Horoskopi ditor – 8 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të shfaqet një mbledhje në grup ose ndonjë lloj tjetër detyrash të mëdha. Ndërsa normalisht mund ta mirëprisni këtë, sot mund të mos jeni në humor për të bashkëvepruar me të tjerët, duke preferuar të qëndroni vetëm. Nëse njerëzit thjesht ju pengojnë, atëherë bëni një hap prapa për veten tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju keni qenë duke ecur lart për kaq shumë kohë dhe ndoshta keni bërë një përparim të mirë me Jupiterin me fat që lëviz në sektorin tuaj të karrierës. Sot, megjithatë, Marsi energjik në sektorin tuaj të marrëdhënieve krijon një kënd të përafërt me Jupiterin, duke e kontrolluar atë përparim me një shtytje të pakëndshme. Dikush mund të ndihet i neglizhuar ndërkohë që ju e vendosni të gjithë fokusin tuaj në punë dhe mund të fillojnë të kërkojnë që ju të përqendroheni tek ai në vend që të përpiqeni vazhdimisht të arrini nivelin tjetër të suksesit. Bilanci është çelësi për të kaluar ditën.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e rëndësishme të rriteni dhe të mësoni gjëra të reja, por sot duhet të siguroheni që të mos rriteni aq shpejt sa të harroni të forconi themelet tuaja dhe të përfundoni duke u rrëzuar. Duhet të siguroheni që po i mbani këmbët në tokë dhe po arrini gjithçka që ju nevojitet. Aventurat tuaja mund të presin një ose dy ditë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Me siguri do të ndiheni jashtëzakonisht ekspresivë sot, edhe nëse jeni lloji i Gaforres që zakonisht preferon të fshihet në guaskën e tij. Dikush mund t’ju kërkojë të zvogëloni shkëlqimin tuaj kur nuk e prisni, gjë që mund t’ju lërë të kruani kokën sepse nuk do ta prisnit këtë reagim prej tyre. Dëgjoni mendimet dhe ndjenjat tuaja dhe jetoni këtë ditë për veten tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni disa plane të bukura me një mik të ngushtë ose partner romantik sot, por do t’i gjeni këto plane duke u anashkaluar nga një gjë apo një tjetër. Marsi kërkues po ndez shkëndija në sektorin tuaj të shtëpisë dhe po bie në konflikt me Jupiterin në sektorin tuaj të partneritetit, kështu që mund t’ju duhet të vendosni të gjithë fokusin tuaj në shuarjen e zjarreve nën çatinë tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

I zënë, i zënë, i zënë është atmosfera juaj për ditën, Virgjëreshë. Po përpiqeni të hidheni nga një detyrë në tjetrën. Jini të durueshëm me veten dhe me të gjithë të tjerët, sepse shpërqendrimet do të vijnë njëra pas tjetrës. Mos i jepni një premium efikasitetit sot – ju mund të kontrolloni çdo kuti të nevojshme nesër.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju ndoshta keni pasur disa mundësi të mrekullueshme për të shfaqur gjëra që ju sjellin gëzim, ndërsa Jupiteri bujar po rrotullohet në shtëpinë tuaj të 5-të të romancës dhe kreativitetit. Sot, megjithatë, Marsi agresiv në sektorin tuaj financiar do të formojë një shesh të vështirë ndaj Jupiterit, duke ju kujtuar të gjitha gjërat që duhet të arrini këtu. Pranoni se jeta do që ju të punoni, në vend që të luani, për momentin. Kënaqësia do të jetë ende duke pritur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Fitili juaj do të jetë më i shkurtër se zakonisht sot, Akrep. Marsi po lëviz nëpër shenjën tuaj intensive dhe ndërsa kjo normalisht ju jep shumë energji shtesë, ajo energji bëhet agresive sot. Përpiquni të bëni disa ushtrime që ju lejojnë të punoni jashtë mase, sepse mund të lëndoni lehtësisht ndjenjat e dikujt nëse sulmoni në drejtimin e gabuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Edhe pse mund të ndiheni sikur po shkoni në një drejtim të fortë një minutë, minutën tjetër mund të ktheheni plotësisht dhe të përfundoni më shumë se konfuzë. Përgatituni të bëni disa devijime ndërsa përpiqeni ta kaloni planin tuaj. Në vend që t’i detyroni gjërat të ndodhin ashtu siç i kishit planifikuar, pranimi i asaj që vjen ashtu siç është mund ta bëjë ditën tuaj pak më të lehtë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Tashmë jeni i njohur si një nga shenjat më punëtore, Bricjap, dhe prania e gjerë e Jupiterit në sektorin tuaj të parave ka të ngjarë të rezultojë në edhe më shumë punë për ju kohët e fundit. Sot, megjithatë, Marsi luftëtar është në sektorin tuaj shoqëror dhe po konkurron me Jupiterin, duke ju kujtuar të gjithë njerëzit që duan që ju të dilni dhe të luani. Suksesi nuk do të jetë aq i mirë nëse e festoni vetëm, ndaj gjeni pak kohë për të shijuar shoqërinë e të tjerëve sot dhe ushqeni marrëdhëniet që e bëjnë jetën të vlefshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të shkoni larg dhe të arrini shumë sot, për sa kohë që nuk vraponi shumë shpejt ose nuk përpiqeni të shkoni shumë larg, sepse mund të përfundoni duke u rrëzuar mbi veten tuaj dhe të riktheheni shumë më pas nga sa prisni. Është ende një kohë e mrekullueshme për të bërë përpjekje drejt projekteve dhe qëllimeve tuaja profesionale, vetëm sigurohuni që të lëvizni në një nivel të barabartë, në mënyrë që të mos shpenzoni më shumë kohë më vonë për të ribërë punën ose korrigjimin e gabimeve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Realiteti mund të duket shumë larg mendjes suaj sot, dhe ndërsa ju pëlqen të lundroni në tokën e ëndrrave më shumë se çdo shenjë tjetër, kini kujdes që të mos e humbni veten në të. Ju mund të tundoheni me shumë mundësi tani, por cilat prej tyre ia vlen të ndiqni? Edhe nëse bota duket si një peizazh me bojëra uji, përpiquni ta shihni atë sa më qartë që të jetë e mundur, sepse përfundimisht do t’ju duhet të merrni vendime dhe gjykimi juaj nuk duhet të turbullohet.

Burimi: Tarot