Horoskopi ditor – 30 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Besimi në veten tuaj mund të jetë themeli juaj sot. Ju mund të zbuloni se doni ta shtyni veten më shumë për të arritur qëllimet tuaja – mund të jeni në gjendje të arrini gjëra që nuk i kishit menduar të mundshme në të kaluarën. Kjo ka të ngjarë të lidhet me sigurinë, reputacionin dhe karrierën tuaj personale, kështu që të tjerët mund të mos e kuptojnë pasionin e sapogjetur brenda jush. Pavarësisht nëse e kuptojnë apo jo, ata ndoshta nuk e ndajnë vizionin tuaj. Mos lejoni që kjo t’ju tërheqë poshtë! Ju jeni në gjendje ta shihni këtë vetë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju lejohet të ndryshoni mënyrën se si lidheni aktualisht me të tjerët! Mund të ketë një marrëdhënie ose marrëdhënie të shumëfishta në të cilat ju ua kaloni njerëzve të tjerë, por një bisedë me dikë ose informacion që lexoni mund të ndryshojë mentalitetin tuaj. Ata që janë të përfshirë në lidhjet në rrezik mund të tërhiqen nëse kuptojnë se ju jeni më pak të gatshëm të vazhdoni me gjithçka që ata kanë për të thënë, por gjithsesi qëndroni në pozicionin tuaj. Është në rregull që ju të vendosni kufij dhe të merrni vendimet tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Frika juaj mund të jetë afër qoshes, Binjakët. Ngjarjet, njerëzit apo edhe ankthet e paarsyeshme që ju kanë frikësuar në të kaluarën mund të mos kenë më të njëjtin lloj kontrolli mbi ju, por ju mund të mos e kuptoni këtë derisa të qëndroni përballë tyre. Të qenit nervoz për këtë është e kuptueshme, veçanërisht nëse ndihet sikur po sfidoni diçka më të fortë se ju, por mos u shqetësoni. Ju keni akses në forcën e jashtëzakonshme kozmike dhe keni për qëllim t’i kaloni këto frikë për të jetuar plotësisht jetën tuaj. Bëhu i guximshëm!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Siguria e guaskës suaj mund të mos ia vlejë më. Pavarësisht nëse preferoni rregullisht kompaninë tuaj mbi atë të të tjerëve, aktualisht jeni në gjendje të gjeni thellësi me të tjerët. Të folurit për gjëra emocionale si frika dhe shpresat tuaja për të ardhmen mund t’ju ndihmojë të ndiheni më pak sikur keni nevojë t’i mbani gjërat brenda. Të tjerët madje mund të reagojnë ashpër kur të dëgjojnë se sa shumë mbani brenda, por ju ende mund të lëvizni me ritmin tuaj. Rritja e marrëdhënieve ngadalë është mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sfidat personale mund të jenë thirrja e emrit tuaj. Ndoshta dikur nuk keni qenë gati për t’i përballuar këto, por më në fund, ato janë bërë pengesa që vërtet mund t’i kapërceni për të arritur në jetën tuaj të ëndrrave. Ndonëse mund t’ju duken ende të frikshme në këtë moment, ka të ngjarë t’i kapërceni pasi të vendosni për të. Njerëz të tjerë mund të dyshojnë në nivelin tuaj të përkushtimit, prandaj mund të jetë më mirë të vazhdoni dhe të filloni pa u thënë atyre.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është koha që ju të futeni në fuqinë tuaj. Ju mund të keni një mundësi për të marrë një rol që do t’ju jepte më shumë udhëheqje dhe mund të jetë e vështirë të merrni përsipër këto përgjegjësi të reja, edhe pse ato mund të vijnë me përfitime. Plus, ish-bashkëmoshatarët tuaj mund të kenë një kohë të vështirë duke u përshtatur me autoritetin tuaj të ri dhe duke treguar respektin që meritoni. Besoni vetes për të deleguar dhe udhëhequr dhe bëni çmos që gjërat të shkojnë pa probleme për të gjithë. Çdo gjë do të jetë në rregull.