Horoskopi ditor – 29 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qartësia për një çështje parash që ju ka penguar në karrierën tuaj kohët e fundit mund të vijë më në fund. Ndërsa zgjidhni detajet e fundit, mund t’ju duhet të pranoni se arritja e përparimit profesional që dëshironi do t’ju kërkojë të kaloni zonën e rehatisë së njohurive tuaja aktuale. Të qenit në ankth për këtë është e kuptueshme, por përpiquni të shmangni largimin e frikës suaj te të tjerët ndërsa negocioni. Ndoshta ka gjëra që ata nuk mund t’i bëjnë aq përfundimtare sa do të dëshironit.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni të emocionuar të mësoni për një kulturë tjetër për momentin, por mund të zbuloni se ju pëlqen më shumë ideja e largimit nga zona juaj e rehatisë sesa përvoja aktuale e saj. Ju nuk duhet të keni turp për çfarëdo ndjesie të sinqertë, por mund t’ju duhet të vendosni se çfarë të bëni më pas. Nëse vazhdimi i angazhimit në këtë situatë është vërtet i rëndësishëm për ju, mund të dëshironi të vazhdoni me një ritëm më të ngadaltë që është realist për kufizimet tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një investim që mund ta keni parë prej pak kohësh mund të duket se do të fillojë sot. Ndërsa shtimi i më shumë parave në të njëjtin tenxhere me shpresën për të marrë një fitim edhe më të madh duket joshëse, përpiquni të mbani në mendje pamjen tuaj të madhe. Mund t’ju duhet të balanconi perspektivën e pasigurt të rritjes së të ardhurave tuaja kundrejt detyrimeve tuaja të njohura si shlyerja e borxhit. Ndërmarrja e disa veprimeve në të dy skajet mund të jetë e përshtatshme, por “luani kumar” vetëm me paratë që mund të përballoni për të humbur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Fillimi i një partneriteti të ri, ose thellimi i një lidhjeje ekzistuese, mund të jetë emocionuese për ju tani. Edhe pse mund të jetë jashtëzakonisht e vlefshme të ndiheni sikur dikush ju kupton vërtet, kini kujdes nëse lëvizni – ose përpiqeni të lëvizni – shumë shpejt. Ju mund të mos jeni ende të vetëdijshëm për pikat e lënduara të personit tjetër dhe t’i bëni shumë pyetje menjëherë në përpjekje për t’i njohur ato, mund t’i lëndojë. Në vend të kësaj, jepuni atyre hapësirë për të ndarë në mënyrën e tyre.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Zbukurimi i mjedisit tuaj mund të jetë tepër bindës për ju sot. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të bëni një përpjekje për të ditur se kur të ndaloni. Edhe nëse mund të imagjinoni saktësisht se çfarë do të bënit me një hapësirë më të qartë, mund të mos jeni emocionalisht gati për të hequr qafe zotërimet e tepërta që aktualisht e mbushin atë. Ju ndoshta keni më shumë kohë sesa mendoni për të realizuar ndonjë plan në mendjen tuaj, kështu që ngadalësoni për të nderuar ndjenjat që mund të shfaqen për ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjekja e kënaqësisë suaj mund të duket urgjente tani. Ndërkohë që mund të mendoni se është jashtë karakterit që ju të jeni kaq të fokusuar te vetja, ndoshta ndryshimi më i madh është në fakt ndërgjegjësimi juaj për dëshirat tuaja. Për fat të mirë, frika juaj e mundshme se bërja e asaj që dëshironi do t’i lëndojë disi të tjerët nuk duhet të jetë realitet. Kur e pranoni se nevojat tuaja për argëtim janë reale dhe keni të drejtë të ekzistoni, mund të planifikoni në mënyrë racionale t’i përmbushni ato në një mënyrë që të mos shkelë të tjerët.