Horoskopi mujor – Nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëntori ju kërkon të merrni disa vendime të vështira. A është kjo sipërmarrje biznesi, ky bashkëpunim, apo kjo marrëdhënie me të vërtetë ajo që ju nevojitet? Apo është thjesht duke ju dhënë burimet që dëshironi? Paratë janë të shkëlqyera, por ç’të themi për lumturinë tuaj? Thënë kështu, kini kujdes që të mos hidhni gjithçka për të cilën keni punuar me zhgënjim në datën 10 kur ndiheni veçanërisht të bllokuar midis një guri dhe një vendi të vështirë. Përqendrohuni në rrjetëzimin me miqtë dhe bashkëpunëtorët që ju mbajnë larg rrugës së rezistencës më të vogël.

Horoskopi i dashurisë: Nëse lufta për pushtet është një nga problemet tuaja, atëherë sezoni i Akrepit do të jetë super seksi. Përndryshe, romanca mund të mungojë deri në datën 21 kur sezoni i Shigjetarit nxjerr në pah anën tuaj flirtuese dhe aventureske. Kapërceni planet e mëdha të pushimeve familjare në datën 25 dhe bëni një largim të shpejtë me të dashurin tuaj.

Horoskopi i parave: Nëse plani juaj është të fitoni më shumë, tani është mundësia juaj. Jepini përparësi investimeve të zgjuara dhe shkurtoni buxhetin tuaj në hënën e re në datën 4. Deri në eklipsin hënor në datën 19, ju jeni gati të kërkoni një rritje rroge në punë, në mënyrë që të mund të largoheni nga ngutja anësore që po ju harxhon të gjithë energjinë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju jeni një person ndryshe nga sa keni qenë më parë. Këto ndryshime po bëhen të dukshme këtë muaj, duke ndikuar thellë në karrierën dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta. Si lidhet jeta juaj e re me zakonet tuaja të vjetra? Dëshironi të përshtateni më? Të gjitha këto pyetje vijnë në krye rreth datës 10 dhe deri në fund të muajit, ju keni qartësi se kush do të vijë për udhëtim. Ndërkohë, Venusi – planeti juaj në pushtet – kalon në pjesën e grafikut tuaj që rregullon udhëtimin, mësimin e lartë dhe trashëgiminë për muajt e ardhshëm, duke ju dhënë një nxitje besimi drejt arritjes së qëllimeve tuaja afatgjata.

Horoskopi i dashurisë: Me Marsin – planetin e ndarjes – që po udhëton nëpër sektorin tuaj të marrëdhënieve, ndarja e këtij muaji me të dashurin tuaj sërish është shkëputja përfundimtare. Ju po i jepni shumë energji një partneriteti që nuk po ju jep asgjë në këmbim. Eklipsi hënor në datën 19 sjell një dashuri të fortë që rigjallëron shpirtin tuaj, duke ju kujtuar t’i jepni përparësi vetes.

Horoskopi i parave: Pavarësisht nëse po kombinoni asetet me një partner biznesi ose po i ndani gjërat me ish-in tuaj, burimet e përbashkëta janë një pikë qendrore këtë muaj. Mërkuri takohet me diellin në datën 28, duke sjellë një moment në lidhje me mënyrat se si dikush po përfiton nga bujaria juaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Bllokimi i nëntorit i bën punët tuaja të përditshme më të ethshme dhe më të larta se zakonisht. Por a është e jashtme apo je ni ju që i bën të gjithë presionin vetes? Tensionet arrijnë kulmin në datën 10 dhe nëse nuk po e vendosni një pjesë të energjisë së tepërt në stërvitje ose forma të tjera të kujdesit për veten, rraskapitja është e sigurt. Jini të hapur ndaj ndryshimeve në rutinë që janë jashtë kontrollit tuaj. Ju më në fund merrni një pushim në eklipsin hënor në datën 19, i cili bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm. Merrni sugjerimin dhe largohuni.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Akrepit sjell të gjithë punën dhe asnjë lojë, por sapo dielli kalon në Shigjetar në datën 21, duke ndriçuar sektorin tuaj të marrëdhënieve, ju jeni përfshirë në atë që ndihet si një lidhje e destinuar dashurie. Nëse ky partneritet do të jetë më i qartë pas eklipsit diellor më 4 dhjetor, por ka një ëmbëlsi në të, edhe nëse është vetëm për momentin.

