Horoskopi ditor – 26 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të kafshoni më shumë se sa jeni në gjendje të përtypni sot. Mund të ketë shumë gjëra në jetën tuaj, ndoshta për shkak të angazhimeve tuaja ndaj disa njerëzve në të kaluarën. Kjo mund të jetë dërrmuese – pavarësisht nga çdo dëshirë që mund t’ju duhet të jeni një superhero dhe t’i ndihmoni të gjithë, në fund të fundit ju jeni vetëm një person dhe mund të jeni vetëm në një vend në një kohë. Mundohuni të mos e vendosni veten për dështim duke u thënë të gjithëve po.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Temperatura juaj aktualisht mund të jetë më e shkurtër se normale. Zakonisht mund të keni kontroll të mirë mbi emocionet tuaja, por të gjithë kanë kufijtë e tyre – edhe ju! Frustrimet tuaja mund të vijnë nga vende të ndryshme, si për shembull një person që ju shqetëson vazhdimisht ose disa probleme të vogla që grumbullohen gjatë ditës. Zemërimi mund t’ju nxisë të flisni në një mënyrë që mund t’ju krijojë telashe më vonë. Konfrontimet kanë potencialin të bëhen më të mëdha se ç’duhet, ndaj kini kujdes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Opinionet nga jashtë tani mund të ngjallnin ndjenja të vjetra pa paralajmërim. Ju mund të keni kaluar shumë shpejt ndonjë zemërim ose të keni provuar të falni një mëri që nuk e kishit kapërcyer fare, duke çuar në ato emocione të së kaluarës që të ngrinin sërish kokën. Mund të mos kishte qenë një ngjarje e jashtëzakonshme që i nxori në sipërfaqe, por edhe kështu, përpjekja për t’i zbërthyer plotësisht ato mund t’ju bëjë ta mbani mend si më keq se sa ishte në të vërtetë. Respektoni ndjenjat tuaja, por më pas lërini të rrjedhin.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një opinion negativ për ju mund të ndikojë në ditën tuaj. Dikush që mendonit se ishte në anën tuaj mund të tregojë shenja zilie ose përbuzjeje për ju dhe ky ndryshim qëndrimi nga ana e tyre mund të jetë i vështirë për ju që ta pranoni. Pavarësisht se sa shumë keni dashur të merrni miratimin e tyre, nëse ata refuzojnë t’jua japin atë, ka të ngjarë që tashmë keni bërë gjithçka që mundeni. Mbani kokën lart dhe mos lejoni që energjia e tyre negative të pushtojë ditën tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një personazh autoriteti mund të jetë i mërzitur me ju sot. Ju mund të jeni duke folur jashtë radhës pa e kuptuar as këtë, ose këtij personi thjesht mund të mos i pëlqejë çdo gjë që keni për të thënë – pavarësisht arsyetimit, mund të përfundoni duke u ndëshkuar për fjalët tuaja. Shmangia e mosmiratimit duhet të jetë më e lehtë nëse mbani gjuhën kur bëhet fjalë për ata që kanë pushtet në jetën tuaj tani. Në fund të fundit, ajo që nuk ju dëgjojnë të thoni nuk mund të kthehet t’ju kafshojë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Frika juaj mund të përplaset me besimin tuaj sot. Ju mund të keni pasur shpresa të mëdha për një situatë të re, por tani jeni të shqetësuar se gjërat po përkeqësohen. Ka të ngjarë që kjo të jetë më së shumti në kokën tuaj, dhe ju po i mendoni shumë gjërat kur do të ishte më e lehtë t’i lini ato të shpalosen natyrshëm. Përpjekja për të kontrolluar të gjithë jetën është e pamundur, dhe këto rrethana thjesht mund të jenë jashtë duarve tuaja. Mos u shqetësoni – miqtë tuaj duhet të jenë aty për t’ju ngritur nëse duhet të rigrupoheni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një sekret i zbuluar së fundmi mund të jetë duke krijuar trazira në rrethin tuaj. Thashethemet po përcillen në rrethin tuaj shoqëror ndërsa dita përparon. Ju mund të keni ditur për këtë prej disa kohësh, por tani po bëhet më e njohur – ndoshta deri në pikën ku nuk është më sekret. Mund të ketë konfrontime, por ju nuk do të jeni domosdoshmërisht pjesë e tyre. Ndoshta ju do të jeni thjesht një anëtar i audiencës së dramës. Përpiquni të mos kapeni në mes!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Konfliktet e vogla nga më parë mund të përshkallëzohen në këtë moment. Ju mund të keni qenë të përfshirë në një ndërveprim të vështirë me dikë tjetër kohët e fundit, dhe ndoshta do të kthehet për një raund të dytë. Ky mund të jetë një takim i planifikuar pasues me këtë person ose një takim i rastësishëm në dyqanin ushqimor. Pavarësisht nga rrethanat e sakta, mënyra se si reagoni tani mund të jetë edhe më e rëndësishme se herën e kaluar. Përpjekja për t’u larguar nga negativiteti është ndoshta alternativa juaj më e mirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një aventurë mund të mos jetë ajo që prisni për momentin. Ndoshta po prisnit me padurim plane emocionuese pushimesh ose një klasë interesante, por sido që të jetë, ndryshimet e minutës së fundit me siguri do të përfundojnë duke shkelur pritshmëritë tuaja. Ndërsa nuk duhet të tërhiqeni nga asgjë që është planifikuar tashmë për ju, mos u habitni nga gjëra të tilla si vonesat, fluturimet e anuluara apo edhe një transformim i plotë në një ngjarje tjetër. Pasi të hiqni dorë nga pritshmëritë, mund të merrni disa lajme emocionuese në lidhje me financat tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çështjet e parave mund t’ju hedhin një kthesë sot. Ju mund të keni menduar se keni pasur gjithçka nën kontroll kur ishte fjala për situatën tuaj financiare, por një faturë e papritur ose e harruar mund të hedhë një pikëllim në planet tuaja. Kontrolloni dhe kontrolloni dy herë nëse jeni paguar të gjithë dhe se llogaria juaj bankare po duket ashtu siç prisni. Çështjet tuaja financiare mund të jenë për shkak të gabimit të dikujt tjetër, kështu që ata mund të jenë në gjendje ta rregullojnë atë gjithashtu.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dikush mund të thotë diçka që ju shqetëson në çdo moment. Ju mund të dëgjoni ndonjë lajm të keq ose mendim negativ të dikujt dhe të përpiqeni të frenoni acarimin tuaj me çdo gjë që thuhet. Ndërsa mund të duket si koha e duhur për të nxjerrë të gjitha argumentet tuaja në lidhje me temën që është sjellë në tryezë, mund të përfundoni duke i dëmtuar marrëdhëniet tuaja duke u bërë shumë ekstrem në kundërshtimin tuaj. Nuk është koha më e mirë për një debat të ashpër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një mori përgjegjësish mund t’ju pushtojnë tani. Mund të ketë shumë për të bërë dhe shumë pak kohë ose ndihmë për ta bërë atë, dhe me siguri do t’ju kërkohet të trajtoni gjithçka! Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një pastrim të thellë të shtëpisë tuaj ose një ngjarje të përbashkët, mund të ndiheni si një manipulues profesionist ndërsa përpiqeni të mbani gjurmët e gjithçkaje që ju është kërkuar të menaxhoni. Bëni çfarë të mundeni – është në rregull nëse disa gjëra bien nga radari juaj.

Burimi: Tarot