Horoskopi ditor – 18 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Punoni shumë apo punoni me vështirësi? Një sekret mund të zbulohet në lidhje me përgjegjësitë tuaja – nëse jeni zbehur dhe keni lejuar dikë tjetër të bëjë punën tuaj për ju, ata mund t’ua zbulojnë këtë çekuilibër njerëzve të tjerë, gjë që mund të dëmtojë reputacionin tuaj dhe t’ju detyrojë ta bëni punën vetë. Nëse je ti ai që merr plogështinë ndërsa dikush tjetër bukë përreth, atëherë tani ke një mundësi ta zbulosh këtë. Ata që shtiren në kurriz të dikujt tjetër, kujdes!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një debat me partnerin mund të çojë në zbulime tronditëse. Tensionet mund të shpërthejnë në çdo lloj lidhjeje të ngushtë, ndoshta për shkak të diskutimeve financiare mes të përfshirëve. Drejtimi i gishtave mund të dërgojë fajin përpara dhe mbrapa, por përfundimisht, dëgjimi i njëri-tjetrit duhet t’ju lejojë të dyve të gjeni një mënyrë për t’u pajtuar. Falja dhe marrëveshjet për të ecur përpara me mendje më të kthjellëta do të ishin të dobishme, por kini kujdes – mund të ketë ende një informacion tjetër tronditës për t’u zbuluar para se të përfundojë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mënyra se si ju trajton një i dashur mund të jetë veçanërisht irrituese për momentin. Një situatë e bezdisshme mes jush dhe një miku ose dikujt tjetër të veçantë për ju mund t’ju çmendë, duke çuar potencialisht në debate dhe fjalë që dëshironi t’i merrni përsëri më vonë. Atëherë mund të kuptoni se të dy keni bërë gabime, duke e bërë më të mirën të falni dhe harroni këtë situatë. Megjithatë, kjo mund të tregojë gjithashtu se dinamika juaj e fuqisë është e pabalancuar dhe ka nevojë të rregullohet më shpejt se sa vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Rutina juaj normale mund të jetë zhgënjyese për arsye përtej kontrollit tuaj. Ndërsa përpiqeni të vazhdoni ditën tuaj, pengesat mund të shfaqen në formën e debateve me njerëz me të cilët zakonisht jeni dakord ose fatkeqësive që kthejnë gjithçka prapa. Ju mund të hasni udhëtime të gjata me të gjitha llojet e vështirësive komplekse që ngatërrojnë orarin tuaj. Për të shmangur stresin, sigurohuni që t’i jepni vetes më shumë kohë nga sa mendoni se do të ishte e nevojshme për të plotësuar listën tuaj të detyrave. Nuk është një garë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të shpërthejë konflikti midis miqve. Çdo problem që ka zier nën sipërfaqe mund të flluskojë lart në asnjë kohë, pavarësisht nga burimi i tyre. Potencialisht, ju të gjithë keni injoruar disa zona tensioni brenda grupit, por tani që ata kanë arritur pikën e tyre të vlimit, ato duhet të diskutohen. Përpiquni të jeni të pranueshëm dhe të shmangni marrjen e anëve në çdo mosmarrëveshje, por qëndroni të kujdesshëm – një armik i fshehur mund të jetë afër, ndoshta dikush i maskuar si mik. Bëj kujdes!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund ta gjeni veten në mosmarrëveshje me familjen tuaj. Temperatura e shkurtër dhe qëndrimi i ngushtë mund t’ju bëjnë të sulmoni të afërmit ose shokët tuaj të dhomës. Momentet dramatike mund të ndezin një zjarr brenda jush, por pasi nxehtësia e momentit të jetë shuar pak, duhet të jeni në gjendje të bëni një bisedë civile dhe falëse me ta. Megjithatë, kjo nuk do ta ndalojë një surprizë tronditëse që të bëhet e njohur potencialisht. Qëndroni në këmbë dhe përpiquni të shmangni konfrontimin!