Horoskopi ditor – 3 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një orë alarmi kozmike do të fiket për t’ju larguar nga gjumi! Neptuni mistik po kthehet drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj të 12-të nënndërgjegjeshëm, duke ju ndihmuar të udhëheqni me intuitën tuaj edhe një herë. Ajo që dikur ishte një moçal me mjegull mund të shndërrohej në një shteg magjik, duke ju lejuar të gjeni rrugën drejt një vendi me shëndet më të mirë shpirtëror dhe emocional. Kjo është një kohë e lëshimit, kështu që lejojini vetes të ndiqni baticat ndërsa ato heqin modelet e vjetra dhe hapin rrugën për të rejat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund të sjellin disa momente mjaft magjike në rrugën tuaj. Pas një faze retrograde pesë-mujore në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, Neptuni po ecën përsëri përpara, duke shtuar një prekje të përtërirë mirësie dhe hiri në lidhjet tuaja. Në vend që të zgjidhni gjithçka dhe të gjithë, lërini njerëzve hapësirën për t’ju treguar se çfarë kanë për të ofruar sipas kushteve të tyre. Kur i lejoni të tjerët të jenë vetvetja, mund të kuptoni se ata vërtet duan t’ju tregojnë anën më të mirë të personalitetit të tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju nuk keni nevojë të jeni aq efikas sa një robot për të arritur ëndrrat tuaja. Neptuni sapo është zgjuar nga një gjumë pesë-mujor në sektorin tuaj të karrierës, duke u kthyer drejtpërdrejt për t’ju ndihmuar të përmbushni qëllimet tuaja – megjithëse me një prekje mjaft mistike. Është në rregull të besosh se gjëra të mira mund të ndodhin me ty dhe se me të vërtetë e meriton të kesh një vend në tryezë. Largoni çdo mendim për sindromën e mashtruesit, sepse ju duhet të kaloni vijën e finishit me krenari!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka diçka të bukur që shkëlqen në horizont. Neptuni mbush me energji sektorin tuaj të zgjerimit, pasi ai kthehet drejtpërdrejt pasi ka kaluar pesë muajt e fundit në lëvizje retrograde, duke ju lejuar edhe një herë të merrni mundësitë magjike të botës. Në vend që të ndiheni pesimist ose të pakënaqur me atë që jeta ju ka sjellë kohët e fundit, filloni të kërkoni për veshjet e argjendta! Ju mund të zbuloni shpejt copa ari të destinuara vetëm për ju. Nëse ndiqni frymëzimin e shpirtit tuaj, ato duhet të jenë edhe më të lehta për t’u gjetur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shërimi nuk është vetëm i mundur, por edhe i mundshëm! Neptuni po kthehet drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, duke sjellë një ndjenjë harmonie dhe bashkëpunimi në lidhjet tuaja më të afërta, veçanërisht kur bëhet fjalë për ato që kanë shkaktuar fërkime në jetën tuaj. Shikoni mbrapa çdo debat ose ndjenjë të vështirë në lidhje me paratë ose intimitetin dhe shfrytëzojeni këtë moment për të zgjatur një degë ulliri në mënyrë që të filloni të pastroni ajrin. Nuk ka nevojë të mbani një mur të fortë përpara ose emocional.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dy koka janë shpesh më të mira se një – veçanërisht tani. Do t’ju kujtohet se sa shumë mund të arrini me një dorë ndihmëse ndërsa Neptuni kthehet drejtpërdrejt në fushën e partneritetit tuaj, duke forcuar marrëdhëniet tuaja. Nëse lidhjet e kaluara ju kanë lënë të varur ose keni munguar, mund të filloni të ecni përpara me një kuptim më të qartë të asaj që ju nevojitet nga një partner, qoftë romantik, profesional apo platonik, por mos harroni të ruani një ndjenjë hapjeje ndërsa e bëni këtë. Shmangni njerëzit negativ.