Horoskopi ditor – 5 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Me një përpjekje të fokusuar për të krijuar një stabilitet të ri në financat tuaja dhe për t’u lidhur me njerëzit në jetën tuaj, ju jeni në gjendje të ndërtoni lidhjet që keni krijuar tashmë me të tjerët në mënyrë që të krijoni miqësi më të ngushta dhe marrëdhënie të ngushta emocionalisht. Ju nuk duhet domosdoshmërisht të shpërndani të gjitha sekretet tuaja ose të bëni premtime intensive, thjesht tregoni se kujdeseni për ta dhe se do të jeni pranë tyre kur ata të kenë nevojë për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është koha për të përfunduar gjërat! Ju ka të ngjarë të jeni rigjallëruar dhe truri juaj tani mund të funksionojë me shpejtësi të dyfishtë, kështu që prekni fuqinë tuaj dhe gjeni listën e detyrave që nuk e keni parë për një kohë. Mund të mos keni gjithmonë akses në këtë energji, ndaj përfitoni sa mundeni për të përfunduar çdo detyrë të vështirë që keni shtyrë. Pasi t’i keni përfunduar ato, mund të duket sikur një peshë është hequr nga supet tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ëndrrat mund të bëhen realitet në këtë kohë. Mund të ketë qëllime që ju mendonit se ishin jorealiste ose nuk kishin gjasa të realizoheshin për ju në këtë pikë të jetës suaj, por mund të jeni në gjendje të ndërmerrni hapa të vërtetë dhe të fortë drejt atyre ëndrrave sot. Konsideroni të kontaktoni dikë që mund t’ju ndihmojë të lidhni me një projekt të dëshirueshëm (profesional ose personal) ose të bisedoni me dikë që keni qenë i interesuar ta njihni më mirë. Sot, ju mund ta bëni jetën të ndodhë sipas jush.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani jeni në gjendje të merrni frymëzim nga njerëzit përreth jush. Njerëzit që nuk prisnit t’ju jepnin këshilla ose frymëzim mund t’ju motivojnë të ngriheni në stilin tuaj të jetesës. Ju gjithashtu mund të shihni se situatat që dikur ishin të ftohta dhe të ndenjura fillojnë të nxehen dhe të ecin përpara – pikërisht kur menduat se nuk kishte asgjë të re ose emocionuese që po ndodhte atje. Jeta mund t’ju befasojë me shpejtësinë e saj sapo të fillojë të rritet, kështu që jini gati të vazhdoni me të!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna juaj në prapaskenë mund të njihet në çdo moment. Nëse keni qenë duke u munduar kur askush nuk po i kushtonte vëmendje, frytet e punës suaj duhet të jenë pothuajse gati. Njerëzit me siguri do t’i vënë re rezultatet! Ajo që punoni për të arritur në errësirë do të dalë përfundimisht në dritë. Autoritetet duhet t’i kushtojnë vëmendje për të parë se kush po kryen punën e vërtetë dhe të marrin parasysh përpjekjet tuaja. Mos hiqni dorë nga ajo për të cilën po punoni vetëm sepse ende nuk është materializuar plotësisht.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zgjerimi i rrethit tuaj duhet të shkojë pa probleme për momentin. Miqtë vijnë dhe shkojnë ndërsa jeta ju tërheq në drejtime të ndryshme, por tani mund të jetë koha për të mbushur çdo hapësirë boshe shoqërore të mbetur në jetën tuaj. Ju nuk duhet të jeni gjithmonë vetëm dhe disa aktivitete kanë nevojë për një grup njerëzish për t’i bërë ato së bashku. Shihni nëse mund të takoni dikë përmes një miku që tashmë keni, ose dilni dhe bëni diçka argëtuese vetë. Mund të takoni një mik të ri atje!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të jetë koha për një epokë të re. Ju mund të keni pësuar një ndryshim të brendshëm dhe tani dëshironi ta përfaqësoni atë nga jashtë me një pamje apo qëndrim të ri. Rishpikja e stilit tuaj mund të jetë e vështirë, veçanërisht kur keni ngecur me një imazh të caktuar për një kohë. Thënë kështu, dëgjoni zemrën tuaj nëse po ju thotë se gjërat po bëhen të vjetra. Dorëzohuni dhe lejoni vetes të ndryshoni çdo gjë që nuk shkakton më gëzim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një aventurë me një të dashur mund të jetë një ide e mrekullueshme! Nëse rutina juaj ndihet si e njëjta gjë e mërzitshme e vjetër, kjo mund të mbysë kënaqësinë në lidhjen tuaj, pavarësisht se sa mirë po ecën jeta. Ky mund të jetë një anëtar i familjes, një mik, apo edhe një tjetër i rëndësishëm. Pavarësisht se kush është ky person për ju, sigurohuni që të krijoni kujtime me të tani. Gjasat janë që ata kanë shpresuar të shkundin gjërat dhe të thyejnë gjithashtu monotoninë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aktualisht mund të jeni shumë të mirë për të mbajtur të fshehura ndjenjat tuaja më të thella në mënyrë që askush të mos mund t’i përdorë ato për t’ju lënduar, por duke e bërë këtë mund të filloni të ndjeheni sikur askush nuk ju njeh vërtet pas një kohe. Universi po ju inkurajon të hapeni me dikë afër jush – për sa kohë që ju duket e drejtë. Të flasësh për emocionet e tua të brendshme mund të bëhet më e lehtë kur Hëna hyn në Peshorja. Lëreni këtë person të hapet edhe për ju! Ju të dy mund të ndiheni më të lehtësuar më pas.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush intrigues mund të nxisë interesin tuaj në këtë moment. Ata mund të jenë një mik i ri apo edhe një interes romantik – sido që të jetë, ndoshta do të keni një mundësi për të thelluar lidhjen tuaj nëse bëni një përpjekje. Kjo mund të mos jetë diçka që bie në prehrin tuaj, por iniciativa dhe dobësia juaj mund t’ju hapin dyert. Ju mund të keni menduar shumë për to kohët e fundit, por jo duke vepruar sipas mendimeve tuaja. Mos u fshihni nga ajo që dëshiron!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë koha që ju të arratiseni dhe të relaksoheni, veçanërisht nëse keni punuar shumë kohët e fundit. Edhe nëse nuk është një punë tradicionale, ka të ngjarë të meritoni një sy gjumë të fituar mirë, trajtim spa, apo edhe një udhëtim ditor. Kjo mund të jetë një shëtitje e vetme, një ikje në çift ose një shëtitje me miqtë – vetëm sigurohuni që të relaksoheni dhe të rimbushni energjinë tuaj në mënyrën tuaj të preferuar. Ngadalësimi i shpejtësisë për një ditë mund të jetë i vështirë, por shpërblimet duhet të jenë më se të vlefshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njohuria është fuqi — dhe ju mund të bëheni mjaft të fuqishëm tani. Truri juaj mund të jetë më i përshtatur për të mësuar informacionin dhe për t’u fokusuar në tema të reja, kështu që kjo është një kohë e shkëlqyer për të studiuar dhe mbajtur mend gjërat që mësoni. Edhe nëse nuk jeni në një klasë specifike ose nuk punoni drejt një diplome, mund ta përdorni këtë kohë për të mësuar se çfarë ju intereson ose për të fituar një aftësi të re për të përmirësuar CV-në tuaj. Përdoreni atë fuqi të trurit!

Burimi: Tarot