Horoskopi ditor – 11 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përpjekjet tuaja për t’i bërë të tjerët të lumtur mund të mos ju funksionojnë për momentin. Përpjekja për të ndihmuar një grup më të madh ose për t’i shërbyer publikut ka më shumë gjasa të shkojë mirë, ndërsa ndërveprimet tuaja individuale mund të mos jenë aq të këndshme. Pa marrë parasysh se sa e mrekullueshme është një punë që bëni, dikush mund ta ketë ende të nevojshme të zgjedhë zgjedhjet tuaja dhe të shprehë pakënaqësinë e tij për mënyrën se si keni marrë rezultate. Mbani në mend se ajo që po bëni është të ndihmoni dikë, edhe nëse nuk i pëlqen të gjithëve.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjenjat tuaja mund të jenë një slitë në këtë kohë. Humori juaj mund të luhatet përpara dhe mbrapa ndërsa kaloni rrugën tuaj gjatë ditës, ndoshta për shkak të mungesës së gjumit ose kujdesit për veten. Kjo mund të shkaktojë stres në vendin e punës ose në shkollë kur ju duhet ta mbani atë së bashku emocionalisht dhe fizikisht. Vendosja e një shpërblimi për veten tuaj për të përballuar përgjegjësitë tuaja pa humbur qetësinë tuaj mund t’ju ndihmojë të motivoni. Mos harroni, ka një dritë në fund të tunelit!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Surprizat mund t’ju hedhin jashtë ritmit tuaj aktualisht. Ju mund të keni një orar të caktuar në kokën tuaj, por ai orar mund t’ju zhgënjejë nëse gjërat nuk shkojnë pikërisht kështu. Mënyra më e mirë për të luftuar këtë zhgënjim është duke mos vendosur pritshmëri strikte për ditën. Meqenëse ngjarjet e paparashikuara janë në menu, ndjekja e rrjedhës do të ishte një mënyrë veprimi më e mençur. Kur të shfaqet një ndryshim planesh, do të jeni gati ta lini jetën të marrë rrjedhën e saj të natyrshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Idealet moderne mund të bien ndesh me traditat historike. Ju mund të mendoni se mënyrat e vjetra janë më të mirat, ndërsa dikush tjetër këmbëngul se mënyra e re është e vetmja rrugë përpara. Kokëfortësia mund të jetë një armik pasi Dielli nuk pajtohet me Uranin, duke ju penguar që të dy të shihni anën e njëri-tjetrit. Ky dallim opinionesh mund të krijojë më shumë kërdi se sa vlen argumenti dhe ndoshta duhet gjetur një kompromis. Mundohuni të ndërtoni një urë me fjalë dhe të arrini njëri-tjetrin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Konfuzioni kur bëhet fjalë për njohjen mund të shkaktojë probleme sot. Edhe nëse dikush tjetër mendon se ju të dy jeni të afërt, mund të mendoni se jeni ende në një nivel profesional ose njohjeje me këtë individ. Për të mos shpenzuar më shumë kohë me këdo sesa dëshironi, sigurohuni që të vendosni kufij. Njohja me ta do të ishte mirë, por t’i lini të mendojnë se jeni miq më të mirë se sa jeni në të vërtetë, mund të përfundojë në siklet për të dy. Ji i butë, por i sinqertë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pandershmëria mund të ketë pasoja tani. Ju mund të tundoheni t’u tregoni të tjerëve se jeni inteligjent ose i botës duke pretenduar se dini më shumë se sa dini në të vërtetë – kjo është një ide e keqe. Është në rregull të duash të lidhesh me të tjerët, por kur mendon se duhet të jesh i pandershëm, në fakt mund të jesh më i fokusuar te vetja sesa te ata. Në vend që të pretendoni se dini çdo fakt të rëndësishëm në çdo bisedë në të cilën jeni, jepini të tjerëve një shans për t’ju treguar diçka të re.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fshehtësia e dikujt tjetër mund t’ju çmendë tani. Mund të duket sikur ata po mbajnë një sekret që ju jeni duke vdekur ta dini, ose veprimet e tyre misterioze mund të ndezin një zjarr kurioziteti brenda jush. Pavarësisht interesimit tuaj, mund të mos jetë ende biznesi juaj! Ngacmimi i dikujt tjetër për informacion mund t’i shqetësojë patjetër nervat e tyre. Lërini t’ju thonë në kohën e tyre – nëse nuk e bëjnë, atëherë do të ishte më e mençur dhe më respektuese t’i lini të kenë privatësinë e tyre.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sjellja krejt e re e dikujt tjetër aktualisht mund t’ju ngatërrojë. Ju mund të keni njohur dikë që ka një rutinë specifike ose një tipar të caktuar karakteri dhe devijimi i papritur i tij nga kjo normë ndërsa Dielli kalon mbi Uran mund t’ju largojë. Kujtoni se njerëzit mund të ndryshojnë veten dhe sjelljen e tyre, dhe ndonjëherë ajo që i pengon ata të ndryshojnë janë reagimet e mundshme nga njerëzit e tjerë. Bëni një përpjekje që të jeni të hapur ndaj transformimit dhe të mos e trajtoni veten e tyre të re si të çuditshëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të vini re një armik të fshehur në çdo moment. Ndërsa përpjekjet e tyre për t’ju rrëzuar mund të kenë qenë më delikate ose sekrete në të kaluarën, ato mund të rrëshqasin dhe të tregojnë ngjyrat e tyre të vërteta sot. Ju mund të keni një arritje ose një përpjekje të re për të cilën jeni të ngazëllyer dhe ndjenjat e tyre të vërteta për ju, qofshin pozitive apo jo, mund të jenë të qarta në reagimin e tyre ndaj jush duke e përmendur këtë. Jini të vetëdijshëm se kush po përpiqet të mohojë besimin tuaj, edhe nëse është i përshtatur si një shaka.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kreativiteti mund të mos funksionojë ashtu siç e prisnit sot. Pavarësisht se çfarë synonit të bënit, qoftë një zanat, një vepër arti apo edhe një pjatë e shijshme, rezultatet me siguri do të ndryshojnë nga ajo që kishit menduar. Argumenti i Lunës me zbukurimin e Venusit mund të ketë një ndikim më pak se të dobishëm në përpjekjet tuaja, por është në rregull. Përpiquni të vlerësoni rezultatin përfundimtar për çdo gjë që u shndërrua, edhe nëse gjithçka që u bë vërtet ishte një mësim.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund t’ju duhet të mësoni diçka përsëri. Ndërsa mund të kishit menduar se njohuritë tuaja ishin ende aq të mira sa dikur, është shumë e mundur që të keni humbur një përditësim të rëndësishëm, duke ju lënë me fakte të reja që duhen mësuar. Mos mendoni për njohuritë tuaja si një pikë fikse që do të jetë gjithmonë e vërtetë – është pjesë e jetës të mësoni dhe redaktoni vazhdimisht atë që keni mësuar në të kaluarën me kalimin e kohës. Jini të hapur ndaj ideve të reja!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të duket sikur gjithçka është vonuar për momentin. Thënë kështu, ju mund të përpiqeni të arrini diku me një shpejtësi të rrezikshme! Ndonëse mund të jetë zhgënjyese të detyrohesh të presësh kur të jesh gati për të nisur, ndonjëherë thjesht duhet ta lejosh universin të të ngadalësojë. Jini të durueshëm dhe dijeni se ajo që është e vërtetë për ju do të vijë në kohën e duhur. Bëni një përpjekje për ta lënë jetën tuaj aktuale të luhet pa nxituar asnjë pjesë të saj.

Burimi: Tarot