Horoskopi ditor – 15 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fjalët e gabuara mund të krijojnë probleme sot. Përpjekja për të qenë të guximshëm në biseda mund të duket si mizore ose fyese, edhe nëse keni qëllimet më të mira. Stili juaj i hapur i të folurit mund t’ju çojë në ujë të nxehtë me prindërit ose figura të tjera autoritare në jetën tuaj, dhe çdo konflikt mund të grumbullojë borë derisa të përfundoni duke humbur diçka argëtuese si dhe duke lënduar dikë tjetër. Në vend që të nxeheni me fjalët tuaja, përpiquni t’i vini një vështrim më të ndjeshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë ambicioze financiare mund të jenë shumë të bollshme tani. Ju mund të jeni duke ndjekur një mundësi monetare që nuk do të dalë ashtu siç u përshkrua. Personi që e ndau mund të kishte lënë jashtë disa detaje kyçe kur të parashtronte këtë plan dhe dëshira juaj për të marrë para mund të përfundojë me humbjen e disa fondeve nëse nuk jeni të kujdesshëm. Sigurohuni që po e verifikoni siç duhet këtë person dhe jo thjesht i besoni fjalës së tij – lëreni blerësin të ketë kujdes!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Frika juaj mund të përpiqet të marrë më të mirën nga ju sot. Është në rregull të përqendroheni te vetja, pasi kjo mund t’ju ndihmojë të jeni të vetëdijshëm për rrethinën tuaj. Ajo gjithashtu mund të shkaktojë pasiguri nëse i mendoni shumë veprimet tuaja. Ju gjithashtu keni më shumë gjasa të veproni me nxitim dhe shqetësimi mund të jetë faktori shtytës pas çdo vendimi të shpejtë. Të qenit shumë i thellë brenda perspektivës suaj do ta shtrembërojë realitetin, kështu që bëni një përpjekje të vetëdijshme për të ngadalësuar veten dhe për të dalë jashtë mendimeve tuaja të kota.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Konfuzioni mund t’ju bëjë më të manipulueshëm në këtë kohë. Nëse dikush e di se keni shumë gjëra që po ndodhin dhe keni vështirësi të përqendroheni në gjëra të tjera që ndodhin rreth jush, ai mund të jetë në gjendje të përfitojë nga shpërqendrimi juaj. Ata madje mund të fillojnë t’ju inkurajojnë në mënyrë delikate që të bëni gjithçka për ta, kur në realitet, ju keni çështjet tuaja që duhet të kujdeseni. Sigurohuni që të mos i përqendroni të gjitha përpjekjet tuaja tek dikush tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bisedat emocionale me miqtë mund të dalin jashtë kontrollit për momentin. Ju mund të përfshiheni në një diskutim të thellë me një mik dhe pa marrë parasysh sa e respektoni atë, prapëseprapë mund të bini në anët krejtësisht të ndryshme të një debati të mundshëm. Jeta juaj e përditshme dhe përvojat tuaja ka të ngjarë të kenë qenë të ndryshme, gjë që ndoshta është ajo që ju bën ta shihni çështjen nga këndvështrime kaq të kundërta. Ndërsa debatet mund të jenë produktive, kjo mund të jetë ajo për të cilën thjesht duhet të bini dakord për të mos rënë dakord.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përgjegjësitë tuaja mund të kenë një element të ri kaosi për to! Mund t’ju duhet të merrni përgjegjësinë për disa fëmijë të rrëmujshëm, të mbikëqyrni një mjedis pune stresues ose të përballeni me një lloj tjetër pengese të vështirë kur përfundoni një projekt. Ndoshta duket e frikshme të marrësh vetë detyrën, por për fat të mirë, nuk duhet t’i bësh të gjitha vetë. Një mik ose bashkëpunëtor ka të ngjarë të jetë atje – thjesht duhet t’i besoni atyre për t’ju ndihmuar. Pranoni ndihmën kur ju nevojitet.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Udhëtimi mund të jetë i vështirë sot. Ju mund të keni pritur që rruga juaj të jetë e hapur dhe e lehtë, por ndërsa Hëna pengohet nga Shtëpia juaj e 9-të e Lëvizjes, bllokimet e rrugëve mund të mbulojnë rrugën tuaj. Gjithçka, nga udhëtimet e gjata deri te vrapimet ushqimore, mund të përjetojnë një ndryshim të rrugës! Në vend që të dekurajoheni dhe të ktheheni për t’u kthyer në shtëpi, përpiquni të keni durim dhe të prisni që rruga juaj të hapet. Nëse trokisni përpara se të vijë radha juaj, nuk do të arrini kurrë atje ku po shkoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sekretet mund të ngrohin dramën e ditës. Thashethemet mund të duken shumë më të përhapura dhe mund të zbuloni se po mësoni sekrete për të tjerët që nuk i keni pritur kurrë. Pavarësisht se sa joshëse është të përfshiheni në këtë muhabet, mund të jetë lehtësisht më e dëmshme për personin për të cilin bëhet fjalë sesa keni menduar se do të ishte. Bëni çmos që të mos bashkoheni. Mos harroni se njerëzit që duan të bëjnë thashetheme me ju ka të ngjarë të bëjnë thashetheme për ju.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Marrëdhëniet dhe miqësitë mund të përjetojnë disa prova për momentin. Nëse del një çështje për të cilën ju dhe një i dashur jeni të pasionuar, por nuk jeni dakord, kjo mund të destabilizojë lidhjen për të dy. Mund të duket sikur askush nuk e kupton. Kjo mund t’ju bëjë të nxeheni shumë për temën, edhe nëse çështja e vërtetë është se si ndiheni brenda. Është në rregull të keni mendime, por mos harroni se sa shumë do të thotë tjetri edhe për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Energjia juaj mund të jetë e lartë, por ju ende mund t’i teproni gjërat nëse nuk jeni të kujdesshëm. Pavarësisht se sa të gjallë ndiheni ndërsa Hëna dhe Marsi bashkohen në shtëpinë tuaj të 6-të produktive, kini parasysh qëndrueshmërinë tuaj afatgjatë. Ky entuziazëm dhe energji mund t’ju bëjë të mbizotoni dhe të lodheni, duke ju bërë të rraskapitur dhe të mos jeni të dobishëm për askënd ditën tjetër. Mendoni se çfarë mund të merrni realisht dhe përpiquni të mos i premtoni ndihmën tuaj kujtdo që ju kërkon.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Besnikëria juaj mund të tejkalojë sot. Dikush i rëndësishëm për ju mund të marrë të gjithë kohën dhe vëmendjen tuaj, por mund të mos jetë faji i tij. Ju mund të jeni të fiksuar pak pas tyre – kjo mund të ndjehet e mbytur, kështu që mendoni të bëni një hap prapa nëse doni të përmirësoni këtë lidhje. Kritika mund të jetë gjithashtu një çështje ku po përpiqeni të ndihmoni, por për personin tjetër tingëllon thjesht si fyerje. Mbajini gjërat sa më mirë dhe të lehta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kush jeni tani mund të jetë shumë ndryshe nga ai që keni qenë në të kaluarën dhe familja juaj ose miqtë e kaluar mund të mos e kuptojnë personin që jeni aktualisht. Ndonëse mund të jetë e vështirë t’ua shpjegoni veten e re njerëzve që kanë kaluar, është në rregull të jeni autentik dhe të mos bëheni më të vegjël në shoqërinë e tyre. Njerëzit që vazhdimisht përpiqen t’ju tërheqin në pasiguri për të qenë vetvetja juaj e vërtetë, janë njerëz të lënë më mirë në të kaluarën.

Burimi: Tarot