Horoskopi ditor – 24 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Takimet miqësore sot janë të shumta. Ju mund të gjeni miq të vjetër që kthehen për të biseduar me ju – plus, miqtë e rinj ndoshta nuk do të largohen prej jush. Telefoni juaj mund të fiket gjatë gjithë ditës me njerëz të ndryshëm që duan vëmendjen tuaj dhe shumica e tyre duhet të rezultojnë në biseda të zgjuara dhe të këndshme. Megjithatë, një telefonatë e rastësishme pune mund të prishë kohët e mira, ose mund të mësoni për një goditje në reputacionin tuaj publik. Ju mund të mbështeteni te njerëzit me të cilët keni biseduar më parë për këshilla.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kryerja e gjërave mund të duket më e thjeshtë se kurrë. Fuqitë tuaja mendore rriten pasi Mërkuri inteligjent në sektorin tuaj të detyrës ju ndihmon të punoni me më pak pushime dhe shpejtësi më të madhe. Meqenëse po kaloni në punë detyrat tuaja, përfundoni punën tuaj dhe filloni menjëherë një projekt të ri! Edhe nëse vonesat e papritura të udhëtimit ose lajmet e pakëndshme kërcënojnë t’ju largojnë nga kursi, ju jeni në gjendje të qëndroni të qëndrueshëm. Për sa kohë që ende mund të imagjinoni qëllimin tuaj përfundimtar, mund të qëndroni në rrugën e duhur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Krenaria vjen para rënies në këtë moment dhe të qenit me vetëbesim të tepërt mund të të rrëzojë shpejt. Ka të ngjarë të mos jetë një ditë e mirë për të dalë për një intervistë pune ose një audicion, pasi një tronditje zhgënjyese ka të ngjarë të vijë nga një burim parash ose një partneritet. Në vend të kësaj, mund të dëshironi të punoni në një projekt personal ose të përpiqeni të përmirësoni veten në ndonjë mënyrë tjetër. Praktika e bën të përsosur, dhe nuk ka kufizim kohor për suksesin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dita e sotme fillon komode, sikur një batanije kozmike është e mbështjellë rreth jetës suaj. Ju mund të keni një mundësi për një ditë dembel – edhe pse mund të ndiheni sikur duhet të jeni produktiv, është në rregull të keni nevojë për një frymëmarrje. Ndizni muzikë të butë ose ndriçim të butë dhe krijoni një mjedis të qetë ku mund të meditoni, lexoni apo edhe të bëni një sy gjumë. Pushoni sa të mundeni, sepse dikush mund të ndërpresë në mënyrë të vrazhdë energjinë tuaj ngushëlluese më vonë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një udhëtim i shkurtër me dikë që e doni mund të jetë afër. Mund t’ju duhet të dilni nga zona juaj e rehatisë, sepse edhe vendi më komod mund të mbetet i ndenjur pasi keni kaluar shumë kohë atje. Përvojat e reja me dikë që ju kupton mund të jenë shumë rigjeneruese dhe lidhja juaj mund të rritet në mënyrë eksponenciale pasi të keni kaluar këtë kohë së bashku. Fatkeqësisht, ju mund të ndërpriteni nga një person negativ, ose nivelet tuaja të energjisë mund të bien papritmas. Mundohuni të argëtoheni ndërsa keni energji!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një nxitje financiare mund të vendosë një ton pozitiv për ditën tuaj. Ju mund të merrni një dhuratë ose rimbursim, duke vendosur pak para shtesë në xhepin tuaj. Ndoshta do të fitoni diçka më pak fizike, por po aq të dobishme – për shembull, një miku juaj mund të ndajë me ju një metodë që ka përdorur për të përmirësuar jetën e tij të përditshme. Përparimet në karrierë mbështeten gjithashtu, për sa kohë që qëndroni vigjilent për një surprizë të mundshme në lidhje me dramë ose një rrezik që keni marrë dikur. Luani sigurt!