Horoskopi ditor – 25 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të ndodhin transformime të mëdha, duke ndikuar në mënyrën se si njerëzit ju shohin dhe çfarë besojnë se ju jeni të aftë të bëni. Falë një radhitjeje të fuqishme midis Venusit të çmuar dhe Plutonit me fuqi të lartë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës dhe Arritjeve, mund t’ju ofrohet mundësia për të bërë një emër për veten tuaj – lloji i emrit që njerëzit mund ta mbajnë mend dhe ta vlerësojnë thellësisht! Një figurë autoriteti mund të vendosë që ju meritoni një shpërblim, si p.sh. një bonus të madh në fund të vitit, dhe me siguri e keni fituar atë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota ka diçka vërtet të veçantë për t’ju ofruar sot, pasi sundimtari juaj, Venusi që e do kënaqësinë, po bashkohet për një rreshtim një herë në vit me Plutonin transformues. Të dy këta planetë janë vendosur në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit dhe Kulturave të Huaja për momentin, duke ju inkurajuar të hapni mendjen tuaj. Një mundësi e mrekullueshme për të zgjeruar botën tuaj mund të vijë nga larg, shumë larg, prandaj sigurohuni që të pranoni çdo ftesë joshëse që mund të merrni – shpërblimet mund të jenë mjaft të mrekullueshme!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të jetë dita kur ju duket sikur nuk keni pothuajse asnjë kontroll mbi asnjë aspekt të jetës suaj, gjë që nuk është aspak e këndshme. Do të jetë pothuajse e pamundur për ju që të kuptoni se në cilin drejtim po shkoni! Kolegët tuaj mund t’ju shtyjnë përpara, pavarësisht protestave tuaja. Edhe nëse nuk është e lehtë, bëni çmos që t’i vendosni vetes kufij.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dita e sotme mund të shënojë një moment historik të madh në një nga marrëdhëniet tuaja, pavarësisht nëse është platonike, profesionale apo pasionante. Venusi dashuror dhe Plutoni intim po bashkojnë energjitë e tyre në një lidhje një herë në vit në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke e vënë fokusin te të dashurit tuaj. Dikush i veçantë mund t’ju sjellë një mundësi vërtet ndryshimi të lojës ose t’ju ofrojë një dhuratë që është më shumë se sa mund ta kishit ëndërruar ndonjëherë. Ka shumë gjëra për të cilat mund të jeni mirënjohës – ndoshta një person në veçanti!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Diçka e madhe mund të bjerë në prehrin tuaj kur bëhet fjalë për punë dhe çështje profesionale, Luan! Afërdita e lezetshme po vjen së bashku me Plutonin alkimik në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës, duke hapur një dritare mundësish për të fituar vërtet vlerën tuaj – dhe ndoshta pak më shumë ndërsa jeni në të. Pavarësisht, nuk do të jetë e dëmshme të provoni! I njëjti sektor merret edhe me shëndetin tuaj, kështu që kjo mund të jetë një kohë e mirë për të planifikuar një kontroll ose për të filluar një regjim të ri ushtrimesh.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo mund të jetë një nga ditët më të paharrueshme që keni kaluar në shumë kohë! Falë një lidhjeje të rrallë midis Venusit të pasur dhe Plutonit që mendon thellë në sektorin tuaj të pasionit dhe krijimtarisë, po ju ofrohet një shans i mrekullueshëm për t’i treguar të gjithëve se për çfarë jeni. Nëse jeni një tip artistik, kjo mund të jetë dita e përsosur për të ndarë punën tuaj me botën. Edhe nëse nuk jeni, puna juaj mund të vihet re ende nga dikush shumë i rëndësishëm që mund të ndihmojë në zgjerimin e audiencës suaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mundësitë e fuqishme aktualisht ziejnë brenda shtëpisë tuaj. Afërdita, sundimtari juaj dhe planeti i dashurisë dhe bukurisë, po vjen në një lidhje me Plutonin e fuqishëm që ndodh vetëm një herë në vit. Nën një kombinim kaq unik, një anëtar i familjes ose një shok dhome mund t’ju befasojë me një dhuratë apo mundësi vërtet të mrekullueshme! Asnjëherë nuk e dini kur dikush do të ndryshojë gjithçka në një mënyrë vërtet të mrekullueshme. Është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për të pritur njerëz në shtëpinë tuaj, kështu që hapni dyert për ata që doni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Gjëra interesante mund të gjenden në çdo cep sot – duhet t’i mbani sytë dhe veshët hapur, sepse do të dëshironi të jeni gati për t’iu përgjigjur çdo gjëje. Venusi i vlefshëm dhe Plutoni i jashtëzakonshëm po sinkronizohen për të bërë një lidhje të rrallë në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit Lokal dhe Komunikimit. Kërkoni diçka argëtuese që ndodh në lagjen tuaj, si për shembull një galeri arti ose një ngjarje muzikore, sepse gjërat më magjike mund të ndodhin më afër se sa mund të mendoni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një mundësi pothuajse e artë mund të arrijë në derën tuaj, falë rreshtimeve mahnitëse që shkëlqejnë sipër. Afërdita, planeti i parave, po krijon një lidhje intriguese me Plutonin ekstrem në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe sigurisë materiale. Nëse keni punuar shumë kohët e fundit, atëherë më në fund mund të filloni të korrni një shpërblim të madh për gjithçka që keni mbjellë – ose mundësia për të filluar të fitoni edhe më shumë mund t’ju vijë. Marrja e një dhurate të minutës së fundit është gjithashtu një mundësi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Njerëzit do ta kenë të vështirë të humbasin energjinë tërheqëse që mund të rrezatoni sot, ndaj mos u tronditni nëse ju ngulin sytë! Afërdita, perëndesha e bukurisë, po përafrohet me Plutonin magnetik në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, duke ju dhënë një joshje tepër të fuqishme. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të eksperimentuar me pamjen tuaj, por mbani mend se me Venusin aktualisht retrogradë, do të ishte e mençur të frenonit çdo transformim të madh ose të përhershëm, si tatuazhet ose ndryshimet totale. Në vend të kësaj, kërkoni për disa ndryshime argëtuese të përkohshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka diçka misterioze që po përgatitet lart dhe mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po lundroni nëpër një tokë fantazie. Afërdita po formon lidhjen e saj vjetore me Plutonin e thellë në Shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare të Nënndërgjegjes. Kjo sferë sundon të gjitha aspektet e padukshme të jetës suaj, kështu që diçka mund të ndodhë krejt papritur, që ka një ndikim të thellë tek ju. Për fat të mirë, Venusi dëshiron që ju të gjeni pak lumturi në të, kështu që nuk ka nevojë të keni frikë. Lëreni veten të jetoni dhe të rriteni në paqe!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shoqërimi me miqtë mund të sjellë edhe më shumë gëzim se zakonisht, falë energjisë së bollshme që ndizet sot. Është një kohë e mrekullueshme për t’u mbledhur me njerëzit që doni, veçanërisht kur Venusi i dashur kërcen në përputhje me Plutonin e jashtëzakonshëm në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale. Mundohuni të lidheni me miqtë herët gjatë ditës dhe të merrni pjesë në çdo festë lokale. Mos u fshihni dhe mos humbisni argëtimin, sepse ditë si kjo janë shumë të rralla!

Burimi: Tarot