Horoskopi ditor – 1 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Emocionet tuaja mund të përmirësohen nga ju sot. Ekziston një shesh i tensionuar midis hënës në shtëpinë tuaj të 4 -të të ndjenjave dhe zbukurimin e Venusit në shenjën tuaj, kështu që ju mund të mos ndjeheni si veten për një arsye apo një tjetër. Ndoshta disa pasiguritë e vjetra do të mbrojnë kokën, ose shqetësoheni se nuk po e prezantoni veten tuaj më të mirë – por mos lejoni që kjo t’ju zbresë. Ky tranzit është i përkohshëm, dhe së shpejti do të ktheheni te vetja juaj mahnitëse.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush mund të vërejë që aktualisht keni marrë pak bukuri të fshehur për ju. Ju mund të jeni të gatshëm të lidheni me njerëzit ndërsa Hëna turne në shtëpinë tuaj të 3 -të të ngathët, kujdes për një deklaratë të papritur kur Hëna Squares Venus në shtëpinë tuaj të fshehur të 12 -të. Nëse ata ju plotësojnë për diçka – veçanërisht diçka që nuk e gjeni normalisht gjithë atë tërheqës – bëni çmos që të mos e rrëzoni atë. Pranoni lavdërimet në mënyrën se si ishte menduar; ti e meriton!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është më e lehtë se normale të merreni me mentalitetin e tufës tani, por kjo nuk vjen pa pasoja të mundshme. Një kënd i pakëndshëm midis Hënës në sektorin tuaj të financave dhe Venusit në sektorin tuaj të miqësisë mund të ju regjistroni për një aktivitet argëtues të grupit, por sigurohuni që nuk do të fryni buxhetin tuaj në proces. Një nxitje bujare ose nxitje e momentit mund të kthehet për t’ju kafshuar, kështu që shikoni shpenzimet tuaja në përputhje me rrethanat. Nuk ka asgjë argëtuese për të dredhur në të kuqe.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndjeni nxitjen për të lënë emocionet tuaja të fundit të shkëlqejnë më shumë sesa është e dobishme. Sheshi i pakëndshëm midis Hënës në shenjën tuaj dhe Venusit në sektorin tuaj të reputacionit mund të rezultojë që ju të thoni diçka të guximshme ose të reagoni në një mënyrë që i bën njerëzit të marrin me mend të dytin aftësitë tuaja. Ashtë një kohë e mirë për të numëruar dhjetë para se të thoni ndonjë gjë. Nëse ndjenjat tuaja kanë filluar të përfitojnë më të mirën nga ju, atëherë gjëja e fundit që duhet të bëni është të ndizeni në publik.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjithçka mund të duket vetëm përtej mundësive tuaja aktuale. Ju lejohet të kontrolloheni pak pasi Hëna Tours në shtëpinë tuaj të 12 -të të përgjumur, por sheshi i saj i vështirë për në Venus në sektorin tuaj të zgjerimit ndoshta do t’ju tregojë akoma një paraqitje të shkurtër të gjithçkaje që pret në botë. Sidoqoftë, kjo vështrim mund të shndërrohet në një mirazh që avullon para syve tuaj, kështu që mos provoni të ndiqni asgjë, duke pritur që të gjeni realitetin që ju pret. Sot është më e përshtatshme për ëndërrimin e ditës sesa të bësh ndonjë gjë serioze.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit mund të jenë duke u mërzitur që ju të dilni dhe të luani, por kjo nuk do të thotë që ju jeni në humor për ta bërë këtë. Luna e shoqërueshme inkurajon mashtrimin ndërsa ajo kërcehet në shtëpinë tuaj të 11-të të përqendruar në grup, por ajo gjithashtu do të dalë nga Venusi në shtëpinë tuaj të 8-të jashtëzakonisht private, duke ju bërë më pak se të etur për të treguar dorën tuaj për të gjithë të tjerët. Shtë mirë të mbash disa gjëra vetëm për ty, dhe nëse njerëzit duken pak më të bezdisshme se normale, atëherë mirëmbajnë me mirësjellje kufijtë e tu.