Horoskopi mujor – Shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Këtë muaj, dëshira juaj për jetën kanalizohet drejtpërdrejt në nevojën tuaj të dëshpëruar për t’u organizuar. Energjia e blerjeve për kthimin në shkollë për ju është mjaft e mirëfilltë, pasi dielli dhe planeti juaj sundues Mars udhëtojnë përmes sektorit tuaj të përditshëm të bluarjes. Hëna e re në Virgjëreshë në datën 6 është një mundësi për të futur veten në një rutinë ushqyese. Përditësoni zyrën tuaj në shtëpi! Pranoni që ajo që mendoni se është e mërzitshme është në të vërtetë e mirë për shëndetin tuaj. Sapo Marsi të hyjë në Peshore në datën 14 (dhe veçanërisht sapo Sezoni i Peshores të fillojë në datën 22), ju do të jeni shumë më të kapur në problemet e të tjerëve, kështu që merruni me problemet tuaja derisa jeni ende në gjendje.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni partnerë, zhvendosja e Marsit në Peshore në datën 14 shënon një periudhë kur investoni të gjithë kohën dhe energjinë tuaj në marrëdhënien tuaj. Pavarësisht nëse gruaja juaj është e mbingarkuar në punë ose i dashuri juaj po studion për provime, ju jeni ai që gatuani çdo vakt dhe mblidhni pjesët.

Horoskopi i parave: Venusi hyn në Akrep dhe sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 10, dhe ju mund të ndiheni më pak të bollshëm se sa ishit këtë verë. Grumbullimi i faturës së kartës tuaj të kreditit është i pashmangshëm këtë muaj në mënyrë që të mbijetoni. Kjo është veçanërisht e vërtetë rreth datës 30, kur Afërdita ndahet me Jupiterin: një kohë e mirë për kënaqësi.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sigurohuni që të vlerësoni momentet e vogla këtë muaj, Dem. Ndërsa fillon shtatori, planeti juaj Venus në pushtet është në Peshore dhe sektori juaj i përditshëm i grimcave, duke ju kujtuar të gjeni bukurinë në këtë botë. Blini rroba të reja për punë; merrini ato vitamina që vazhdojnë të shfaqen në Instagram; punoni në ndërtimin e një rutine më të qëndrueshme të mëngjesit. (Lexo: Si të filloni një rutinë të shëndetshme mëngjesi dhe t’i përmbaheni asaj) Kjo përpjekje paguhet në hënën e re në Virgjëreshë në datën 6, kur të arrini të shijoni frytet e punës suaj. Venusi zhvendoset tek Akrepi më 10, i cili nxit një romancë që do të dominojë pjesën tjetër të muajit tuaj. Nëse nuk jeni të sigurt se ku qëndroni me dikë, ky ndikim zbulon diçka që nuk ishit plotësisht gati për të dëgjuar.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend në leximin tuaj të përgjithshëm, marrëdhëniet bëhen një fokus i madh pasi Afërdita hyn tek Akrepi në datën 10. Fatkeqësisht, ju ndiheni sikur po jepni shumë dhe po merrni shumë pak në këmbim. Kujdes edhe për datën 17 dhe 23, kur vendimet e vështira dhe ngjarjet e papritura t’ju pengojnë në një atmosferë romantike.

Horoskopi i parave: Po punoni shumë për paratë tuaja këtë muaj. Me Mërkurin – planeti që mbikëqyr financat në tabelën tuaj – duke udhëtuar nëpër Peshore, po përpiqeni të konsolidoni rrjedhën tuaj të punës dhe të arrini më shumë duke bërë më pak. Mërkuri lidhet me Saturnin në datën 4, duke ju bekuar me më shumë para dhe më shumë përgjegjësi. Ngutja juaj është për shqyrtim të mëtejshëm pasi planeti i komunikimit të kthehet prapa në datën 27.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Pas gjithë trazirave të verës, shtatori lëviz me një ritëm shumë më të ngadaltë. Planeti juaj në pushtet Mërkuri qëndron në Peshoren dhe sektorin tuaj të krijimtarisë për gjithë muajin. Hëna e re në Virgjëreshë më 6 siguron një moment për të marrë frymë dhe për të lejuar veten të ndiheni të vendosur. Me sistemet tuaja tani në vend, jepini vetes leje për të lënë punën (ose mbyllur laptopin) herët, në mënyrë që të mund të përqendroheni më shumë në hobi ose projekte artistike. Të dashurit e të kaluarës mund të përfundojnë si muzat artistike pasi stacionet e Mërkurit të kthehen prapa në datën 27.