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund të shfrytëzoni emocionet tuaja në një mënyrë më të shëndetshme. Mund të jetë që emocionet tuaja ishin më të vështira për t’u kontrolluar në të kaluarën, por tani ju keni një kuptim më të mirë se si zemra juaj ndikon tek ju dhe çfarë mund të bëni për të kanalizuar energjinë e saj në mënyra pozitive. Njerëz të tjerë mund të presin që ju të shfaqeni si vetja juaj e kaluar, dhe mund të përpiqen t’ju shqetësojnë dhe t’ju bëjnë të reagoni – mos lejoni që ata të marrin më të mirën nga ju!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë mund të zhvillohen në çdo moment. Mbajini sytë hapur për hapat që duhen ndërmarrë dhe që ndryshojnë kuptimin e një lidhjeje të çdo lloji. Mund të dëshironi t’i mbani ato më afër ose t’i lini të shkojnë. Është e mundur që dinamika juaj e fuqisë duhet të ribalancohet – madje mund t’ju duhet të bëni një hap prapa. Përndryshe, një njohës i largët mund të arrijë për të forcuar lidhjen tuaj të përbashkët. Lërini marrëdhëniet të rriten dhe të ndryshojnë, edhe nëse kjo do të thotë të ndaheni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të zbatoni ndryshime në rutinën tuaj. Shpesh është e vështirë të përshtatesh me ndryshimin e zakoneve, por sapo të mësoheni me to, duhet të jeni në gjendje të kuptoni pse ishin të nevojshme. Nëse të tjerët përpiqen t’ju tërheqin në mënyrat tuaja të vjetra, dëgjoni trupin tuaj dhe se si ai është përmirësuar për shkak të aftësisë suaj për t’u përshtatur. Ju lejohet të ecni në rrugën tuaj unike! Dijeni se udhëtimi juaj nuk ka pse t’i ngjajë atyre, pavarësisht se sa shumë i doni apo respektoni ata.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të prekni zërin e brendshëm të fëmijës suaj sot. Të mësoni më shumë rreth asaj që keni nevojë dhe keni marrë ose nuk keni marrë, çfarë keni pasur frikë dhe çfarë ju ka pëlqyer – këto janë të gjitha rrugët që mund t’i ndiqni. Kontrollimi i rregullt me këtë zë të brendshëm dhe gjetja e mënyrave për të shëruar fëmijën tuaj të brendshëm mund t’ju ndihmojë në fusha të tjera të jetës. Fatkeqësisht, të tjerët mund t’i konsiderojnë këto veprime fëminore. Pavarësisht nëse kanë apo jo të drejtë, mbani mend se është mirë të jeni pak fëmijë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni disa momente nga zhytja në nënndërgjegjen tuaj. Kozmosi po ju thërret të shikoni përbrenda, ndoshta duke dërguar ëndrra intensive dhe të gjalla që përfundoni duke i menduar gjatë gjithë ditës. Meditimi mbi temat e ëndrrave tuaja dhe shqyrtimi i interpretimeve të ëndrrave mund të zbulojë njohuri në lidhje me ndjenjat tuaja nënndërgjegjeshëm për jetën tuaj të përditshme ose emocione të tjera të thella. Shikoni çfarë zbuloni për veten tuaj pa gjykuar dhe mos kini frikë nga hija juaj. Është atje për një arsye.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit e sjellshëm mund t’ju ndihmojnë t’ju mbështesin emocionalisht. Ju mund të zbuloni se po e jetoni jetën tuaj në një mënyrë stresuese ose të ndrydhur, por tani keni lejen kozmike për të folur për ndjenjat tuaja. Mund të ketë një grup njerëzish që mund të diskutojnë tema të rënda me ju dhe kërkimi i tyre në rregull duhet të sjellë një çlirim të bukur emocional. Ju mund të mbani mend zërat e kaluar që mbyllën shprehjen tuaj emocionale, por lërini të qëndrojnë në të kaluarën që të mund të thoni atë që keni në zemrën tuaj.

Burimi: Tarot