Horoskopi ditor – 28 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të shikoni nga familja juaj për lumturi. Nga ana tjetër, megjithatë, ka mundësi që një çështje platonike të lulëzojë. Ata që janë kapur tashmë në një lidhje romantike, do të përjetojnë disa momente emocionuese.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka të ngjarë të tregoni një brez të fortë egoizmi sot. Ai ju nxit të mos jeni shumë posesiv ndaj njerëzve ose të jeni fitimprurës ndaj gjërave dhe objekteve. Jini shumë të veçantë për këtë, pasi tendencat tuaja të përqëndruara në vetvete mund t’ju shkaktojnë shumë pikëllim. Gjykimet, planet dhe vendimet tuaja mund të mos jenë shumë të besueshme. Argumentet tuaja gjithashtu mund të bien dakord.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ndjeshmëria juaj e rritur do t’ju bëjë një rrënim emocional sot. Do të keni dëshirë për vetminë dhe do të shmangni shoqërinë e të tjerëve. Praktikat medituese, ritualet fetare ose joga mund të ndihmojnë në ngritjen e humorit tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot është dita për të hequr dorë nga disa zakone të këqija që keni pasur deri dje. Një ndryshim në pamjen e jashtme kryeson disi listën tuaj të gjërave që dëshironi të ndryshoni në veten tuaj. Do të keni sukses të magjepsni të gjithë me pamjen tuaj të re.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ngrihuni dhe shkëlqeni, pasi sot do të jetë një ditë me diell. Do ta filloni ditën me një notë shumë pozitive të mbushur me optimizëm të palëkundur. Do të shprehni qartë pikëpamjet tuaja. Në fakt, opinionet e sinqerta që do të jepni në takimet zyrtare mund t’ju shtyjnë në qendër të vëmendjes. Mos harroni, bëni kompromis pa dëmtuar dinjitetin tuaj. Shpirti juaj binjak do t’ju mbajtur ‘të zënë’ në mbrëmje.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Të gjithë ju baronët e biznesit duhet të prisni një ditë fitimprurëse dhe përparimtare sot. Institutet financiare do të sanksionojnë kreditë tuaja. Por gjithashtu sigurohuni që t’i paguani interesin e duhur dashurisë në jetën tuaj, sepse pa dashurinë dhe mbështetjen e tyre, nuk ka asgjë shumë interesante në jetë, apo jo?

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot është një ditë e mirë për të filluar me sipërmarrje të reja. Ju do të jeni të interesuar për artet e bukura si vizatimi, muzika klasike, vallëzimi etj pasi brezi artistik në natyrën tuaj del në pah, dhe ndjekja e tyre do t’ju bëjë të lumtur.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një sërë ngjarjesh do t’ju mbajnë të zënë, fizikisht dhe mendërisht. Do të kënaqeni duke takuar njerëz me mendje të njëjtë dhe diskutime intelektuale me ta. Ju jeni të ngarkuar dhe mezi prisni të bëni një darkë argëtuese me të dashurit tuaj. Sidoqoftë, sigurohuni që entuziazmi i tepërt dhe tendosja të mos përkeqësojnë shëndetin tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të gjitha gjërat e ndritshme dhe të bukura ju rezervojnë sot. Fokusi juaj përmirësohet ndërsa vizioni juaj bëhet i qartë dhe idetë novatore. Ju madje mund të zgjidhni problemet që po kaloni, ditët e fundit. Ka të ngjarë të krijoni kontakte që do të rezultonin të dobishme në të ardhmen. Në mbrëmje, prisni bashkimin familjar dhe argëtimin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Keni pritshmëri të larta nga të gjithë. Jo vetëm kaq, ju gjithashtu prisni mrekulli nga vetja juaj. Natyrisht, me pritshmëri kaq të larta ju rrisni shanset për t’u zhgënjyer gjithashtu. Ju duhet të planifikoni se si dëshironi të shkoni në lidhje me idetë dhe projektet shumë më parë. Financiarisht, keni një ditë të fortë sot, megjithatë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për jetën tuaj personale.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Mendimi pozitiv dhe shkathtësia intelektuale do t’ju nxisin sot. Një sesion i thjeshtë, do të bëjë që pasditja juaj të jetë e bukur. Organizoni një mbrëmje me të dashurit tuaj, ku shijoni ngrohtësinë e dashurisë së tyre.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të gjendeni të përfshirë në situata të vështira në vendin e punës. Sidoqoftë, mos e lini t’ju bëjë pesimist. Edhe nëse gjërat nuk funksionojnë ashtu si dhe kur është menduar të jenë, do të zbuloni se me kalimin e ditës, gjërat fillojnë të bien në vend të vullnetit të tyre. Në mbrëmje, duhet ta shihni veten në një gjendje shpirtërore shumë më të relaksuar, pas një dite të vështirë pune.

Burimi: Ganesha Speaks