Horoskopi ditor – 3 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Avokimi për nevojat tuaja mund të jetë një sfidë për momentin. Megjithëse mund të ndjeni presionin e bashkëmoshatarëve për të qenë ambicioz, mbajtja e hundës në mënyrë agresive mund t’ju shtyjë shpejt në një pikë thyerjeje. Ndoshta ka kompromise të disponueshme që do t’ju shërbenin më mirë se kjo qasje. Ndërsa mund të përfundoni me më pak para, mos harroni të merrni parasysh çdo përfitim bindës jomonetar. Të jesh i pari në rrjetin tënd social që provon diçka të re është zakonisht e vështirë, por të tjerët mund të mësojnë nga shembulli yt.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një ndryshim që ka ardhur tek ju për një kohë mund të bëhet më publik sot. Ju gjithashtu mund të kuptoni se si dëshironi të flisni me njerëzit për këtë, sepse ata ka të ngjarë të bëjnë pyetje. Ata potencialisht kanë marrë tashmë disa informacione nga mulli i thashethemeve, të cilat mund ta bëjnë detyrën tuaj më të vështirë dhe më të lehtë. Ata ndoshta e dinë arkitekturën bazë të tregimit tuaj, por detajet mund të jenë të paqarta. Mirëpriteni mundësinë për t’i rikthyer gjërat në rrugën e duhur, edhe nëse është zhgënjyese.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeni me dy mendje për shumë gjëra, Binjakë, gjë që mund të befasojë njerëzit që aktualisht ju shohin si një avokat të besueshëm për një këndvështrim të caktuar politik ose shpirtëror. Është e mundur që ju të keni devijuar nga linja e partisë për një çështje kyçe, sepse keni kuptuar se vazhdimi i saj ka ndikuar negativisht në financat tuaja – dhe kjo është e drejtë! Ky është informacion i rëndësishëm që të tjerët të kenë, aq sa ndoshta nuk është ajo që duan të dëgjojnë. Idealet e tyre të forta nuk mund të tejkalojnë përvojat tuaja aktuale.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një dinamikë e ngurtë në një organizatë ku i përkisni mund të jetë për shkak të një ndryshimi. Një grup mund të bëhet më shumë se shuma e pjesëve të tij në një mënyrë të mirë, por ndoshta energjia kolektive ka marrë një jetë më vete deri në atë pikë sa është shkatërruese për njerëzit aktualë të përfshirë. Lidhja në një nivel individual me dikë tjetër që është i përfshirë në situatë mund t’ju ndihmojë të filloni të rivendosni ekuilibrin. Ndarja e ndjenjave tuaja të sinqerta duhet të jetë bindëse.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna e zgjuar mund t’ju ndihmojë më shumë sesa të punoni shumë në këtë moment. Aktualisht jeni gati të zbuloni një strategji të re që i kryen detyrat tuaja shpejt dhe madje mbështet qëllimet tuaja më të mëdha të karrierës. Kini kujdes – dikush tjetër i përfshirë në situatë mund të mos e festojë menjëherë inovacionin tuaj. Ndërsa është e mundur që ata janë të motivuar nga xhelozia ose pasiguria, ata gjithashtu mund të dinë diçka që ju nuk e dini se pse rrjedha e mëparshme e punës u zgjodh mbi ndonjë alternativë. Dëgjojini ato përpara se të ecni përpara me shpejtësi të plotë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Interesi juaj për çështjet shëndetësore mund t’ju çojë në një drejtim inovativ në këtë kohë. Ndikimi i Diellit në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke provokuar Uranin e pazakontë në sektorin tuaj të eksplorimit intelektual, mund t’ju përgatitë të provoni gjithçka, sado e çuditshme të tingëllojë, për t’u ndjerë më mirë fizikisht. Ndërsa më pas mund të bindeni se keni zbuluar ilaçin tjetër të madh, duke e shtyrë në mënyrë agresive këtë pikëpamje te miqtë tuaj ka të ngjarë t’i largojë ata. Kryeni eksperimentin tuaj madhështor vetëm për veten