Horoskopi ditor – 25 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një koment kritik për trupin ose identitetin tuaj mund t’ju plagosë vërtet pa paralajmërim. Merrni parasysh mundësinë që besimet tuaja në lidhje me situatën po e bëjnë atë më keq sesa duhet. Ndërsa depërtimi i Mërkurit në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike prek Chiron-in e prekshëm në shenjën tuaj krenare, ju mund të shikoni se si i gjithë udhëtimi juaj i jetës, sfidat dhe të gjitha, ju kanë bërë një person për të cilin jeni krenarë. Pranimi i vetes duhet t’ju ndihmojë të shihni llafet e çdo urrejtës për atë që është – marrëzi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Marrja e një vendimi të madh financiar mund të kërkojë një mendim të kujdesshëm për momentin. Ju ndoshta ndjeni një ndjenjë urgjence për të zgjidhur situatën shpejt, duke nxitur zhgënjimin me këdo tjetër që duket se po i vonon gjërat në mënyrë të panevojshme. Ndonjëherë thjesht duhet të prisni – dhe mund ta përdorni atë kohë në mënyrë konstruktive. Përpiquni të fitoni njohuri të dobishme duke hedhur një vështrim më të afërt në çdo frikë që po motivon nxitimin tuaj. Një qasje më e qetë është një mënyrë më e mençur për të marrë një rezultat më të mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni pak të pavëmendshëm se si po dilni tani. Edhe nëse nuk keni ndërmend të ofendoni askënd, ka të ngjarë të zbarkoni në vendin e lënduar të dikujt tjetër ndërsa mund të kaloni ditën tuaj. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ju jeni në gabim, pasi historia ka gjithmonë dy anë. Diskutimi i një takimi të vështirë me një mik dashamirës mund t’ju ndihmojë të reflektoni mbi kompleksitetin e tij. Jini të hapur ndaj mundësisë që keni bërë një gabim – por as mos u lidhni me të.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Inati mund t’ju pengojë t’i jepni përgjegjësitë tuaja përpjekjet tuaja më të mira. Ju mund të ndiheni sikur një sasi e tepërt e punës është hedhur papritmas mbi ju – dhe se të tjerët nuk po e tërheqin peshën e tyre. Perspektiva për t’i paraqitur ankesat tuaja tek një figurë autoriteti mund të jetë e frikshme, pasi nuk do të dëshironit që një reagim negativ prej tyre t’i shtonte problemet tuaja. Mos harroni se ata ndoshta kanë fuqinë për t’i rregulluar gjërat, kështu që ka të ngjarë të ia vlejë telashet që t’i afroheni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira juaj për stimulim mund t’ju sjellë në telashe në çdo moment. Ka të ngjarë të gjeni mundësi emocionuese për t’u lidhur me miqtë dhe të njohurit. Eksitimi i ndjenjës së kuptuar në një nivel personal mund të jetë edhe dehës. Ju mund të tundoheni të ndani informacione gjithnjë e më të ndjeshme për të intensifikuar përvojën. Kujdes! Mos rrezikoni t’i çoni gjërat shumë larg dhe t’i bëni njerëzit të mos ndihen rehat. Lërini dëgjuesit tuaj të pyesin aq sa të presin një bisedë tjetër me ju më vonë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekjet tuaja për të arritur lumturinë shtëpiake mund të bllokohen aktualisht nga kundërshtimet e paqarta të dikujt me të cilin ndani hapësirën. Ata mund të mos e dinë saktësisht se çfarë duan – vetëm se nuk duan çfarëdo që ju po përpiqeni të bëni! Pavarësisht se sa shumë përpiqeni t’i adresoni ankesat e tyre në një nivel praktik, problemi mund të jetë krejtësisht për diçka tjetër. Marrja e një pushimi dhe dëgjimi i vërtetë i tyre mund t’ju ndihmojë të negocioni kufijtë që plotësojnë nevojat e të gjithë të përfshirëve.