Horoskopi ditor – 7 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një mënyrë e re për të fituar para mund të jetë në vështrimin tuaj për momentin, por shoqëria mund të duket gjykuese për këtë mundësi financiare. Frika nga ai gjykim mund t’ju pengojë të bëni atë që është në të vërtetë e duhura për ju! Kushtojini vëmendje se kush ju mbështet – për shembull, familja juaj tashmë mund të jetë në heshtje në anën tuaj. Në fund, megjithatë, gjëja më e rëndësishme është të jetosh në përputhje me bindjet e tua. Kushtojini vëmendje, por vetëm mendimeve që kanë vërtet rëndësi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të pohosh veten është ndoshta joshëse sot, por figurat e autoritetit mund të duket se bllokojnë çdo gjë që dëshironi të bëni. Biseda me miqtë tuaj për çdo dilemë që hasni mund t’ju ndihmojë të kërkoni në mënyrë produktive një zgjidhje. Kur ndiheni të sigurt, atëherë mund të arrini njohuri të thella në lidhje me atë që po ndodh në të vërtetë. Ndalimet tuaja personale mund t’ju shtyjnë drejt ndërveprimit me njerëzit në pushtet në një mënyrë që nxjerr në pah më të keqen tek ata, kështu që shikoni të gjithë pamjen e situatës përpara se të reagoni ashpër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të jetosh në përputhje me një sistem rregullash kufizuese mund të duket si gjëja e duhur për të bërë sot, por ta bësh këtë mund t’ju lërë gjithashtu të ndiheni të zemëruar dhe të frustruar – veçanërisht nëse ndiheni sikur nuk keni hapësirë për të pohuar veten. Megjithatë, ndoshta është e mundur të ndiqni një version më të mirë të autoritetit që krijon ende rezultatet që ju vlerësoni, por eliminon çdo kufizim të panevojshëm, nxitës të pakënaqësisë. Provoni të pyesni përreth, sepse dikush në rrjetin tuaj ndoshta di diçka që mund t’ju ndihmojë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjetja e kufijve të rehatshëm në bisedën me miqtë tuaj në këtë moment mund të jetë e vështirë. Megjithëse mund të dëshironi të ngarkoni përpara me çdo kusht, shtytja shumë e fortë në një temë të vështirë ose të ndjeshme ka të ngjarë të shkaktojë më shumë telashe sesa ia vlen. Nga ana tjetër, nëse dëshironi thellësi përtej bisedave të mërzitshme, mund të komunikoni një sasi të mjaftueshme për pikëpamjet tuaja më të mëdha për jetën pa hyrë në shumë detaje që mund të provokojnë konflikte. Një qasje e paqartë është ndoshta qasja më e mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Vrapimi me shpejtësi të plotë drejt qëllimeve tuaja mund të duket ideale për momentin, por dikush me të cilin jeni afër mund të duket se po ju pengon. Mund të jetë e vështirë t’i detyrosh ata të pranojnë se cila është ankesa e tyre në të vërtetë – ndoshta sepse ata kanë vështirësi të jenë të drejtpërdrejtë në lidhje me shqetësimin e tyre se ju nuk do të mbështesni përfundimin tuaj të një përgjegjësie të përbashkët. Nëse mund të gjeni një mënyrë për t’i bindur ata se do t’i keni të mbuluara qëllimet tuaja individuale dhe të ndërsjella, ata duhet të jenë më në gjendje të relaksohen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të dëshironi aventura në këtë moment, por përgjegjësitë tuaja ndoshta po ju pengojnë. Një kontroll i shkurtër me miqtë tuaj për gjëra argëtuese që mund të bëni së bashku në të ardhmen mund t’ju përmirësojë disponimin, edhe nëse përmbushja e dëshirave tuaja nuk do të jetë e mundur për pak kohë. Thënë kjo, qëndrimi brenda mund të jetë më argëtues nga sa mendoni! Bërja e disa përpjekjeve duhet ta bëjë shtëpinë tuaj një vend të rehatshëm, ndaj përpiquni të njihni