Horoskopi ditor – 8 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Disa pengesa tani mund t’ju ndalojnë të hapni krahët. Dielli është në sektorin tuaj të zgjerimit, duke e kthyer shikimin tuaj drejt horizontit dhe të gjitha mundësive atje për t’i zbuluar, por një kundërshtim diellor ndaj planetit të veprimit Mars në shtëpinë tuaj të tretë lokale mund t’ju lërë me probleme më të menjëhershme. Një mik ose vëlla ose vëlla mund të kërkojë papritur vëmendjen tuaj, ose kalendari juaj mund të mbushet pa paralajmërim, duke ju lënë të ndiheni të zhytur. Aventurat tuaja ndoshta do të duhet të presin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çështjet e sigurisë mund të shfaqen në çdo moment. Ekziston një kundërshtim i ashpër midis Diellit në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe Marsit në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara, duke ndezur çdo problem në lidhje me atë që mbani për veten tuaj dhe atë që ndani me të tjerët. Nëse dikush po bën kërkesa të paarsyeshme ose po përfiton prej jush, është absolutisht e drejtë të qëndroni në këmbë dhe t’i tregoni derën. Megjithatë, sigurohuni që të vlerësoni me kujdes situatën përpara se të reagoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është më e lehtë për njerëzit e tjerë të shtypin butonat tuaj se zakonisht. Dielli i gjallë në sektorin tuaj të partneritetit po nxit energjinë e të gjithëve, gjë që mund të sjellë pak emocione në rrugën tuaj. Dielli gjithashtu do të kundërshtojë Marsin luftarak në shenjën tuaj, kështu që reagimi juaj mund të jetë çdo gjë tjetër veçse argëtuese. Nëse nuk mund të mos irritoheni nga çdo gjë e vogël, merrni pak hapësirë për veten tuaj në mënyrë që të mos përfundoni duke thënë diçka ndezëse për të cilën mund të pendoheni më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Diçka mund të rrëshqasë nëpër të çara, pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira. Ju ka të ngjarë të bëni gjithçka që mundeni për të vëzhguar gjithçka në jetën tuaj ndërsa Dielli lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të tokëzuar, por kundërshtimi i tij i ashpër ndaj Marsit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund të ndriçojë diçka për të cilën nuk jeni në dijeni. Pavarësisht nëse është një detyrë që keni harruar ose një person tjetër që ju sjell diçka në vëmendje, jini të përgatitur për të trajtuar disa gjëra të nevojshme në minutën e fundit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të argëtoheni sa të doni – derisa të pengojë planet e dikujt tjetër. Aktivitetet që ndezin gëzimin ju thërrasin ndërsa Dielli viziton Shtëpinë tuaj të 5-të të Kënaqësisë, duke e bërë të lehtë kënaqësinë, por mund të shfaqen komplikime kur Dielli kundërshton Marsin e orientuar drejt veprimit në shtëpinë tuaj të 11-të të shoqërimit. Sa më shumë që dëshironi të ndiqni programet tuaja, aq më shumë duhet ta bëni këtë vetëm. Kalimi i kohës me miqtë ndoshta do t’ju kërkojë të jeni të hapur ndaj planeve të njerëzve të tjerë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Tani mund të ndiheni të tërhequr në shumë drejtime. Energjitë kundërshtare përplasen brenda jush ndërsa Dielli i gjallë me zë të lartë në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake debaton me Marsin agresiv në shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar në karrierë. Edhe nëse preferoni të rrini në shtëpi, ka të ngjarë që diçka të shfaqet dhe t’ju kërkojë të performoni me kapacitetin maksimal. Mos lejoni që kjo t’ju rrëzojë! Pavarësisht nëse keni planifikuar apo jo për t’u dukur, nëse bëni përpjekje, mund të arrini me ngjyra të shkëlqyera.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Lista juaj e detyrave mund të bëhet më e gjatë dhe më e gjatë me kalimin e ditës. Dielli është aktualisht në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke i shtuar shumë hekura zjarrit, por një kundërshtim i fuqishëm që i bën Marsit në sektorin tuaj të zgjerimit mund t’ju kujtojë se sa më shumë mundësi janë në dispozicion për ju se kaq. Kjo mund t’ju lërë të etur për ëndrrat e mundshme të tubave, por nëse ato nuk janë realiste, atëherë ndoshta thjesht po e zvarritni. Së pari, përfundoni punët tuaja, pastaj kthehuni te fantazimi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Edhe shqetësimet e thjeshta mund të rezultojnë të jenë shumë më të ndërlikuara nga sa mendonit fillimisht. Ju mund të ndiheni të etur për të kontrolluar kutitë e nevojshme ndërsa Dielli udhëton në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të sqaroni faktet, por një kënd i ashpër midis Diellit dhe Marsit luftëtar në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta mund të hedhë një pikëllim në punë. Marsi mund të krijojë tonelata burokraci në rrugën tuaj, kështu që ka të ngjarë që çdo gjë me të cilën keni shpresuar të përballeni shpejt do të zgjasë shumë më tepër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hyrja në të njëjtën faqe me dikë tjetër mund të jetë më e ndërlikuar se sa pritej. Jeni të ndezur ndërsa Dielli i jep energji shenjës suaj, por kjo energji e gjallë bëhet paksa shumë e nxehtë sapo Dielli kundërshton Marsin në sektorin tuaj të partneritetit. Dikush tek i cili shpresonit të mbështeteni mund të rezultojë të jetë një detyrim dhe përpjekja për të mbuluar gabimet e tij mund të kërkojë të gjithë energjinë tuaj. Detyrat e sotme ka të ngjarë të rrjedhin më mirë nëse i merrni vetë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot mund të duket sikur zilet e orës bien njëra pas tjetrës. Ju mund të ndiheni pak të larguar nga realiteti ndërsa Dielli kalon nëpër shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, por përgjegjësitë tuaja mund të vijnë në momentin kur Dielli përplaset në Mars në shtëpinë tuaj të 6-të të punës. Mund t’ju duhet të shuani disa zjarre, ose ndoshta një bashkëpunëtor do të bëjë rrëmujë në një projekt, duke ju detyruar të hyni dhe të kurseni ditën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni personi më popullor në dhomë, Ujori, por kjo nuk do të thotë shumë nëse nuk po kënaqeni me veten tuaj. Pavarësisht se sa i shoqërueshëm jeni me turneun e Diellit në shtëpinë tuaj të 11-të, ju mund të tërhiqeni zvarrë nga Dielli që i kundërvihet Marsit të furishëm në sektorin tuaj të kënaqësisë. Mund të ndiheni sikur thjesht nuk po argëtoheni ose duhet të sakrifikoni dëshirat tuaja për të bërë të gjithë të tjerët të lumtur. Mjaft me vënien e vetes në vend të dytë! Tani për tani, përqendrohuni në atë që dëshironi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përpjekjet tuaja më të mira mund të prishen pa fajin tuaj. Përpjekja që bëni për gjërat do të thotë shumë, por kjo nuk do të ndalojë një çështje personale që të kërkojë vëmendjen tuaj kur Dielli në sektorin tuaj publik kundërshton Marsin në shtëpinë tuaj të 4-të familjare. Çdo gjë mund të ndodhë në shtëpi – nga plasja e tubave përpara një prezantimi të madh gjatë një videotelefonate, te dikush që jetoni me kafe që derdhet nëpër rroba. Pa marrë parasysh se çfarë ndodh, ruajtja e qetësisë është çelësi.

Burimi: Tarot