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Trupi juaj ka të ngjarë të ketë nevojë për mirëmbajtje për momentin. Çdo çështje shëndetësore do të jetë përpara dhe në qendër, ndërsa Neptuni kthehet direkt në shtëpinë tuaj të 6-të, duke ju kujtuar se shtytja më e fortë nuk do të marrë gjithmonë rezultatet që dëshironi. Merrni disa orë për të ushqyer veten, dhe madje kënaquni me një përkëdhelje të vogël, që ju sjell përfitime në mënyrë holistike, brenda dhe jashtë. Ju gjithashtu mund të filloni të mendoni për çdo sjellje ose kënaqësi që ju bën të ndiheni të pakënaqur ose jo të shëndetshëm, dhe ndoshta të filloni t’i hiqni ato nga jeta juaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ekziston një mundësi përrallore që kënaq gjithë botën. Neptuni magjik po i jep fund një faze retrograde pesë-mujore dhe po kthehet drejtpërsëdrejti në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, duke ju dhënë një dhunti krijuese dhe një ndjenjë shprese që mund të ketë munguar kohët e fundit. Lëreni imagjinatën tuaj të marrë timonin dhe shikoni se ku ju çon, sepse planetët duan që ju të mos i mohoni vetes kënaqësitë e thjeshta. Një qëndrim “të gjithë punë dhe pa lojë” është i dobishëm, por nuk është mënyra që ju të jetoni gjithë jetën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtëpia juaj po ju mbështjell me energji komode, si një batanije e madhe dhe e butë. Shtëpia juaj e 4-të e Familjes theksohet teksa Neptuni kthehet drejtpërdrejt pasi ka kaluar pesë muaj në gjumë në këtë sektor dhe Neptuni po sjell një shërim të butë pas tij. Nëse keni përjetuar probleme me një anëtar të familjes ose shokun e dhomës, ose nuk jeni të sigurt për situatën tuaj aktuale të jetesës, mund të filloni të kuptoni më mirë problemin në fjalë. Më e rëndësishmja, kozmosi dëshiron t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhje reale.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është koha për të shkuar me rrjedhën miqësore, Bricjap. Neptuni po kthehet i drejtpërdrejtë, duke sjellë një ndjenjë paqeje dhe fantazie në botën tuaj – veçanërisht në sektorin e komunitetit tuaj lokal. Nëse jeni ndier jashtë kontaktit me miqtë e ngushtë ose me mjedisin tuaj, atëherë është koha për t’u rikthyer në bazat dhe për t’u zgjuar nga përfitimet e thjeshtimit të miqve dhe bashkëmoshatarëve tuaj! Ka një thesar social përreth jush, por mund t’ju duhet të largoheni nga shtëpia për ta zbuluar atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Edhe çështjet më të zakonshme mund të përfitojnë nga një shkëndijë kreativiteti. Neptuni po kthehet drejtpërsëdrejti në sektorin tuaj të parave pasi keni shtypur butonin e “snooze” për pesë muaj dhe në këtë proces, ju mund të filloni të shtoni pak zgjuarsi në ndjenjën tuaj të sigurisë materiale. Idetë që dikur dukeshin shumë larg nga kutia mund të fillojnë të kristalizohen në diçka shumë më produktive dhe fitimprurëse, ndaj mos kini frikë të provoni një qasje të frymëzuar rishtazi për mënyrën se si fitoni jetesën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Energjia mistike ju rrethon dhe kjo fuqi mund të ketë pushuar për një kohë të gjatë. Neptuni, planeti i fantazisë, po kthehet drejtpërdrejt në shenjën tuaj pasi ka kaluar pesë muajt e fundit duke lëvizur në mënyrë retrograde dhe nuk po e mban më mundësinë dhe magjinë e qenësishme të disponueshme për ju. Në vend që ta shikoni botën si të qartë dhe brutale, përpiquni të ndiqni intuitën tuaj. Lëreni zemrën tuaj të marrë bukurinë përreth. Është atje – ju vetëm duhet të besoni në të.

Burimi: Tarot