Horoskopi mujor – Gusht 2022

Gushti fillon me një zhurmë të mirëfilltë. Planeti i veprimit Marsi takohet me Uranin (ndryshim i papritur) dhe Nyjen e Veriut (rritje e papenguar) në datën 1. Ky është një aspekt jashtëzakonisht i rrallë – një aspekt që nuk ka shkuar saktësisht që nga pranvera e 2007 – që sjell përparim të paparashikuar dhe të shpejtë në një pjesë të jetës sonë ku jemi mësuar t’i marrim gjërat ngadalë dhe të qëndrueshme.

Mes luhatjeve, lajmi i mirë është se: Mërkuri hyn në Virgjëreshë në datën 4, duke e bërë shumë më të lehtë shkrimin, të folurin dhe gjithçka teknike. Më pas në datën 11, Afërdita lë Gaforren nostalgjike për Luanin magjepsës. Romanca dhe lidhjet e të gjitha llojeve nxehen nga këtu. Në të njëjtën ditë kur Afërdita ndryshon shenjat, ka edhe një hënë të plotë në Ujorin: një kontroll realiteti për të bërë sakrifica dhe për të punuar së bashku në këto kohë në ndryshim.

Marsi kalon në Binjakët llafazan në datën 20, ku stilolapsi është me të vërtetë më i fuqishëm se shpata. Marsi zakonisht kalon gjashtë javë në një shenjë, por do të qëndrojë tek Binjakët deri në mars 2023 për shkak të një retrograde të ardhshme, kështu që përgatituni për shumë xhirime të nxehta dhe shaka të mprehta. Ky ndryshim ndodh pikërisht kur sezoni i Virgjëreshës fillon në datën 22, një kohë e mirë për të rifreskuar rutinat dhe për t’u bërë praktike me mbylljen e verës. 

Stacionet e Uranit kthehen në retrogradë në datën 24 duke vënë frenat në transformim dhe duke na lejuar të kalojmë kohë duke rishikuar gjithçka që është tronditur që nga fillimi i vitit. Më pas, më 25, Mërkuri hyn në Peshorja duke sjellë një ndjenjë ekuilibri, sofistikimi dhe drejtësie në të gjitha komunikimet tona.

Gushti përfundon (më në fund!) me një hënë të re në Virgjëreshën më 27, një mundësi e shkëlqyer për të përgatitur listën e detyrave për fundin e verës dhe për të rikthyer kokën në lojë pas një muaji rraskapitës por produktiv.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e plotë (11/8): Lironi pritshmëritë në jetën tuaj shoqërore

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për shëndetin, fitnesin dhe rutinat

Datat e tjera kryesore: 1/8, 7/8, 14/8, 20/8

Gjërat janë shpërthyese që nga fillimi këtë muaj pasi planeti juaj në pushtet Marsi takohet me Uranin (risitë e rrufesë) dhe Nyjen e Veriut (rritje e shfrenuar) në datën 1. Ky aspekt i rrallë sjell luhatje sizmike në paratë, rrjedhat e të ardhurave dhe burimet tuaja. Pavarësisht nëse jeni në humbje ose me një fitim të papritur, pjesa më e madhe e muajit tuaj është shpenzuar duke u përpjekur të përshtateni për të jetuar me atë që keni. Presioni nga miqtë ose kolegët për t’i bërë gjërat sipas tyre është zhgënjimi juaj më i madh ndërsa përballeni me gjithë këtë ndryshim. Ju mund të dëshironi të punësoni planifikuesin financiar të BFF-së tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju keni të njëjtat prioritete me buxhetin tuaj. Marsi kalon te Binjakët në datën 20, duke nisur një periudhë gjashtëmujore tranzicioni për orarin tuaj, hobit dhe grupet e miqve. Është koha të mendoni se kujt dhe çfarë vërtet dëshironi t’i kushtoni kohën tuaj, dhe hëna e re në Virgjëreshë më 27 është mundësia e përsosur për të vendosur synime për zakone më të mira.

Horoskopi i dashurisë: Afërdita kalon te Luani dhe në sektorin tuaj të romancës në datën 11, duke nxehur atë që tashmë ka qenë një sezon kënaqësie dhe takimesh. Ndërsa planeti i dashurisë afrohet me Uranin befasues në datën 27, ju krijoni një lidhje të papritur me dikë që nuk është tipi juaj i zakonshëm. Shkoni me rrjedhën.

