Horoskopi ditor – 28 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tani për tani, fantazitë mund të duken më reale se kurrë më parë. Mund të ndiheni më të prirur për t’u akorduar nga çdo statik në mjedisin tuaj. Në vend të kësaj, përpiquni të zhvilloni një marrëdhënie më të mirë me anën tuaj shpirtërore. Përparimi mund të mos duket aq konkret gjatë kësaj faze, por gjithashtu ka më pak gjasa që të ndiheni nën presion për të ecur përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta juaj shoqërore mund të jetë gati të fillojë në një mënyrë të madhe. Nëse dëshironi të kontaktoni miq të vjetër me të cilët nuk keni kontaktuar për një kohë ose të zbuloni disa miq të rinj, kjo është shenja juaj për të filluar përpjekjet për ta bërë këtë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një shteg që mund t’ju ndihmojë të arrini pikërisht atje ku dëshironi të jeni po hapet para jush. Sot, Jupiteri i favorshëm hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, duke nisur një nga tranzitet më të mira të mundshme për arritje profesionale. Kjo energji do ta mbajë atë zjarr në barkun tuaj të ndezur fortë deri gjatë pranverës, kështu që nuk keni nevojë të lëvizni malet në një ditë të vetme. Për momentin, do të mjaftonte të filloni të planifikoni se ku do të dëshironit të jeni deri atëherë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është koha të hapni krahët dhe të fluturoni. Do të keni më shumë mundësi për të eksploruar botën në mënyrë metaforike përmes të mësuarit – dhe mund të keni disa shanse gjithashtu për të udhëtuar! Nuk ka nevojë të hipni menjëherë në aeroplan, por ky është një moment i mrekullueshëm për të filluar planifikimin e udhëtimit të jetës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta mund të bëhet mjaft intensive, por kjo nuk ka pse të jetë një gjë e keqe! Mund t’ju ofrohen më shumë mundësi për t’u afruar me njerëzit përreth jush në një mënyrë ose në një tjetër. Nëse mbani zgjuarsinë tuaj për veten, mund të jeni në gjendje të dilni nga kjo fazë me një vlerë neto shumë më të lartë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju jeni një shenjë mjaft e aftë, por edhe ju nuk mund të bëni gjithçka vetë. Ndërsa Jupiteri i fuqishëm hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, ku do të qëndrojë deri në mes të majit, ju mund të jeni në gjendje të krijoni disa dyshe të mëdha dinamike. Ndërsa kjo mund t’i përkasë romancës, definitivisht nuk është ekskluzive për të. Ju mund të krijoni marrëdhënie profesionale shumë të dobishme gjatë kësaj kohe, si dhe disa miqësi domethënëse. Është mirë të lini njerëzit përreth jush të ndihmojnë nëse keni nevojë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të bëheni më të organizuar mund të mos tingëllojë shumë argëtuese, por padyshim që do të funksionojë në avantazhin tuaj tani dhe në të ardhmen. Sot, Jupiteri i pakufishëm hyn në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës për rreth pesë muaj, duke ju dhënë një shtysë të mrekullueshme për të rregulluar jetën tuaj dhe për të treguar se sa efikas jeni. Kjo mund të jetë e barabartë me një iniciativë të re shëndetësore, një rutinë më të mirë të përditshme ose më shumë orë në zyrë – sido që të dëshironi ta përdorni këtë, duhet të ketë rezultate të këndshme!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju jeni pothuajse shenja më me fat e zodiakut sot, falë një ndryshimi të madh në yjet e mësipërm. Jupiteri i rastësishëm po hyn në Shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe kreativitetit argëtues për pesë muajt e ardhshëm, duke nisur një periudhë të zgjatur kur mund të vendosni dëshirat tuaja përpara dhe në qendër. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bërë çdo gjë krijuese, pavarësisht nga niveli i aftësive tuaja ose çfarë saktësisht dëshironi të krijoni. Universi dëshiron që ju të shijoni këtë periudhë, ndaj zhytuni me kokë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtëpia është aty ku është zemra – dhe këtu mund të përqendrohet fokusi juaj duke filluar nga sot. Mund të fillojë një fazë e re e përditësimeve dhe zgjerimit nën çatinë tuaj, si dhe pak energji argëtuese dhe komode. Ju mund të dëshironi të bëni disa dekorime, të organizoni më shumë festa, të kënaqeni me ca kohë familjare ose madje të zhvendoseni në një vend krejt të ri. Është koha për të transformuar shtëpinë tuaj në kështjellën tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta mund të marrë ritmin e saj sot, kështu që ngjarjet mund të fillojnë të ndodhin me shpejtësinë e rrufesë. Jupiteri po hyn në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit Lokal dhe Komunikimeve, duke siguruar praktikisht që orari juaj të jetë i mbushur deri në fund me shumë gjëra për të bërë dhe njerëz për të parë. Kjo është një periudhë veçanërisht e mrekullueshme për këdo që ka një mesazh që dëshiron ta nxjerrë, pasi zëri juaj ka të ngjarë të rritet në internet dhe jashtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përgatituni që të filloni të fitoni para! Sot, Jupiteri me fat hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave dhe Sigurisë Materiale për të qëndruar atje deri në mes të majit, duke ju dhënë dritën jeshile për të bërë përpjekje për të fituar më shumë para dhe për të bërë më shumë me to. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një rritje page, një projekt të ri ose një punë krejtësisht të ndryshme, disa opsione të shkëlqyera për të fituar paratë tuaja mund të shfaqen në horizont në çdo moment.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bëhuni gati për një perspektivë krejtësisht të re mbi botën! Besimi juaj tek vetja dhe rruga juaj mund të forcohet shumë pasi Jupiteri, rojtari galaktik i zgjerimit dhe pozitivitetit, po hyn në shenjën tuaj sot për të qëndruar deri në mes të majit. Ju keni një shans për t’u përfshirë me jetën më plotësisht se kurrë më parë. Mund të duket sikur jeni futur në skenën qendrore pasi keni pritur në krahë për shekuj me radhë, dhe ju meritoni t’i keni sytë e të gjithëve mbi ju. Është koha juaj për të shkëlqyer!

Burimi: Tarot