Horoskopi i parave: Planeti i dashurisë dhe parave Venusi hyn në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 5, ku qëndron deri në mars. Për muajt e ardhshëm, ju do të paguani borxhet, do të rifinanconi kredi dhe do të kërkoni forma të reja mbështetjeje. Inkurajimi nga një koleg në datën 6 rrit besimin tuaj në këtë rrugëtim drejt shëndetit financiar.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Nëntori ju ka përballur me prirjet tuaja punëtore. Nëse mund të përfundoni një projekt më shumë, të zhbllokoni qëllimin tuaj të ardhshëm të karrierës dhe të mposhtni sindromën tuaj mashtruese një herë e përgjithmonë, atëherë do të ishit të lumtur. Ose kështu mendoni. Por ajo që ju duhet vërtet është një natë në divan me një gotë verë dhe projekti juaj i fundit i thurjes së çrregullt. Mos harroni këtë kur ambiciet tuaja çojnë në djegie rreth datës 10. Shtrihuni në dysheme dhe dëgjoni albumin tuaj të preferuar nga fillimi në fund.

Horoskopi i dashurisë: Me Marsin agresiv në sektorin tuaj të romancës gjatë gjithë muajit, një përplasje po bëhet e nxehtë dhe e rëndë. Por ndërsa Marsi përplaset me Saturnin e përgjegjshëm në datën 10 dhe Uranin e papritur në datën 17, ju nuk mund ta mbani marrëdhënien rastësore. Lidhjet ndërpriten nga bisedimet: “çfarë jemi ne?”.

Horoskopi i parave: Sezoni i Shigjetarit (nga data 21) nxjerr në pah sektorin tuaj të përditshmërisë; përgjegjësitë tuaja ndryshojnë. Ndërsa i bashkoni sërish pjesët dhe ndërtoni një plan ditor që nuk do të çojë në djegie energjie, kuptoni se me më shumë energji vjen më shumë siguri. Jepini vetes më shumë kohë për gjërat që doni.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Edhe pse dëshironi që gjithçka të zgjidhet përmes përpjekjeve të jashtme, është puna e brendshme ajo që ka më shumë rëndësi këtë muaj. Me diellin në Akrep deri në datën 21, ju do t’i riktheheni terapisë, do të futeni thellë në ndonjë punë personale në hije ose thjesht do të bëni më shumë dremitje. Përplasjet me biznesin ose partnerin tuaj romantik rreth datës 10 prishin një pjesë të rritjes suaj personale. Sado që dëshironi të ndaloni gjithçka për t’u siguruar që marrëdhënia juaj të jetë në kushte të mira, ky problem mund të jetë më shumë për ata sesa për ju. Ikja në rrëmujën e dikujt tjetër nuk është zgjidhja juaj.

Horoskopi i dashurisë: Kalimi i diellit në Shigjetar në datën 21 rinovon shpirtin tuaj romantik. Nëse jeni beqarë, përgatituni për disa takime në këtë sezon festash. Nëse jeni në një lidhje, sezoni i Shigjetarit lehtëson humorin mes jush dhe sjell një atmosferë kaotike, por seksi.

Horoskopi i parave: Eklipsi hënor në datën 19 sjell një lëkundje emocionuese në karrierën tuaj. Bërja e parave me përpjekjet tuaja papritmas duket shumë më e arritshme. Pse të merrni rrugën e lehtë drejt suksesit kur mund të shkoni në rrugën tuaj?

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ju zakonisht mbështeteni në fjalët dhe aftësitë teknike në mënyrë që të dilni nga një situatë e vështirë. Por këtë muaj, veçanërisht rreth datës 10, nuk do të përballeni vetëm me defekte dhe prishje komunikimi. Në vend që të kapeni nga zhgënjimi i përpjekjes për të bërë gjithçka perfekte, lërini veprimet tuaja të flasin vetë. Përpjekja ka rëndësi edhe kur gjërat nuk shkojnë sipas planit. Ndërsa jeni duke luftuar për t’i artikuluar idetë tuaja të gjithë të tjerëve, shkëlqimi po krijohet prapa skenave. Ka fuqi në mbajtjen e mendimeve tuaja për veten tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Afërdita hyn në sektorin tuaj të romancës në datën 5 dhe për shkak të retrogradit të ardhshëm të planetit të dashurisë qëndron atje deri në mars 2022. Përdoreni këtë si një mundësi për t’u përballur me problemet tuaja të intimitetit.