Horoskopi i parave: Siç u përmend tashmë, ky muaj është një muaj i madh për financat tuaja. Së bashku me ndryshimet në fluksin tuaj të parave, ju gjithashtu mund ta gjeni veten të tunduar për të mbishpenzuar ndërsa Marsi është në Dem deri në datën 20. Kur jeni në dyshim, dërgoni 20 dollarë për kursimet në vend që të shpenzoni për blerje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e plotë (11/8): Moment i rëndësishëm për karrierën tuaj

Hëna e re (27/8): Vendosni synime romantike dhe krijuese

Datat e tjera kryesore: 1/8, 2/8, 7/8, 25/8, 28/8

Ndryshimi nuk ka qenë kurrë forca juaj, Demi. Por me lidhjen shpërthyese të Marsit, Uranit dhe Nyjes së Veriut që ndodh në shenjën tuaj në datën 1, ju duhet të pranoni se transformimi është i nevojshëm. Sigurisht që ju e dini këtë tashmë. Vitet e fundit nuk kanë qenë gjë tjetër veçse ndryshime të pakëndshme në të gjitha format, por këtë muaj, ka të ngjarë të ndiheni tepër të prekshëm dhe të paqëndrueshëm. Mbështetja te miqtë e ngushtë, familja dhe komuniteti lokal për një ndjenjë familjariteti lehtëson dhimbjet në rritje, veçanërisht në datën 2 dhe 7. Pavarësisht se ndiheni si një rrëmujë e nxehtë, ju gjithashtu mund të përballeni me presion shtesë për t’u shfaqur si mentor ose udhëheqës dhe tensionet në punë janë të larta, veçanërisht në hënën e plotë në Ujorin më 11. Çlirimi për ju vjen nëpërmjet relaksimit në shtëpi dhe kontaktit me rrënjët tuaja në mënyra të papritura, pavarësisht nëse kjo është duke bërë kërkime të thella të prejardhjes, duke shijuar një shfaqje të re në divan ose duke lyer dhomën e ndenjes në të verdhë të ndezur për një ndryshim të skenës.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni beqarë apo partnerë, fokusi juaj këtë muaj është më shumë te vetja dhe jo te dikush tjetër. Ju po kaloni shumë dhe është e rëndësishme që i dashuri juaj të gjejë kohë për t’ju mbushur me shumë vëmendje.Nëse ata nuk janë në gjendje t’jua japin atë, atëherë mund të jetë koha për të vazhduar përpara.

Horoskopi i parave: Jeni nën shumë stres si në punë ashtu edhe personalisht këtë muaj, që do të thotë se mund të tundoheni të lehtësoni dhimbjen me disa terapi me pakicë. Për fat të mirë, planeti tregtar Mërkuri e kalon pjesën më të madhe të muajit në Virgjëreshën praktike duke ju ndikuar që të zgjidhni vetëm artikujt me cilësi më të lartë ndërsa jeni duke u kënaqur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e plotë (11/8): Kulmi në udhëtimet, studimet apo ndjekjet tuaja shpirtërore

Hëna e re (27/8): Vendosni synime në jetën tuaj shtëpiake

Datat e tjera kryesore: 1/8, 4/8, 16/8, 21/8, 22/8

Gushti fillon me një lëkundje të madhe ndërsa planeti i veprimit Mars bashkohet me Uranin (risi) dhe Nyjen e Veriut (dëshira e zgjeruar) më 1. Por, ndërsa shumë rreth jush mund të kenë të bëjnë me ndryshime të jashtme, për ju ky është më shumë një proces i brendshëm. Kanalizimi i kësaj energjie mendore në gatimin e një vakti të shijshëm, përsosjen e një projekti artizanal ose më në fund vendosjen e sistemit tuaj ideal të tingullit të shtëpisë lehtëson ankthin tuaj. Pavarësisht stresit, ky është një muaj produktiv për ju pasi planeti juaj sundues Mërkuri është në Virgjëreshë nga data 4 deri në 25. Ky tranzit sjell qartësi në komunikimet tuaja dhe përshpejton procesin e zgjidhjes së problemeve, veçanërisht në shtëpi. Më pas, në datën 20, planeti i veprimit Marsi hyn në shenjën tuaj duke nisur një periudhë gjashtëmujore të rritjes së energjisë, dukshmërisë dhe (ndoshta) agresionit. Koha për të luftuar për atë që besoni.

