Horoskopi ditor – 24 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është e rëndësishme të mos i lini njerëzit të presin, por kjo mund të jetë mjaft e vështirë kur puna kërkon vëmendjen tuaj – pavarësisht nëse jeni gati apo jo. Një shesh i vështirë dhe shumë i rrallë midis Saturnit racional në sektorin tuaj shoqëror dhe Uranit revolucionar në sektorin tuaj financiar mund t’ju tërheqë në dy drejtime të veçanta. Mund të mos shihni as ndonjë problem të mundshëm derisa ai t’ju shikojë në fytyrë. Jini të sinqertë për nevojat tuaja për të shmangur lëndimin e ndjenjave të dikujt.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një energji e panjohur dhe e tensionuar mund të shkaktojë fërkime në këtë kohë, për shkak të Saturnit në sektorin tuaj të karrierës duke bërë një shesh të rrallë dhe të ashpër me Uranin e rrezikshëm, direkt në shenjën tuaj, Demi. Nëse kohët e fundit keni qenë nën presion, sigurohuni që t’i kushtoni pak kohë vetes. Nëse ndjeni se një shkrirje po vjen, bëni një përpjekje për të shfryrë privatisht në të kundërt

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të jetë dita kur të duket sikur nuk keni pothuajse asnjë kontroll mbi asnjë aspekt të jetës suaj, gjë që nuk është aspak e këndshme. Kolegët tuaj tuaj mund t’ju shtyjnë përpara, pavarësisht protestave tuaja. Edhe nëse nuk është e lehtë, bëni çmos që t’i vendosni vetes kufij.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Edhe nëse do të preferonit të jeni vetëm, është plotësisht e mundur që shumë njerëz të injorojnë përpjekjet tuaja për t’u tërhequr dhe në vend të kësaj të përplasin derën tuaj dhe të kërkojnë vëmendjen tuaj. Do t’ju duhet të vendosni disa kufij, por të vendosni se ku saktësisht shkojnë ata varet nga ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit dhe çështjet profesionale do të jenë në qendër të vëmendjes sot, por përpjekja për të kuptuar se me cilën të merreni fillimisht nuk do të jetë e thjeshtë. Një i dashur mund të mos jetë i emocionuar se sa kohë po i kushtoni punës. Bëni të qartë pozicionin tuaj, veçanërisht nëse nuk keni shumë kontroll mbi të.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një mundësi e mrekullueshme për ju që të dilni dhe të eksploroni botën mund të dalë nga hiçi. Normalisht kjo duhet të jetë një gjë pozitive, por këtë herë Saturni i akullt në sektorin tuaj të punës të përditshme bie në një shesh të ashpër me Neptunin e pamundur dhe kërkon që të kujdeseni për disa gjëra që mund t’i keni shtyrë. Çdo plan emocionues mund të duhet të presë që ju të përfundoni disa gjëra – mund të qetësoheni pasi të keni kontrolluar çdo kuti të nevojshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hapja ndaj të tjerëve mund të jetë e vështirë për momentin, edhe nëse ndihet si ajo që universi dëshiron që ju të bëni. Saturni i ndershëm në sektorin tuaj të krijimtarisë po ju kërkon të paraqiteni për veten tuaj, por falë një sheshi të komplikuar me Uran të padisiplinuar në sektorin tuaj të privatësisë, mund të ndjeheni sikur doni të fshiheni larg njerëzve dhe të kujdeseni për nevojat tuaja. Tani për tani është në rregull të jeni vetëm, por Saturni dëshiron që ju të ngriheni më shpejt.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit mund të sjellin disa momente shumë të papritura në rrugën tuaj shumë shpejt. Ndonëse normalisht mund të jeni të hapur ndaj kësaj, sot vëmendja mund të jetë çdo gjë tjetër veçse e dëshirueshme! Mos u tronditni nëse butonat tuaj duken më të ekspozuar se zakonisht. M\\Nëse e kuptoni se nuk jeni në humor për zemërimin e askujt, ndjehuni të lirë të kaloni një ditë personale.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka të ngjarë të jeni shumë të zënë sot! Pavarësisht se sa konfuze ndihen gjërat, të qenit i matur për mënyrën se si e kaloni kohën tuaj dhe mund t’ju lejojë ta kaloni këtë shtrirje të ndërlikuar me ngjyrat më të zakonshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Disa opsione emocionuese mund të shfaqen në pjatën tuaj sot – veçanërisht në krahasim me mundësitë më të matura që mund të keni hasur kohët e fundit, pasi Saturni i sjellshëm po rrotullohet në sektorin tuaj financiar dhe ju detyron të merreni seriozisht me financat tuaja. Sot, Saturni shtyhet kundër Uranit jokonvencional në sektorin tuaj të argëtimit, duke ju ofruar shumë argëtim në këtë proces! Nëse mund ta shtyni punën, atëherë shkoni për të, por mos i lini gjërat e nevojshme për një kohë të gjatë, përndryshe Saturni mund të qortojë zvarritjen tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju nuk njiheni saktësisht se jeni shenja më emocionale, Ujori – pavarësisht nëse jeni zakonisht i tillë apo jo, nuk ka domosdoshmërisht ndonjë gjë të gabuar me të. Megjithatë, për momentin, çdo sjellje me mendje të ashpër mund të dëmtojë dikë tjetër në rrugën e gabuar. Zhdukni çdo nxitje për të ofruar kritika konstruktive në vend të mbështetjes dhe bëni një përpjekje për t’iu qasur atyre me zemër dhe mendje të hapur. Një shfaqje e ashpërsisë ka të ngjarë të jetë gjëja e fundit që ata kanë nevojë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të befasoni edhe veten sot, për shkak të Uranit të çuditshëm që vepron në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Urani e sheshon Saturnin solemn në sferën tuaj nënndërgjegjeshme, kështu që disa gjëra mund të dalin nga goja juaj që ju jeni përpjekur t’i pengoni njerëzit e tjerë të dëgjojnë. Mendoni për veten si tapa në një shishe: nëse jeni të kujdesshëm nuk do të ketë asnjë derdhje, por disa veprime të pakujdesshme mund të krijojnë një rrëmujë që mund të prekë njerëzit e tjerë si dhe veten tuaj. Kujdes!

Burimi: Tarot