Horoskopi i dashurisë: Me planetin tuaj Mërkurin në sektorin tuaj të dashurisë dhe romancës gjatë gjithë muajit, ju jeni edhe më të fokusuar se zakonisht në kërkimin e dashurisë. Deri në datën 4, një dëshirë e re ëndërrimtare ofron për t’ju larguar në një pushim romantik. Kini kujdes sepse këto plane mund të dështojnë pasi stacionet e Mërkurit të kthehen prapa në datën 27.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Peshqit më 20 shënon një moment përparimi për karrierën tuaj që mund të përkojë me një rritje të të ardhurave tuaja. Nëse keni marrë parasysh një ngutje anësore ose një mundësi të pavarur, kjo është një kohë fantastike për ta filluar atë. Hapat që keni bërë në karrierën tuaj në pranverë nuk ishin për asgjë. Shijoni ato përfitime tani.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Bateria juaj është shteruar në krye të muajit, ndërsa hëna arrin fundin e ciklit të saj. Megjithëse energjia e kthimit në shkollë është dehëse, mos e shtyni veten t’i keni të gjitha së bashku para se të jeni gati. Hëna e re në Virgjëreshë më 6 sjell një frymë ajri të pastër në marrëdhëniet dhe komunikimet tuaja të ngushta. ‘Inbox’-i juaj i tejmbushur ndihet më pak i frikshëm kur adhuron dërguesit. Qëndrueshmëria juaj kthehet me kalimin e muajit dhe arrini një kulm energjik në hënën e plotë në Peshqit në datën 20. Kjo çmenduri nxjerr në pah qëllimet dhe projektet tuaja afatgjata, duke ju dhënë hapësirën që ju nevojitet për të ëndërruar shumë. Kujt i intereson se si do të arrini atje, vetëm fokusohuni në vendin ku dëshiron të jeni.

Horoskopi i Dashurisë: Afërdita lëviz në Akrep dhe sektorin tuaj të romancës në datën 10, duke dhënë një justifikim për t’u rikthyer në aplikacione dhe për t’u kënaqur me pak argëtim. Venusi ndahet me Saturnin në 17, megjithatë, gjë që mund t’ju gjejë duke kapur ndjenja për dikë që menduat se do të ishte thjesht një kalimtar. Mos u mundoni ta kontrolloni atë. Lërini gjërat të ndodhin ashtu siç vijnë.

Horoskopi i Parave: Ndërsa shpaloset sezoni i Virgjëreshës, ju jeni përballur me shumë mundësi të reja për të fituar para. Sapo dielli të hyjë në Peshore në datën 22, megjithatë, do të keni më pak energji për ta vënë veten atje dhe financat tuaja mund të vuajnë. Është e mençur të kurseni më shumë sesa shpenzoni.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Koha e Virgjëreshës është gjithmonë një gjë e keqe për ju, pasi jeni të detyruar të mblidhni pjesët pas shthurjes së sezonit tuaj. Por në hënën e re në Virgjëreshë më 6, ju do të befasoheni këndshëm nga magjia me veprim të shpejtë të prerjes së gjepurave dhe përqëndrimit në gjërat që ju ushqejnë. Rruga juaj drejt bollëkut është ajo që kërkon vëmendje në detaje, kështu që pse të mos caktoni një buxhet dhe t’i përmbaheni në të vërtetë atij? Sapo Sezoni i Peshores të filloje në datën 22, fokusi juaj është përsëri në jetën tuaj shoqërore, megjithëse mund të ketë të bëjë më shumë me detyrimet ndaj vëllezërve dhe motrave ose miqve të vjetër sesa të bëni gjërat që dëshironi të bëni.

Horoskopi i dashurisë: Një takim i pafajshëm me një mik të vjetër (për të cilin keni pasur gjithmonë pëlqim) bëhet romantik kur Venusi trinos Jupiterin në datën 6. Megjithëse jetoni në qytete të ndryshme dhe shumica e historisë suaj mund të duhet të shfaqet përmes postës elektronike ose FaceTime, pse të mos i lejoni vetes këtë flirt të njohur?