Horoskopi i dashurisë: Ju jeni shumë të zënë për t’u fokusuar shumë në jetën tuaj të dashurisë këtë muaj, por sapo planeti juaj sundues Mërkuri të hyjë në Peshore dhe në sektorin tuaj të kënaqësisë në datën 25, ju merrni nxitjen për t’u rikthyer në lojën e takimeve. Kushtojini vëmendje çdo dashnori të mundshëm që takoni gjatë javës së fundit të gushtit, pasi ata mund të kthehen kur Mërkuri të shkojë në retrogradë muajin e ardhshëm.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Ujor në datën 11 është një për ndjenjat e mëdha dhe mund t’ju bëjë të tundoheni për të bërë pushime që nuk mund t’i përballoni. Është më mirë të prisni derisa vala emocionale të kalojë për të marrë ndonjë vendim të madh financiar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e plotë 11/8): Çlironi bagazhet emocionale dhe ngarkesat financiare

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për ndërtimin e rutinave dhe kultivimin e miqësive

Datat e tjera kryesore: 1/8, 7/8, 9/8

Deri më tani këtë vit, ju keni bërë përparime të mëdha në karrierën tuaj, keni marrë përgjegjësi shtesë drejtuese dhe keni bërë përparime të mëdha në dinamikën e marrëdhënieve tuaja.Por gjërat tronditen përsëri këtë muaj pasi Marsi (aksioni) takohet me Uranin (risi) dhe Nyjen e Veriut (rritje e shpejtë) në datën 1. Për ju, ky tranzit ju frymëzon të shkoni për të: të merrni një rrezik me rrjetëzimin, të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror ose të shkoni për një mundësi që më parë dukej si një ëndërr. Është emocionuese të vendosni veten në këtë mënyrë, por sigurohuni që në ndjekje të këtij qëllimi, të mos shpenzoni para që nuk i keni ose të mos i bëni barrë të panevojshme partnerit ose mikut tuaj më të mirë. Një bisedë me një nga njerëzit tuaj më të afërt rreth energjisë dhe burimeve të përbashkëta në hënën e plotë në Ujor më 11 ndihet shumë katartike. Sapo sezoni i Virgjëreshës fillon në datën 22, fokusi juaj kalon në orarin, mjedisin dhe rutinat tuaja. Cila është mënyra më e lehtë për të gjetur paqen në jetën tuaj të përditshme?

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqarë, perspektivat romantike mund të ndihen të pakta këtë vit, ndërsa përsosin standardet tuaja të takimit për të reflektuar rritjen tuaj. Thënë kjo, ky muaj sjell një fluks njerëzish të rinj në jetën tuaj dhe njëri prej tyre mund të përfundojë të jetë një lidhje dashurie befasuese. Mos kini turp nëse dikush ju bie në sy.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Ujor në datën 11 ndriçon atë që është në dispozicion për ju për sa i përket burimeve të përbashkëta. Pavarësisht nëse keni vështirësi për të marrë miratimin për një kredi për shtëpi ose një kohë edhe më të vështirë për të marrë koncerte shtesë të pavarura, këto refuzime mund të provojnë se ia vlen të prisni për diçka vërtet të qëndrueshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e plotë (11/8): Momenti kulmor në një marrëdhënie të ngushtë

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për para, burime dhe siguri

Datat e tjera kryesore: 1/8, 10/8, 14/8, 22/8

Është ende sezoni juaj, Luan, dhe gushti sigurisht vjen si një luan me lidhjen e turbullt të Marsit (duke ndërmarrë veprime), Uranit (rishpikja) dhe Nyjes së Veriut (zgjerimi i shfrenuar) në datën 1. Për ju, këto tronditje po ndodhin në sektorin tuaj të karrierës dhe imazhit publik, i cili tashmë ka qenë në një periudhë ndryshimesh të shpejta muajt e fundit, nëse jo vitet e fundit. Pra, kjo nuk është asgjë e re, por thjesht mund të jetë zhvillimi më befasues deri më tani. Pavarësisht nëse jeni duke u përballur me një refuzim të thellë ose me një mundësi të zgjerimit të botës, ju po mësoni se sa emocionuese është të keni një ndikim. Ndërkohë, mund të ndjeni shumë zhgënjim në marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe hëna e plotë në Ujor në datën 11 është një moment për të hedhur të gjitha letrat në tryezë me partnerin tuaj. Vendosja e kufijve mund të duket e pamundur, por është e rëndësishme të ndani atë që ju shqetëson përpara se të bëhet shpërthyese. Më pas në datën 22, dielli hyn në Virgjëreshën duke ju lejuar të përqendroheni në sigurinë dhe plotësimin e nevojave tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend tashmë, ky muaj ka të bëjë më pak me romancën dhe më shumë me angazhimin ndaj strukturave të qëndrueshme në marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni partner, kjo mund të nënkuptojë disa biseda të vështira. Nëse jeni beqar, kjo ka të bëjë me të kujtuar veten se meritoni një dashuri mbështetëse që zgjat dhe të pranoni asgjë më pak.