shpërblimet e punës suaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Angazhimet ndaj të tjerëve mund të rëndojnë kohën tuaj tani, duke ju bllokuar nga çdo dëshirë personale që dëshironi të ndiqni. Ndonëse kjo ndoshta është me të vërtetë zhgënjyese, të futeni në detyrat tuaja mund të ketë disa përfitime – për shembull, një njohje e re që takoni gjatë punës së vështirë mund të jetë mjaft e impresionuar. Fillimi i një bisede me ta mund të jetë shpërblyes, pasi ndoshta ata do të shohin potencialin më të madh në aftësitë tuaja që ju i merrni si të mirëqenë. Ju jeni në kërkesë për arsye të mirë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të hysh në një debat me dikë të afërt mund të jetë shumë e lehtë në këtë moment. Ndoshta çështja themelore është se ju mungon siguria në marrëdhënie, duke e bërë të mundshme që ndonjë çështje të mos ketë të bëjë me acarimin e menjëhershëm. Ju mund ta ndihmoni veten duke identifikuar se çfarë do t’ju duhej që të ndiheni të ushqyer. Nëse zotërimi juaj i nevojave tuaja aktualisht është pak i lëkundur, provoni të filloni me pikëpamjen tuaj filozofike për atë që njerëzit në përgjithësi duhet të jenë në gjendje të presin nga njëri-tjetri.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Konfliktet për punët e shtëpisë mund të lindin nga një komunikim i gabuar në këtë pikë. Ndërsa mund të dëshironi t’i mbani përgjegjësitë fleksibël për të shmangur lëndimin e ndjenjave të dikujt, ajo që ka më shumë gjasa të shkaktojë dëm në këtë pikë është mungesa e qartësisë. Për fat të mirë, ripërpunimi me vetëdije dhe dashamirësi i kufijve tuaj mund të parandalojë që ky lloj shqetësimi të ndodhë përsëri. Aktualisht jeni në një vend të mirë për të krijuar një sistem rregullash që është i drejtë për të gjithë të përfshirët, ndaj mos u ndjeni keq për të hedhur diçka në letër!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush mund të përpiqet t’ju tregojë ëmbël për të shpenzuar për një investim spekulativ, ndoshta duke u mbështetur në marrëdhënien tuaj para-ekzistuese me ta për t’ju marrë në anën e tyre. Mbani mend se ndoshta do të ishit ju ai që do t’i mbanit pasojat nëse diçka shkon keq, pavarësisht se çfarë ju premton personi tjetër. Në këtë rast, ndjenja se nuk keni aq para sa do të dëshironit, mund të funksionojë në favorin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund t’ju duhet të prishni kënaqësinë e dikujt në jetën tuaj shtëpiake sot, pasi dikush tjetër mund të dëshirojë të bëjë diçka të rrezikshme që ju duhet t’i thoni jo. Presioni i bashkëmoshatarëve mund ta bëjë këtë situatë veçanërisht ngjitëse. Ndërsa mund të josheni të fshiheni pas kufizimeve financiare si arsyeja pas vendimit tuaj, të qenit i sinqertë në lidhje me ankesën tuaj të vërtetë ka të ngjarë të jetë më bindës. Në fund të fundit, njerëzit duhet ta respektojnë të vërtetën, edhe nëse nuk është ajo që ata do të preferonin të dëgjonin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të flasësh në mënyrë agresive mund të jetë shumë e lehtë për ty tani. Përpara se të sulmoni dikë, përpiquni të qëndroni të vetëdijshëm për atë që ju shqetëson vërtet. Shkaqet tuaja të fshehura mund të jenë më afër sipërfaqes se zakonisht dhe nuk është e drejtë të ndëshkoni këdo me të cilin po flisni për gjërat që të tjerët kanë bërë shumë kohë më parë. Përqendrimi i qëllimshëm në një formë më pozitive të të shprehurit të vetes mund t’ju përmirësojë gjendjen shpirtërore – dhe mund t’ju vërë në sy nga të tjerët në një mënyrë të mirë dhe jo në një mënyrë të keqe.

Burimi: Tarot