Horoskopi i parave: Me Mërkurin – planeti që bën thirrje për financat në tabelën tuaj – i ulur në Peshore deri më 5 nëntor, ndoshta është koha për të hapur atë dyqan ose për të marrë më shumë klientë të pavarur. Sipërmarrjet e të gjitha llojeve kanë sukses nën këtë ndikim. Kontrolloni llogaritë tuaja rreth hënës së plotë në Peshqit në datën 20 për të vlerësuar suksesin e nxitjes suaj anësore.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Është sezoni juaj, Virgjëreshë, dhe tani për tani, i gjithë zodiaku po ju bashkohet në kërkimin tuaj të përjetshëm për t’u organizuar dhe për të marrë parasysh gjërat e vogla. Ndihet mirë të kesh të drejtë për gjithçka, apo jo? Hëna e re në datën 6 bie në shenjën tuaj dhe sjell një shtysë të mrekullueshme në vetëbesimin tuaj dhe ritualet e përditshme. Ju jeni në një udhëtim për të përmirësuar imazhin tuaj për veten dhe për të rritur vetëvlerësimin tuaj. Me planetin tuaj Mërkurin që qëndron në Peshore dhe sektorin tuaj të pasurisë për gjithë muajin, paratë, buxhetet dhe pasuritë tuaja janë vazhdimisht në mendjen tuaj. Më 27, stacionet e Mërkurit kthehen prapa, duke ju inkurajuar që të merrni kohën tuaj duke krijuar një plan financiar që funksionon për ju. Nuk ka nevojë të nxitoni.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në Peshqit në datën 20 sjell një ngjarje kulmore për lidhjen tuaj. Pavarësisht nëse është një propozim apo një ndarje, emocionet janë të larta dhe lotët me siguri rrjedhin. Nëse jeni beqarë, kjo hënë e plotë është një ditë e mirë për të hedhur hapin tuaj me dikë me të cilin po flirtonit në pranverë.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, paratë janë fokusi juaj kryesor këtë muaj (dhe do të jenë në pjesën më të madhe të vjeshtës, pasi Mërkuri mbetet në sektorin tuaj të financave deri më 5 nëntor). Kujdes për një faturë ose shpenzim të papritur që është jashtë kontrollit tuaj sapo Marsi të zhvendoset në Peshore në datën 14. Mos e prisni çekun derisa ta dini se është një marrëveshje solide.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Oh, Peshore, po ndiheni të guximshëm dhe të bukur ndërsa muaji fillon me planetin tuaj Venus në pushtet duke përfunduar vizitën e saj vjetore në shenjën tuaj. Hëna e re në Virgjëreshë më 6 bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm dhe është një kohë veçanërisht e favorshme për ju ose të tërhiqeni për të punuar në një projekt krijues ose të ftoni dashurinë tuaj në një kabinë në pyll. Shëndeti juaj është në mendjen tuaj vazhdimisht këto ditë, kështu që bëni një plan për të vazhduar me zakonet e mira që keni krijuar që nga fillimi i sezonit të Virgjëreshës. Sapo Venusi të hyjë tek Akrepi në datën 10, gjërat bëhen pak më pikante si në jetën tuaj dashurore ashtu edhe në financat tuaja. Pastaj hëna e plotë në Peshqit më 20 ju lejon të mbështeteni në një rutinë më të gjerë ditore. Jo gjithmonë duhet të nguteni për të marrë atë që dëshironi.

Horoskopi i dashurisë: Në datën 6, planeti i dashurisë Venus krijon një lidhje mbështetëse me zgjerimin e planetit Jupiter, duke i dhënë fund mungesës së intimitetit dhe duke sjellë lidhjen që ju ka munguar. Megjithëse kjo hedhje është më shumë një kohë e mirë sesa një kohë e gjatë, përvoja ju jep besim për t’u rikthyer në lojë.

Horoskopi i parave: Venusi hyn tek Akrepi dhe në sektorin tuaj të financave në datën 10, duke e vënë mendjen te paratë dhe sesi nuk i keni mjaftueshëm ato. Fatmirësisht, Afërdita kundërshton Uranin më 23, duke sjellë një rrjedhë të papritur të parave në rrugën tuaj. Pavarësisht nëse janë klientë shtesë ose një rimbursim i vonuar i taksës, merrni tepricën dhe ruajeni.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ndërsa fillon shtatori, ju po punoni jashtë orarit për t’u siguruar që të gjithë miqtë tuaj, kolegët dhe anëtarët e komunitetit janë të lumtur. Me planetin sundues Mars që udhëton përmes Virgjëreshës dhe sektorin tuaj të rrjeteve, po përpiqeni të kompensoni të gjithë kohën shoqërore që keni humbur gjatë pandemisë. Hëna e re në Virgjëreshë në datën 6 vjen si një kujtesë e bukur se lidhja vjen më lehtë sesa mendoni. Ju nuk jeni harruar! Në datën 10, Venusi hyn në shenjën tuaj dhe pas një periudhe të të ndjerit pak më pak se tani, të gjithë po shikojnë kur ecni nëpër rrugë. Sapo Marsi të zhvendoset në Peshore në datën 14, ju dëshironi të tërhiqeni dhe t’i mbani gjërat private. Tani për tani, përqendrohuni në atë që mund të pastroni prapa skenave.