Horoskopi i parave: Mërkuri kalon në Virgjëreshën dhe sektorin tuaj të parave nga data 4 deri në 25, duke sinjalizuar kohën më produktive të vitit që ju të arrini në krye të buxheteve tuaja. Tani është momenti për të paraqitur shtesat tatimore, për të kontrolluar fitimet tremujore dhe për të rishpërndarë fondet nëpër llogaritë tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e plotë (11/8): Lironi detyrimet e tepërta

Hëna e re (27/8): Hëna e re, ju të rinj!

Datat e tjera kryesore: 1/8, 4/8, 16/8, 21/8, 22/8

Muaji fillon me ju në një largim: në tërheqje, duke praktikuar meditim ose duke bërë ndonjë punë në hije të thellë. Lidhja e Marsit (përcjellja jonë), Urani (frymëzimi i papritur) dhe Nyja e Veriut (dëshira e shfrenuar) në datën 1, për ju, është një zgjim shpirtëror literal ose metaforik. Ajo që ndodh tani mund të mos duket e thellë, por kur të shikoni prapa në të ardhmen, ka të ngjarë të kuptoni se ky muaj ishte një pikë kthese në ndjekjen tuaj të udhëtimit, studimit ose spiritualitetit. Ndërkohë, planeti juaj sundues Mërkuri hyn në shenjën tuaj në datën 4. Ky ndikim ju sjell te superfuqitë e fokusit të thellë dhe artikulimit të qartë kristal, dhe është i përsosur për të bërë ditar, për të folur në terapi ose për të bërë hapa në një projekt të orientuar drejt detajeve në punë. Jeta e përditshme fillon kur sezoni juaj fillon në datën 22 (Gëzuar ditëlindjen, vogëlushe Virgjëreshë!). Pastaj hëna e re në shenjën tuaj në datën 27 ju jep hapësirë ​​për të vendosur synimet për identitetin tuaj, pamjen dhe kujdesin për veten në vitin e ardhshëm.

Horoskopi i dashurisë: Ky muaj ka të bëjë më shumë me kujdesin ndaj vetes dhe ambicie personale sesa me romancë. Thënë kështu, nëse ndiheni sikur keni nevojë të bëni një shërim të marrëdhënieve, Venusi dhe Jupiteri lidhen në datën 18 dhe sjellin një moment veçanërisht të fuqishëm për ju për të çliruar çdo gjë që ju pengon të merrni dashurinë që dëshironi.

Horoskopi i parave: Tregoni lehtësisht shpenzimet tuaja këtë muaj, veçanërisht pas datës 11 kur planeti i parave Venusi kalon në sektorin tuaj të pavetëdijshëm. Ky transport mund t’ju bëjë të zbrazni llogarinë tuaj sa hap e mbyll sytë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Muajin tjetër, do të ktheheni në veten tuaj të zakonshme pragmatike.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e plotë (8/11): Një kulm në ndjekjet tuaja romantike dhe krijuese

