuk bën pjesë, ju jep lirinë për të bërë më shumë nga ajo që doni. Qershori ka të bëjë me kënaqësinë, romancën dhe lojën. Kur ishte hera e fundit që shkuat në një lojë bejsbolli? Apo rrini gjatë gjithë ditës pranë pishinës me një libër të mirë? Ka kaq shumë liri për të mos u kujdesur se çfarë mendon dikush tjetër. Ju gjithashtu ju jepet një lehtësim financiar këtë muaj, i cili lejon një terapi shumë të nevojshme. Nga hëna e re në Gaforre më 28, ju jeni gjithashtu të entuziazmuar për të krijuar lidhje më të ngushta me miqtë dhe të dashuruarit. Mbajini të vërtetat afër!

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqar, hëna e re në Gaforre më 28 është një moment i favorshëm për të vënë veten atje në kërkim të dashurisë së re. Ju keni fat të gjeni një person të veçantë përmes familjes ose një shoku të ngushtë. Lërini të gjithë të dinë që po kërkoni dhe shikoni se kush shfaqet.

Horoskopi i parave: Stacionet e planetit tuaj sundues të Saturnit janë retrogradë në sektorin tuaj të parave në datën 4, duke lehtësuar një pjesë të stresit financiar që keni ndier që nga fundi i vitit të kaluar. Ndërsa kaloni një moment për të përditësuar buxhetet tuaja, mund të kuptoni se në të vërtetë keni pasur një vit shumë më fitimprurës sesa keni menduar më parë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e plotë (14/6): Vendoseni veten atje për të bërë miq të rinj dhe për të krijuar një komunitet
Hëna e Re (28/6): Rifreskojeni gjendjen tuaj fizike, shëndetin dhe rrjedhën e punës
Datat e tjera kryesore: 4/6, 16/6, 27/6

Sezoni i eklipsit të muajit të kaluar ishte stresues jo vetëm për shkak të ndryshimeve të mëdha si në karrierën tuaj ashtu edhe në jetën tuaj në shtëpi, por edhe sepse keni ngecur në trajtimin e kaq shumë prej këtyre problemeve pa mbështetje. Njerëzit ku mendonit se mund të mbështeteshit vazhdimisht ju zhgënjejnë. Qershori ka të bëjë me çlirimin e atij presioni dhe ndoshta edhe… duke u argëtuar? Ju kujtohet se si ta bëni këtë? Hëna e plotë në Shigjetar më 14 është një natë veçanërisht ideale për t’u rrëmbyer. Pasi sezoni i Gaforres të fillojë në datën 21, ju e zhvendosni fokusin tuaj në rikthimin në palestër dhe rutina të tjera të shëndetshme. Hëna e re në datën 28 ​​është e përkryer për të rinovuar anëtarësimin tuaj në palestër, për të provuar maturinë ose për të eksperimentuar me receta të shëndetshme në shtëpi.

Horoskopi i dashurisë: Gjërat marrin një kthesë për super flirtuesit kur Afërdita hyn në Binjakët dhe në sektorin tuaj të kënaqësisë në datën 22. Lidhjet tuaja më të mira për momentin janë me partnerët në distanca të gjata, dhe ky transport ju lejon të përdorni letrat tuaja të dashurisë për javët e ardhshme.

Horoskopi i parave: Nëse jeni të vetëpunësuar ose jeni në kërkim pune, është koha për të deleguar më shumë ose për të thjeshtuar detyrat në mënyrë që të bëni sasinë e duhur të punës për atë që po paguheni. Hëna e re në Gaforre më 28 është një kohë veçanërisht e mirë për të rifreskuar rrjedhën tuaj të punës. Ju gjithashtu mund të dëshironi të merrni ndërrime shtesë ose të filloni një nxitje anësore. Mos harroni të punoni më zgjuar, jo më shumë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e plotë (14/6): Një përparim në karrierën tuaj ose imazhin publik
Hëna e re (28/6): Hapeni zemrën ndaj romancës së re ose përpjekjeve krijuese
Datat e tjera kryesore: 13/6, 20/6

Nëse jeni duke kërkuar për një shtëpi të re, duke pritur një familje nga jashtë qytetit ose thjesht jeni vendosur përfundimisht në apartamentin ku keni jetuar prej vitesh, muaji fillon me rikthimin në kontakt me rrënjët dhe themelet tuaja. Thënë kjo, hëna e plotë në Shigjetar në datën 14 ndërpret këtë periudhë letargjie me një mundësi emocionuese karriere që nuk mund ta refuzoni. Megjithëse të gjitha detajet nuk janë të qarta, kjo ofertë po ju çon në një drejtim pozitiv dhe ju ndihmon të kuptoni se të gjitha krasitjet profesionale që keni bërë në 2020 dhe 2021 ia vlenin. Qëllimi i përgjithshëm i këtij muaji është të gjeni kënaqësi si në jetën tuaj publike ashtu edhe në atë private. Po sikur të mos ju duhej të vazhdonit të kërkoni për diçka jashtë vetes dhe në vend të kësaj të ndjenit lumturi me atë që keni tashmë?

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i gaforres (nga data 21) është gjithmonë periudha juaj më romantike e vitit dhe deri në fund të muajit, mund të keni më shumë se disa kërkues që konkurrojnë për dashuritë tuaja. Hëna e re në Gaforre më 28 është një ditë veçanërisht e favorshme për të pasur një takim të parë me fluturimin tuaj veror.

Horoskopi i parave: Me Marsin dhe Jupiterin në sektorin tuaj të parave gjatë gjithë muajit, ju keni shumë para shtesë që vijnë, por gjithashtu po i shpenzoni aq shpejt sa hyjnë në llogarinë tuaj bankare. Me gjithë fokusin te shtëpia, ju jeni veçanërisht të tunduar të shpenzoni për të përmirësuar hapësirën tuaj. Fatmirësisht ndërsa Marsi lidhet me Saturnin në datën 27, ju jeni në gjendje ta mbretëroni atë dhe të filloni të kurseni përsëri.

Burimi: Pure Wow