Horoskopi ditor – 3 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jetë në rregull një rregullim i financave tuaja. Pagesa juaj mund të jetë luhatur që kur keni balancuar për herë të fundit librezën tuaj të çeqeve, ose mund t’ju duhet të shtoni një shpenzim të ri që e kthen peshoren në një mënyrë që krijon probleme. Shpenzimi i tepërt mund të jetë një grackë e rrezikshme, veçanërisht kur përfshihet pazari emocional, prandaj jini të zellshëm për mënyrën se si po i shpenzoni paratë tuaja. Të shpërqendrosh veten dhe të shmangësh çdo blerje impulse mund të jetë gjithçka që duhet të bësh për të marrë një vendim të mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kaq shumë mendime, kaq pak kohë! Çdo skenar i mundshëm mund të qarkullojë në mendjen tuaj ndërsa ëndërroni për të ardhmen, por kjo ditë mund t’ju ikë nëse nuk jeni në dijeni të asaj që po ndodh rreth jush. Të qenit i pranishëm mund të jetë e vështirë me kaq shumë mendime që kërcejnë në mendjen tuaj, por përpiquni të ktheheni në realitet në mënyrë që të mund të shfrytëzoni mundësitë që keni përpara. Pak fokus do të shkojë shumë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenjat tuaja mund të shkojnë në një udhëtim para se të përfundojë dita. Ndryshimet e humorit mund të jenë të vështira për t’u njohur ndërsa jeni brenda tyre në kohë reale dhe nuk është gjë e keqe të ndjeni ndjenjat tuaja! Jepuni emocioneve tuaja hapësirë për t’u njohur dhe ndjerë – por ju mund të dëshironi të bëni një hap prapa dhe të pyesni veten nëse po merrni një vendim të informuar ose emocional përpara se të jepni përgjigjen tuaj përfundimtare. Ju jeni në kontroll të emocioneve tuaja, jo anasjelltas.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të zgjoheni njësoj si dje, ndërsa njerëzit përreth jush duken më të prirur për të vepruar në mënyrë të paparashikueshme. Sjellja që keni pritur nga njerëzit në jetën tuaj mund të hidhet nga dritarja! Dikush në jetën tuaj mund t’ju hedhë një goditje emocionale që nuk e kishit menduar kurrë se do të vinte prej tij. Bëni më të mirën për të kapur këtë top kur të vijë, por nëse ju zhvlerëson, thjesht rikuperohu sa më mirë të mundeni dhe vazhdoni të ecëni përpara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Drama publike mund të ngrejë kokën nën energjinë aktuale. Ju mund të mos jeni pjesë e dramës që luhet, por ka të ngjarë të dëshmoni një ngjarje të pazakontë nëse jeni jashtë dhe përreth. Pavarësisht nëse është një shkrirje emocionale publike ose një rresht i gjatë në restorant që shkakton temperamente të ndezura, qëndrimi i qëndrueshëm nën presion do të jetë miku juaj. Bëni atë që mundeni për ta bërë situatën më të qetë dhe më pas lëreni të shkojë. Të paktën do të keni një histori të mrekullueshme për të treguar më vonë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Defekti i lirisë mund t’ju kafshojë papritur diku sot. Ju mund ta gjeni veten duke kërkuar një pushim nga monotonia, dhe megjithëse mund të mos jeni në gjendje të lini gjithçka dhe të largoheni nga qyteti, orari juaj ndoshta mund të përballojë një pushim të vogël nga aktivitetet tuaja të zakonshme. Mendoni për diçka që keni dashur të bëni – atëherë bëjeni! Është koha të ndaloni së shtyrë ato momente gjallëruese drejt të cilave e ndjeni veten duke u tërhequr. Jeta është e shkurtër dhe është mirë të nderoni momente spontane si këto.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mëri e vjetër mund të shuhet nga mendja shumë shpejt. Një lëndim i së shkuarës, të cilin jeni përpjekur ta shëroni për disa kohë, më në fund mund të fillojë të largohet nga mendja juaj, dhe jo një moment shumë shpejt! Kjo barrë emocionale mund t’ju ketë lodhur për një kohë. Lëreni një pjesë të tensionit të saj të shpërndahet më në fund. Mund të jetë edhe një bisedë me personin që ju lëndoi që ju jep pak qetësi. Jini të hapur për të qetësuar shpirtin tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush afër jush mund t’ju befasojë dhe ju mund të mos dini si të ndiheni për këtë. Mund të mos jeni dikush që i pëlqen surprizat dhe kur dëgjoni diçka që nuk e prisnit, reagimi juaj i gjurit mund të mos jetë pozitiv. Përpara se të nxirrni përfundime të shpejta, përpiquni të kuptoni se nga vijnë ato. Ju mund t’i kishit shokuar njerëzit në të kaluarën duke zbuluar diçka për veten tuaj dhe me siguri do të kishit dashur të pranoheshit atëherë. Mundohuni t’u jepni të njëjtën gjë atyre tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nuk ka gjasa që rutina juaj të shkojë siç është planifikuar sot. Ndryshimet e minutës së fundit mund të jenë zhgënjyese, por nëse bëni çmos për të pritur disa rregullime, do të jeni në gjendje të veproni me to në përputhje me rrethanat. Duhet të jetë më e lehtë për ju të rrokulliset me grushtet në vend që të përpiqeni t’i detyroni gjërat të jenë siç janë zakonisht.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush mund të përpiqet t’ju nxjerrë nga zona juaj e rehatisë, pavarësisht se sa shumë dëshironi t’i përmbaheni asaj që dini. Një koleg mund t’ju shtyjë të dilni jashtë asaj që jeni mësuar dhe të provoni diçka në të cilën jeni fillestar. Edhe pse mund të keni frikë të dukeni si budalla kur filloni, kujtojini vetes se njerëzit rrallëherë janë të shkëlqyer në diçka që sapo kanë filluar të mësojnë! Jepini vetes pak liri për të bërë gabime ndërsa jeni duke mësuar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dikush në familjen tuaj mund të marrë një vendim që ju befason. Mund të mos keni pritur që ata t’ju tregojnë për një përpjekje të tyre të fundit, veçanërisht nëse tingëllon si një karakter i jashtëzakonshëm që ata t’ju tregojnë. Ata mund të përparojnë zakonet e vjetra ose të heqin dorë nga besimet e forta që tani janë të vjetruara. Edhe pse mund të tronditeni kur dëgjoni atë që ata kanë për të thënë, mbani një mendje të hapur. Ne të gjithë po evoluojmë vazhdimisht, madje edhe anëtari juaj më i qëndrueshëm i familjes!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni të prirur të shkëputeni nga turma sot. Të tjerët mund t’ju bëjnë të qartë se cila është rruga më e provuar dhe e vërtetë, por ju gjithsesi mund të preferoni rrugën më pak të udhëtuar. Kur intuita juaj ju largon nga ajo që duket si opsioni i sigurt, asgjë që dikush thotë nuk ka të ngjarë të ndryshojë mendjen tuaj. Kjo mund të jetë një gjë e shkëlqyer për shpirtin tuaj pionier! Ndjenja juaj e brendshme po ju bën të dini se ku duhet të përfundoni, dhe kjo është një gjë e bukur.

Burimi: Tarot