Horoskopi ditor – 24 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Përqendrohuni në çështjet e parave dhe si të kurseni disa. Do të mbeteni të zhytur në këtë qëllim. Megjithatë, mos i lini pas dore detyrat shtëpiake. Mos i anuloni planet tuaja.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka të ngjarë që sot të bëheni tejet egocentrikë. Kjo mund t’ju bëjë të jeni shumë të pasigurt. Do të keni prirje për të kontrolluar dhe dominuar të tjerët. Ka gjasa që në këtë mënyrë të rrezikoni marrëdhënie të rëndësishme. Ju këshillojmë të jeni të ndjeshëm ndaj nevojave dhe ndjenjave të të gjithë atyre që hasni. Mos lejoni që egoizmi juaj t’ju pushtojë, duke ju bërë të largoni ata që kanë rëndësi.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot mund të ndiheni pak të trishtuar dhe mund të keni ndjenja të vetmisë. Emocionet dhe dëshirat tuaja të ndrydhura, si dhe prirjet tuaja intelektuale ka të ngjarë të dalin në pah sot.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Idetë tuaja sot janë burim i energjisë suaj. Mund të lindë një situatë, e cila do t’ju detyrojë të merrni vendime të vështira më vonë. Një biznes ose sipërmarrje e re mund të jetë e dobishme. Prekja juaj magjike do të sjellë sukses në çdo përpjekje.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ka gjasa për konflikt në frontin e brendshëm sot. Megjithatë, ju do të jeni në gjendje t’i zgjidhni këto probleme për shkak të natyrës suaj të të kuptuarit. Megjithatë, këto konflikte ka të ngjarë të mos ishin shfaqur nëse do t’i kishit kushtuar më shumë vëmendje familjes suaj. Ju i vlerësoni gjërat e mrekullueshme në jetë sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Mbani një mendje të hapur dhe jepni shfryrje imagjinatës suaj. Sot do të ndiheni shumë krijues dhe do të ndiqni idetë tuaja novatore. Fati do ju favorizojë dhe disa gjëra për të cilat keni rrezikuar do të japin fryte. Do të jeni shumë energjikë dhe entuziastë për të gjithë punën që bëni. Është një ditë e favorshme për të organizuar takime shoqërore.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Statusi juaj shoqëror do të rritet tani. Sot është një ditë e favorshme për të hyrë në biznes të ri ose për të ndryshuar profesionin tuaj. Për ata që janë të përfshirë në fushat e dizajnimit të brendshëm, ose drejtimit të salloneve të bukurisë, tani është një kohë veçanërisht e bollshme për të bërë përparim në biznesin tuaj.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një ditë e gëzuar ju pret veçanërisht për komunitetin e biznesit. Është shumë e rëndësishme, pasi ofertat e mira jo vetëm që vijnë në derën tuaj, por sjellin biznes të mirë. Ndjeni, se jeni mbreti i botës; nxirrni në pah më të mirën në ju dhe do të keni sukses.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot jeni në dilemë. Ju mund ta gjeni veten duke qëndruar në udhëkryq, dhe fuqia juaj e vendimit nuk po ju ndihmon shumë. Ka të ngjarë të bëheni fëmija i preferuar i polemikave; kjo mund t’i shtojë benzinë zjarrit. Jini të mençur dhe merrni këshilla drejtimi nga njerëzit me përvojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Zoti i ndihmon ata që ndihmojnë veten e tyre, po kështu, përpjekjet tuaja të sinqerta do të shpërblehen mirë, sot. Nëse keni të bëni me aksione, ndoshta është dita juaj, sot. Partneri juaj i jetës do të jetë me fat për suksesin tuaj, ndaj jepini atij/asaj atë që meriton.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju gjithmonë shihni pamjen më të madhe dhe dëshironi të kanalizoni të gjitha energjitë tuaja drejt përmirësimit të gjërave. Një qasje e tillë pozitive ju bën një lojtar të shkëlqyer ekipor dhe ju mundëson të sillni ide të reja dhe zgjidhje efektive në tryezë. Ju do të jeni shpiriti i çdo feste që do të shkoni sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo ditë premton të jetë e mbushur me shumë romancë, të qeshura dhe ngrënie të shkëlqyera. Ju gjithashtu mund ta gjeni veten duke dashuruar dikë. Një frymëmarrje e ajrit të pastër mund të përhapet në marrëdhëniet e vjetra, ose mund të krijohen të reja. Megjithatë, ky ka të ngjarë të jetë një proces i zgjatur. Mund ta gjeni veten duke darkuar me miqtë, më vonë në mbrëmje.

Burimi: Ganesha Speaks