Hëna e re (27/8): Një moment për meditim të qetë ndërsa vendosni qëllimet

Datat e tjera kryesore: 1/8, 2/8, 7/8, 9/8, 25/8, 28/8

Gjithçka ndodh menjëherë! Lidhja shpërthyese e Marsit (përcjellja jonë), Urani (risi e shpejtë) dhe Nyja e Veriut (dëshira e pakontrolluar) në datën 1 sjell luhatje të papritura në borxhet dhe burimet tuaja të përbashkëta, duke ju nxitur gjithashtu të lironi bagazhet emocionale dhe pakënaqësitë nga e kaluara. Si jeta juaj financiare ashtu edhe ajo emocionale janë ndjerë të paqëndrueshme për disa kohë tani, dhe ky kalim është një pikë thyerjeje. Koha për të përmirësuar gjërat për mirë. Thënë kjo, ndërsa përparimet emocionale janë të rëndësishme, a i jepni vetes kohë për t’u argëtuar? Frustrimet arrijnë kulmin rreth hënës së plotë te Ujori në datën 11, kur ju e kaloni detyrimin për të kaluar kohë me miqtë ose për të shkuar në një takim. Ju gjithashtu mund të gjeni lehtësim duke e hedhur veten në punë ose rrjetëzim. Vetëm sigurohuni që t’i dërgoni të gjitha emailet përpara datës 22 kur fillon sezoni i Virgjëreshës dhe aktivizoni modalitetin tuaj vjetor të tërheqjes.

Horoskopi i dashurisë: Lidhjet e dashurisë në fillim të muajit ndihen shumë sentimentale ose nostalgjike, por sapo Afërdita hyn në Luan në datën 11, ju jeni shumë më të shtyrë nga pasioni dhe flirtet. Megjithëse mund të pengoheni të shkoni në shtëpi me një perspektivë veçanërisht të nxehtë në datën 28, ka shumë peshq në det këtë muaj.

Horoskopi i parave: Siç u përmend tashmë, gushti sjell shumë trazira në financat tuaja. Por ndërkohë që zakonisht jeni nervoz për t’u mbështetur në kredi ose për të kërkuar mbështetje, lidhja Mars/Uran/Nyja e Veriut ofron një mundësi për të menduar për të në mënyrë krijuese. Qëllimi është të ndërtojmë një jetë më të qëndrueshme dhe të gëzueshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e plotë (8/11): Lironi detyrimet ndaj shtëpisë dhe familjes që nuk shërbejnë më

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për miqësi dhe rrjetëzim

Datat e tjera kyçe: 1/8, 7/8, 11/8, 14/8, 20/8, 24/8

Zakonisht ju pëlqen të lehtësoni kalimet, por gushti fillon me një zhurmë që e çon jetën përpara me shpejtësi rrufeje. Planeti juaj sundues Marsi (veprim dhe lëvizje) takohet me Uranin (goditje elektrike) dhe Nyjen e Veriut (rritje me ritme të shpejta) në sektorin tuaj të marrëdhënieve më 1. Tani është koha për të shprehur zhgënjimet tuaja në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, në mënyrë që të gjeni zgjidhje. Mos qëndroni në diçka që nuk funksionon vetëm sepse është e rehatshme. Përparimet në marrëdhënie janë katartike këtë muaj, por ju mund të ndjeni presion në të njëjtën kohë nga familja ose në situatën tuaj të jetesës. Hëna e plotë në Ujor në datën 11 sjell problemet tuaja në shtëpi, duke ju shtyrë të krijoni kufij më të fortë në hapësirën tuaj personale. Më pas, në datën 20, atmosfera ndryshon plotësisht ndërsa Marsi kalon në Binjakët dhe sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta duke nisur një periudhë gjashtëmujore tranzicioni për borxhet tuaja dhe dinamikën e energjisë.

Horoskopi i dashurisë: Siç e kemi trajtuar tashmë, ky muaj është një muaj i madh për marrëdhëniet tuaja më të afërta. Nëse jeni partner, kjo ka të bëjë me bisedat e vështira dhe ngritjen e intimitetit tuaj në një nivel tjetër. Nëse jeni beqar, këto tranzite mund të çojnë në një ndarje të situatës katartike. Zgjidhni vetë. Mos e mbani veten të lidhur me energjinë e keqe të dikujt tjetër.

Horoskopi i parave: Nëse jeni aktualisht në kërkim të punës, sezoni i Virgjëreshës (nga data 22) është një kohë e shkëlqyer për t’u lidhur, intervistuar dhe për të gjetur mundësinë që ju përshtatet, veçanërisht në hënën e re në Virgjëreshë më 27. Punoni lidhjet që keni tashmë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e plotë (11/8): Ndoshta koha më e ngarkuar e vitit tuaj

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për karrierën dhe jetën publike