Horoskopi i dashurisë: Me Venusin që hyn në shenjën tuaj në datën 10, ju ndiheni argëtues dhe flirtues, dhe megjithëse ky është një lehtësim i mirëpritur, mund t’ju ​​fusë në telashe. Në datën 23 ndërsa Venusi kundërshton Uranin, ju e gjeni veten duke flirtuar me dikë që zakonisht nuk është tipi juaj. Eksperimentoni! Kjo mund të jetë më shumë sesa thjesht një kërcim.

Horoskopi i parave: Me Jupiterin më të madh përfitues në Ujorin këtë muaj, ju zbuloni se të gjitha paratë tuaja po derdhen në shtëpinë tuaj. Pavarësisht nëse po merreni me të gjitha shpenzimet që vijnë me shpërnguljen ose nga një rimodelimi të gjerë, kini kujdes nga tejkalimi i shpenzimeve rreth datës 30.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sezoni i Virgjëreshës sjell gjithmonë një ndihmë të madhe në karrierën tuaj. Me fillimin e muajit, ndjehet sikur të gjithë po shikojnë tek ju për këshilla. Aq sa ju pëlqen të krijoni poezi dhe të jepni reagime të pakërkuara, nuk i keni vërtet të gjitha përgjigjet. Është ne rregull! Hëna e re në Virgjëreshë më 6 është një mundësi për ju që të merrni frenat dhe të udhëhiqni nga autoriteti juaj unik. Ju jeni më të suksesshëm kur e lejoni veten të jeni pjesë e kolektivit, kështu që përpiquni për këtë. Sapo të fillojë sezoni i Peshores në datën 22, ju filloni t’i jepni përparësi jetës suaj shoqërore mbi arritjet tuaja në punë.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin – planeti që sundon marrëdhëniet në tabelën tuaj – duke qëndruar në Peshoret me stil, romantik dhe sektorin tuaj të rrjeteve gjatë gjithë muajit (dhe për të gjithë tetorin), mund të gjeni veten duke takuar dikë nga puna. Ju menduat se donit të ndanit pjesën personale nga ajo profesionale, por a nuk është mirë të shoqëroheni me dikë që përshtatet me ju ndonjëherë?

Horoskopi i parave: Hëna e re në Virgjëreshë në datën 6 sjell një mundësi për një pozicion drejtues në punë që mund të çojë gjithashtu në një rritje të madhe të parave të gatshme. Përfitoni nga aftësia juaj për të menduar dhe punuar ndryshe nga të tjerët dhe për t’u paguar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Hëna e re në Virgjëreshë në datën 6 bie në pjesën e tabelës suaj që merret me atë ku dëshironi të shkoni dhe çfarë doni të mësoni. Nëse keni marrë parasysh një lëvizje të madhe, një projekt të madh ose një kthim në arsim, kjo çmenduri ofron një moment të mbarë për të filluar procesin. Ju nuk mund t’i realizoni idetë tuaja të mëdha pa një vëmendje të hollësishme ndaj detajeve, kështu që merreni energjinë e Virgjëreshës së këtij muaji deri në pikën e fundit. Megjithëse hëna e plotë në Peshqit më 20 sjell një pushim të mrekullueshëm nga “puna e madhe” në formën e një udhëtimi rrugor ose ditës së fundit të plazhit të stuhisë së verës, pasi të fillojë sezoni i Peshores në datën 22, ju jeni të prirur për të bërë hapa edhe më të mëdhenj në karrierën tuaj.

Horoskopi i Dashurisë: Afërdita hyn tek Akrepi dhe sektori juaj shoqëror në datën 10 dhe papritmas të gjithë duket se po orbitojnë rreth jush. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, nuk keni pse të bëni shumë përpjekje. Njerëzit po vijnë tek ju! Ndërsa Venusi kundërshton Uranin novator më 23, ju shkoni në një takim të mrekullueshëm që ngre standardet tuaja për çështjet e ardhshme të dashurisë.