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndërtimi i jetës suaj të dëshiruar në shtëpi mund të jetë i mundur në këtë kohë, por procesi mund të mos jetë gjithmonë i rehatshëm. Përpjekja për të bërë ndryshime edhe të vogla ose të nevojshme mund të shkaktojë konflikt, pasi personat e tjerë të përfshirë mund të ndihen të kërcënuar. Ata mund të kenë frikë se ajo që ju po propozoni do t’ua heqë sigurinë aktuale dhe do t’i lërë pa asgjë për ta zëvendësuar atë. Nëse keni arsye të forta për të besuar se mund t’u ofroni atyre një të ardhme më të mirë, bëni çmos për ta komunikuar këtë për të shmangur ndonjë problem.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Keqkuptimet mund të jenë të lehta për t’u arritur për momentin, pasi mund të jeni aq të nxituar për t’i bërë gjërat, saqë nuk mendoni për mënyrën se si fjalët tuaja tingëllojnë për të tjerët. Dëgjimi nga dikush që e keni ofenduar mund të jetë thirrja e zgjimit që ju nevojitet për të korrigjuar rrugën tuaj! Ju ndoshta keni më shumë kohë për të rregulluar gjërat sesa mendoni se keni. Ngadalësimi i mjaftueshëm për të ushqyer marrëdhëniet tuaja mund t’ju sjellë edhe ndihmë nga jashtë për çdo detyrë për të cilën jeni të shqetësuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

T’i kushtoni vëmendje financave tuaja është veçanërisht e rëndësishme tani, por ideja e parë që ju shfaqet në kokë mund të mos jetë më e mira. Dëshira juaj për siguri mund t’ju tundojë të bëni diçka impulsive. Nëse mund të jeni pak më të durueshëm, duke menduar për atë që është me të vërtetë e rëndësishme për ju mund t’ju ndihmojë të gjeni një strategji për të siguruar fonde të qëndrueshme për prioritetet tuaja kryesore. Mund të jetë aq e thjeshtë sa heqja e disa tarifave të përsëritura që nuk janë më të rëndësishme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Padurimi me të tjerët që nuk janë dakord me ju mund t’ju godasë sot, por mund t’ju duhet të jeni realistë për kufijtë e kontrollit tuaj. Ndërsa Hëna e brendshme, Venusi i këndshëm dhe Marsi i fortë janë të gjitha në shenjën tuaj për t’ju mësuar se çfarë është më e mira për ju personalisht, asnjë planet nuk mund t’ju japë të drejtën për të marrë vendime të caktuara për të tjerët. Ju mund të duhet të kënaqeni me udhëheqjen sipas shembullit. Për fat të mirë, me Venusin që lëviz drejtpërdrejt në shenjën tuaj, shembulli juaj mund të duket edhe më i mirë se zakonisht!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Lejimi i një lidhjeje të re të zhvillohet jashtë pikëpamjes së publikut mund të ketë kuptim për ju tani. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie biznesi apo personale, mund të dëshironi të njiheni me njëri-tjetrin përpara se t’i tregoni botës se jeni diçka. Megjithatë, kërcënimi më i madh për privatësinë tuaj mund të jetë tendenca juaj për të folur për njëri-tjetrin. Një partneritet i zhurmshëm nuk është problem për sa kohë që funksionon për të dyja palët, por duhet të jeni të vetëdijshëm për kufizimet e tij.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Drama mund të shpërthejë në grupin tuaj të miqve ose në një komunitet të cilit i përkisni në këtë moment. Përpara se të përpiqeni të vendosni se cilën anë të merrni, shikoni nëse njerëzit e përfshirë ndihen apo jo të lidhur me njëri-tjetrin në ndonjë mënyrë pozitive. Konflikti mund të tërheqë njerëzit nëse alternativa e vetme është mungesa e emocioneve. Në vend që të humbisni në çdo zhurmë aktuale, mund të jeni në gjendje të punoni drejt paqes duke i ndihmuar njerëzit të gjejnë mënyra më të kënaqshme për t’u angazhuar.

Burimi: Tarot