Horoskopi ditor – 3 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta juaj shoqërore mund të jetë plot me mundësi sot. Thënë kështu, mund të jetë më mirë të zgjidhni një kohë të qetë në shtëpi. Përndryshe, ju rrezikoni të ndiheni të frustruar nga një mjedis kaotik dhe të hiqni zhgënjimin tuaj tek dikush tjetër. Pasi të mos jeni të rënduar nga ndjenja e detyrimit për të dalë në qytet, kërkoni mënyra për të krijuar pak lidhje dhe pak pushim, në vend që të zgjidhni vetëm një.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe nëse keni një ide të qartë se si dëshironi që njerëzit të kryejnë detyra të caktuara, ndarja e vizionit tuaj me të tjerët mund të jetë një luftë. Çfarë po pengon? Ndoshta keni frikë të tingëlloni si figurat e ashpra të autoritetit të përvojave tuaja më të këqija formuese. Ky është një shqetësim i vlefshëm. Megjithatë, ju rrezikoni të përpiqeni aq shumë të jeni të mirë kur komunikoni, saqë përfundoni duke mos thënë asgjë fare. Kushtojini vëmendje dhe jepini prioritet direktitetit kur të mundeni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të lindë një mundësi për të shpenzuar para për diçka të këndshme, por shqetësimet për sigurinë financiare mund t’ju pengojnë. Për më tepër, presioni i kolegëve për t’u përballur me shpenzimet mund të shtojë ankthin tuaj. Të dilni nga rrëmuja juaj emocionale dhe të mendoni për filozofinë tuaj për çështjet fiskale mund t’ju ndihmojë të prishni lidhjen. Merrni kohë për të përcaktuar qëllimet dhe kufijtë tuaj rreth parave, edhe nëse vendosni të bëni një përjashtim të arsyetuar nga rregullat tuaja vetëm këtë herë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kërkesat konkurruese nga forcat kryesore si puna dhe familja mund t’ju bëjnë të pyesni veten se ku jeni në gjithë këtë. Me Venusin që kërkon kënaqësi në shenjën tuaj sot, ju tërhiqeni të ndiqni atë që ju duket mirë, megjithëse ndoshta jeni të bllokuar nga përgjegjësitë tuaja. Fatmirësisht keni hapësirën për të rinegociuar disa detyrime. Mbani parasysh drejtësinë ndërsa diskutoni, por gjithashtu shikoni nëse po bëni për të tjerët gjëra që ata mund të bëjnë për veten e tyre – autonomia e tyre është në interesin më të mirë të të gjithëve!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një bisedë e lehtë ka potencialin të dalë jashtë kontrollit sot. Ju mund të mendoni se jeni shumë i ftohtë për t’u ofenduar nga disa shaka, por ky qëndrim mund të çojë në ndjenja të lënduara dhe shpërthime emocionale nga ana juaj. Ndërgjegjësimi për pikat tuaja të lënduara mund t’ju ndihmojë, edhe nëse vendosni të mos i ndani ato me askënd tjetër. Për më tepër, partneri juaj i bisedës mund të jetë më i gatshëm nga sa prisni për një diskutim serioz, ndaj mos e përjashtoni mundësinë e ndërrimit të marsheve.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Plani juaj financiar mund të duket i mirë në letër, por shikoni përsëri. Ndoshta nuk ka kuptim për mënyrën se si ndiheni kur shihni miqtë tuaj duke bërë diçka spontane që nuk është në buxhetin tuaj. Çfarë rregullimesh mund të bëni? Ju mund të dëshironi të fajësoni një faktor jashtë kontrollit tuaj për këtë mospërputhje, sepse mund të duket sikur do të kishte më shumë para për të shkuar rreth e rrotull nëse jo për këtë. Ju keni zgjedhje në këtë moment, por vetëm duhet të vendosni se çfarë është më e rëndësishmja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Marrja e vëmendjes mund të jetë pak stresuese për ju sot. Edhe pse