Horoskopi ditor – 3 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kur njerëzit kanë keqkuptime për ju, korrigjimi i tyre është një ide e mirë. Mund të jetë pak e mërzitshme, por do t’ju sjellë përfitime në planin afatgjatë. Në fakt, lidhjet që ndërtoni në këtë kohë mund të bëjnë ndryshimin në të ardhmen. Miqësitë e vërteta nuk ndërtohen brenda një dite, por ju mund t’i filloni ato me një themel të fortë që tani.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Pamja e madhe mund të duket shumë e madhe për ju për ta kuptuar atë për momentin. Mos u shqetësoni shumë për çdo fillim të rremë ose hap të gabuar që mund të keni bërë kohët e fundit – askush nuk mund të jetë i përsosur gjatë gjithë kohës. Sapo Mërkuri racional të kthehet drejtpërsëdrejti, më në fund duhet të jeni në gjendje të korrigjoni çdo gabim të fundit dhe të ktheheni në rrugën e duhur – ose një rrugë edhe më të mirë! Ju mund të keni një ndikim më të madh se sa mendoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të marrësh një favor nga dikush ose të marrësh hua diçka mund të jetë shumë më pak e komplikuar sot. Thënë kështu, mund të mos keni nevojë ta bëni fare! Bëni një përpjekje për të parë nga afër burimet tuaja dhe shikoni se sa larg do të shtrihen. Është mirë nëse keni nevojë për një dorë ndihmëse, por është mirë të mos nxitoni për asgjë. Shmangni konfuzionin dhe pengesat në të ardhmen duke i lënë vetes kohë për të marrë parasysh të mirat dhe të këqijat e çdo marrëveshjeje të mundshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dallimet personale mund ta bëjnë të vështirë kryerjen e gjërave sot. Pavarësisht se si duket, ju mund të keni më shumë të përbashkëta me kundërshtarin tuaj sesa mendoni. Ndoshta nuk do të jeni miqtë më të mirë, por ndoshta nuk ka asnjë arsye as për të qenë armiq. Puna së bashku për të zgjidhur mosmarrëveshjet tuaja – ose të paktën për të rënë dakord të mos pajtoheni – mund të jetë në përfitimin tuaj reciprok. Përpiquni të bëni më të mirën tuaj për të mbajtur një sy te topi në vend që të shqetësoheni se kush e hedh atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Vonesat, fatkeqësitë dhe konfliktet e planifikimit mund të duket sikur janë historia e jetës suaj sot! Të paktën, mund të ndihet kështu derisa Mërkuri i zënë më në fund të kthehet drejtpërdrejt në sektorin tuaj rutinë. Edhe pse mund të duket sikur keni bërë pak, përveç vrapimit në rreth, shanset janë që në fakt keni qenë mjaft produktiv. Bëni më të mirën tuaj për të kontaktuar nëse keni shqetësime për ndonjë gjë – sqarimi i keqkuptimeve të mundshme do t’ia vlejë më vonë. Çdo ndjenjë e vazhdueshme e pasigurisë duhet të zbehet pasi t’u jepet përgjigje pyetjeve tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo është një ditë e shkëlqyer për të kryer gjërat – veçanërisht nëse nuk jeni ndjerë në gjendje të filloni me ndonjë projekt krijues kohët e fundit. Ju mund t’i lini tashmë mënjanë shpërqendrimet e botës dhe të bëni plane të forta për të filluar çdo projekt që keni thënë se do t’i bëni nesër ose sapo të përfundoni disa detyra të tjera. Ndonjëherë ju duhet të ndaloni përgatitjen dhe thjesht t’i bëni ato!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

E kaluara juaj mund t’ju rëndojë tani, duke ju tërhequr në një gropë që duket se po thellohet gjatë gjithë kohës. Bëni më të mirën për t’i thënë vetes se çdo vonesë dhe anashkalim i kohëve të fundit në planet tuaja ishte vetëm një defekt i përkohshëm. Ndonjëherë ju thjesht duhet të vazhdoni të vendosni njërën këmbë përpara tjetrës për të kaluar ditën. Përpara se ta kuptoni, gjërat jo vetëm që mund të kthehen në normalitet, por mund të jenë edhe më mirë se më parë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të duket sikur njerëzit janë përpjekur qëllimisht t’ju hutojnë kohët e fundit. Edhe nëse nuk janë, ka të ngjarë të jetë shumë e lehtë të kapësh skajin e gabuar të shkopit. Për fat të mirë, tani që Merkuri logjik është kthyer direkt, ju mund të ktheheni në rrugën e duhur me një sens më të madh qëllimi. Plus, nuk ishte e gjitha një humbje kohe. Edhe pse njëfarë konfuzioni mund të dukej si budallallëk, ai gjithashtu mund të kishte nxjerrë në pah disa probleme të fshehura më parë që duhet të zgjidhen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta juaj mund të jetë ngatërruar me disa skaje të lirshme për momentin, por ju më në fund keni fuqinë për t’i marrë të gjitha dhe për t’i vendosur gjërat në vendin e tyre. Çdo pengesë ose problem i vetëvlerësimit mund të duket se po zbehet pasi Mërkuri i fokusuar kthehet drejtpërdrejt në sektorin tuaj të vlerës personale. Edhe nëse kohët e fundit ju është dashur t’i merrni gjërat ngadalë, kjo thjesht do të thotë që keni marrë kohë për t’i bërë ato siç duhet. Tani mund të dilni atje dhe të bëni lëvizjen tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të filloni vërtet jetën tuaj sot. Falë Mërkurit dallues që lëviz drejtpërdrejt në shenjën tuaj, qëndrimi juaj ka rëndësi! Në momente të tilla, mënyra se si ndiheni për pamjen tuaj është po aq e rëndësishme sa pamja juaj aktuale. Ajo që ndihet mirë ndoshta është e mirë. Ju mund të dëshironi të provoni disa ndryshime – edhe nëse ato nuk qëndrojnë, është një ide e mirë që të paktën t’i provoni ato. Ju mund të zbuloni një pjesë të vetes që i pëlqen vërtet diçka e re.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zvarritja, shtyrja e gjërave mund të jetë në fakt alternativa juaj më e mirë për momentin. Ndërsa gjërat në sipërfaqe ka të ngjarë të bëhen më të qarta, një kaos mund të jetë duke u krijuar thellë thellë. Ky informacion i shtuar mund të bëjë të gjithë ndryshimin dhe nuk e dini kurrë se kur do të dalë në sipërfaqe. Në vend që të lidheni me ndonjë vendim apo shkak specifik, merreni këtë kohë për të filluar mbledhjen e çdo informacioni përkatës që mundeni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të kuptoni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë mund të mos jetë e lehtë sot. Pavarësisht nëse prisni shumë nga personi i gabuar ose injoroni dikë që donte të ishte aty për ju, gjërat mund të jenë mjaft të ngatërruara derisa Mërkuri i zgjuar më në fund të kthehet drejtpërdrejt në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit. Në fund të ditës, gjërat duhet të bëhen shumë më të qarta – mund të kuptoni se tashmë keni shumë miq të besueshëm. Mos kini frikë të kontaktoni dhe të kërkoni ndihmë nga një mik i vërtetë!

Burimi: Tarot