Horoskopi i parave: Eklipsi hënor në datën 19 ju sjell disa lëvdata të papritura në punë që rezulton në shikueshmëri më të madhe. Të gjithë duan të jenë në ekipin tuaj! Megjithëse ende keni vështirësi në artikulimin e qëllimit të plotë të qëllimeve tuaja, kini parasysh se kush po ju afrohet dhe ndiqni më vonë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Fatkeqësisht, nuk mund të ikni më nga financat tuaja. Është koha për të parë drejt e në sy gjendjen e llogarisë suaj bankare dhe të filloni të kërkoni paratë që meritoni. Nëse jeni një artist ose krijues, tani është koha të merrni parasysh se çfarë ju nevojitet që projektet tuaja personale të lulëzojnë. Stresi rritet rreth datës 10, kur një ofertë për investitorët ose një takim me shefin tuaj për një promovim që ju ndryshon jetën. Për fat të mirë, zhvendosja e Venusit në sektorin tuaj të shtëpisë (nga data 5) ju mban të bazuar dhe në kontakt me atë që ju nevojitet në një nivel themelor. Nëse dështimi nuk do të ishte një opsion, çfarë do të ndiqnit?

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni në një lidhje, konflikti për financat tuaja të përbashkëta është një zhurmë e madhe për çdo atmosferë romantike, veçanërisht në datën 17. Nëse jeni beqar, sezoni i Shigjetarit (nga data 21) sjell më shumë mundësi për të qarkulluar. Partneri juaj i ardhshëm mund të fshihet në pamje të qartë.

Horoskopi i parave: Të dy lunacionet e këtij muaji ndriçojnë sektorët tuaj të parave. Përdorni hënën e re në datën 4 si një mundësi për të pranuar gabimet tuaja të fundit financiare dhe gabimet buxhetore. Pastaj eklipsi hënor në datën 19 ju lejon të merrni rreziqe kur kërkoni rrjedha alternative të të ardhurave dhe mbështetje. Pse të mos filloni procesin e të qenit i pavarur?

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Hëna e re në datën 4 është në shenjën tuaj, por ndihet më pak si një festë ditëlindjeje dhe më shumë si një krizë ekzistenciale. Ju po kuptoni se sa shumë nga vetja keni humbur në ndjekje të një marrëdhënieje ose angazhimi në punë që në fakt nuk është përshtatja e duhur. Është e dhimbshme të heqësh dorë, por mbyllja e kësaj dere ju hap shumë opsione. Deri në eklipsin hënor në datën 19, ju keni shumë kërkues (si biznesi ashtu edhe romantikë) që konkurrojnë për vëmendjen tuaj. Megjithatë, nuk ka nevojë të qetësoheni ende.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë Venusi hyn në sektorin tuaj të komunikimit në datën 5, ku do të qëndrojë deri në Mars 2022. Mënyra se si komunikoni me të dashurit tuaj dhe si flisni për dashurinë në përgjithësi është një temë e vazhdueshme për muajt e ardhshëm. Kur keni dyshime, shkruani të gjitha!

Horoskopi i parave: Me Mërkurin, planetin e tregtisë, në shenjën tuaj deri në datën 24, ju keni mundësinë të merrni kontrollin e disa skeleteve të turpshme në dollapin tuaj financiar. Koha për të trajtuar taksat tuaja të 2017-ës dhe ato fatura të papaguara që ju kanë ndjekur që nga ndarja juaj e fundit e çrregullt (…pesë vjet më parë).

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sezoni i Akrepit është gjithmonë një kohë izolimi për ju. Megjithatë, këtë vit, nuk mund të shijoni qetësinë e një pushimi të vetëm pa u tërhequr përsëri në dramën e vëllezërve ose motrave ose në sjelljet e vogla të kolegëve. Gjërat përshkallëzohen në datën 10 kur më në fund largoheni për një ditë, vetëm për ta ndezur telefonin përsëri në mbrëmje në dhjetëra telefonata të humbura dhe mesazhe. Lehtësimi mund të gjendet në eksplorimin e rutinave të reja të fitnesit ose të vetë-kujdesit ose thjesht një shëtitje të përditshme në natyrë nëpër lagje. Sapo sezoni juaj të fillojë në datën 21, gjërat janë ende plot tension, por të paktën ndiheni më të vendosur.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin në Akrepin e fshehtë nga data 5 deri në 24, komunikimi juaj me të dashurin tuaj është i ndërprerë, pasi nuk mund ta dëgjoni njëri-tjetrin edhe nëse jeni në të njëjtën dhomë. Ky është padyshim një muaj ku duhet të mbështeteni në gjuhën e dashurisë së prekjes fizike. Nëse nuk mund ta thuash, thjesht përqafohu.