Datat e tjera kryesore: 1/8, 4/8, 18/8, 22/8

Nuk ka asgjë si ndryshimi i rutinës për të freskuar jetën tuaj. Lidhja e Marsit (veprimi), Uranit (frymëzimi i rrufesë) dhe Nyja e Veriut (rritje e pakufizuar) në datën 1 bie në pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me rrjedhën e punës, zakonet dhe kujdesin për trupin tuaj. Me planetin e komunikimit Mërkurin që hyn në sektorin tuaj të karrierës në datën 4, ky muaj ka të bëjë me ngritjen si lider dhe rregullimin e stilit të jetesës për të krijuar hapësirë ​​për përgjegjësi të shtuara. Ndërkohë, megjithatë, mund të ndiheni të zhgënjyer me mjedisin dhe orarin tuaj të zakonshëm, sikur të jeni të bllokuar në një rrëmujë të gjithë punës dhe pa lojë. Ju gjithashtu mund të ndiheni sikur rrethi juaj i brendshëm është shumë i zënë me jetën e tyre për t’ju kushtuar shumë vëmendje që arrin kulmin rreth hënës së plotë në Ujor më 11. Sapo sezoni i Virgjëreshës të fillojë në datën 22, ju jeni duke punuar plotësisht për qëllimet tuaja të karrierës. Hëna e re në Virgjëreshë në datën 27 është momenti juaj për të vendosur synimet për sukses në vitin e ardhshëm.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i veprimit Marsi hyn në Binjakët dhe në sektorin tuaj të marrëdhënieve në datën 20, duke nisur një periudhë gjashtëmujore të ristrategjizimit të mënyrës se si i qaseni marrëdhënieve. Ju keni përballur kaq shumë ndryshime në këtë pjesë të jetës suaj gjatë disa viteve të fundit, por tani më në fund jeni gati të angazhoheni për diçka që është edhe pasionante dhe të qëndrueshme.

Horoskopi i parave: Me qëllimet tuaja të karrierës dhe orarin e punës që ndryshojnë këtë muaj, mund të shqetësoheni se të kesh më shumë kohë të lirë do të thotë më pak para në bankë. Përqendrohuni në kultivimin e mentalitetit tuaj të bollëkut kur shfaqen këto shqetësime. Ndryshimi është i frikshëm, por qëllimi është qëndrueshmëria.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e plotë (11/8): Lironi stresin mbi paratë dhe burimet

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për udhëtime, studime dhe ndjekje shpirtërore

Datat e tjera kryesore: 1/8, 7/8, 14/8, 25/8, 28/8                   

Gushti fillon me disa kthesa të papritura për jetën tuaj romantike ose krijuese, duke sjellë foshnjat fjalë për fjalë ose metaforike në foto. Lidhja e Marsit (veprimet tona), Uranit (risi elektrike) dhe Nyja e Veriut (dëshira e thellë) në datën 1 është një shpërthim gëzimi dhe frymëzimi. Pavarësisht nëse jeni të goditur nga dëshira për t’u rikthyer në aplikacione, për të rifilluar mësimet e kitarës ose për të mbetur shtatzënë, sfida juaj këtë muaj është të kuptoni se si mund t’i përballoni të gjitha kënaqësitë e reja që dëshironi të sillni në jetën tuaj. Kjo vjen në krye në hënën e plotë në Ujorin në datën 11 kur kuptoni se e keni lënë gëzimin jashtë buxhetit tuaj. Më pas, në datën 22, fillon sezoni i Virgjëreshës, duke e zhvendosur fokusin tuaj në udhëtime, studime dhe ndjekje shpirtërore. Hëna e re në Virgjëresha më 27 është një mundësi e përkryer për të vendosur synime për të zgjeruar mendjen tuaj në vitin e ardhshëm.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, ky muaj sjell shumë mundësi për romancë nëse jeni beqarë apo partnerë. Në fakt, nëse jeni në një lidhje afatgjatë dhe keni ndier një rënie në jetën tuaj seksuale, lidhja Mars/Uran/Nyja e Veriut në datën 1 ju tërheq menjëherë nga ajo.