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të ndjeheni sikur duhet të bëni pak mashtrim për momentin. Jini të kujdesshëm ndaj sheshit të rëndë midis Hënës në shtëpinë tuaj të 10-të të përqendruar në karrierë dhe sundimtarit tuaj Venus, i vendosur aktualisht në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Një minutë ju jeni futur në punën para jush, tjetra që dëshironi të dilni dhe të argëtoheni me dikë të veçantë. Mundohuni të planifikoni kohën tuaj, në mënyrë që të mos shpërqendroheni nga një gjë kur keni për qëllim të bëni diçka tjetër.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Universi po ju bën me frymëzim të mrekullueshëm, në një mënyrë që mund të ketë një ndikim shumë të dobishëm në jetën tuaj. Ju jeni rregulluar tepër në mundësitë e disponueshme për ju ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj ekzotike të 9 -të, duke ju treguar mënyra unike për të bërë gjëra. Plus, sheshi i saj për të zbukuruar Venusin në shtëpinë tuaj të organizuar të 6 -të duhet t’ju lejojë të ndërmerrni veprime dhe në të vërtetë të përmirësoni rutinën tuaj në një mënyrë të këndshme. Pak luks mund të ia vlen kur të ndihmon të jetosh më mirë jetën!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni duke ecur diçka të një shtrëngimi aktualisht. Hëna është në shtëpinë tuaj intime të 8 -të, kështu që ju keni shumë arsye për t’i mbajtur gjërat vetes, por takimi i saj me Venusin në shtëpinë tuaj të 5 -të ekspresive mund të ofrojë një mundësi që nuk mund të refuzoni. Nga ana tjetër, kjo mund të kërkojë që ju të lini mjedisin tuaj të mbyllur dhe të shkoni të bashkëveproni me njerëzit, mbase duke vendosur më shumë një shfaqje sesa keni dashur fillimisht. Shpërblimet duhet të jenë me vlerë të punës!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një ditë e mirë të ngjitesh afër shtëpisë, por kjo nuk do të thotë që duhet të jesh i vetmuar. Ekziston një kënd i pazakontë midis Hënës në sektorin e marrëdhënieve tuaja dhe Venusit në sektorin e shtëpisë tuaj, kështu që ndërsa ju mund të ndjeni nxitjen për t’u shoqëruar, duhet të ketë shumë gjëra për t’ju argëtuar pa lënë shtëpinë tuaj. Konsideroni të ftoni dikë për një kapje katartike! Ju ndoshta do të argëtoheni më shumë duke u varur në shtrat së bashku sesa në klub.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Synimet më të mira mund të bëhen me lehtësi sot. Kozmosi është i gatshëm që ju të rrokullisni mëngët dhe të digjni vajin e mesnatës ndërsa hëna turne në shtëpinë tuaj të 6-të të përgjegjshme, por efikasiteti mund të zhduket kur Hëna katroron Venusin e dashur për kënaqësinë në shtëpinë tuaj të 3-të biseduese. Miqtë mund t’ju largojnë në mënyra shumë joshëse, edhe nëse e dini se duhet të jeni efikas. Shikoni listën tuaj të detyrave dhe pyesni veten se cilat punët mund të presin. Okshtë në rregull të bëni një pushim!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë e vështirë t’ë’i mohosh vetes çdo gjë tani. Hëna në shtëpinë tuaj me fat të 5 -të po argëton përparësinë tuaj numër një, por kur Luna koordinon me Venusin Luxe në shtëpinë tuaj të 2 -të materialiste, e gjithë argëtimi juaj mund të kërkojë shumë më tepër fonde sesa pritej. Shtë mirë të trajtoni veten këtu dhe atje, por sigurohuni që nuk po blini gjëra si një mjet për të injoruar ndonjë çështje tjetër. Ngjituni në një buxhet për të mos pasur nevojë të shqetësoheni për pendimin e blerësit.

Burimi: Tarot