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Energjia juaj krijuese është rritur! Ju jeni në gjendje t’u tregoni të tjerëve talentet dhe aftësitë tuaja me pak përpjekje, dhe të tjerët janë më të prirur për t’u impresionuar dhe magjepsur nga veprimet tuaja. Të tregosh veten është një gjë, por t’u tregosh të tjerëve atë që je i aftë mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme për të gjithë të përfshirë. Një koleg mund t’ju rekomandojë një karrierë të favorshme për ju ose t’ju prezantojë me dikë të dobishëm në rrjetin e tyre. Megjithatë, familja ose shtëpia juaj mund të ketë nevojë papritur për ju më vonë, kështu që mos harroni përgjegjësitë tuaja shtëpiake.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni duke bërë ndonjë punë të rëndësishme në prapaskenë. Gjetja e qartësisë si në mendim ashtu edhe në veprim bëhet më e lehtë se kurrë kur Hëna e zhytur në mendime bashkohet me Saturnin përgjegjës. Për të kryer çdo punë që po bëni vetë duhet të jetë një fllad! Ju gjithashtu mund të vini në kontakt me veten tuaj të brendshme përmes jogës ose meditimit. Thënë kështu, një komunikim i papritur nga një koleg, një vëlla ose një mik mund të hedhë një pikëllim në planet tuaja. Thjesht bëni një përpjekje për të qëndruar fleksibël.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Miqësia është një temë aktuale për jetën tuaj. Ndërveprimet tuaja me njerëzit ka të ngjarë të jenë të këndshme dhe qesharake pasi Luna bukuroshe dhe Mërkuri i këndshëm janë në linjë – edhe të huajt mund të ndihen si shoqërues të ngushtë. Njerëzit janë gjithashtu më të prirur t’ju japin përfitimin e dyshimit, duke ju lejuar të shmangni argumentet e mundshme. Thënë kështu, mund të jetë dikush që ende përpiqet të shkundë ndjenjën tuaj të sigurisë duke qenë tepër kritik, por ju mund ta largoni atë dhe të riktheheni!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni frymën e përkushtimit brenda jush! Me hënën e dobishme dhe Saturnin e kujdesshëm në anën tuaj, ju mund të punoni me më shumë fokus dhe vëmendje ndaj detajeve, duke i bërë përshtypje të mundshme bashkëmoshatarëve tuaj. Koordinimi me të tjerët duhet të jetë gjithashtu më i lehtë dhe mund të argëtoheni më shumë gjatë punës ose kryerjes së punëve tuaja sesa zakonisht. Sigurohuni që të mos shkelni në gishtat e askujt, megjithatë, sepse një figurë autoriteti mund t’ju befasojë më vonë – kjo mund të jetë e pakëndshme. Qëndroni në korsinë tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Idealizmi mund t’ju bëjë të konsideroni shanse që normalisht nuk do t’i kishit marrë. Ju mund të ndiheni më optimistë për botën në përgjithësi, gjë që mund t’ju japë guximin që ju nevojitet për të aplikuar për një pozicion tërheqës ose për të marrë pjesë në një konkurs frikësues. Jeni më të prirur për të ndërmarrë veprime dinamike aktualisht, edhe nëse nervat ose rraskapitja përpiqen t’ju sabotojnë. Për sa kohë që qëndroni në krye të kohës dhe energjisë tuaj, ju mund të merrni përsipër çdo gjë për të cilën aplikoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shërimi emocional është i mundur! Ju mund të keni ndërmarrë tashmë hapa për të qetësuar veten, si përfshirja në klasa stërvitjeje ose biseda për problemet tuaja me dikë, gjë që mund të ketë bërë një ndryshim të bukur në hapësirën tuaj. Pasi të filloni udhëtimin tuaj të shërimit, mund të ndiheni më të qetë dhe mund të dëshironi ta ndani këtë ndjenjë me njerëzit përreth jush. Fatkeqësisht, sot mund të ndiheni të ndryshëm ose të lënë jashtë në një moment. Mos u shqetësoni – është humbja e tyre që nuk ju pranojnë.

Burimi: Tarot