Horoskopi ditor – 1 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit mund të kërkojnë vëmendjen tuaj që në momentin që dilni nga shtrati, por mos u habitni nëse e gjeni veten duke preferuar të jeni vetëm. Hëna emocionale është e zënë me përfundimin e turneut të saj në sektorin tuaj shoqëror, i cili mund të ketë sjellë në rrugën tuaj fytyra të reja dhe të njohura, por ajo përfundimisht do të zhytet në shtëpinë tuaj të 12-të të momenteve të qeta. Ndjehuni të lirë të uleni dhe të nuhasni trëndafilat vetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Qielli është kufiri tani! Luna intuitive fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve dhe Arritjeve, duke ju inkurajuar që në mënyrë metaforike të gjuani për Hënën. Megjithatë, kjo energji mund të zbehet ndërsa Hëna kalon në Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqve dhe Grupeve Sociale, kështu që jepini vetes leje të kontrolloni kohën dhe të shihni se çfarë po bëjnë të gjithë të tjerët. Është në rregull nëse ju duhet të merrni pak kohë joproduktive. Konsideroni të mblidheni me disa shokë dhe të riktheheni, duke i lënë përgjegjësitë tuaja në prapavijë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një ndjenjë lirie në ajër në këtë kohë. Hëna instinktive po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit, duke ju dhënë një pamje nga sytë e shpendëve të botës. Vizioni juaj mund të bëhet më i fokusuar sapo Luna të hyjë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, duke ju ndihmuar të merreni seriozisht me çështjet e rëndësishme dhe të lini pas çdo copëz të panevojshme. Përfundoni ditën tuaj me një notë të fortë – do të jeni në gjendje të arrini shumë nëse e eleminoni tepricën.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta mund të ndihet mjaft intensive tani! Hëna po përfundon turneun e saj në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit. Për fat të mirë, ju mund të fitoni frymëzim për të hequr qafe çdo problem të tepërt sapo ajo të rrëshqasë në sektorin tuaj të zgjerimit për t’ju ndihmuar të hapni krahët. Mundohuni të dilni jashtë për disa orë këtë mbrëmje, ndoshta duke provuar një restorant të ri nga një kulturë tjetër, ose duke parë një film në një zhanër tjetër nga ai që do të zgjidhnit zakonisht. Eksperiencat e reja mund të bëjnë mrekulli për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Barazia është emri i lojës për momentin. Hëna është e zënë me përfundimin e vizitës së saj në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve dhe Kontratave, duke ju ndihmuar të mendoni në termat “ne” dhe jo “unë”. Gjërat marrin një kthesë të nxehtë dhe të rëndë pasdite kur ajo futet në shtëpinë tuaj intime të 8-të të cënueshmërisë. Nëse është dikush me të cilin dëshironi të jeni më afër në ndonjë mënyrë, kjo është një ditë e shkëlqyer për t’i kontaktuar ata.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta juaj po gumëzhin me efikasitet tani! Hëna do të kalojë në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke e bërë një ide të mirë të prekni bazën me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Nëse ekuilibri juaj ndihet mjaft i fikur, bëni atë që mundeni për të rifituar ekuilibrin tuaj, veçanërisht kur ka të bëjë me ndonjë marrëdhënie ose lidhje të tjera shoqërore.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta mund të duket si një festë në fillim sot! Hëna fillon të rrotullohet ende nëpër shkallët e fundit të Shtëpisë tuaj të 5-të të Pasionit dhe Kreativitetit, por do të ketë një ndryshim të dukshëm në energjinë aktuale sapo ajo të hyjë në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës. Ju mund të duhet të shtrëngoheni dhe të përgatiteni që gjërat të marrin një kthesë të papritur për diçka serioze. Është një kohë e mirë për t’u organizuar pas disa ditësh hedoniste.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të shpenzosh pak kohë duke u rrotulluar nëpër shtëpi mund t’ju ndihmojë për momentin, pavarësisht nga çdo gjë tjetër që po ndodh. Bëni diçka që ju bën të ndiheni mirë dhe ju lejon të shpreheni! Çështjet serioze ndoshta mund të presin deri nesër për të tërhequr vëmendjen tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Gjërat fillojnë me një shënim të zënë, duke ju mbajtur në këmbë – por kjo nuk do të zgjasë përgjithmonë. Hëna do të largohet nga Shtëpia juaj e tretë e shpërqendrimeve për t’u zhytur në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes, duke e bërë këtë një kohë të mirë për ju që të merrni pak kohë për t’u tokëzuar. Në vend që të shkoni në qytet, mendoni ta kaloni natën në divan. Porositja e ushqimit dhe shikimi i një filmi të vjetër të preferuar mund të jetë pikërisht ajo që sugjeroi mjeku.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund ta keni mendjen te paratë tuaja aktualisht, por kjo nuk do të thotë se e gjithë dita do të jetë rreth numërimit të monedhave. Hëna përfundon turneun e saj në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe sigurinë materiale deri pasdite, duke ndryshuar programin dhe duke u hedhur në Shtëpinë tuaj të tretë të Komunikimeve dhe Komunitetin Lokal. Shkundni gjërat dhe të dilni për një natë në qytet, mundësisht me disa miq. Kohë të mira ju presin!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni thellë në ndjenjat tuaja sot. Nëse kohët e fundit keni qenë të ligështuar, mund të dëshironi të siguroheni që të mos lejoni asgjë të rrëshqasë nëpër të çara. Bëni kujdesin tuaj të duhur!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta mund të duket po aq e turbullt sa çdo ëndërr këtë mëngjes, dhe ju ndoshta nuk jeni në nxitim për ta ndryshuar këtë. Hëna është ende duke kaluar nëpër shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju inkurajuar të flini. Thënë kështu, mund të tronditeni nga energjia sapo Luna të hidhet në shenjën tuaj! Mos u tronditni nëse gjërat papritmas ndihen krejtësisht ndryshe. Përqendrohuni në vendosjen e qëllimeve të reja për veten tuaj, sepse po hyni në një fazë të re të fuqishme dhe nuk duhet të humbisni mundësitë që ju vijnë.

Burimi: Tarot