mund të shijoni njohjen që ju sjell Venusi dashamirës në shtëpinë tuaj të 10-të të statusit, sfida nga Hëna e ndjeshme në shenjën tuaj mund ta zvogëlojë pak këtë kënaqësi. A ka ndonjë varg të lidhur me këtë lavdërim? Sigurisht që është diçka që duhet mbajtur parasysh. Ju mund të ndiheni sikur jeni nën një kontroll të shtuar që kufizon aftësinë tuaj për t’u shprehur lirshëm. Ruani hapësirën që ju nevojitet duke respektuar kufijtë e arsyeshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Portretizimi i një imazhi aventuresk mund t’ju bëjë të dukeni të lezetshëm, dhe kjo është një perspektivë joshëse. Megjithatë, nëse sinqerisht ndiheni më të tërhequr nga koha e qetësisë në shtëpi sot, ndoshta është më mirë t’i ndiqni ato orë qetësuese dhe restauruese në vend që të zvarriteni në një shëtitje në të cilën nuk është me të vërtetë zemra juaj. Nëse shqetësoheni për të qenë produktiv, ju mund të përdorni kohën tuaj të pushimit për të planifikuar eksplorime të ardhshme që do të kënaqin kureshtjen tuaj në vend që të shkoni vetëm me atë që është më e dukshme ose më e modës.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mbajtja e kufijve të rehatshëm me miqtë tuaj mund të jetë e vështirë tani. Ndërsa Venusi sensual është në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, ju mund të jeni të etur për të diskutuar anën pozitive të temave të rënda që njerëzit shpesh shmangin. Ato biseda ia vlejnë, dhe megjithatë ju mund të ngrini disa vetulla ose të shkelni gishtat nëse ndërmerrni shumë rreziqe. Ju ndoshta është më mirë të ndiqni drejtimin e grupit ndërsa jeni në atë mjedis, por sigurohuni që të keni të gjithë argëtimin që dëshironi vetë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjekja e ambicieve tuaja mund të ketë kuptim sot, pasi mund të shihni stabilitetin financiar që merrni nga kjo. Sidoqoftë, mund të keni frikë se po neglizhoni marrëdhënie të rëndësishme personale në proces. Mund të jetë e rëndësishme të zgjidhni me kujdes nëse karriera juaj kërkon vërtet energjinë që po derdhni atje, ose nëse thjesht po shmangni fusha të tjera të jetës suaj që nuk janë aq të dobishme. Suksesi ndihet mirë – përdorni besimin që rezulton për të provuar gjëra më të vështira në vend që të bëheni dembelë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kur bëhet fjalë për një nga qëllimet tuaja, mund të keni një pamje më të qartë të pamjes së madhe. Sidoqoftë, detajet e realizimit të tij mund të kërkojnë pak më shumë finesë sesa jeni të prirur të ofroni fillimisht. Nëse identifikoni atë që tashmë është e rehatshme dhe punoni me të në vend se kundër saj, do të përballeni me më pak rezistencë. Ndaloni së shtyri veten ose dikë tjetër për t’iu përshtatur idesë tuaj se si duhet të jenë gjërat – në vend të kësaj, mbështetuni për të marrë një kuptim më të plotë se si janë gjërat aktualisht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Marrja e një bonusi financiar mund të jetë pothuajse më zhgënjyese sesa kënaqësi sot. Ndërsa Hëna në nevojë në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta vë në shesh Venusin me fat në shtëpinë tuaj të 5-të me fat, ju nuk do të keni as mundësinë të mbështillni mendjen tuaj rreth këtij rezultati të lumtur përpara se njerëzit të fillojnë të kërkojnë një pjesë të tij. Megjithëse mund të dëshironi të shpjegoni se si vuajtja juaj ju bën të denjë për shpërblimin tuaj, ndoshta është më mirë të fshiheni për një kohë derisa drama të zhduket.

Burimi: Tarot