Horoskopi ditor – 11 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fjalët e turpshme mund të fluturojnë lehtësisht nga goja juaj sot. Ndoshta ju jeni përpjekur shumë të lehtësoni disa kufij me miqtë tuaj për t’i bërë ata të lumtur, por nuk jeni vërtet të kënaqur me situatën. Inati juaj i akumuluar ka të ngjarë të shpërthejë në momentin më pak të përshtatshëm, kështu që mendoni të trajtoni në mënyrë proaktive çfarëdo shqetësimi që po ndjeni përpara se të arrijë në atë pikë. Tensioni është ndoshta më pak i fshehur nga sa mendoni, kështu që një diskutim i sinqertë mund të jetë një lehtësim për të gjithë të përfshirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shqetësimet për paratë mund të mbizotërojnë vëmendjen tuaj për momentin, deri në atë pikë sa t’i jepni përparësi ndaj nevojave të një marrëdhënieje të ngushtë. Ju mund të ndiheni sikur presioni për ta bërë këtë vjen nga një figurë autoriteti i jashtëm. Pyesni veten nëse ankthi juaj ka krijuar detyrime që shtrihen përtej gjërave që kërkohen vërtet nga ju. Nëse mund t’i vini në linjë blloqet kryesore të ndërtimit të jetës suaj financiare, mund të gjeni hapësirë për t’u dhënë pak detajeve.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenja e përgjegjësisë për shumë gjëra mund t’ju mbushë me pakënaqësi. Fatkeqësisht, heqja impulsive e listës suaj të detyrave ndoshta do të krijonte probleme në vend që t’i zgjidhnin ato. Përveç kësaj, mund të humbisni mundësinë për të bërë disa detyra që ju pëlqejnë vërtet! Sa i përket detyrimeve tuaja më pak argëtuese, është e mundur që dikush tjetër të gjejë më shumë kënaqësi në ato punë sesa ju. Hiqni dorë nga ideja se duhet t’i bëni të gjitha vetë dhe kërkoni për një marrëveshje reciproke të dobishme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nervozizmi mund t’ju godasë në çdo moment – ose, me sa duket, pa asnjë arsye. Ndoshta ju thjesht duhet t’i hiqni hapësirën dikujt me të cilin jeni shumë të lidhur për të bërë gjërat tuaja për një kohë. Sa më shumë të shqetësoheni se një kërkesë e tillë do të çojë në një negocim të pakëndshëm, të stërzgjatur, aq më e nevojshme është ndoshta ta bëni këtë! Merrni parasysh mundësinë që të kaloni kohë të ndarë dhe të keni përvoja të veçanta do t’ju japë të dyve histori të reja për të treguar kur të ktheheni së bashku.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mundësitë e papritura për t’u shoqëruar mund të bien ndesh me angazhimet tuaja shtëpiake. Ndërkohë që mund të keni frikë të zhgënjeni dikë, nuk jeni të detyruar të ndiqni çdo ide impulsive që kanë miqtë tuaj. Nëse kjo ftesë nuk është e përshtatshme për ju, duhet të ketë të tjera më vonë. Thënë kështu, a ka ndonjëherë një kohë të mirë për ju që të bëni një pushim nga detyrat tuaja shtëpiake? Një qasje e ngurtë ndaj tyre nuk është e qëndrueshme për një kohë të pacaktuar, pavarësisht se sa e përshtatshme duket. Ndonjëherë, ju duhet të bëni një pushim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Aktualisht mund të jeni duke kërkuar për fjalët e përsosura për të bindur të tjerët të bëjnë atë që dëshironi që ata të bëjnë. Nuk ka pothuajse kurrë një mënyrë të mirë për të drejtuar njerëzit përreth! Ju ndoshta duhet ta pranoni veten se keni kaluar në një territor të pasjellshëm, megjithëse kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se jeni në gabim. Jini realist nëse gjërat janë apo jo në atë nivel dhe zgjidhni betejat tuaja në përputhje me rrethanat.