Horoskopi ditor – 5 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të gjesh gëzimin tënd dhe ta ndash atë me të tjerët tingëllon bukur, por nuk është aq e thjeshtë tani. Hëna është në sektorin tuaj të argëtimit, duke e kthyer fokusin tuaj në gjërat tuaja të preferuara, por Hëna do të bëjë një kundërshtim të ashpër ndaj Saturnit të ashpër në sektorin tuaj shoqëror, duke ju detyruar të pajtoheni me mentalitetin e tufës. Ju mund të përpiqeni të kontribuoni me vizionet dhe dëshirat tuaja për një çështje grupore, vetëm për të gjetur se asgjë që bëni nuk duket mjaft e mirë për të gjithë të tjerët. Mundohuni të keni durim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju njiheni si dikush që merr kohë që i duhet për të bërë diçka dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Nuk ka gjasa që të jeni veçanërisht të interesuar të nxitoni sot, ndërsa Hëna është në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme, por mund t’ju duhet të përveshni mëngët kur ajo kundërshton Saturnin në sektorin tuaj të arritjeve. Një mbikëqyrës mund t’ju kujtojë të gjitha gjërat që keni ende për të bërë dhe t’ju kërkojë të bëni detyrën kur preferoni thjesht të rrini. Butoni i shtyrjes mund të duhet të presë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna në sektorin tuaj të komunikimit po dërgon shkëndija nga imagjinata juaj, por ato shkëndija mund të shkëlqejnë përballë një kundërshtimi hënor ndaj Saturnit të ashpër në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë, që kërkon që ju të jeni serioz. Provoni dhe ndiqni vetëm idetë që në të vërtetë ia vlejnë kohën tuaj, sepse nuk do të doni të humbni energjinë tuaj diku tjetër. Sa më të zbatueshme planet tuaja, aq më pozitiv duhet të jetë ndikimi afatgjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiheni sikur dikush po përpiqet të përmbysë vetëvlerësimin tuaj dhe ata mund të mos e kuptojnë as dhimbjen që po shkaktojnë. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të ndërgjegjshme për sigurinë po kundërshton Saturnin stoik në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe ndjenjave të thella, duke sjellë për inspektim shumë çështje serioze dhe thellësisht personale. Jini të vetëdijshëm se sa pushtet lejoni që një person tjetër të ketë mbi ju. Ata ndoshta nuk e meritojnë të kenë një ndikim kaq të rrezikshëm intensiv.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Partneritetet tuaja më të rëndësishme po vihen nën një mikroskop sot. Hëna është në shenjën tuaj, duke ju ndihmuar të përqendroheni në nevojat tuaja. Thënë kështu, kundërshtimi hënor ndaj Saturnit në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve dhe kontratave nuk do t’ju lejojë të largoheni duke bërë çfarë të doni. Ndoshta dikush ju tregon disa të vërteta të ashpra që më mirë nuk do t’i dëgjonit ose vendos pengesa kur thjesht dëshironi të shkoni drejt vijës së finishit. Mund ta keni më të lehtë ta bëni vetëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pavarësisht se sa do të dëshironit të jeni në krye të gjithçkaje, një atmosferë e çuditshme mund të hedhë një çelës në ingranazhet tuaja sot. Hëna në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dëshiron që ju të ngadalësoni, por një kundërshtim hënor ndaj Saturnit në sektorin tuaj rutinë nxjerr në pah të gjitha detyrat e vogla që mund t’i keni harruar pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira. Nëse do të merreni apo jo me këto detyra tani është vendimi juaj – por shtyrja e tyre më gjatë mund t’ju rikthehet, ndaj veproni me maturi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit mund t’ju bëjnë thirrje që të vini dhe të bashkoheni për ndonjë argëtim në grup, por axhenda juaj mund t’ju pengojë. Të gjithë të tjerët ka të ngjarë të përqendrohen në komunitet ndërsa Luna lëviz nëpër sektorin tuaj shoqëror, por gjërat ka të ngjarë të bllokohen kur Hëna të kundërshtojë Saturnin në Shtëpinë tuaj të 5-të të Vetë-Shprehjes dhe Famës. Ju mund të dëshironi të jeni qendër e vëmendjes, gjë që është në rregull, por mund t’ju duhet të punoni pak më shumë se zakonisht për ta gjetur atë dhe për t’u treguar njerëzve se për çfarë jeni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju jeni në rrugën tuaj për të ngjitur shkallët e shkëlqyera të jetës tani, por dikush mund të përpiqet t’ju kapë këmbën dhe t’ju sjellë përsëri në tokë. Natyra ngritëse e Hënës në sektorin tuaj të karrierës bie kur ajo kundërshton Saturnin në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, duke sjellë një ose dy probleme nën çatinë tuaj. Përpiquni t’i trajtoni çdo çështje sa më me qetësi dhe lini pas çdo dramë në mënyrë që të mos lëshojë një re të errët gjatë ditës.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të ndiheni sikur keni mbetur vetëm në një litar të ngushtë, me të gjithë që ju shikojnë për të parë nëse bini apo kaloni. Hëna në shtëpinë tuaj të 9-të po ju ndihmon të shihni mundësitë që keni në dispozicion, por ju kujtohen të gjitha kurthet gjatë rrugës pasi ajo kundërshton Saturnin në sektorin tuaj të komunikimit. Kujdes nga kundërshtuesit që dalin nga punimet e drurit! Edhe nëse njerëzit mendojnë se idetë tuaja janë të vlefshme, zbatimi i tyre mund të duket i pamundur. Kini durim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të ndaloni së qeni të kujdesshëm dhe të bëni diçka që është e rrezikshme ose që mund të rezultojë në dështim, ka të ngjarë të mos jetë atmosfera juaj e zakonshme, por kjo nuk do të thotë se nuk mund t’ju tërheqë në këtë moment. Fatkeqësisht, sot nuk është dita për të luajtur – Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha kundërshton Saturnin në sektorin tuaj të sigurisë, duke sjellë realitetin që ju troket në derën tuaj të përparme. Përmbajuni të provuarit dhe do të kaloni çdo test me ngjyra të shkëlqyera. Nëse rrezikoni duke injoruar sinjalet e qarta nga universi, atëherë mund të pendoheni që e keni marrë këtë mundësi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit mund të kërkojnë vëmendjen tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju jeni të gatshëm ta jepni atë. Hëna është në sektorin tuaj të partneritetit. Megjithatë, kur ajo kundërshton Saturnin në shenjën tuaj, gjëja e fundit që do të dëshironi është të shoqëroheni me këdo. Të mbash veten dhe të bësh gjënë tënde duhet të jetë shumë më e kënaqshme. Nëse nuk keni absolutisht nevojë të rrini me të tjerë, qëndroni duke fluturuar vetëm për momentin. Mund të rilidheni me të tjerët brenda një ose dy ditësh.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna dramatike po kalon nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të shëndetit dhe rutinës ditore, duke ju dhënë nxitjen për t’u qartësuar në planet tuaja dhe për t’iu përmbajtur atyre. Kjo është gjithçka mirë, derisa Hëna të kundërshtojë Saturnin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dhe t’ju dërgojë në një territor jorealist. Një problem i minutës së fundit mund të shfaqet çuditërisht, kështu që numëroni deri në dhjetë përpara se të reagoni ndaj çdo ndryshimi të papritur.

Burimi: Tarot