Horoskopi ditor – 9 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Statusi social mund të duket se ka një çmim për ju tani, pasi mund të ndiheni sikur duhet të punoni vazhdimisht për të mbajtur një imazh të caktuar që nuk pasqyron vërtet të gjithë veten tuaj. Ndërsa mund t’ju duhet të mbani disa nga këto lidhje më të cekëta për arsye profesionale, përpiquni të mbani një sy për ata që nuk nxjerrin në pah një stres ose tension të tillë tek ju. Këta njerëz mund të jenë miqtë tuaj të vërtetë dhe kontakti me ta mund të jetë qetësues.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjesia bezdisëse e mungesës së disa qëllimeve personale mund t’ju shqetësojë sot, por një ide tepër e ngurtë se si duhet të duket suksesi mund t’ju pengojë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të parë pamjen e madhe të situatës suaj. Mund të zbuloni se keni arritur tashmë më shumë nga sa mendoni, dhe duke parë këtë mund t’ju ndihmojë të vendosni se çfarë të bëni më pas! Ju jeni absolutisht i aftë për përpjekje të përqendruara, por sigurohuni që të jeni të fokusuar në diçka vërtet të besueshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Miqësitë mund të jenë zhgënjyese për ju sot, por mund t’ju duhet të shikoni se sa realiste janë pritshmëritë tuaja! Ndërsa mund të jeni të interesuar të thelloni intimitetin emocional të lidhjeve tuaja, disa njerëz mund të preferojnë të mbajnë kufij më të fortë. Ju mund të duhet të pranoni se jo të gjithë janë të pajisur për t’u hapur në mënyrën që keni në mendje. Hapi i parë drejt intimitetit të vërtetë është pranimi i personit tjetër ashtu siç është tani.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Reputacioni juaj mund të jetë një burim stresi për ju tani, pasi mund të ndiheni sikur diçka e vështirë nga e kaluara juaj njihet më gjerësisht sesa do të dëshironit të ishte. Versioni që qarkullon gjithashtu mund të mos jetë ana juaj e historisë. Ndërsa ju ndoshta nuk mund të kontrolloni atë që të gjithë të tjerët përfundojnë duke besuar, hapja me dikë të cilit i besoni mund t’ju japë vërtetimin se njerëzit mund të shohin ende të mirën tek ju, pavarësisht çfarëdo që ka ndodhur. Lërini të dashurit tuaj t’ju ngushëllojnë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ajo që nuk e dini ende mund të lëndojë krenarinë tuaj në këtë kohë. Ju mund të turpëroheni nëse disa vrima të mëdha në njohuritë tuaja bëhen të dukshme, deri në pikën që ndjenja e poshtërimit për këtë mangësi mund të pengojë të bëni ndonjë gjë produktive për çfarëdo problemi që po përpiqeni të zgjidhni. Megjithatë, njerëzit e tjerë mund të jenë më të gatshëm t’ju mësojnë disa mësime nga sa do të prisnit. Mos kini frikë të rrezikoni dhe kërkoni ndihmë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zgjidhja e një konflikti në lidhje me përgjegjësitë e përbashkëta mund të kërkojë fokusin tuaj në këtë moment. Mënyra për të dalë nga një mosmarrëveshje frustruese mund të gjendet duke përcaktuar më qartë terrenin e secilit person. Ju ndoshta e dini tashmë se jeni krenarë për arritjet tuaja individuale, por mund t’ju duhet të mbani mend se edhe njerëzit e tjerë ndihen në të njëjtën mënyrë për arritjet e tyre. Kur u jepni atyre hapësirë për të bërë gjërat e tyre, çdo ndërhyrje prej tyre mund të zhduket ndërsa lulëzojnë në hapësirën e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ideja për të qenë të pambrojtur në një marrëdhënie të ngushtë mund të jetë e frikshme për ju tani. Megjithatë, ndërsa kjo mund të duket si një dilemë e fortë midis të qenit plotësisht të hapur dhe fshehjes në fshikëzën tuaj, ka të ngjarë të mos jetë aq e keqe. Sot, mund të jeni në gjendje të balanconi mbrojtjen e kufijve tuaj me rritjen e marrëdhënies suaj me një ritëm të rehatshëm. Nëse jeni mësuar të futeni në lidhje me të tjerët, mund të shqetësoheni se po frenoheni shumë, por ndoshta po e kaloni situatën më mirë nga sa mendoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rregullimi i hapësirës suaj të jetesës mund të ndjehet mirë për ju sot. Kjo mund të jetë për shkak të faktit se universi ju dhuron më shumë durim se zakonisht për pjesën fizike të procesit, por ndoshta do të kënaqeni me mënyrën se si i bën mendimet tuaja të rrjedhin më shumë se çdo gjë tjetër. Megjithatë, ndonjëherë gjërat bëhen më të pista para se të bëhen më të pastra! Disa nga stuhitë e ideve që keni sot mund të jenë më të mira se të tjerat, por të gjitha duhet të paktën të jenë argëtuese për t’u menduar ndërsa rregulloni gjërat.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të tundoheni të fshiheni pas gjërave që mendoni se ju japin status më të lartë me të tjerët, si pasuritë luksoze ose bindjet e duhura politike. Këto sende që të tjerët i njohin si të vlefshme mund të duken më të sigurta sesa këndvështrimi juaj për veten në këtë moment. Megjithatë, nëse bëni përpjekje, mund të zbuloni se të thoni të vërtetën tuaj personale shkon më mirë nga sa prisnit. Të qenit të sinqertë edhe nëse nuk e dini përgjigjen, ka të paktën më pak gjasa që t’ju kthehet kundër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të keni vështirësi të besoni se pikëpamjet pozitive që kanë të tjerët për ju janë të sakta, pasi dini gjëra të turpshme për veten tuaj që ata ndoshta nuk i dinë. Përpjekja për ta shtyrë veten për të jetuar në të tashmen mund të jetë zhgënjyese, pasi nostalgjia ju thërret të reflektoni për të kaluarën. Për fat të mirë, marrja e pronësisë mbi historinë tuaj, madje edhe pjesët e çrregullta, mund të jetë vërtet shpërblyese. Ndërsa të tjerëve mund të impresionohen nga ajo që ju shohin duke bërë tani, vetëm ju e dini se sa larg keni arritur vërtet.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mbajtja e një atmosfere serioze mund t’u japë të tjerëve besim në aftësinë tuaj për të ndërmarrë biseda të vështira për momentin. Ju mund të jeni veçanërisht të zhytur në mendime në përgjigjet tuaja ndaj miqve dhe të dashurve tuaj, pasi mund të jeni të pajisur për t’i parë gjërat në një mënyrë që pranon rëndësinë e emocioneve, por nuk zhytet nga ndjenjat e ngatërruara. Thënë kështu, duhet të siguroheni që këshilla juaj e mençur për një person të mos jetë duke i dhënë rastësisht sekretet e dikujt tjetër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një çështje financiare mund të jetë duke ju pushtuar mendjen. Pavarësisht se çfarë mund të mendojnë të tjerët, ndoshta është më mirë ta mendoni vetëm, sesa të merrni këshilla nga miqtë tuaj. Pavarësisht çfarë thonë ata, ajo që funksionon për ju mund të jetë e ndryshme nga ajo që funksionon për ta. Ju meritoni hapësirë për t’i trajtuar gjërat sipas mënyrës suaj pa zhgënjimin që dikush t’ju hamendësojë. Kur mësoni të dëgjoni zërin tuaj të arsyes, mund të jeni realistë për nevojat tuaja.

Burimi: Tarot