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bisedat e rregullta mund të kthehen papritur në argumente. Ju mund të keni një bisedë normale me dikë kur shpërthen armiqësia – ndoshta as ju dhe as personi tjetër nuk mund të përcaktoni kur gjërat dolën jashtë kontrollit. Pa njohjen e mprehtë të asaj që po ndodh, të dy mund t’ju duhet t’i kërkoni falje njëri-tjetrit pasi të keni dëgjuar këndvështrimin e personit tjetër në një mënyrë më pak të nxehtë. Pasi të ketë kaluar stuhia, mund të zbulohet një sekret emocional. Jini gati për të falur, në vend që të debatoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Lidhjet me të tjerët janë aktualisht nën një qendër të vëmendjes kozmike. Edhe ata që i njihni prej kohësh mund t’ju befasojnë! Një i dashur mund të duket jashtëzakonisht i pasigurt ose obsesiv për marrëdhënien tuaj, duke krijuar potencialisht një dinamikë të vështirë fuqie mes jush. Për fat të mirë, pasi të dy të jeni në gjendje të flisni për atë që po ndjeni, ata duhet të jenë në gjendje të bëjnë një hap prapa dhe të reagojnë më pak intensivisht. Më pas ata mund të zbulojnë arsyen për të cilën janë shqetësuar, gjë që mund t’ju ndihmojë të ecni përpara. Dëgjoni për të mësuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Temperatura juaj mund të shpërthejë pa paralajmërim. Acarimet që ju sjellin njerëz të tjerë mund t’ju largojnë dhe t’ju ngarkojnë me stres – kjo nuk do të thotë që njerëzit përreth jush meritojnë të mbajnë peshën kryesore të zemërimit tuaj. Ata që janë në afërsi mund të ndihen sikur je i zemëruar me ta kur ka të ngjarë të mos jesh, kështu që t’i bësh të ditur se je i frustruar për arsye të tjera dhe të përpiqesh të mbash kokën duhet të shkojë shumë. Edhe ata kanë pasur ditë të këqija – do ta kuptojnë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dhimbjet e së shkuarës mund të rishfaqen gjatë gjithë ditës. Edhe bisedat e thjeshta dhe ndërveprimet e rastësishme mund t’ju kujtojnë një çështje të kaluar me dikë që ka pasur një ndikim negativ në jetën tuaj. E kaluara mund të ketë kaluar, por disa plagë janë ende të freskëta. Ju lejohet të merrni kohë dhe t’i ushqeni këto plagë në mënyrë që të jeni në gjendje të shëroheni. Nxitimi përpara ose shtypja e emocioneve të dhimbshme vetëm sa do t’i bëjë ato të acarohen, prandaj trajtojini ato me respektin që e dini se e meritojnë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Tensionet mund të rriten brenda komunitetit tuaj. Mund të përfshijë rrethin tuaj të miqve ose një grup më të madh – sido që të jetë, ka të ngjarë të duket sikur po detyroheni padrejtësisht të mbroni qëndrimin tuaj ndaj shumë njerëzve në të njëjtën kohë. Ata mund të mos kuptojnë se nga vijnë ndjenjat tuaja dhe disa mund të besojnë se ju po përpiqeni t’i manipuloni ato. Ky është një keqkuptim i përafërt. Nëse ata as nuk do t’ju japin një shans për të treguar emocionet tuaja të vërteta, është në rregull të largoheni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Diskutimet në lidhje me ekuilibrin e punës/jetës suaj mund të lindin në çdo moment. Dikush në mesin tuaj mund të jetë duke kërkuar që ju të performoni më mirë – pa ju dhënë kohën, paratë ose energjinë që ju nevojitet për ta bërë këtë. Urdhërat e tyre ka të ngjarë të mos realizohen për ju që t’i bëni detyrat tuaja të tjera ndaj vetes. Kjo mund të jetë rreth çështjeve të karrierës, punës që bëni për të tjerët ose thjesht përgjegjësive të përgjithshme të jetës. Qëndroni në terren! Të bësh këtë mund të jetë i bezdisshëm, por zakonisht ia vlen.

Burimi: Tarot