Horoskopi ditor – 23 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një sy gjumë i mirë mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet sot. Ndërsa Hëna e butë në shtëpinë tuaj të 4-të komode i thërret Neptunit ëndërrimtar në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes, ju mund të mos keni energjinë tuaj të zakonshme për të dalë dhe për të pushtuar botën. Për më tepër, duke i dhënë vetes hapësirë për të pushuar dhe për të introspektuar mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një problem që ju ka rënduar kohët e fundit. Jo çdo gjë mund të zgjidhet me përpjekje aktive, ndaj shikoni se çfarë ndodh kur të lini të largoheni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Biseda ka të ngjarë të rrjedhë pa probleme për ju sot. Kur Hëna e ndjeshme në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit mbështet Neptunin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, ju jeni të pajisur për të lexuar gjendjen shpirtërore të një grupi të madh dhe gjithashtu mund të keni një radar për ata që janë të interesuar për një diskutim më personal. Për sa kohë që nuk kapërceni ndonjë dinamikë të fshehur të fuqisë së përfshirë, ndoshta mund të merrni çfarëdo informacioni që kërkoni. E tëra çfarë ju duhet të bëni është ta thithni atë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Bollëku është një gjendje shpirtërore. Edhe nëse nuk e dini saktësisht se sa para keni tani, duke besuar se në fund të fundit do të keni mjaft për të përmbushur nevojat tuaja mund t’ju ndihmojë të lundroni në një situatë të ndërlikuar. Presioni i bashkëmoshatarëve ndoshta nuk do t’ju çojë në drejtimin më produktiv, dhe ndoshta ajo që ju keni mësuar zyrtarisht nuk është adekuate për rastin. Kini besim se gjërat do të funksionojnë, kjo të paktën do t’ju blejë kohë për të menduar për një zgjidhje më të mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Roli i të dërguarit kolektiv është i juaji sot. Me Hënën perceptuese që jeton në shenjën tuaj, ju mund të merrni me zgjuarsi dridhjet emocionale të një grupi me të cilin kaloni kohë, dhe në fund mund të përmbledhni përshtypjet tuaja dhe të thoni atë që mendojnë të gjithë. Ndonëse fjalët që keni shpikur mund të pasqyrojnë një pamje të botës që është më shumë poetike sesa logjike, ju ndoshta po jepni një deklaratë të vërtetë. Lëreni çdo autoritet që dëshiron t’ju gjykojë të provojë se keni gabuar!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ëndrrat tuaja mund të jenë veçanërisht informuese sot. Ndërsa Hëna e vëmendshme në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve harmonizohet me Neptunin poroz në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, çdo gjë që mendja juaj nënndërgjegjeshëm ju hedh me siguri ka kuptim. Edhe pse mund të mos jeni të etur të pranoni ndjenjat tuaja të vështira për një person me të cilin shoqëroheni, intuita juaj për ta ka të ngjarë të jetë e saktë – dhe nuk do të largohet vetëm për t’jua bërë jetën më të lehtë. Kushtojini vëmendje çdo paralajmërimi serioz nga peizazhi i ëndrrave!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjenja e ushqyerjes nga komuniteti juaj mund të jetë një kënaqësi e veçantë sot. Ndërsa ju mund të mblidheni kryesisht intelektualisht për një filozofi të caktuar rreth botës, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të kujtuar se ju jeni thjesht njerëz me nevoja më themelore njerëzore për rehati dhe lidhje. Mund të zbuloni se, megjithëse e doni grupin me shumë përkushtim, mezi i njihni individët në të! Intimiteti është i frikshëm, por ia vlen sfida – lërini mënjanë përgjegjësitë tuaja dhe punoni në lidhjen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Prioriteti i kërkesave konkurruese në punën tuaj është një perspektivë e ndërlikuar. T’i shërbesh personit që parashtron kërkesat më të larta mund të ketë kuptim, pasi do t’i largonte më shpejt nga rruga. Megjithatë, nënshtrimi mund t’ju bëjë të ndiheni të pakënaqur, të mosrespektuar dhe të tronditur. Ndërsa nuk ka domosdoshmërisht një përgjigje të drejtë për këtë dilemë, sjellja e nevojave tuaja emocionale në ekuacion mund t’ju çojë drejt qartësisë së nevojshme. Mos harroni se nuk mund t’i ushqeni të tjerët në mënyrë efektive kur jeni të mjerë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Për sa kohë që ju e dini të vërtetën sot, ju mund t’i kuptoni faktet më vonë. Hëna emocionale në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike simpatizon Neptunin e përhapur në shtëpinë tuaj të 5-të të vetë-shprehjes, duke ju bërë të etur për të transmetuar pamjen tuaj të botës me dhunti dramatike. Megjithatë, mund t’ia vlejë telashit t’i lini dikujt që i besoni t’ju tregojë se kur keni shkuar shumë larg. Nëse është e qartë se ata janë në thelb në anën tuaj, dëgjojini ata – ata ndoshta kanë në zemër interesat tuaja më të mira.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju ndoshta jeni të prirur të hapeni dhe të ndani sot. Në një situatë ku ju duhet të forconi një lidhje emocionale në një marrëdhënie të ngushtë, kjo mund të jetë e bukur. Megjithatë, nëse keni të bëni me para, ka një shans të mirë që më vonë të mbani përgjegjësi për çfarëdo gjëje ekstravagante që thoni në një moment të fryrjes. Ndërkohë që në fund mund të keni disa ide praktike si rezultat i takimit të sotëm, kjo nuk duhet të jetë fokusi juaj tani. Përqafoni me gjithë zemër një qasje sentimentale!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush pranë jush mund të duket tepër emocional sot. Ndërsa ju mund t’i rezistoni bashkimit me ta në nivelin e tyre, ndoshta ju keni zili edhe aftësinë e tyre për të qenë shprehës. Megjithatë, ju ndoshta jeni më kreativ se sa mendoni, pavarësisht nëse dëshironi të jeni apo jo. Kur i jepni personit tjetër një mesazh të përzier në lidhje me gatishmërinë tuaj për t’u hapur, ju mund ta keni atë në të dyja mënyrat – në të njëjtën kohë jeni plotësisht racional dhe i shtyni ata të emocionojnë më tej. Nëse jeni në një vend të paqartë, thjesht zotëroni atë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Marrja e një qasjeje edukative ndaj detyrave rutinë sot mund t’ju befasojë në një mënyrë të këndshme. Një pjesë prej jush mund të shqetësohet se është humbje kohe. Përkundrazi, duke bërë përpjekje shtesë për ta bërë jetën të rehatshme, në fakt mund t’ju bëjë ju dhe njerëzit për të cilët kujdeseni më produktivë në të ardhmen. Ndoshta do të zbuloni se, kur të gjithë ndihen mirë, qëndrimet pozitive që rezultojnë janë një forcë e jashtëzakonshme! Mos u mundoni t’i shpjegoni dikujt tjetër atë që po bëni – thjesht bëjeni dhe shikoni se çfarë ndodh.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përcaktimi i identitetit tuaj mund të jetë një sfidë këto ditë, por ka një rrugëdalje. Ndoshta do të gjeni qartësi nëse filloni të shpreheni në një farë mënyre. Me Hënën në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, ka të ngjarë të lini materiale të rëndësishme të derdhen. Kjo mund të çlirojë mendimet tuaja nga një rutinë e njohur. Hapi tjetër – zbulimi i një frike të fshehur nga i cili po ju mbronte statusi juaj i paqartë – mund të jetë më i vështirë. Qëndroni të vetëdijshëm për problemin për të gjetur një rrugë rreth tij.

Burimi: Tarot