Horoskopi ditor – 19 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Presioni i kolegëve mund t’ju stresojë tani! Edhe pse grupi në fund mund të punojë me ju dhe jo kundër jush, ju mund të duhet të pohoni veten së pari. Çfarëdo zhgënjimi që përjetoni tani ka shumë të ngjarë të rrjedhë nga njerëzit që janë shumë të kapur pas gjërave të tyre për të vënë re se si vijnë tek ju, dhe dëgjimi i shqetësimeve tuaja mund t’i ndihmojë ata të formohen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mbajtja e gjurmëve të të gjitha ideve të mëdha që rrotullohen në kokën tuaj mund të jetë sfiduese për ju tani. Ju duhet të minimizoni shpërqendrimet në mënyrë që të përqendroheni në qëllimet tuaja kryesore. Një mënyrë për të pakësuar tufën e ideve tuaja mund të jetë zbatimi i disa prej tyre në jetën tuaj shtëpiake. Të gjitha teoritë që nuk funksionojnë në praktikë janë ato që mund t’i hiqni nga lista juaj e gjërave për të menduar.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nevoja për të folur me dikë për bindjet tuaja mund të ketë lindur për një kohë, dhe më në fund mund të dalë sot. Dallimet e mëdha në mënyrën se si ju të dy e shihni botën mund të kenë vërtet rëndësi – veçanërisht nëse personi tjetër është i ngulitur thellë në logjistikën e jetës suaj. Ju mund të dëshironi të shikoni mundësinë që mosmarrëveshja ideologjike do t’ju duket më e durueshme nëse do të kishit më shumë hapësirë prej tyre. Shumë bashkim mund të jetë i vështirë pavarësisht nga pikëpamjet tuaja!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të keni shpresa të mëdha për të kombinuar financat ose burimet e tjera në një marrëdhënie të rëndësishme tuajën, por ndërmarrja e hapave të parë drejt këtij qëllimi mund të jetë një moment zbulues. Sjellja e këtij bashkëpunimi nga diçka në kokën tuaj në diçka që ekziston në jetën reale mund t’ju tronditë më shumë sesa prisni. Gjetja e ekuilibrit të duhur midis ndjenjës së përkushtimit dhe ndjenjës së bllokimit mund të jetë e vështirë, kështu që jini të vetëdijshëm për reagimet tuaja në këtë pikë. Nëse dikush i përfshirë ka nevojë për më shumë liri personale, bëni rregullime në përputhje me rrethanat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shoqërimi mund të ndihet paksa rraskapitës nëse duket sikur të gjithë duan diçka nga ju. Ndërsa dielli ndriçues hyn sot në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, mund të shfrytëzoni këtë mundësi për të zhvilluar një pamje më të qartë të asaj që saktësisht jeni të gatshëm t’u jepni të tjerëve. Kur jeni plotësisht të vetëdijshëm për kufijtë tuaj, mund të relaksoheni pak dhe të ndaloni së prituri në buzë për të parë se ku do t’ju shtyjë dikush më pas. Madje mund të zbuloni se filloni të shijoni sërish shoqërinë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të sakrifikosh veten për një marrëdhënie mund të duket tërheqëse për ju tani, por mund të përfundoni duke u ndjerë të djegur. Ju mund të shqetësoheni se njerëzit ju duan për atë që bëni dhe jo për atë që jeni. Pyesni veten nëse ky perceptim bazohet më shumë në sjelljen e të tjerëve apo në mendimet tuaja. Ju mund të dëshironi të merrni pak hapësirë për të pushuar dhe për të reflektuar vetë në mënyrë që të fitoni perspektivën e nevojshme për situatën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund ta shihni veten si një gur stabiliteti që ruan paqen në shtëpi dhe në punë. Megjithatë, nëse një mik ju pyet se si po ja kaloni në të vërtetë, mund të filloni të lëshoni gjithçka që mbanit brenda. Ajrimi mund të ndihet mirë në këtë moment, por ju mund të pyesni veten se si të zgjidhni ndonjë problem themelor. Atmosfera e relaksuar e miqësisë mund të jetë një aluzion! Nëse kënaqeni me miqtë tuaj pa u ndjerë përgjegjës për ta, mund të provoni ta mbani këtë qëndrim në marrëdhëniet tuaja të tjera.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të vendosësh se çfarë të bësh me jetën tënde mund të duket si një detyrë dërrmuese për momentin. Sidoqoftë, gjërat rreth jush që i merrni si të mirëqena mund t’ju japin disa të dhëna drejt një drejtimi që do të ishte përmbushës për ju. Lexoni dhomën tuaj si një detektiv që e ndesh për herë të parë dhe përpiquni të kuptoni se çfarë lloj personi jeton atje dhe çfarë mund të shijojnë ata. Natyra juaj kureshtare mund t’ju ndihmojë të rizbuloni një pjesë të vetes që mund ta keni harruar!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ëndrrat e fundit për përmirësimin e shtëpisë suaj mund të jenë më në fund gati për të kaluar nga mundësitë e thjeshta në planet reale. Biseda me të tjerët të përfshirë në situatën në këtë moment është padyshim e nevojshme, megjithëse ata mund të përqendrohen në pjesë të ndryshme të saj ndryshe nga ju. Mundohuni të mos zhgënjeheni nëse ata sjellin shumë pyetje që ju duken të vogla. Ndërsa përpjekjet tuaja për të kuptuar tablonë e madhe janë të rëndësishme, detajet në fund do të nevojiten për të plotësuar atë pamje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të kesh besim te vetja, si dhe të jesh në gjendje të komunikosh në një mënyrë që nxit idealizmin e të tjerëve, mund t’ju ndihmojë të gjeni dikë të gatshëm të investojë tek ju në këtë moment. Ndërsa fokusoheni në marrjen e ndihmës nga të tjerët, mos harroni plotësisht për burimet që keni tashmë! Ju mund të konsideroni mundësinë që dashamirësit tuaj të mundshëm do të ishin më dashamirës ndaj jush nëse do të dukeshit më pak të pasur, por thjesht përqendrohuni në portretizimin e së vërtetës, çfarëdo qoftë ajo.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një mundësi për t’u fokusuar te vetja mund të bjerë në prehrin tuaj sot. Ndërsa Dielli rrezatues hyn në shenjën tuaj, një takim i fuqishëm me dikë tjetër mund të nisë këtë sezon të Ujorit duke ju dhënë një ide se cilat pjesë të vetes duhet të kuptoni më mirë. Ndërsa ju mund të tërhiqeni nga përcaktimi i identitetit tuaj dhe të bëni deklarata të qarta se kush jeni, mund t’ju duhet gjithashtu të qëndroni të vetëdijshëm se disa përvoja tuajat nuk përshtaten lehtësisht në asnjë etiketë ose kuti.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kontrollimi i gjërave nga lista juaj e detyrave mund të jetë mirë për ju tani. Pavarësisht se cilat detyra specifike janë në të, thjesht kryerja e gjërave në përgjithësi mund t’ju ndihmojë të largoni disa shpërqendrime të mundshme që ju kanë lënë të ndiheni të shpërndarë. Ju mund të dëshironi veçanërisht të përqendroheni në bërjen e hapësirës suaj personale të pastër dhe pa rrëmujë. Ti jepni vetes hapësirë për t’u çlodhur mund të jetë shpërblyese si tani ashtu edhe në të ardhmen.

Burimi: Tarot