Horoskopi ditor – 9 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Aktualisht mund të ndjeni presion nga dikush tjetër për t’iu qasur parave në një mënyrë që duket e sigurt. Ndërsa Dielli përballet me Uranin, ju mund të jeni më të interesuar të rrezikoni! Mundohuni të jeni të sinqertë se ku qëndron zemra juaj për të shmangur përfshirjen në një angazhim të përbashkët që nuk ju tërheq vërtet. Nëse do të dilni nga rruga e rrahur, gjeni një udhëzues që është i kualifikuar për t’ju këshilluar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një marrëdhënie e ngushtë mund të jetë një pasqyrë që zbulon se si keni ndryshuar kohët e fundit. Ndoshta dikur lidheshit pa probleme me personin tjetër, por tani ka pika të sikletshme. Kjo mund ta bëjë të qartë se besimet tuaja kanë ndryshuar në mënyra delikate gjatë disa viteve të fundit. Nëse e zotëroni transformimin në vend që të përpiqeni ta fshihni ose mohoni atë, kjo mund t’ju ndihmojë të lidheni me një komunitet të ri që është më i përshtatshmi për ju. Mos detyroni diçka që nuk funksionon.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund ta filloni ditën tuaj me qëllimin për t’u fokusuar me vëmendje në përgjegjësitë tuaja, por drama shpërqendruese mund të shfaqet me sa duket nga askund. Edhe pse ndoshta nuk është ajo që keni planifikuar të bëni, ju jeni të pajisur për të gërmuar thellë dhe për të marrë disa përgjigje për intrigën e madhe nëse vërtet dëshironi. Pjesa e vështirë mund të jetë të vendosni se çfarë ia vlen vërtet koha juaj. Kënaqja e kureshtjes suaj dërrmuese tani mund ta lërë mendjen tuaj më të qartë për t’u fokusuar më vonë, kështu që jini realist kur vendosni listën tuaj të detyrave.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miqtë tuaj mund t’ju ndihmojnë të tregoni më shumë veten tuaj më të saktë. Edhe pse mund të jeni të kënaqur t’i zbuloni anën tuaj pasionante dhe krijuese vetëm para një grupi të vogël të besuarve, ata mund të mendojnë se bota më e madhe do të përfitonte gjithashtu nga përvoja e dhuratave tuaja. Nëse ata po ju shtyjnë të rrezikoni, do të jeni më të gatshëm të veproni kur të besoni se ata kanë shpinën tuaj. Identifikoni se çfarë keni nevojë prej tyre në mënyrë që të ndiheni të mbështetur dhe kërkojuni që ta ofrojnë atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përkushtimi juaj ndaj familjes suaj mund të duket se ju pengon të ndiqni synimet tuaja personale në këtë kohë. Mbani mend se mund të mos keni menduar për të gjitha burimet që keni në dispozicion. Të kesh atë në të dyja mënyrat mund të jetë më e mundur nga sa mendoni! Thjesht, ana emocionale e çështjes ndoshta ka marrë një jetë më vete, duke të shtrënguar pikëpamjen tënde. Përqendrohuni në detyrat aktuale që duhet të bëhen, jo në ndonjë dramë që është zhvilluar rreth tyre.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit përreth jush mund të habiten kur zbulojnë se disa nga pikëpamjet tuaja për botën nuk janë ato që prisnin. Nga ana tjetër, ndoshta ju jeni fajtor që supozoni edhe mendimet e të tjerëve. Përgjigja e tyre mund të jetë më e favorshme nga sa mendoni! Ndërsa ngritja e një çështjeje të diskutueshme në mes të bisedës është një rrezik, ndonjëherë nuk ka mënyrë më të mirë për të zbuluar se kush është në të vërtetë në anën tuaj. Mbështetja për të cilën dëshironi mund të jetë tashmë e juaja – ju vetëm duhet ta kërkoni atë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Aktualisht mund të kërkoni kontroll mbi financat tuaja, por ndoshta dikush