HOROSKOPI DITOR – 8 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Punët e biznesit dhe dashuria do të lulëzojnë sot. Ju mund të prisni që disa përfitime monetare dhe madje disa kredi të sanksionohen. Në dashuri, ju parashikoni një mbrëmje romantike, ku do t’i besoni të dashurit tuaj ndjenjat tuaja më të thella. Ju nuk mund të kërkoni më shumë se kaq.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Sot, pasioni juaj për përpikmërinë, për këmbënguljen për të mbajtur oraret është për vlerësim real. Por, kjo gjithashtu mund të krijojë probleme të menjëhershme dhe të papritura për disa. Ju mund të bëheni të shqetësuar e tepër të paduruar ndërsa dita përparon. Kjo, nga ana tjetër, mund të komplikojë çështjet që ndryshe zhvillohen normalisht. Mundohuni të mbani një kontroll mbi veten tuaj. Rrini të qetë.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Gjysma e parë e ditës mund t’ju shohë me një humor të keq, dhe arsyeja për këtë ka të ngjarë të jetë një shqetësim mendor që ju shqetëson për mjaft kohë. Nëse gjërat përkeqësohen, është më mirë të vizitoni një mjek. Ju do të ndjeni dëshirën për të bërë diçka që ju tërheq vërtet, në mbrëmje.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të korrni një fitim të papritur, dhe ndihmë, gëzim dhe ngazëllim në frontin e shtëpisë. Do të jeni të dashur ndaj anëtarëve të familjes. Megjithatë pasdite, mund të keni ndryshim të humorit. Jini të qetë, përndryshe do të humbni qetësinë.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju do të mendoni të dekoroni ose rinovoni shtëpinë tuaj sot. Ju ka të ngjarë të blini disa artikuj të rinj dekorativë për të. Ju do të ndërmerrni një rrezik të madh biznesi gjithashtu.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju do të kërkoni familjen tuaj për t’ju ngritur në humor të lartë. Sidoqoftë, do t’ju duhet të hidhni në erë disa para për ta fituar vlerësimin e tyre. Më vonë në mbrëmje mund të filloni të shkruani një llogari të një çështjeje platonike.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Do të jeni të zënë në punë në lidhje me fushën e biznesit tuaj. Njerëzit në fushën e kërkimit do të fitojnë sukses sot. Në çështjet ligjore që janë në pritje, gjykimi do të jetë në favorin tuaj sot. Zgjidhjet në lidhje me suksesin e biznesit tuaj do të dalin gjithashtu.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Të dehur nga suksesi, thjesht sigurohuni që të mos bëheni të varur nga luksi i jetës, duke harruar rrënjët tuaja. Më shumë sukses, më shumë punë. Ju ka të ngjarë të jeni të ngarkuar me shumë punë në biznes. Mbani vendosmërinë tënde të vendosur dhe do të shikoni drejt yjeve.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të kapur në një vorbullë mendimesh, ka të ngjarë t’i jepni një pamje të re vendbanimit tuaj të bukur. Ju planifikoni ta dekoroni atë me objekte të rralla dhe arti. Mbrëmja do të jetë e lartë për romancën ndërsa ju i trajtoni të dashurit me darkë të kushtueshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Ju nuk i shmangeni punës së madhe dhe sot, në punën tuaj do të bëni gjithçka për të përmirësuar performancën tuaj. Por, përsosmëria duket e largët pa marrë parasysh sa përpiqeni. Mendja juaj po bën plane krijuese, por nuk jeni në gjendje t’i vendosni në letër dhe t’i ekzekutoni. Ju nuk do të dilni nga pista me një përplasje të vogël. Me të njëjtën qasje pozitive si më parë, ju do të marshoni përpara për sukses.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Prirja juaj e papritur për filozofinë dhe spiritualitetin do t’ju bëjë të shpenzoni shumë para për librat që lidhen me të njëjtat. Mos e injoroni realitetin, përkundrazi mbani një ekuilibër midis të dy botëve. Ju duhet të mbani kujdes për marrjen e ushqimit dhe zakonet tuaja, dhe të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni të ndjeshëm dhe të vëmendshëm dhe ky është thelbi i qëndrimit tuaj simpatik i cili do t’ju ndihmojë të fitoni mbi seksin e kundërt sot. Ekziston gjithashtu një shans i mirë që të hyni në një marrëdhënie afatgjatë. Ju do të gjeni kohën sot për të marrë një vendim të ashpër që do të përcaktojë të ardhmen tuaj. Mund të ketë disa tensione ose shqetësime mendore, por asgjë që mund të ngadalësojë rrahjet e zemrës suaj.

Burimi: Ganesha Speaks