Horoskopi i parave: Shikoni paratë tuaja si fajkua këtë muaj. Ju mund të shpenzoni më shumë sesa mendoni për terapinë me pakicë, kokteje të bukura dhe forma të tjera vetë-mjekimi, veçanërisht midis datës 10 dhe 17 kur stresi ju vjen nga të gjitha drejtimet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Pavarësisht nëse jeni i zhytur në një projekt krijues ose jeni duke u lehtësuar në rrjedhën e mëmësisë, ndiheni shumë të lënë jashtë bisedës në grup këtë muaj. Nuk është se nuk ju pëlqen mënyra se si po e kaloni kohën tuaj. Por pasi një javë stresuese arrin kulmin në datën 10 dhe askush nuk i përgjigjet ftesës tuaj për orën e lumtur, ju pyesni veten nëse keni ndonjë mik vërtetë. Për fat të mirë, eklipsi hënor në datën 19 sjell një valë tjetër frymëzimi krijues për t’ju mbajtur të zënë.

Horoskopi i Dashurisë: Eklipsi hënor në datën 19 bie në sektorin tuaj të romancës. Është koha për të eksploruar disa nga fantazitë tuaja. Hapuni për të metat tuaja! Pse të mos i jepni përparësi lojës?

Horoskopi i parave: Nuk është se miqtë tuaj nuk donin t’ju ftonin në atë darkë në grup, ata thjesht menduan se ju nuk do të dëshironit të shpenzonit paratë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ndërsa komuniteti juaj përballet me ndryshime të pamëshirshme këtë vit, ju e keni dëshmuar veten se jeni një udhëheqës i guximshëm, dikush që mund të jetojë me shembull dhe të frymëzojë të gjithë të tjerët me ambiciet tuaja. Hëna e re në Akrep në datën 4 mbjell farat e një mundësie karriere që mund t’ju çrrënjos dhe të ndryshojë plotësisht marrëdhënien tuaj me shtëpinë, familjen dhe mjedisin tuaj. Komploti është ende duke u zhvilluar, kështu që merrni kohën tuaj dhe merrni parasysh të gjitha opsionet përpara se të hidheni në rolin tuaj të ardhshëm. Sidomos sepse eklipsi hënor në datën 19 hap edhe më shumë mundësi për të zgjeruar botën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Nëse keni filluar të shihni dikë të ri këtë vit, nëntori është kur më në fund bëni debutimin tuaj publik si çift. Jeni të trembur nga kamera, por kënaquni me të gjitha funksionet e fotografimit. Këto janë kujtime të çmuara.

Horoskopi i parave: Me Merkurin që mendon shpejt dhe udhëton nëpër sektorin e karrierës suaj nga data 5 deri në datën 24, ju po merrni të gjitha llojet e ideve të reja për nxitimet anësore dhe rrjedhat pasive të të ardhurave këtë muaj. Bëni më pak dhe fitoni më shumë është mantra juaj e vazhdueshme. Përqendrohuni në opsionet që nuk do të largojnë vëmendjen nga qëllimet tuaja më të mëdha.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Aftësia juaj e zakonshme për të ecur me rrjedhën bëhet një superfuqi këtë muaj pasi absolutisht asgjë nuk funksionon sipas planit. Hëna e re në Akrep në datën 4 ju vë në kontakt me një ish-profesor ose mentor, fjalët e mençura të të cilit ju bëjnë të rishikoni të gjithë trajektoren tuaj të karrierës. A duhet të ktheheni në shkollë, të merrni atë mësim apo të filloni në një fushë të re nga e para? Deri në sezonin e Shigjetarit (nga data 21), rruga përpara është më e qartë, por mund t’ju kërkojë të hiqni dorë nga një ëndërr e mëparshme.

Horoskopi i dashurisë: Ashtu si ju, partneri juaj është i zhytur në punë këtë muaj dhe ndoshta është më mirë nëse të dy qëndroni në korsinë tuaj. Një moment i mrekullueshëm, por kalimtar për të qenë ‘nxitës tifozësh’ të njëri-tjetrit, mbërrin në datën 20 kur Mërkuri përballet me Jupiterin. Ky aspekt ju frymëzon të jeni tepër të dashur dhe të egër. Përhapni dashurinë.

Horoskopi i parave: Sezoni i Shigjetarit (nga data 21) sjell një fund të madh, i cili është gjithashtu një fillim për karrierën tuaj. Çdo para shtesë që keni këtë muaj duhet të shkojë drejt edukimit të vazhdueshëm – qoftë kjo këshillë tatimore për përkthyes të pavarur apo një kurs për të përmirësuar aftësitë tuaja të kodimit – për hapat tuaj të ardhshëm.

Burimi: Pure Wow