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kufizimet financiare mund të jenë seriozisht frustruese për ju për momentin. Dëshirat tuaja të ndrydhura për kënaqësi mund t’ju motivojnë të kërkoni mënyra rreth kufizimeve që po përjetoni. Sidoqoftë, mund të keni vështirësi për ta përzier atë kuriozitet me mjaft durim për ta bërë atë vërtet të dobishëm. Megjithëse fitimi i më shumë parave ka të ngjarë të zgjidhë problemin tuaj, nxitimi në skemën e parë të pasurimit të shpejtë që gjeni mund të sjellë edhe më shumë vështirësi në jetën tuaj. Kujtojini vetes se çdo gjë që tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të qenit në qendër të vëmendjes mund të duket si një bekim i përzier. Pavarësisht se sa shumë kënaqeni duke u vënë re, pasiguritë tuaja mund të jenë ende në prapavijë, duke ju dhënë një ndjenjë bezdisëse se pesë minutat tuaja të famës kanë mbaruar vazhdimisht. Zhytja me guxim në tema të ndaluara dhe shakatë e mprehta mund të duket si një mënyrë për t’i mbajtur njerëzit të përqendrohen më gjatë tek ju. Fatkeqësisht, është shumë e lehtë t’i çosh gjërat shumë larg dhe të shqetësosh të tjerët. Mos harroni se besimi i vërtetë di ku të ndalet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mbajtja e një sekreti mund të jetë një sfidë në këtë kohë. Dikush tjetër mund t’ju shtyjë fort për të dhënë informacione që nuk dëshironi t’i ndani. Ndoshta ata nuk e kuptojnë plotësisht atë që po kërkojnë. Ata thjesht mund të ndihen të drejtë të kënaqin kureshtjen e tyre kalimtare pa e kuptuar se në fakt është maja e një ajsbergu shumë më të madh. Sado e pakëndshme që të jetë kjo, të paktën hap opsionet tuaja. Gjetja e një gjëje interesante për t’i shpërqendruar ata ka të ngjarë t’i argëtojë ata dhe të mbrojë privatësinë tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një organizatë ku i përkisni po shkon potencialisht në një drejtim që ju bën të mos ndiheni rehat. Ju mund të mos dini se si të balanconi besnikërinë tuaj ndaj grupit me dëshirën tuaj për të bërë gjënë e duhur. Ngritja e shqetësimeve për detaje të vogla mund të duket më e lehtë sesa të pranoni se nuk jeni dakord për gjërat e mëdha, por kjo qasje ka të ngjarë të dështojë. Ata ndoshta do t’ju japin atë që dëshironi, dhe pastaj do të mbeteni me të! Respektoni ata – dhe veten – mjaftueshëm për të shprehur ankesat tuaja të vërteta.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të ndiheni të detyruar të luani rolin e “djaloshit të keq”. Ndoshta dikush tjetër po ju jep përgjegjësinë për një veprim jopopullor, ndërkohë që ata kanë të gjithë fuqinë – dhe mund të marrin meritën për çdo rezultat të mirë! Edhe pse të qëndrosh për veten është e rrezikshme, çfarë mund të bëjnë ata në të vërtetë për këtë nëse janë kaq të varur nga ju? Shkoni në çdo negociatë me një ide specifike se çfarë mund të bëjë personi tjetër për t’i bërë gjërat më mirë për ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasiguria mund t’ju vendosë në tehun e thikës, gati për të sulmuar të tjerët që nuk ndajnë bindjet tuaja. Ndërsa mund të vlerësoni përfitimet sociale që merrni nga të qenit i lidhur me një filozofi të caktuar shpirtërore ose politike, parimet e botëkuptimit tuaj mund të jenë një përshtatje e çrregullt në jetën tuaj private. Pranimi i dyshimeve tuaja të fshehta, të paktën për veten tuaj, mund t’ju ndihmojë të kultivoni dhembshuri ndaj çdo populli ose grupi që e shihni si të gabuar. Ndoshta ata janë më shumë si ju sesa do të preferonit të pranoni!

Burimi: Tarot