tuaj tani për tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni të gatshëm të merrni një rrezik të madh për të dalë nga një situatë frustruese. Ndërsa Dielli në shtëpinë tuaj të 5-të spekulative angazhohet me Uranin çlirues në Shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimit, kërcimi kuantik që po kërkoni është në të vërtetë i mundur. Edhe kështu, definitivisht nuk është e garantuar. Rregullime më të vogla në blloqet bazë të ndërtimit të jetës suaj, si situata shtëpiake dhe karriera, mund të jenë më përmbushëse nga sa prisni. Merrni parasysh të gjitha opsionet ndërsa planifikoni përmirësimin tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndjenja e keqkuptimit nga njerëzit e afërt mund të jetë vërtet shqetësuese tani. Ndoshta keni menduar se thjesht po transmetoni informacione bazë në lidhje me një çështje rutinë, por më pas komentet tuaja provokuan një konflikt shumë më të madh që përfshin botëkuptime të ndryshme. Kjo mund ta bëjë të qartë se nuk jeni më në gjendje t’i merrni si të mirëqena disa supozime të përbashkëta. Edhe pse nuk mund t’i detyroni të tjerët t’i shohin gjërat njësoj si ju, mund t’i përmirësoni marrëdhëniet tuaja duke zgjedhur të mësoni më shumë se nga vijnë ato.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një këshillë e nxehtë shëndetësore mund t’ju ndihmojë të dilni nga një pengesë. Ndërsa Dielli në sektorin tuaj të komunikimit shtyn Uranin revolucionar në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, ju ka të ngjarë të jeni veçanërisht të biseduar me njerëzit përreth jush — dhe njëri prej tyre mund të dijë vetëm zgjidhjen për një problem tuajin fizik! Thënë kështu, mbajeni kapakun tuaj të të menduarit. Nëse personi tjetër duket se ka një interes financiar për t’ju bindur të ndiqni rekomandimet e tij, kjo është një shenjë e madhe për të treguar kujdes.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Marrja e buxhetit tuaj për t’iu përshtatur dëshirave tuaja mund të jetë një sfidë për momentin. Megjithëse është ndoshta joshëse të fajësosh dikë tjetër për çdo mospërputhje, thirrja ka më shumë gjasa të vijë nga brenda shtëpisë – edhe juve ju pëlqen të argëtoheni! Ju mund të dëshironi që të përqendroheni ekskluzivisht në anën praktike të jetës, por shtypja e së vërtetës nuk do të përmirësojë saktësinë e llogaritjeve tuaja. Duhet të jetë më e lehtë për të negociuar kompromiset e nevojshme pasi të gjitha faktet relevante të jenë në tryezë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Revolucioni që kërkoni mund të fillojë në shtëpi, Ujori. Edhe pse tashmë mund ta mendoni veten si goxha të çliruar, ndoshta jeni ende të lidhur me mendësitë e vjetra në rutinat shtëpiake që i merrni si të mirëqenë. Ndjekja e recetave ose teknikave që ju mësuan nga një prind ose një i afërm tjetër mund të duket si një mënyrë për të qëndruar të lidhur me ta. Megjithatë, nëse kjo qasje shton zhgënjim shtesë në jetën tuaj të përditshme, kjo nuk i sjell dobi askujt! Jini realistë për atë që funksionon për ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një mesazh i rëndësishëm mund të jetë djegia e një vrime brenda jush, por në të njëjtën kohë, është e kuptueshme të jeni të shqetësuar për gjykimin që mund të përballeni për ta ndarë atë publikisht. Shfrytëzimi në një forum anonim mund të jetë një terren i dobishëm për momentin. Përgjigjet që merrni duhet të jenë informuese – ndoshta do të zbuloni se njerëzit pajtohen me ju më shumë sesa mendoni! Sido që të jetë, nxjerrja e reputacionit tuaj nga ekuacioni mund t’ju japë hapësirë për të rafinuar përmbajtjen tuaj aktuale.

Burimi: Tarot