Horoskopi ditor – 1 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do i arrini gjërat sot, jo nga zgjuarsia, por nga aftësitë tuaja komunikuese. Elokuenca juaj do të fitojë shumë zemra. Yjet sugjerojnë përfitime monetare, por ju duhet të ruheni nga dëmtimet dhe sëmundjet e vogla.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka të ngjarë të përballeni me një pikë kthese në marrëdhëniet sot. Meqenëse keni nevojë për pak dhembshuri dhe mbështetje, do të ndjeni nevojën për të kaluar kohë me miqtë dhe të afërmit. Gjysma juaj e dashur ose më e mirë mund të sjellë një ndryshim të humorit duke ju ndihmuar të hiqni kornizën tuaj negative të mendjes.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të jeni të humbur në kujtimet e së shkuarës. Do të jeni në një kornizë nostalgjike të mendjes. Ndjekjet intelektuale do t’ju tërheqin. Mos lejoni që e kaluara juaj të bëjë një hije mbi të tashmen dhe të ardhmen tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot është një ditë vendimtare dhe interesante për ju. Ju do të mësoni dhe përfitoni nga shefat tuaj. Bashkëmoshatarët dhe vëllezërit e motrat mund t’ju japin mbështetjen e tyre të plotë për ju. Shanset tuaja për të fituar betejat ligjore janë të largëta, kështu që një marrëveshje jashtë gjykatës mund të jetë basti juaj më i mirë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Duhet të frenoni shpenzimet tuaja. Ju duhet të moderoni rreziqet që merrni në tregun e aksioneve. Megjithatë është një ditë e mirë për përfitime financiare. Ju duhet të kuptoni vlerën e kompromisit.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Kapaku i të menduarit është mbi kokën tuaj, dhe një impuls pasionant do të përshkojë ju sot. Megjithatë, nga mesi i ditës, prisni që t’ju kapë një qëndrim i qetë. Zyrtarët qeveritarë dhe profesionistë të tjerë do të kenë një ditë frymëzuese. Profesionalizmi juaj do të shkëlqejë dhe ju mund të jeni duke pritur për ndonjë lëvdatë serioze nga eprorët. Buzëqeshni dhe pranoni reagimet pozitive me dashamirësi.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Shqetësimi juaj për familjen tuaj tejkalon gjithçka tjetër. Sot, ju do të përmbushni detyrat tuaja birësore në gjithçka që merrni përsipër. Të gjitha gjërat e mira fillojnë në shtëpi, përfshirë pasurinë tuaj dhe fatin e mirë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot ju pret një ditë e shëndetshme dhe e ndezur. Ka të ngjarë të përfundoni detyrat tuaja në pritje me një zell të ri. Por dita kaotike do të lulëzojë në një mbrëmje përrallore kur të shoqëroheni me të dashurën tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni në një gjendje për të shpenzuar para për dekorimin e shtëpisë, pikturat ose artefaktet. Shkoni përpara dhe dekoroni shtëpinë tuaj. Suksese në kartat tuaja sot. Vendi i punës nuk ka qenë kurrë një vend interesant më parë. Planifikimi dhe zbatimi do ta bëjë ditën tuaj më të lehtë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Sot, do të mbeteni të pakapshëm nga rrëmuja përreth jush. Sidoqoftë, emocionet e mbyllura brenda jush ndoshta do të errësojnë fuqinë tuaj të arsyetimit dhe mund t’ju lënë të ndiheni pak të humbur. Por kjo do të jetë vetëm një fazë kalimtare dhe ju do të dilni nga hutimi në një kohë të shkurtër. Ju menjëherë do të ktheheni në ndjekjen e qëllimeve tuaja dhe reputacioni juaj tek shefat do të luajë një rol vendimtar në marrjen e shpërblimeve të prekshme.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Do ta dëshmoni veten sot duke qëndruar përpara rivalëve tuaj në të gjitha mënyrat. Sjellja juaj e këndshme ju tërheq me të tjerët dhe fitoni admirim nga të gjitha anët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju pret një ditë e mbushur me aksione, e zënë pasi do të korrespondoni me kontaktet e vjetra, intervistat telefonike, organizimin e takimeve dhe caktimin e detyrave. Mos harroni të merrni frymë!

Burimi: Ganesha Speaks