Horoskopi ditor – 17 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Standardet jashtëzakonisht të larta mund të jenë një problem, Dashi. Jeni gati të bëni përpjekjet tuaja më të mira ndërkohë që Venusi estetik viziton shtëpinë tuaj analitike të 6-të, duke ju dhënë nxitjen që të përpiqeni aq më shumë për t’i bërë përshtypje vetes dhe të tjerëve. Megjithatë, një kënd i pakëndshëm ndaj Chiron në shenjën tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po e shtyni veten shumë fort, sikur të gjitha përpjekjet tuaja mund të jenë kot. Mos e mundoni veten për diçka të panevojshme – mbani mend se jeni më se i mjaftueshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një re e errët mund të shfaqet në horizont gjatë një dite ndryshe me diell. Jeta është plot premtime dhe gëzim ndërsa sundimtari juaj Venusi lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, por diçka e papritur mund të pengojë ndjekjen e kënaqësive tuaja kur Afërdita rreshtohet me Chiron në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Një plagë e vjetër emocionale ose një lloj bagazhi mund t’ju rëndojë kur preferoni të luani. Bëni më të mirën tuaj për të pastruar dramën në mënyrë që të mos jetë një barrë në fund.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e mundur që sot të ndiheni të lënë jashtë. Ju jeni krejtësisht të lumtur të rrini nëpër shtëpi ndërsa Afërdita është në sektorin tuaj të shtëpisë, duke ju dhënë dëshirën për të zbukuruar vendin, por vetëm për shkak se jeni shtrirë poshtë nuk do të thotë që njerëzit e tjerë janë. Afërdita do të lidhet me Chiron-in në sektorin tuaj shoqëror, gjë që mund të përkthehet se nuk merrni ftesë për një event apo mbledhje, por nëse ju vendosni shenjën “Mos shqetëso”, atëherë njerëzit thjesht po dëgjojnë. Mendoni për sinjalet që po dërgoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një mijë gjëra argëtuese për të bërë. Nëse do të jeni në gjendje t’i bëni ato apo jo është një çështje krejtësisht tjetër. Jeta është plot opsione ndërsa Venusi kërcen nëpër shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke nxitur shumë entuziazëm, por sot ajo po bën gjithashtu një harmonizim të përafërt me Chiron në sektorin tuaj të karrierës, duke ju detyruar të filloni biznesin. Përveshni mëngët dhe kontrolloni kutitë e nevojshme, më pas kthehuni në një ditë të bukur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

E gjithë puna dhe asnjë lojë nuk është argëtim për askënd, veçanërisht për një Luan. Ju keni qëllimet më të mira kur bëhet fjalë për të fituar paranë tuaj ndërsa Venusi udhëton në sektorin tuaj të të ardhurave, por sot do të tundoheni të lini punën pas kur Venusi të përafrohet me Chiron në sektorin tuaj të zgjerimit. Nëse nuk mund ta injoroni thirrjen e sirenës që ju bën thirrje të dilni në botë, nuk ka asgjë të keqe me këtë! Ju e keni fituar atë. Lërini detyrat tuaja për nesër nëse mundeni dhe shkoni të bëni një aventurë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndonjëherë edhe qëllimet më të mira mund të krijojnë dramë. Sigurisht që ndiheni me shpirt të lartë falë zbukurimit të Venusit që rri në shenjën tuaj, por e gjithë kjo joshje mund t’ju çojë në një rrugë mjaft të ndërlikuar kur Venusi bie në kontakt me Chiron në sektorin tuaj të intimitetit. Disa fjalë provokuese, edhe nëse janë thënë me shaka, mund të shkaktojnë probleme kur dikush tjetër i merr paksa shumë seriozisht. Thuaj atë që do të thuash dhe thuaj atë që thua, në mënyrë që asgjë të mos shkojë keq.