Horoskopi ditor – 16 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna po hidhet në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke ndriçuar në qendër të vëmendjes pluset e rëndësishme në jetën tuaj. Merrni pak kohë nga programi juaj për të kaluar me dikë që e vlerësoni dhe përpiquni t’i tregoni se sa shumë e vlerësoni. Pavarësisht nëse zakonisht veproni si pjesë e një ekipi apo jo, kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë. Vazhdoni dhe zgjidhni një partner përpara se të filloni ditën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kozmosi po thekson aftësinë dhe forcën ndërsa Hëna hyn në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies. Sigurohuni që të bëni më të mirën tuaj, për njerëzit e tjerë dhe për veten tuaj. Nëse i keni lënë disa gjëra të rrëshqasin, lini pak kohë për të kuptuar një plan sulmi në mënyrë që të mos bien më topa. Konsideroni të përpiqeni të bëni një stërvitje të mirë. Ju meritoni një pushim të mirë të natës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Universi po ju dërgon një mundësi të mrekullueshme. Ju mund ta falënderoni Lunën për këtë, ndërsa ajo kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë, duke ju vendosur të liroheni dhe të kënaqeni. Ky është një cikël veçanërisht frymëzues, kështu që nëse keni një anë artistike, kushtojini vëmendje Muzës suaj për të luajtur. Mund të përfundoni duke ndezur një ide që nxit udhëtimin tuaj krijues për ca kohë, duke u kthyer përfundimisht në diçka të bukur dhe të vlefshme. Jepini vetes leje për të luajtur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është një ditë e mirë për të qëndruar pranë shtëpisë. Sundimtari juaj, Hëna, po hyn në shtëpinë tuaj të 4-të, kështu që ju mund të largoheni nga bota dhe të merrni kohë për të lëvizur si të doni. Ju mund të dëshironi të përfundoni çdo punë të mbetur pa kryer aktualisht, si palosja e rrobave ose pastrimi me fshesë me korrent, në mënyrë që të mos ju shqetësojnë më. Sa më pak rrëmujë të keni në shtëpi, fjalë për fjalë dhe metaforikisht, aq më shumë do të mund të arrini kur të dilni nga dera juaj e përparme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shkoni përpara dhe qarkulloni! Përfitoni nga hyrja e Hënës në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve duke marrë drejtimin dhe duke iu drejtuar të tjerëve. Mund t’ju duhet të dilni nga shtëpia për të krijuar lidhje, por patjetër që duhet t’ia vlejë. Thirrni një shok ose vëlla për një ditë kërcimi, duke kombinuar punët tuaja me aq argëtim sa mundeni. Ju kurrë nuk do ta dini se sa emocion ju pret nëse nuk shkoni ta kërkoni atë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj të dytë të tokëzuar, duke marrë pulsin e gjërave të zakonshme në jetën tuaj – veçanërisht ato në lidhje me financat. Mendoni për të shqyrtuar llogaritë tuaja dhe për t’u siguruar që gjithçka është në rregull. Nëse vëreni ndonjë mospërputhje, bëni atë që duhet për t’i rregulluar ato. Pasi gjithçka të duket mirë, mund të kënaqeni me mençuri.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju jeni marrësi aktual i një shpërthimi shtesë vitaliteti! Me Hënën duke kërcyer në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore, ju praktikisht po shkëlqeni me një lloj drite të veçantë. Nëse jeni ndier pak i humbur, bëni çmos për të lënë mënjanë kohë në mënyrë që të mund të shkruani qëllimet tuaja dhe të siguroheni që jeni në rrugën drejt arritjes së tyre. Kjo fazë ka të bëjë më shumë me zhvillimin e brendshëm sesa me pamjen e jashtme. Është momenti juaj për t’u bërë Peshorja që dëshironi të jeni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta po ecën me një ritëm të butë. Hëna noton në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju mirëpritur në mënyrë efektive në një trap në mënyrë që të mund të lëvizni për pak kohë, duke e lënë valën e universit t’ju çojë atje ku mundet. Sa më pak të përpiqeni ta detyroni veten në një drejtim të vetëm, aq më shumë ka gjasa që të arrini diku që ju pëlqen vërtet. Jepini vetes leje për të hequr dorë nga kontrolli për ditën – ndërkohë që uleni dhe pushoni pak.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Edhe nëse zakonisht preferoni të fluturoni vetëm, kjo është një ditë e mirë për të gjetur vendin tuaj në një rrjet më të gjerë. Hëna tani po feston në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, duke ju treguar se shumë duar bëjnë punën e lehtë. Merrni parasysh të bëni një hap prapa nga puna – në vend të kësaj, përpiquni të mësoni gjëra interesante duke u shoqëruar me njerëz të rinj, interesantë që kanë shumë për të ofruar. Mënyra më e lehtë për të humbur do të ishte shmangia e njerëzve të tjerë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bëhuni gati për t’u bërë serioz, Bricjap. Sot Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, të cilën shenja juaj tradicionalisht e sundon. Ju duhet të ndiheni si në shtëpinë tuaj ndërsa retë ndahen dhe mund të shihni një qiell të pastër përpara jush, duke ju treguar rrugën më të mirë të mundshme për qëllimet tuaja. Pavarësisht nëse sapo po filloni një projekt profesional ose po i afroheni vijës së finishit, ky tranzit mund t’ju japë energji për të ndërmarrë hapat e nevojshëm. Kjo nuk është koha për t’u çlodhur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

A është pasaporta juaj e përditësuar? Një erë e freskët që fryn në rrugën tuaj ndërsa Hëna zhytet në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturave të Huaja, duke ju kujtuar se bota është plot me njerëz që mund t’ju mësojnë gjëra që nuk do t’i dinit kurrë nëse do të qëndronit brenda sferës suaj të menjëhershme të ndikimit. Thënë kështu, ju mund të zgjeroni horizontet tuaja në më shumë mënyra sesa duke udhëtuar fjalë për fjalë në një destinacion të largët – në vend të kësaj mund të eksploroni botën nga shtëpia përmes një libri informativ ose dokumentar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Energjia ekstreme po ju nxit – por gjithsesi mund të mos jetë e lehtë të qëndroni në krye të gjërave. Ju jeni në gjendje të përmirësoni përfundimisht veten ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimit. Ky sektor dhe procesi i ndryshimit nuk do të jenë saktësisht të qetë apo të lehtë, por kjo nuk do të thotë se jeni të papërgatitur për çdo gjë që ju del përpara. Ju keni aftësinë për të përballuar detyrat e vështira më lehtë se kurrë më parë. Universi nuk po ju dërgon asgjë që nuk mund ta përballoni.

Burimi: Tarot