Horoskopi ditor – 7 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni armiku juaj më i keq në një mosmarrëveshje ideologjike sot, pasi pikëpamjet që mbroni në publik mund të ndryshojnë në fakt nga disa nga ndjenjat tuaja private. Megjithatë, një figurë autoriteti që ju e respektoni mund të jetë në gjendje të prishë lidhjen në një mënyrë të dobishme. Nëse ata zbresin në anën e çdo gjëje që keni mbajtur prapa, mund të ndiheni sikur keni leje të hiqni dorë nga disa besime të vjetruara që nuk ju shërbejnë më.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndarja e pikëpamjeve tuaja politike ose shpirtërore me miqtë tuaj mund të jetë vërtetuese për ju sot, pasi ato mund të duken veçanërisht mbresëlënëse dhe të hapura ndaj asaj që po u tregoni. Kjo mund të jetë e mrekullueshme, veçanërisht nëse keni kaluar një luftë të gjatë për të arritur qartësinë e filozofisë suaj aktuale. Megjithatë, audienca juaj mund të dëshirojë vetëm të shkojë kaq thellë. Jini vigjilentë ndaj shenjave që ata kanë arritur kufirin e tyre të kuriozitetit miqësor dhe përpiquni të mos shtyni askënd ta kalojë nivelin e rehatisë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Marrëdhënia juaj me një figurë autoriteti mund të jetë krejtësisht frustruese për ju në këtë kohë. Ju mund të ndiheni sikur nuk mund t’i kënaqni ata sepse pritshmëritë e tyre po ndryshojnë vazhdimisht. Sidoqoftë, mund t’ju duhet ta pranoni nëse ata ju ndihmojnë financiarisht, megjithëse disa vargje ndoshta janë bashkangjitur. Ju mund të mos jeni në gjendje të merrni respektin që dëshironi prej tyre në nivel personal tani, por nëse hedhja e parave të tyre i bën ata të ndihen të fuqishëm, ju gjithashtu mund të përfitoni prej tij!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush me të cilin jeni të afërt mund të bëjë shumë presion mbi ju për të ndryshuar pikëpamjet tuaja për një temë të rëndësishme. Ju mund të dëshironi të bëni gjënë e duhur për këtë person që ju intereson, por mund të jeni në konflikt edhe nga angazhime të tjera tuajat. Përpiquni ta bazoni vendimin tuaj në fakte objektive, të tilla si ato që sjellin rezultate në botën reale. Nëse keni nevojë t’i thoni dikujt jo, të paktën do të jeni në gjendje të mbroni zgjedhjen tuaj duke pasur një arsye të mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Detaje të paqarta në lidhje me mënyrën se si ndani paratë ose pronën me dikë tjetër mund të kenë dalë jashtë kontrollit. Megjithëse mund të keni përfituar nga fleksibiliteti në të kaluarën, tani mund të jeni në një pikë ku keni nevojë për kufij më specifikë për të ecur përpara. Personi tjetër mund të jetë i gatshëm të punojë me ju, por ai gjithashtu mund të mos shohë asgjë të keqe se si janë gjërat tani. Merrni parasysh të kaloni pak kohë paraprakisht për të kuptuar saktësisht se çfarë mendoni se duhet të ndryshojë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta mund të ndihet mjaft e pabalancuar në këtë kohë. Personi tjetër mund të duket i dobët, duke krijuar një vakum pushteti në të cilin mund të tundoheni të futeni. Ndërsa njëfarë drejtimi nga ju mund të jetë në të vërtetë i mirëpritur, marrja e një roli prindëror ndaj personit tjetër ndoshta është duke e çuar shumë larg. Sigurohuni që qëllimi juaj është të ndihmoni personin tjetër të bëhet më i fortë sesa ta mbani atë të varur nga ju. Dini se kur të tërhiqeni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të keni një ndjenjë intuitive se si të rregulloni diçka të thyer në shtëpinë tuaj. Megjithatë, shpjegimi i planit tuaj për të tjerët mund të jetë zhgënjyese, pasi biseda mund të prishet vazhdimisht në caktimin e fajit për thyerjen në vend që të bini dakord se si të bëni rregullimin. Të bësh atë që duhet bërë mund të jetë më e lehtë sesa të flasësh për ju në këtë kohë. Për sa kohë që keni autoritetin për ta bërë këtë, mos ngurroni të kujdeseni vetë për problemin.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

T’u thuash njerëzve atë që duan të dëgjojnë mund të ketë sukses për t’ju bërë atë që dëshironi tani. Ndërsa mund të shqetësoheni se kjo kërkon që ju të komprometoni vlerat tuaja të forta, hidhni një vështrim realist se sa informacion i nevojitet në të vërtetë personit me të cilin keni të bëni për t’u larguar. Ndoshta nuk duhet t’u jepni atyre një disertacion dramatik, megjithëse fantazia mund të jetë joshëse. Në vend të kësaj, kërkoni një përgjigje të shkurtër dhe të paqartë që ju lejon të përfundoni me sukses bisedën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Manipulimi emocional nga familja juaj mund ta bëjë sfidues pohimin e vetes në këtë kohë. Mund të mos ketë përgjigje të mirë në një betejë midis pasioneve tuaja dhe pasioneve të tyre – gjërat mund të zbresin thjesht në ndjenjat e të cilëve janë më të mëdha dhe më të forta. Megjithatë, statusi i parave tuaja dhe burimeve të tjera fizike mund të jetë më pak i paqartë. Ose keni fonde për të bërë atë që dëshironi, ose nuk keni. Nëse doni të bëni një blerje të diskutueshme me paratë tuaja, të tjerët ndoshta nuk mund t’ju ndalojnë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pavarësisht se çfarë thoni sot, njerëzit mund të dëgjojnë atë që duan të dëgjojnë – edhe nëse supozohet se po ju dëgjojnë. Kjo mund t’i bëjë ata t’ju pëlqejnë dhe ju mund të gëzoni vëmendjen pozitive. Megjithatë, nëse në të vërtetë do të kishit një mesazh të rëndësishëm për të përcjellë, mund të jeni të frustruar kur zbuloni se ai humbi në të gjithë entuziazmin. Ju mund t’ju duhet të vendosni nëse është më e rëndësishme të ruani disa atmosfera të mira apo t’i shtyni njerëzit t’ju kuptojnë vërtet.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë e lehtë për miqtë ose organizatat bamirëse të fitojnë para nga ju sot. Para se të hapni portofolin tuaj, jini të qartë me veten për atë që shpresoni të përfitoni nga dhënia. Ju mund të keni një imazh për veten tuaj si një person i mirë dhe i kujdesshëm që jeni të etur ta ruani. Megjithatë, ju gjithashtu mund të pranoni privatisht se të qenit vërtet dashamirës është më e ndërlikuar nga sa duket ndonjëherë. Dhurimi tani mund të përmbushë potencialisht të dyja standardet, prandaj sigurohuni që së pari të mendoni për të.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të ndiheni sikur një figurë autoriteti po ju shtyn të merrni një vendim që nuk dëshironi të merrni. Pjesa më e keqe mund të jetë frika se miqtë tuaj do të zhgënjehen nëse zgjidhni një anë me të cilën ata nuk janë dakord. Shihni nëse mund të prisni derisa gjërat të qetësohen përpara se të angazhoheni për ndonjë gjë. Ndërkohë, mund të mendoni nëse njerëzit që ju bëjnë presion do ta mbrojnë kurrizin tuaj nëse bërja e asaj që ata duan përfundon keq për ju.

Burimi: Tarot