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju jeni i vetmi që mund t’i realizoni ëndrrat tuaja. Afërdita në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po ju ndihmon të vini në kontakt me gjërat që dëshironi të tërhiqni në jetën tuaj, por planeti i dashurisë do të krijojë gjithashtu një kënd të pakëndshëm me Chiron në sektorin tuaj të partneritetit. Kjo dridhje mund të shkëlqejë një dritë të pakëndshme mbi dikë që normalisht ju mbështet, ose ndoshta ju e kuptoni se nuk mund të mbështeteni tek ai siç e kishit shpresuar. Ndërsa jeni duke e përpunuar atë njohuri, mos e nënvlerësoni fuqinë tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të argëtohesh është e mrekullueshme, por një çështje e zakonshme mund t’ju sjellë përsëri në tokë. Jeni në disponim për të qarkulluar teksa Venusi udhëton në sektorin tuaj të miqësisë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’u kënaqur, por Venusi ka pak më shumë për të thënë. Sot ajo do të bashkohet edhe me Chiron në sektorin tuaj të punës, duke ju detyruar të filloni biznesin. Bëni më të mirën për t’u përkushtuar para së gjithash për përgjegjësitë tuaja, dhe më pas mund të ktheheni dhe të shoqëroheni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është e mrekullueshme kur realizoni dhe arrini dicka, por jo nëse pengon aftësinë tuaj për të shijuar veten. Jeni gati të korrni shpërblimet e përpjekjeve të mëparshme ndërsa Venusi viziton sektorin tuaj të karrierës, por një përafrim i përafërt me Chiron në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante mund t’ju kujtojë se ka më shumë në jetë sesa ambiciet tuaja. Mund të ndiheni sikur të gjithë të tjerët argëtohen ndërsa merreni me punë, por në të vërtetë varet nga ju se çfarë të zgjidhni sot. Mos sakrifikoni më shumë sesa duhet!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të shkoni aq larg sa të doni sot, derisa të filloni të ndiheni sikur keni lënë diçka pas. Bota po ju bën thirrje të vini të eksploroni ndërsa Venusi zbukurues lëviz nëpër sektorin tuaj të udhëtimit, duke ju ekspozuar ndaj të gjitha kënaqësive që keni në dispozicion. Venusi gjithashtu do të bëjë një kënd të vështirë ndaj Chiron-it në sektorin tuaj të shtëpisë, megjithatë, gjë që mund të krijojë disa ndjenja të pakëndshme për ju. Nëse ju ka mall për shtëpinë ose përjetoni një moment dobësie, drejtojuni një të afërmi për një bisedë të shpejtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të vini re një disonancë të çuditshme për ditën, Ujori. Është pothuajse sikur dikush po luan dy nota jashtë harmonisë. Afërdita në shtëpinë tuaj të 8-të intime mund t’ju bëjë të ndjeni dëshirën për t’u fshehur me dikë. Megjithatë, kjo energji tronditet kur Venusi lidhet me Chiron në shtëpinë tuaj të tretë, duke i nxjerrë njerëzit të shfaqen vetëm për interesat e tyre. Edhe nëse doni të fluturoni vetëm, ka të ngjarë të ketë gjëra që ju detyrojnë të shoqëroheni. Bëni çmos që të bëni paqe me këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një çështje financiare mund të ngrihet në kokë sot. Me shumë mundësi, kjo ka të bëjë me ju dhe një partner të një lloji. Afërdita është aktualisht në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke e përqendruar fokusin tuaj në pluset e rëndësishme në jetën tuaj, por një kënd i komplikuar me Chiron në sektorin tuaj të parave mund të shkaktojë një dramë. Nëse dikush pret që ju të paguani më shumë se pjesa juaj e drejtë, sigurohuni që të qëndroni në këmbë, por nëse jeni ju ai që po tregoheni dorështrënguar, atëherë është koha të rregulloni mënyrat tuaja për mirë.

Burimi: Tarot