Horoskopi ditor – 16 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një ditë e shkëlqyer për të thelluar miqësitë tuaja. Dielli në shtëpinë tuaj të tretë shoqërore po vjen në një treshe harmonike me Saturnin në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve dhe Komunikimeve Globale, duke ju ndihmuar të forconi lidhjet midis jush dhe njerëzve tuaj, afër dhe larg. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’i bashkuar të gjithë – mundësisht të bëni një shëtitje. Thirrni njerëzit për një natë argëtimi dhe lojërash.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të bëni hapa të mëdhenj profesionalisht sot, pavarësisht nëse keni apo jo ndonjë punë për të bërë. Dielli në sektorin tuaj të parave po sinkronizohet me Saturnin karmik në sektorin tuaj të karrierës, gjë që do t’ju ndihmojë të siguroheni se po kompensoheni siç duhet për përpjekjet që po bëni. Nëse jeni duke kërkuar për një koncert të ri, atëherë një i madhi mund të shfaqet sot! Sigurohuni që të bëni kujdesin tuaj të duhur dhe të ktheni çdo gur. Ari duhet të jetë të paktën nën një.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Po ju ofrohet mundësia të ndiheni më të lidhur me vendin tuaj në botë. Dielli është në shenjën tuaj, duke ju bërë të preferuarin kozmik dhe duke ju ndihmuar të zbuloni qëllimin tuaj të vërtetë teksa trillon saturnin e kohës në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit Global dhe Horizonteve të Huaja. Mos harroni se bota është shumë më e madhe se realiteti juaj i menjëhershëm dhe se ka gjëra të panumërta që presin që ju t’i zbuloni ato në një vend të madh. Mos prisni të eksploroni mundësitë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mesazhe të rëndësishme janë duke pritur për ju, por ato me siguri do të gjenden në vende mjaft të papritura. Dielli është në shtëpinë tuaj mistike të 12-të dhe sot ai arrin nëpër qiell për të tresuar Saturnin në shtëpinë tuaj të 8-të të sekreteve dhe transformimeve të shpirtit. Lidhjet mes jush dhe njerëzve të tjerë mund të jenë mjaft të rënda nën këtë energji, por kjo peshë po ju detyron të evoluoni, si presioni që e kthen qymyrin në një diamant. Çelësi është të dëgjoni, sepse këshillat mund të vijnë nga burime të paparashikuara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet e ngushta mund të kenë nevojë për kujdes në këtë kohë. Dielli në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet po trillon Saturnin në shtëpinë tuaj të 7-të të partneriteteve dhe kontratave, duke vënë një fokus të madh në lidhjet tuaja më të rëndësishme. Nëse e keni pyetur veten ‘ku po shkon kjo?’ atëherë ju mund të merrni përgjigjen sot – pavarësisht se çfarë lloj partneriteti është. Plus, nuk duhet t’i bëni këto pyetje vetë. Një partner i vërtetë do të mbështesë gjithashtu udhëtimin tuaj drejt gjetjes së qartësisë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është një ditë e mrekullueshme për të rregulluar jetën dhe ambiciet tuaja. Dielli në shtëpinë tuaj të 10-të të motivuar po sinkronizohet me Saturnin e strukturuar në shtëpinë tuaj të 6-të efikase, duke ju lejuar të menaxhoni detyrat tuaja të përditshme në një mënyrë që do t’ju ndihmojë të udhëtoni më shpejt drejt qëllimeve tuaja afatgjata. Ju mund të vendosni që puna juaj ditore nuk është saktësisht ajo që dëshironi të jetë dhe të filloni të kërkoni për mundësi më të mira. Nga ana tjetër, një klient ose bashkëpunëtor aktual mund të ndryshojë jetën tuaj në mënyra të mëdha.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të gjeni qartësi në lidhje me atë që dëshironi me të vërtetë nga jeta sot. Dielli në shtëpinë tuaj të 9-të të mësimit të lartë dhe shpirtëror po lidhet me Saturnin në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe krijimtarisë. Ky kënd do t’ju ndihmojë të shihni se si dëshirat tuaja dhe rritja juaj mund të përkojnë me njëra-tjetrën, dhe se ndjekja e diçkaje që dëshironi mund t’ju çojë drejt vetëdijes më të madhe. Është gjithashtu një kohë e mirë për të praktikuar atë që predikoni, prandaj sigurohuni që mesazhi juaj të jetë autentik!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mbështetja te të tjerët mund të mos jetë diçka që dëshironi të bëni tani. Megjithatë, radhitja e sotme midis Diellit në sektorin tuaj të intimitetit dhe Saturnit të matur në sektorin tuaj të themelit mund t’ju tregojë se askush nuk është një ishull dhe është në rregull të keni nevojë për mbështetje. Një anëtar i familjes mund të vijë aty ku nuk e prisni – ose ndoshta do t’ju duhet të bëni dicka të vështirë dhe të kërkoni ndihmë, edhe nëse nuk dëshironi. Mos harroni se njerëzit duan t’ju shohin të keni sukses.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëz të tjerë mund të kenë diçka shumë të rëndësishme për t’ju thënë në këtë moment. Dielli është në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke e vënë fokusin tuaj në pluset në jetën tuaj. Konkretisht, tribuna e sotme diellore drejt Saturnit në sektorin tuaj të komunikimit mund t’ju sjellë mësime të mëdha. Një person, mendimi i të cilit vlerësoni, mund t’ju tregojë disa të vërteta të rëndësishme që ju ndihmojnë ta shihni botën ndryshe. Dy koka janë më të mira se një për momentin, ndaj mos e merrni vetë ditën e sotme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përpjekjet tuaja mund të shpërblehen sot. Dielli në sektorin tuaj të punës është duke formuar një treshe kryesore me sundimtarin tuaj, Saturnin, aktualisht në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara. Ky kënd dëshiron të sigurojë që ju po e vendosni energjinë tuaj në projektet e duhura duke e shpenzuar veten në mënyra që do t’ju sjellin dobi në planin afatgjatë. Nëse ndiheni sikur nuk po kompensoheni siç duhet, atëherë tani është koha për ta ndryshuar këtë – kërkoni kullota më të gjelbra dhe më të dobishme financiarisht për veten tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë e vështirë të kuptosh nëse gjërat janë të lehta apo serioze në jetën tuaj tani. Dielli në shtëpinë tuaj të 5-të me fat trillon Saturnin në shenjën tuaj, duke u siguruar që mënyrat se si shpreheni dhe shijoni jetën në fakt ju ndihmojnë dhe nuk ju pengojnë. Nëse i keni tejkaluar disa sjellje, mund t’ju duhet të pajtoheni me këtë dhe të mësoni të gjeni kënaqësitë tuaja në mënyra më produktive. Ajo që ju emociononte vite më parë mund të mos jetë më tërheqëse.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një theks të fortë në kujdesin për veten dhe shërimin për ju tani. Dielli është në Shtëpinë tuaj të 4-të të Familjes dhe Ndjenjave, duke ju ndihmuar në tokë dhe të kujdeseni për nevojat tuaja. Një treshe e fortë drejt Saturnit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju ndihmojë të lironi disa demonë të vjetër që mund të kenë mbetur nga përvojat e kaluara. Më në fund lënia e këtyre mund të bëjë mrekulli për veten tuaj, si të tashmen ashtu edhe të ardhmen, ndaj jini të gatshëm të përballeni me frikën tuaj dhe të ngriheni për veten tuaj.

Burimi: Tarot