Horoskopi ditor – 25 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ana e guximshme e juaja është gati të hidhet në pishinë. Intensiteti ju tërheq vëmendjen dhe ju mund të dëshironi të gjeni disa aktivitete që do t’ju rrisin adrenalinën ose do t’ju shkaktojnë rënqethje. Gatishmëria për të dalë jashtë jetës suaj të zakonshme ka të ngjarë të shkojë krah për krah me ndjekjen e këtyre hobive energjike. Nëse kjo nuk është filxhani juaj i çajit, mund të dëshironi të blini disa indulgjenca ekstravagante të një lloji apo tjetër. Jini të kujdesshëm – mund t’ju shitet një ëndërr ndërsa jeni duke ndjekur nxitimin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush mund t’ju rrëmbejë për të shkuar në një udhëtim të egër sot! Një partner ose një mik mund të përpiqet me ambiciozitet t’ju bëjë të udhëtoni në një aventurë në grup dhe ju mund të hezitoni, pasi zona juaj e rehatisë është me të vërtetë e rehatshme. Thënë kështu, ju jeni në gjendje të lini mënjanë aktivitetet tuaja të zakonshme dhe të kënaqeni me pak emocione. Ndërsa jeni duke ardhur rrotull, mund të takoni disa miq të rremë. Mos ngurroni të liroheni dhe të argëtoheni, por mos besoni gjithçka që dëgjoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Djegia e qiririt në të dy skajet nuk është e qëndrueshme tani, Binjakët. Përpjekjet për të zgjeruar horizontet tuaja fizike ose mendore mund të përplasen me përgjegjësitë tuaja – gjetja e një ekuilibri më të mirë mund të jetë e nevojshme për të arritur një rezultat pozitiv. Ndoshta ju keni rrëshqitur nga kontakti me brendësinë tuaj kohët e fundit dhe Hëna bashkohet me Saturnin përgjegjës për t’ju treguar se nuk mund të vazhdoni të përhapeni veten kaq të hollë. Pushoni dhe lëreni trupin tuaj të shërohet, në mënyrë që të mos ju detyrojë të shtriheni në shtrat më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Interesat krijuese mund t’ju çojnë drejt tehut! Një fokus i fuqishëm në një hobi ose lojë mund t’ju çojë në një vrimë lepuri kërkimi, konsumimi ose krijimi që ju bën të mbyllni të gjithë të tjerët nëse nuk jeni të kujdesshëm. Jini të kujdesshëm ndaj marrjes së vizionit të tunelit, pasi kjo mund të përfundojë me njerëzit në jetën tuaj që ndihen të neglizhuar ose të frustruar nga mosreagimi juaj. Ndonëse është në rregull të marrësh kohë për interesat e tua, merr parasysh t’u bësh me dije njerëzve paraprakisht nëse do të jesh i paarritshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të keni ndërveprime të fuqishme me familjen. Njerëzit me të cilët jetoni ose të afërmit tuaj mund t’ju ofrojnë surpriza në formën e dhuratave ose informacioneve të veçanta që nuk i prisnit. Në fillim, fillimisht mund të duket e natyrshme ta pranosh këtë prej tyre, por mund të vijë me vargje të lidhura – ose mund të ketë motive themelore për të cilat nuk jeni në dijeni. Sigurohuni që të mos nënshkruani pa dashje diçka me të cilën nuk jeni të kënaqur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sistemi juaj i mbështetjes mund të ndihet mjaft i pasionuar për t’u bashkuar me ta në diçka me të cilën ata janë shumë të përfshirë. Për shkak të rasteve kur ata ju kanë mbështetur në të kaluarën, mund të ndiheni sikur duhet të ndiqni me ta. Është e natyrshme të dëshironi të përshtateni dhe presioni i bashkëmoshatarëve mund t’ju ndikojë edhe më fort se zakonisht. Kontrolloni me veten për t’u siguruar që po e bëni këtë sepse dëshironi, jo vetëm sepse dikush tjetër e dëshiron për ju.