Horoskopi ditor – 16 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Merreni mëngjesin me një ritëm të qëndrueshëm, duke u përpjekur për çdo detyrë në mënyrë të përgjegjshme, por jo të nxituar, më pas jepini vetes leje të jeni pak më të lirë në gjysmën e fundit të ditës, duke gumëzhitur dhe duke prekur bazën me miqtë sipas dëshirës suaj. Kjo mbrëmje është e bukur për t’u lidhur me njerëzit, kështu që mbështetuni në një argëtim të shoqërueshëm!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni më shumë në kokën tuaj se zakonisht këtë mëngjes – të paktën derisa Hëna e ndryshueshme të largohet nga shenja juaj për të hyrë në Binjakët dhe Shtëpinë tuaj të 2-të të tokëzuar më vonë gjatë ditës, duke ju furnizuar me frymëzim më produktiv. Serioziteti në lidhje me punën tuaj do t’ju ndihmojë ta përfundoni ditën me një notë të fortë, por një ndikim edhe më i fortë nga Marsi i pasionuar në mbrëmje mund t’ju çojë në një rrugë krejtësisht tjetër! Mund ta gjeni veten në disa vende shumë intime dhe të fuqishme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Gjërat mund të duken mjaft fantastike këtë mëngjes. Marsi ambicioz në sektorin tuaj të partneritetit do të kërkojë vëmendje në mbrëmje, ndaj është një moment i mirë për t’u lidhur me një person të dashur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mos bëni asgjë që nuk dëshironi, edhe nëse njerëzit ju bombardojnë me ftesa. Në vend të kësaj, lejojini vetes një natë herët, ndoshta me ndonjë yoga ose një rutinë tjetër të butë stërvitjeje për të ndihmuar në largimin e çdo stresi të ditës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Në këtë kohë ju vijnë energji të ndryshme, ndaj përgatituni të kaloni midis shpejtësive të ndryshme ndërsa dita përparon. Mund të jetë e vështirë të përqendroheni pasi kalojnë orë. Mbrëmja duhet të ofrojë mundësi për t’u kënaqur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Planetët ju kërkojnë të performoni sa më mirë sot, por kjo nuk do të thotë që duhet të bëni një shfaqje intensive. Hëna qetësuese po përfundon udhëtimin e saj nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë këtë mëngjes, duke i dhënë fund një faze që mund t’ju kishte dhënë ide më të mira se si t’i qaseni jetës tuaj. Ju mund ta përdorni këtë njohuri kur ajo kalon në sektorin tuaj të karrierës pasdite.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Energjia intensive mbush këtë mëngjes. Mos u tronditni nëse gjërat ndihen paksa të rënda fillimisht. Kjo temë nuk do të zgjasë përgjithmonë, bota do të ndihet shumë më e hapur. Provoni të dilni pak këtë mbrëmje – mendoni të takoheni me disa miq për darkë ose pije.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pavarësisht se sa butësisht nis e sotmja, kjo prirje ndoshta nuk do të vazhdojë me kalimin e kohës. Hëna me temperament do të hyjë në Binjakët dhe në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit më vonë gjatë ditës, kështu që temperatura ka gjasa të rritet në mënyrë të qëndrueshme. Nuk është e nevojshme t’i angazhoheni një personi specifik për të ndjerë që kjo energji vjen në rrugën tuaj, pasi Marsi i fortë në sektorin tuaj të burimeve personale mund t’ju tërheqë vëmendjen ndaj çështjeve më të zakonshme këtë mbrëmje. Puna mund të vijë kur nuk e prisni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mundësitë produktive shkëlqejnë këtë mëngjes, ndërsa hëna e bukur fillon ditën në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe shëndetit, duke e bërë veprim të mençur fillimin e mëngjesin tuaj me gjëra të tilla si zgjimi herët, ushtrimet fizike dhe ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm përpara zhytjes në çdo detyrë aktuale. Megjithatë, kjo energji ndryshon kur Hëna kalon në sektorin tuaj të partneritetit në orët e para të pasdites. Ju mund të prisni një mbrëmje të mrekullueshme për t’u lidhur me miqtë e ngushtë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Yjet po ju lejojnë të bëni si të doni këtë mëngjes, ndërsa hëna ndjellëse rrotullohet në shtëpinë tuaj të 5-të të lojës, kështu që mos e detyroni veten të bëni asgjë që nuk ju pëlqen plotësisht. Në fund të fundit, ju keni vetëm disa orë përpara se Hëna të zhvendoset në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës, të cilën mund ta vëreni si një ndryshim krejt të papritur në energji. Kjo energji do t’ju ndjekë deri në mbrëmje, duke ju mbështetur teksa punoni për çdo detyrë që keni në dorë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ky është një mëngjes i mirë për të marrë kohën tuaj dhe për të ecur me ritmin tuaj, pasi Hëna e brendshme kalon pjesën e parë të ditës në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes. Konsideroni të kujdeseni për çdo punë në shtëpi ose t’i telefononi mamasë nëse nuk e keni bërë kohët e fundit. Hëna do të kalojë në sektorin tuaj të argëtimit në gjysmën e dytë të ditës, kështu që më pas do të jeni në gjendje të kënaqeni me diçka argëtuese dhe të lini punën dhe përgjegjësitë për një herë tjetër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Telefoni juaj mund të jetë duke plasur edhe para se të bie alarmi këtë mëngjes! Energjitë e zëna gumëzhijnë nëpër ajrin e agimit. Pjesa tjetër e ditës ka të ngjarë t’ju lejojë të kujdeseni për disa çështje shtëpiake, kështu që mos u ndjeni në faj për të kaluar një natë në shtëpi.

Burimi: Tarot