Horoskopi ditor – 5 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Mbani mend se gjithçka që shkëlqen nuk është prej ari. Ju duhet të kaloni ca kohë me të dashurit tuaj për t’i bërë ata të lumtur. Gjithashtu, duhet të pranoni ata që kontribuan në suksesin tuaj. Nëse keni fëmijë, është koha të bëheni Babagjyshi i tyre!

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot, ju jeni të detyruar të silleni shumë ashpër dhe pohues ndaj vartësve tuaj. Ju do të insistoni që ata të ndjekin urdhrat tuaj dhe të bëjnë pikërisht ashtu siç thoni ju. Trajtimi juaj i ashpër nuk do të shkojë mirë me punëtorët ose kolegët tuaj. Sigurohuni që do të vuani dhe paguani për këtë në planin afatgjatë. Jini më të hapur dhe miqësorë. Konsultimi me të tjerët, bërja e planeve dhe agjendave do t’ju ndihmojë t’i bëni gjërat më mirë, më shpejt.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Do të përfshiheni në rutinën tuaj të përditshme aq shumë sa do të filloni të mendoni për mënyra për t’u çliruar dhe për të bërë diçka të re për një ndryshim. Duhet të kaloni më shumë kohë me anëtarët e familjes dhe fëmijët tuaj për t’u çlodhur. Mbrëmja do t’ju shohë duke marrë pjesë në një festë ose një darkë me miqtë tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Suksesi parashikohet për përpjekjet tuaja për forcimin e statusit ose prestigjit tuaj përmes aktiviteteve kolektive. Atributi juaj dashamirës dhe bujar do t’ju bëjë të kapërceni një kulm të ri. Ju do të shpenzoni burime për një aktivitet argëtues ose rekreativ. Bëhuni gati për një ditë plot tension dhe argëtim.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot, do të mendoni me zemrën tuaj, jo me mendjen tuaj. Ndërsa kjo është një gjë e mirë ndonjëherë, mund të turbullojë logjikën tuaj analitike. Nëse ndodh që jeni në biznesin e huadhënies së parave, mund të jeni të sigurt për një pasdite fantastike ku do të nxirrni fitime. Vetëm mos harroni se nuk ka zëvendësim për punën e palodhur. Gjeni lehtësim nga zhurma e përditshme duke shkuar me pushime.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Fati është me ju për ditën e sotme. Lajmet e mira ju vijnë nga vendet e largëta, dhe mund të jenë edhe përtej deteve. Perspektiva juaj do të jetë pa konfuzion sot.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Dita e sotme do të kalojë në argëtim, organizime festash dhe në përgjithësi të kaloni një kohë të mirë. Ju do të jeni në gjendje të planifikoni një udhëtim në të ardhmen e afërt me anëtarët e familjes tuaj. Ju mund të jeni në gjendje të vendosni paratë tuaja në diçka që është e sigurt ose në një biznes dhe gjithashtu do të dëshironi të investoni një shumë të mirë për nevojat e ardhshme.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Besoni vetëm atë që shihni për të shmangur konfuzionet dhe konfrontimet. Mbani sytë dhe veshët hapur, në mënyrë që të mos humbisni ngjarjet e rëndësishme përreth jush.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Qëndrimi juaj fleksibël, me këmbë në tokë dhe optimist ka të ngjarë të paguajë mirë, personalisht dhe profesionalisht. Festimet gjatë drekës kërkojnë shkëmbime shoqërore. Mbrëmja do të jetë më e qetë, me ju dhe të dashurit tuaj duke parë diellin që perëndon dhe duke kujtuar ditët e vjetra!

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Puna e palodhur nuk kalon kurrë pa u vënë re dhe kështu do të jetë e juaja. Eprorët tuaj do të vlerësojnë talentet dhe kontributin tuaj në përparimin e kompanisë. Mbështetës dhe bashkëpunues, kolegët tuaj do t’ju ndihmojnë të ecni në rrugën që keni zgjedhur. Edhe pse gjithçka rreth jush duket rozë, ju mund të ndiheni të mërzitur dhe të pakënaqur dhe dëshironi të ndryshoni punën tuaj të tanishme.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot jeni në më të mirën tuaj. Një përzierje e përkryer e angazhimit dhe kompetencës, ju do të shkatërroni njerëzit sipas personalitetit tuaj. Deri pasdite, adrenalina juaj do të pompohet shpejt dhe ju do të pranoni të përfundoni edhe punën e të tjerëve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju pret një ditë e zakonshme e mbushur me rutina të mërzitshme. Do ta gjeni veten duke luftuar për të gjetur motivimin për t’u marrë me detyra të përsëritura. Pasditja duhet t’ju shohë në një kornizë mendore shumë më pozitive dhe të pajisur më mirë për t’u marrë me kërkesat e ditës. Mos negocioni kontrata të reja ose mos krijoni partneritete të reja sot.

Burimi: Ganesha Speaks