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përmirësimi financiar është një mundësi reale për momentin. Dikush mund t’ju ofrojë një punë ose një mundësi për të fituar më shumë para, një përpjekje që ka të ngjarë të përmirësojë sigurinë tuaj materiale dhe paqen shpirtërore. Megjithatë, mund të tundoheni t’u thoni atyre se jeni më me përvojë ose më të organizuar se sa jeni në të vërtetë, gjë që ka potencialin t’ju lëndojë në planin afatgjatë. Mos u largoni shumë nga e vërteta! Ju keni shumë për të ofruar ashtu siç jeni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndryshimi i pamjes suaj mund të tingëllojë emocionuese. Ju mund të dëshironi të kanalizoni energjinë e eklipsit të Hënës së Re duke ndryshuar stilin e flokëve ose modës në mënyra drastike. Kjo dëshirë e egër për të ndryshuar pamjen tuaj mund të ndizet edhe nga njerëzit në jetën tuaj që ju frymëzojnë ju ose personazhe të famshëm artistikë me atmosferë argëtuese, por ju mund të mos e kuptoni se si do t’ju duket në të vërtetë produkti i përfunduar. Rezultatet mund të ndryshojnë lehtësisht, kështu që ju mund të dëshironi të bëni një ndryshim më pak të përhershëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ana juaj shpirtërore është rritur aktualisht. Ëndrrat e gjalla dhe aftësia e shtuar për të përdorur praktika si joga dhe meditimi mund të bëhen të njohura, duke ju tërhequr në një mënyrë jetese dhe mendësi më të përqendruar te shpirti. Ndërsa përfshirja më e madhe me veten tuaj të brendshme dhe realizimi i filozofive tuaja të brendshme duhet të ketë një efekt pozitiv mbi ju, përpjekja për të gjetur mentorë ose mësues të rinj shpirtërorë në këtë kohë mund t’ju çojë te njerëz që janë më mashtrues sesa po shërojnë. Jini të kujdesshëm mos bini nën magjinë e një sharlatani.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Disa mund të përpiqen aktualisht të marrin më shumë se sa pjesa e tyre e drejtë nga ju. Të qenit bujar mund t’ju bëjë mjaft të popullarizuar me bashkëmoshatarët – prania juaj ka të ngjarë të jetë më e kërkuar se zakonisht. Megjithatë, pavarësisht nga qëllimet tuaja më të mira, dikush mund të përpiqet të përfitojë nga natyra juaj dhuruese dhe ta përdorë atë për të ndihmuar veten e tyre dhe jo ju ose njerëzit e tjerë. Ju nuk mund të derdhni nga një filxhan bosh! Ka vetëm kaq shumë nga vetja që mund të japësh, ndaj mos e ndash atë që nuk mund të kursesh.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ambiciet e karrierës mund të jenë në krye. Puna juaj aktuale mund t’ju shtyjë të kapërceni pikën tuaj të thyer, ose ndoshta dëshironi të filloni të gjurmoni mundësi që janë të vështira për t’u arritur, por emocionuese për t’u provuar për këtë. Mbani sytë hapur për një mundësi që ju premton udhëtime ose arsimim – kështu duhet të mbani mend se të tjerët mund të ndërtojnë ide në premtime që nuk mund t’i mbajnë. Nëse një perspektivë tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Zgjerimi i horizontit tuaj mund të ndihet si një nevojë dhe jo si një dëshirë. Ka të ngjarë të ndiheni të bllokuar, përveç nëse jeni duke udhëtuar ose duke zgjeruar mendjen tuaj dhe mund të ndiheni sikur duhet të dilni nga myku në mënyrë që të shkoni pas asaj që dëshironi vërtet. Njerëz të tjerë ose financat tuaja mund t’ju pengojnë gjithashtu, gjë që ndoshta do t’ju shtojë dëshirën për t’u çliruar. Mos u ndjeni sikur duhet të jetoni jetën tuaj për të bërë dikë tjetër të lumtur!

Burimi: Tarot