tjetër me të cilin jeni përfshirë është kaotik ose jo i besueshëm. Zbulimi i asaj që mund të bëni për të fituar një ndjenjë lirie në këtë situatë është thelbësore. Kjo ka të ngjarë të përfshijë kthimin e pyetjeve tuaja nga brenda në vend që të përqendroheni te personi tjetër. A merrni një sasi të caktuar sigurie nga mënyra se si janë gjërat, pavarësisht nga çdo zhgënjim që po përjetoni? Përpjekja për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje me ndershmëri duhet të drejtojë përpjekjet tuaja praktike për të ecur përpara.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush mund të jetë duke u përpjekur t’ju largojë nga guaska juaj aktuale, dhe kjo mund të mos ju pëlqejë. Ju ndoshta e përjetoni personin tjetër si përçarës dhe të neveritshëm. Kjo nuk do të thotë se ata e kanë gabim! Ndërsa mund të dëshironi t’i frenoni gjërat në një përpjekje për të kontrolluar se si ju sheh bota, ndoshta ky moment i veçantë kërkon një qasje më të vërtetë dhe të hapur. Ndiqni se ku rrjedh natyrshëm biseda, pavarësisht nëse është apo jo ajo që kishit në mendje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përtacia mund t’ju motivojë të mësoni të bëni një detyrë rutinë në mënyrë më efikase. Është në rregull të pranosh se nuk të pëlqejnë përgjegjësitë e mërzitshme! Duke parë nga afër se si i përdorni paratë në këtë situatë mund t’ju ndihmojë të shihni mundësitë për ndryshim – nuk keni pse të bëni atë që keni bërë gjithmonë në të kaluarën. Ndërsa mund të shqetësoheni se përqendrimi në komoditetin tuaj duket tepër tolerant, duke bërë këtë mund t’ju udhëheqë drejt një zgjidhjeje me të cilën do të jeni në gjendje të qëndroni. Ndiqni atë që ndjehet mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një anë emocionuese dhe krijuese e personalitetit tuaj mund të befasojë miqtë tuaj. Për fat të mirë, tani jeni të pajisur për të shpjeguar mirë veten, kështu që nuk ka nevojë të keni frikë nga ndonjë pyetje që ju bëjnë për këtë pjesë të identitetit tuaj. Biseda që rezulton ka të ngjarë të jetë një frymë e freskët për të gjithë të përfshirë. Të folurit e gjërave mund t’ju ndihmojë gjithashtu të artikuloni dhe kuptoni ndryshimet graduale në jetën tuaj që kanë hyrë gjatë disa viteve të fundit. Ndryshimi nuk është asgjë për t’u turpëruar!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Detaje të pazakonta në lidhje me shtëpinë ose jetën tuaj familjare mund të provokojnë rezistencë nga një figurë autoriteti në këtë kohë. Ndërsa mund të ndiheni të dhunuar nga ndërhyrja e tyre, kjo është në fakt një mundësi e shkëlqyer për t’i rregulluar ato. Nëse qasja juaj funksionon mirë për ju financiarisht, duke tejkaluar atë që mund të japë rruga më e pranuar, edhe kundërshtari më i fokusuar mund të luftojë për t’i kundërshtuar ato fakte dhe shifra. Theksoni atë kënd për të fituar admirimin e tyre të fshehtë, edhe nëse ata nuk janë gati t’ua thonë këtë të tjerëve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të thuash diçka tronditëse mund t’ju tundojë. Për sa kohë që mund ta mbështesni pretendimin tuaj me fakte, ndoshta nuk keni shumë për t’u shqetësuar. Njerëzit rreth jush po inkurajohen nga kozmosi që të dëgjojnë atë që keni në mendje dhe të angazhohen me të në mënyrë konstruktive në vend që të sulmojnë emocionalisht. Edhe pse mund të keni frikë se deklarata juaj është jashtëzakonisht e diskutueshme, ndoshta qëndrimet në komunitetin tuaj tashmë po ndryshojnë në mënyra delikate. Bëhu i pari që e pranon me zë të lartë!

Burimi: Tarot