Horoskopi ditor – 8 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Emocionet mund të ndihen më thellë se normalisht dhe mund të përjetoni një dëshirë për të fshehur ndjenjat tuaja të vërteta në mënyrë që të mos keni nevojë të mbroni intensitetin e tyre. Dikush në veçanti mund të thotë diçka që ju lëkund themelet dhe ju nxjerr jashtë ekuilibrit, dhe përgjigjja në moment mund t’ju bëjë të thoni diçka që nuk e keni ndërmend si hakmarrje. Prisni derisa të qetësoheni përpara se t’i afroheni përsëri, në mënyrë që të kuptoni më mirë se nga vijnë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kush jeni dhe kush doni të jeni për njerëzit e tjerë mund të mos përputhen për momentin. Ju mund t’i keni bërë një premtim dikujt, por natyra juaj personale apo edhe shëndeti juaj mund t’ju bëjnë që t’i ktheheni kësaj në një farë mënyre. Ata mund të jenë të mërzitur me ju në atë kohë, por ka të ngjarë që ju me të vërtetë nuk mund ta kontrolloni. Ju mund të mos jeni në gjendje t’ua tregoni atë menjëherë, por provoni përsëri kur emocionet e tyre të qetësohen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Zakonet e vjetra mund të ngrenë kokën sot. Mund të kishit menduar se e kishit zgjidhur plotësisht një çështje të kaluar kur tundimi ngrihet. Presioni i bashkëmoshatarëve mund të jetë gjithashtu një faktor kur po përpiqeni të vendosni se çfarë të bëni. Ky mund të jetë edhe një person me të cilin keni ndërprerë lidhjet duke u përpjekur të ktheheni. Në vend që t’i dorëzoheni presionit dhe konfuzionit të momentit, përpiquni të largoheni derisa të vendosni se çfarë dëshironi me të vërtetë. Një kokë e qartë do të marrë një vendim më të mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Entuziazmi juaj mund të jetë duke bërë të kundërtën për dikë përreth jush. Ju mund të jeni shumë të emocionuar për diçka në një mënyrë që ndodh të shqetësojë një shok, qoftë për shkak se ata janë xhelozë, të painteresuar ose thjesht në humor të keq. Ky zhgënjim mund të bëjë që ata të sulmojnë kundër jush, por ka të ngjarë të shkaktohet nga konteksti i momentit dhe jo nga një problem serioz mes jush. Përpiquni të jeni të kuptueshëm dhe lejojini të kërkojnë falje më vonë kur të kuptojnë gabimin e tyre.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përgjegjësitë tuaja tani mund t’ju nervozojnë pafundësisht. Ju mund të bëni gjithçka që mundeni për të mbajtur nën kontroll detyrat tuaja, por ka gjasa që thellë brenda vetes të dëshironi ta kaloni sot duke pushuar dhe duke mos u marrë me punë. Këto detyrime tuajat mund të jenë më frustruese se zakonisht, por mos u shqetësoni! Ju duhet të keni kohë më pas për të pushuar dhe për t’u rikuperuar nga çdo detyrë e vështirë që ju është dashur të merreni. Thjesht merrni frymë – edhe kjo do të kalojë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për të arritur kudo mund të paraqesë vështirësi sot. Mund ta gjeni veten të mbërthyer në radhë të gjata, të bllokuar në trafik ose thjesht të ngecur në përgjithësi, pavarësisht se ku jeni! Durimi ka të ngjarë të jetë i nevojshëm për të kaluar ditën e sotme pa shkulur flokët, por pasi të keni mbaruar duke pritur që njerëzit e tjerë të arrijnë destinacionin tuaj, do të keni një shans për të shijuar shoqërinë e miqve tuaj dhe për t’u përulur për ditët tuaja. Me çdo fat, ju do të qeshni nga problemet tuaja në asnjë kohë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Betejat e vullnetit mund të sundojnë gjatë ditës. Ju mund të dëshironi që gjërat të bëhen në një mënyrë të caktuar, por dikush vazhdon të mbështesë idetë e tij dhe ju po i lini ata të thonë fjalën e tyre sepse jeni partnerë së bashku. Ata mund të mos jenë të gatshëm të bëjnë kompromis. Nëse nuk jeni në gjendje të arrini një marrëveshje menjëherë, mund të dëshironi ta shtroni diskutimin për një kohë më vonë. Është në rregull të largoheni dhe të uleni, pasi kjo ka të ngjarë të rezultojë në një rezultat më të mirë për të dy.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush mund t’ju sfidojë gjatë një momenti ndjeshmërie. Ju tashmë mund të ndiheni më të dobët ose më pak të sigurt se zakonisht, gjë që mund t’ju bëjë të veproni më reaktiv se zakonisht. Fatkeqësisht, dikush mund të zgjedhë këtë herë për t’ju paraqitur disa informacione të vështira për t’u dëgjuar, pavarësisht nëse është i vetëdijshëm për vendin emocional ku ndodheni. Bëni çmos që të mos ju vërë në lëvizje! Ju mund të dëshironi të prisni për t’iu përgjigjur atyre deri më vonë kur të jeni më pak të ndjeshëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të duhet të sakrifikoni kohën tuaj private sot. Ju mund të keni dashur të qëndroni ose të bëni diçka me dikë të veçantë në jetën tuaj, por çdo plan mund të ndërpritet nga diçka e pashmangshme. Kjo mund të jetë diçka që ju e keni pritur me padurim për disa kohë, kështu që mund të jetë zhgënjyese të riplanifikoni, por edhe idetë më të mira ndoshta duhen lënë në pritje. Ka të ngjarë të jetë më mirë ta trajtoni këtë ndërprerje tani, sesa të prisni derisa të jetë një krizë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Drama tani mund të vendosë një pengesë në grupin tuaj të miqve. Ju mund të keni pritur një ditë argëtuese dhe emocionuese me miqtë tuaj apo edhe thjesht një ditë normale në punë me kolegët tuaj, por shpërthimet ose tensionet mund të zëvendësojnë atmosferën tuaj pozitive me energji negative. Ndërsa mund të mos jetë e përshtatshme të vazhdoni të jeni optimistë kur të gjithë të tjerët janë të zymtë, nuk duhet t’i lini ata t’ju tërheqin deri në fund. Ruani gjendjen tuaj të mirë për t’i shijuar më vonë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një moment i sikletshëm mund të ndikojë në imazhin tuaj në këtë moment. Ju mund të dëshironi t’i mbani gjërat në nivele të ulëta nëse mundeni, sepse gabimet tuaja kanë më shumë gjasa të vihen re sa më shumë publike të jenë. Mund të jetë që ju të rrëshqitni dhe të bini para të gjithëve dhe të qeshni, ose mund të marrë formën e një gabimi social më të qëndrueshëm. Shmangni postimin e atij postimi të rrezikshëm në rrjetet sociale ose fillimin e atij debati me atë person të njohur, sepse ka të ngjarë të rezultojë mbrapsht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Planet tuaja idealiste mund të kenë probleme me realitetin aktual. Ju mund të keni pasur disa aktivitete ose detyra të ndryshme të planifikuara për sot, por pengesat dhe vonesat mund t’ju pengojnë të ndiqni listën tuaj të detyrave, ose rezultatet mund të mos jenë aq ëndërrimtare sa prisnit. Në vend që të lini zhgënjimin të prishë pjesën tjetër të ditës suaj, përpiquni ta pranoni botën ashtu siç është dhe punoni me të gjithsesi. Përsosmëria është e paarritshme, kështu që ju mund të bëni më të mirën tuaj.

Burimi: Tarot