Horoskopi i parave: Ju e keni kaluar pjesën më të madhe të këtij viti duke u përpjekur të dilni nga një mentalitet i mungesës. Kjo është një praktikë e përditshme që nuk largohet së shpejti. Por në datën 6, ndërsa Venusi lidhet me Jupiterin e bollshëm, ju jeni të frymëzuar të ktheheni në një kërkim pune ose të kërkoni ngritjen që ju meritoni. Sapo të fillojë sezoni i Peshores në datën 22, ju jeni të pandalshëm në ndjekjen e qëllimeve tuaja.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sezoni i Virgjëreshës është për të korrur frytet e punës sonë kolektive dhe për të ruajtur atë që nuk mund ta përdorim tani për dimrin e gjatë dhe të ftohtë. Virgjëresha bie në pjesën e tabelës suaj që ka të bëjë me burimet e përbashkëta, borxhet dhe paratë e njerëzve të tjerë. Një projekt bashkëpunues që ra në fillim të verës, merr shpejtësi përsëri rreth hënës së re të Virgjëreshës në datën 6. Mendoni për gjërat e mahnitshme që mund të arrini kur jeni në të njëjtën faqe. Pastaj në datën 10, zhvendosja e Venusit në Akrep sjell energji të përtërirë në një kërkim pune ose një kërkim për më shumë respekt në pozicionin tuaj aktual. Nëse po mendoni të kërkoni një rritje, hëna e plotë në Peshqit më 20 ju ndihmon të rifilloni një bisedë financiare që përfundoi në pranverë.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin – planetin e komunikimit – në sektorin tuaj të arsimit, jeni të ngazëllyer që më në fund do të regjistroheni në një kurs që keni dashur të bëni gjatë gjithë vitit. Por për ironi, kjo klasë bëhet më pak për të mësuar dhe më shumë për flirtin që lind me një nga shokët tuaj të klasës. Ju gjithmonë mund të kapni materialin kur Mërkuri të kthehet prapa në datën 27.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, hëna e plotë në Peshqit në datën 20 është një kohë e mbarë për të kërkuar një rritje ose në përgjithësi të tregoni vlerën tuaj. Përndryshe, financat për ju mbeten kryesisht të qëndrueshme dhe disa fatura të vonuara më në fund paguhen kur stacionet e Mërkurit kthehen prapa në datën 27.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sezoni i Virgjëreshës ju ka përshtatur mirë dinamikën e veçantë të marrëdhënieve tuaja më të rëndësishme. Ju jeni duke fituar një doktoraturë në gjuhën e dashurisë së të dashurit tuaj, stilin e lidhjes së të dashurit tuaj dhe në Dizajnin Njerëzor të partnerit tuaj të biznesit. Nëse keni pyetur nëse kjo është koha e duhur për t’u angazhuar në një partneritet të ri, hëna e re në Virgjëreshën më 6 siguron një “po” të fortë. Edhe pse pjesën më të madhe të këtij muaji ju keni qëndruar në këmbë duke mbajtur barkën e shpëtimit që janë njerëzit tuaj të preferuar, hëna e plotë në datën 20 është në shenjën tuaj dhe sinjalizon një rritje të besimit dhe kthimit në vetvete. Merrni frymë lehtë.

Horoskopi i dashurisë: Në pjesën më të madhe të shtatorit jeni përqendruar në marrëdhëniet tashmë të forta, por nëse jeni në kërkim të dashurisë, hëna e plotë në shenjën tuaj në datën 20 është një moment i mrekullueshëm për t’u rikthyer në aplikacione, flirtoni me atë ish-kolegun tuaj të nxehtë. Zhvendosja e Venusit në Akrep (nga data 10) ju bën të doni të prekni anën tuaj më të egër dhe më seksi. Mos e mohoni veten.

Horoskopi i parave: Marsi kalon në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 14, i cili korrespondon me ju që duhet të mbështeteni në kredi (ose një mik) për të paguar faturat tuaja dhe për të përballuar. Financat tuaja mund të jenë të kufizuara për gjashtë javët e ardhshme gjatë këtij tranziti, prandaj sigurohuni që po përdorni të gjitha opsionet e mundshme për mbështetje.

Burimi: Pure Wow