Horoskopi i parave: Siç ka ndodhur gjatë disa viteve të fundit, ky muaj ju ka ndarë mes asaj që dëshironi dhe asaj që mund të përballoni. Ju mund të ndjeni një FOMO veçanërisht në datën 7 kur duhet të merrni një vendim të vështirë për të kursyer në vend që të hani darkë me miqtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e plotë (11/8): Pranoni që ndonjëherë gjithçka ka të bëjë me ju

Hëna e re (27/8): Vendosni synime për shlyerjen e borxhit ose kthimin në terapi

Datat e tjera kryesore: 1/8, 7/8, 14/8, 25/8, 28/8

Ka një aktivitet të madh sizmik në frontin e shtëpisë për ju, ndërsa Marsi (makina jonë) takohet me Uranin (risi e papritur) dhe Nyjen e Veriut (dëshirë e pakontrolluar) në datën 1. Edhe pse në një farë mënyre, kjo nuk është asgjë e re, ky tranzit vjen gjithashtu si një pikë thyerjeje. Në të ardhmen, ka të ngjarë ta njihni këtë si momentin kur gjërat më në fund ndryshuan për mirë. Ndërkohë, sfida juaj më e madhe këtë muaj është të përpiqeni të mos i bëni shumë presion vetes. Ajo që po punoni është një dinamikë që përfshin shumë njerëz. Nuk ju takon vetëm të siguroheni që të funksionojë. Kjo arrin në hënën e plotë në shenjën tuaj në datën 11 kur ndiheni veçanërisht të ndjeshëm dhe të pambrojtur. Sapo sezoni i Virgjëreshës fillon në datën 22, fokusi juaj zhvendoset në hartimin e planeve praktike për borxhet dhe burimet e përbashkëta. Hëna e re në Virgjëreshë në datën 27 është një kohë e shkëlqyer për të harruar problemet tuaja duke u humbur në një tabela buxhetore ose duke planifikuar terapi.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Luanëve (deri në datën 22) është periudha e vitit kur jeni më i fokusuar në marrëdhëniet, por problemet në shtëpi dhe me veten dhe trupin tuaj mund t’ju pengojnë t’i kushtoni vëmendje të pandarë partnerit tuaj. Vendosni kohë më 18 për një natë takimi pa shpërqendrime në lagje, ndërsa Venusi lidhet me Jupiterin bujar.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, sezoni i Virgjëreshës (nga data 22) është momenti juaj për të rregulluar burimet tuaja të përbashkëta. Financat tuaja personale u rritën shumë në gjysmën e parë të vitit dhe tani është koha për të gjetur përdorimin më të mirë të këtyre fondeve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e plotë (11/8): Lëreni atë që nuk mund të kontrolloni

Hëna e e (27/8): Vendosni synime për partneritete

Datat e tjera kryesore: 1/8, 4/8, 7/8, 18/8, 22/8

Zakonisht jeni të mirë për të qëndruar të qetë gjatë një stuhie, por gushti fillon me një stuhi të madhe aktiviteti. Marsi (përcjellja jonë) takohet me Uranin (ndryshim i papritur) dhe Nyjen e Veriut (rritje e shpejtë) në datën 1, në pjesën e grafikut tuaj që merret me orarin dhe mjedisin tuaj të njohur. Ndërsa ky aspekt shpërthyes perfeksionohet, ju jeni gati të ndryshoni rrethanat tuaja dhe të sillni më shumë gëzim në ditët tuaja. Thënë kështu, lidhjet janë ende të vështira për t’u arritur këtë muaj pasi ndiheni të tërhequr për të mbetur në një largim, të paktën për pjesën tjetër të verës. Konsideroni nëse modaliteti i vetmitarit në të vërtetë ndihet i duhuri për ju në këtë pikë, ose nëse është vetëm ajo që dini. Sapo sezoni i Virgjëreshës fillon në datën 22, fokusi juaj zhvendoset në marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme dhe në hënën e re më 27, jini gati të vendosni synime për dashuri dhe partneritet në vitin e ardhshëm.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë Venusi është në sektorin tuaj të romancës deri në datën 11 duke i mbajtur të ëmbla netët tuaja të takimeve. Por në datën 9, një natë ndryshe e ftohtë bëhet super e pambrojtur pasi të dy jeni të hapur për atë që dëshironi me të vërtetë nga një partner.

Horoskopi i parave: Ju jeni në një vend më të mirë financiar se sa keni qenë për një kohë të gjatë, por do të dëshironit të grumbulloni kursimet tuaja dhe fondet e urgjencës. Për fat të mirë, lind një mundësi për të marrë disa ndërrime ose për të marrë një ngutje anësore shtesë ose koncert të pavarur ndërsa Venusi lidhet me Jupiterin në datën 18.

Burimi: Pure Wow