Horoskopi ditor – 30 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Imagjinata juaj është më e madhe se jeta sot – madje mund t’ju ofrojë disa njohuri të papritura. Hëna dhe Jupiteri po bashkohen për një lidhje të fuqishme në sferën tuaj të nënndërgjegjeshëm, duke marrë intuitën tuaj dhe duke e mprehur atë në një pikë të mirë. Pavarësisht nëse e kanalizoni këtë në një projekt krijues ose drejt lëshimit të bagazheve të vjetra, ekziston një ndjenjë e fortë për ta lënë jetën të udhëheqë, në vend që të detyroni axhendën tuaj. Jupiteri dëshiron t’ju ndihmojë, ndaj lëreni të bëjë punën e tij!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna në sektorin tuaj të miqësisë bashkon Jupiterin mendjehapur, duke e bërë atë kohën e përsosur për t’u bashkuar me njerëzit tuaj të preferuar. Zakonisht mund të zgjidhni t’i përmbaheni të provuarit dhe të vërtetës, por mund të përfitoni nga shkëputja nga çdo model i vendosur dhe zhytja në një përvojë të re. Nëse shfaqet mundësia për të përfshirë njerëz të rinj në klikën tuaj, shfrytëzojeni patjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Universi po ju ngre lart dhe larg sot, duke ju dhënë trajektoren dhe fuqinë e pakufishme të një rakete. Hëna po krijon një lidhje të bukur me Jupiterin e pakufishëm në sektorin tuaj të karrierës dhe reputacionit, duke ju dhënë një shkëlqim të veçantë që të gjithë mund ta shohin dhe vlerësojnë. Me këta dy trupa qiellorë që ju shtyjnë përpara, mund të arrini shumë pa shumë përpjekje. Gjithçka që ju nevojitet për të lënë shenjën tuaj është pak pozitivitet. Besoni se do t’ju çojë larg!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kufizimet janë një gjë e së kaluarës – ose të paktën nuk kanë vend në axhendën e sotme. Po ju jepet leja kozmike për të bredhur lirshëm ndërsa Hëna lidhet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 9 me mendje të gjerë, kështu që sa më të mëdha të jenë idetë tuaja, aq më mirë mund t’ju shërbejnë! Bëni një përpjekje për t’i dhënë jetës suaj një fillim të vogël, ndoshta duke u regjistruar në një kurs që mund të pasurojë jetën tuaj ose duke filluar një hobi të ri që angazhon mendjen tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dita e sotme po ju ofron një shans të madh për transformim. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 8 intensive të Jetës dhe Vdekjes, duke përforcuar vetëdijen tuaj për anët serioze të ekzistencës suaj. Gjërat mund të rëndohen edhe më shumë pasi Luna të bashkohet në të njëjtin sektor. Nuk duhet të shqetësoheni për vdekjen e vërtetë, por të paktën përpiquni të konsideroni t’i jepni fund mënyrave të vjetra për t’i dhënë vetes një shans për një fillim të ri. Ndërsa një sezon përfundon, një tjetër fillon.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëz të tjerë mund të duken pothuajse të pamundur për t’i injoruar sa herë që shfaqen në afërsi tuaj sot. Hëna në nevojë dhe Jupiteri entuziast po sinkronizohen në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të 7 të Kontratave dhe Marrëdhënieve, duke vënë një fokus të madh në mënyrën se si lidheni me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj dhe në mënyrën se si krijoni lidhjet që i bashkojnë të gjithë. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të kaluar kohë me njerëzit e dashur ose thjesht për t’u shoqëruar me një mik të ngushtë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna, ose kudo që shkoni normalisht për të kaluar ditën tuaj, mund të jetë mjedisi për disa zhvillime të mëdha. Hëna po ju kthen vëmendjen ndaj çdo detyre që keni në dorë ndërsa kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 6 të Rutinës dhe Fitnesit. Plus, lidhja e saj me Jupiterin gjigant do t’i marrë këto tema dhe do t’i përforcojë ato dhjetë herë! Nëse shpresonit për një ditë të qetë dhe të lehtë, ndoshta do të zhgënjeheni – por nga ana tjetër, një fitore e madhe është padyshim në tavolinë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Diçka përrallore po fryn sot në sipërfaqe. Hëna dhe Jupiteri po vijnë së bashku për lidhjen e tyre mujore, duke krijuar një mundësi të shkëlqyeshme për secilin prej nesh – por askush nuk do ta shijojë këtë tranzit aq sa ju, pasi do ta prisni atë në sektorin tuaj të dashurisë dhe krijimtarisë së vërtetë! Do të jetë pothuajse e pamundur të injoroni dridhjet pozitive tani, kështu që vendosni përgjegjësitë tuaja në anën e pasme dhe jepini vetes leje të fluturoni i lirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të vini re një gjallëri të pamohueshme sot – mund t’ju befasojë të dini se burimi nuk është askush tjetër përveç juve, Shigjetari! Hëna emocionale dhe Jupiteri i lumtur janë duke u rreshtuar në një lidhje harmonike në shtëpinë tuaj të 4 të ndjeshme. Këto të dyja do t’ju ndihmojnë të qëndroni elastik dhe pozitiv përballë çdo kundërshtimi. Ju mund ta përdorni këtë energji në avantazhin e të gjithëve duke ndarë dashurinë dhe vlerësimin. Njerëzit ka të ngjarë të jenë mirënjohës për lëvizjen tuaj optimiste dhe të kujtojnë natyrën tuaj të besueshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dita e sotme ka të shkruar “sociale” mbi gjithçka, por nëse kjo miqësi vjen me ndonjë efikasitet apo është thjesht për argëtim është një çështje krejtësisht tjetër. Hëna intuitive dhe Jupiteri i shtrirë do të sinkronizohen në shtëpinë tuaj të tretë energjike, e cila ndodh të jetë një nga zonat më të ngarkuara të të gjithë grafikut tuaj. Ju ndoshta do të keni shumë për të bërë nga agimi deri në muzg. Megjithatë, Jupiteri dëshiron që ju të kënaqeni, ndaj mos u shqetësoni shumë për ndonjë arritje ambicioze.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet e parave do të jenë për inspektim sot. Me Hënën dhe Jupiterin bujar që vallëzojnë në një lidhje të bukur në Shtëpinë tuaj të 2 të të Ardhurave dhe Mallrave Materiale, me siguri e keni vënë syrin tuaj për të jetuar një jetë të mirë. Edhe nëse normalisht jeni të kënaqur me një ekzistencë mjaft spartane, jepini vetes leje të kënaqeni me disa lukse të vogla – çfarëdo që mund të thotë kjo për ju. Sigurohuni që të shikoni çdo shitje, sepse mund të arrini një marrëveshje përrallore!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju duhet të vendosni veten përpara dhe në qendër sot. Hëna është në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore dhe ajo po lidhet me Jupiterin emocionues në të njëjtin territor për t’ju furnizuar me një shpërthim entuziazmi për të gjitha shpresat dhe ëndrrat tuaja personale. “Jo” nuk është as në fjalorin tuaj tani! Bëni më të mirën për t’iu përmbajtur planeve tuaja dhe të lini çdo person negativ në pluhur.

Burimi: Tarot