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni të pasionuar në lidhje me bindjet tuaja politike ose shpirtërore në këtë kohë, deri në atë pikë sa nuk ju intereson se kush mund të lëndohet ndërsa mbroni pikëpamjet tuaja. Ky nivel ndershmërie brutale mund të jetë pikërisht ajo që ka nevojë për një marrëdhënie tuajën e ngushtë. Ndërsa artikulimi i Mërkurit në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit mbështet Chiron-in e thellë në sektorin tuaj të marrëdhënieve, ju mund t’i tregoni bindshëm dikujt tjetër se si ju kanë zhgënjyer. Mundohuni të keni një ide se çfarë dëshironi që ata të bëjnë për këtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një rrezik financiar impulsiv mund t’ju joshë tani. Kjo dëshirë mund të jetë një sinjal i rëndësishëm për ju, duke shfaqur çdo shqetësim që keni për mungesën e kompensimit për punën tuaj të rregullt. Ndërsa Mërkuri i orientuar drejt detajeve në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve përafrohet me zgjuarsi me Chiron-in e ndjeshëm në shtëpinë tuaj të 6-të të kujdesshme, mund t’ju duhet të përcaktoni saktësisht se sa shumë ju nevojiten për të përballuar shpenzimet tuaja. Pasi të largoni pasiguritë tuaja nga fotografia, mund të gjeni një mënyrë për të paguar faturat tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Padurimi i dikujt tjetër mund të jetë jashtëzakonisht zhgënjyes për momentin. Me Merkurin e zhytur në mendime në shenjën tuaj që mbështet Chironin e butë në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, mund të ndiheni më se gati për të shpallur lajme të rëndësishme personale. Një dëgjues që duket i painteresuar, ose thjesht me nxitim për të shkuar në aktivitetin e radhës, mund t’ju zhgënjejë vërtet! Edhe pse situata të tilla mund të ndodhin për shkak të faktorëve jashtë kontrollit tuaj, bëni çmos për të përmirësuar shanset tuaja – pyesni nëse personi tjetër ka kohë për të folur përpara se të ndani.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përparimi praktik mund të jetë një prioritet aktual për ju. Të jesh i etur për të arritur shumë është e kuptueshme – edhe nëse një pjesë e jotja dëshiron të pushojë. Nuk duhet të jetë gjithçka ose asgjë! Pavarësisht se sa shumë peshojnë mbi ju mësimet që ju janë dhënë për përgjegjësinë, të qenit produktiv çdo sekondë nuk është e vetmja mënyrë për të kryer një punë të mirë. Marrja e kohës që ju nevojitet për të rimbushur mund t’ju ndihmojë të jepni rezultate më të mira dhe më të menduara. Punoni më zgjuar, jo më shumë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bërja e planeve me një grup aktual ku i përkisni mund të jetë zhgënjyese. Ndoshta ju keni një ide të qartë se çfarë ju duket argëtuese, ndërsa të tjerët duan të bëjnë diçka tjetër. Financat e përbashkëta mund ta bëjnë të vështirë për njerëzit që të shkojnë në rrugët e tyre të ndara, pavarësisht se sa shumë dëshirojnë. Një bisedë e guximshme mund të arrijë deri në fund të asaj që po ndodh në të vërtetë. Nëse ndjeni se prania juaj vlerësohet vërtet, mund të jeni më të gatshëm të përkuleni në disa nga detajet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Arritja e përparimit drejt një qëllimi tuajin kryesor duhet t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë me veten tani. Ju mund të jeni të stresuar nga kërkesat konkurruese nga shumë njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj dhe të mos jeni në gjendje t’i kënaqni të gjithë ndoshta rëndon mbi ju. Megjithatë, kur gjeni një detyrë që ka vërtet rëndësi për ju personalisht, mund ta dalloni atë nga pranvera që ju vë në hap. Kushtojini vëmendje asaj se si ndihet kjo ndjenjë e rezonancës dhe lëreni të udhëheqë prioritetet tuaja për të ecur përpara.

Burimi: Tarot